Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

18.1.Mladší dorost doma opět neuspěl, tentokrát proti ZlínuMBL - ZLN 2:6, 26.kolo | Lukáš ChuchválekM l. B o l. - Proti Zlínu, jenž je s Boleslaví soused v tabulce, si mohli mladší dorostenci spravit chuť po nepovedených vystoupeních na domácím dvojzápase s Vítkovicemi. Jenže proti Zlínu se jim rovněž nedařilo a prohráli stejným výsledkem jako v prosinci i díky hrůzostrašné druhé třetině, kdy lovili čtyřikrát puk ze sítě. Svěřenci Lukáše Zörklera tak prohráli už devátý zápas v řadě. Na vítězství v nadstavbě stále čekají.
17.1.Další klíčové utkání sehrají Bruslaři na ledě chomutovských Pirátů CHM - MBL, 41.kolo | Vojtěch TůmaM l . B o l . - Nedělní souboj s nováčkem z Jihlavy sice mladoboleslavští hokejisté dotáhli do vítězného konce, když byli šikovnější při samostatných nájezdech, které v jejich prospěch rozhodl Lukáš Žejdl, musíme ale podotknout, že se k vítězství nad posledním týmem extraligové tabulky spíše protrápili. V pátek 19. ledna čeká svěřence Vladimíra Kýhose další nesmírně důležitý zápas, jejich soupeřem totiž budou Piráti Chomutov, jeden z hlavních vyzyvatelů v boji o postup do play-off. Pokud celek z města automobilů dokáže na severu Čech zvítězit v základní hrací době, přiblíží se partě okolo kapitána Michala Vondrky, šestého nejproduktivnějšího hráče Tipsport extraligy, který bude součástí české hokejové reprezentace na blížících se olympijských hrách v jihokorejském Pchjongčchangu, na rozdíl jediného bodu. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:30, tak držte Bruslařům palce!
15.1.Autogramiáda bavila, v Olympii strávili hráči a fanoušci dvě hodinyJitka ČechováM l. B o l. – Fronta se začala tvořit ještě dlouho před příchodem hokejistů, kteří následně hodinu a půl čile rozdávali autogramy, plakáty týmu a taky se fotili. „Je super, že přišlo tolik lidí, těší nás to. A nepochybujeme o tom, že dorazí i na stadion,“ nechal se slyšet neúspěšnější střelec Bruslařů Jakub Orsava. Na fotografie z akce se podívejte TADY!
14.1.Starší dorostenci zvládli těžký duel v HavířověHAV - MBL 1:2, 33.kolo | Dominik Špringer, Petr MiklasH a v í ř o v - Po páteční překvapivé porážce na domácím ledě s Warriors odjížděli mladoboleslavští hokejisté bojovat o důležité body, ale navíc i o vedoucí pozici v tabulce o play-off na led Havířova. Souboj druhého týmu tabulku se třetím nabídl parádní podívanou, ale hlavně výborné zákroky brankářů na obou stranách. Úvodní třetina vyšla lépe Bruslařům, kteří díky dvěma brankám opanovali úvodní třetinu duelu. Ve druhé třetiny diváci branku neviděli, a tak rozhodla poslední pasáž zápasu. V ní převedl několik skvělých zákroků Mašek, a i když za svá záda jeden kotouč propustil, na více se již domácí hráči nezmohli. Bruslaři tak na poslední ligový nezdar odpověděli nejlépe jak mohli a posunuli se na vedoucí pozici v tabulce.
14.1.B tým mladšího dorostu překvapil Hvězdu. Z Prahy přivezl tři bodyHVP - MBL 1:4, 21.kolo | RedakceP r a h a – Sobotní utkání, které podle postavení týmů v tabulce favorizovalo tým Hvězdy Praha, dopadlo na výbornou pro hostující hráče. Přestože po většinu utkání byl tým domácích lepší, tak využití gólových šancí a výborný výkon hostujícího brankaře vedl ke třem bodům.
14.1.Zápas s Jihlavou rozhodli Boleslavští v samostatných nájezdechMBL - JIH 3:2, 40.kolo | Jitka Čechová, Zdena BobkováM l. B o l. – Jihlava začala od začátku velmi aktivně napadat a kazila rozehrávku domácích. Vůbec nebylo znát, že by se snad jednalo o poslední celek tabulky. Vedení se ve druhé třetině ujali hosté přesnou střelou Čachotského. Boleslavští ale ve druhé části druhé dvacetiminutovky nachystali dvě přesné odpovědi Orsavy a Valského, čímž se dostali do zápasu. Houževnatá Jihlava ale ve třetí třetině vyrovnala. O vítězi nakonec rozhodl až Lukáš Žejdl, a to v samostatných nájezdech. Mladá Boleslav tak bere dva body.
14.1.Úspěšný víkend mladšího dorostu B. V neděli porazil i PoděbradyMBL - POD 6:3, 22.kolo | RedakceM l. B o l. – Domácí tým doplněný o 5 hráčů ročníku 2004 v neděli nastoupil proti týmu HC Poděbrady. Utkání, které nenabídlo moc hokejové krásy, bylo do konce druhé třetiny celkem vyrovnané, ale ve třetí třetině zlepšeným pohybem domácí vykročili k vítězství, které potvrdili třemi góly. Za zmínku stojí povedený víkend domácího Horáka, jenž ve dvou zápasech zaznamenal 5 bodů (4+1).
14.1.Šli jsme si pro tři body, lituje Vladimír EmingerMBL - JIH 3:2, 40.kolo | Jitka ČechováM l. B o l. – S poslední Jihlavou chtěli jednoznačně tři body. Nakonec chtě nechtě musí brát dva a to za výhru po samostatných nájezdů. Jak se na situaci Bruslařů a tento konkrétní zápas dívá obránce Vladimír Eminger?
13.1.Závěrečnou čtvrtinu základní části zahájí Boleslav doma proti Jihlavě MBL - JIH 3:2, 40.kolo | Vojtěch TůmaM l . B o l . - Páteční utkání na ledě Ocelářů začali mladoboleslavští hokejisté výborně, když se ve třetí minutě zásluhou Urbanovy trefy v oslabení dostali do vedení. Ve zbytku hrací doby už ale na brankáře Hrubce nevyzráli, Brandon Maxwell naopak lovil puk z vlastní svatyně hned pětkrát, a Středočeši, kterým se nepodařilo navázat na souboj se Spartou, tak z Třince odjížděli s nelichotivým přídělem. Do konce základní části zbývá posledních třináct zápasů, a pokud ještě chtějí zabojovat o účast v play-off, musí svěřenci Vladimíra Kýhose ke každému z nich přistoupit s maximálním nasazením a pravidelně bodovat. V neděli 14. ledna do ŠKOENERGO Arény přijíždí HC Dukla Jihlava, momentálně poslední tým tabulky, který na Bruslaře ztrácí osm bodů. Extraligový nováček rozhodně bude kousavým a nepříjemným soupeřem, pro celek z města automobilů by se ale mělo jednat o povinné vítězství. Po domluvě s fanoušky padne úvodní vhazování už v 16:30.
13.1.Junioři v závěru vyrovnali a z Litvínova vezou dva bodyLIT - MBL 3:4, 32.kolo | Jaroslav Kindl, Vladislav KollertL i t v í n o v – Výhra se proti poslednímu týmu tabulky nerodila lehce. Ještě devět minut před koncem třetí třetiny ztráceli Bruslaři dvě branky. Poté se ale trefil Flynn. Minutu před závěrečnou sirénou vyrovnával při hře bez gólmana Jan Dvořák. Mužem okamžiku se v prodloužení stal Dušan Kerda, který zajistil Boleslavi bonusový bod. Juniory nyní čekají poslední tři zápasy základní části, v nichž budou hájit postupovou pozici do playoff. Všechna tři utkání navíc sehrají doma ve ŠKO-ENERGO Aréně. Podpořit je můžete už v pátek 19. ledna od 17 hodin proti pražské Slavii.
13.1.B tým ukončil sérii bez výhry a zdolal BenešovMBL - BŠV 4:3, 17.kolo | Michal KonvalinaM l. B o l. – Těžký zápas čekal v sobotu večer na mužský B tým, do Boleslavi přijeli hokejisté Benešova. Ti drželi druhou příčku tabulky Krajské ligy a doufali v další bodový zisk. Domácí však poctivě odbojovali celé utkání, ani jednou v jeho průběhu neprohrávali a dokázali po dlouhých osmi zápasech vyhrát. Benešovské Lvy zdolali 4:3.
12.1.Brandon Maxwell byl nominován do týmu USA na olympiáduJitka ČechováM l. B o l. – Generální manažer Jim Johansson oznámil jména zbývajících dvou brankářů pro národní tým USA. Kromě Ryana Zapolskiho na olympiádu do Pchjongčchangu odletí také David Leggio z Mnichova a mladoboleslavský Brandon Maxwell! Jaké jsou jeho bezprostřední reakce? To k nám dorazilo až z Třince, kam se Bruslaři přesunuli už ve čtvrtek odpoledne.
12.1.Vyjádření k článku na serveru iSport.czKlubM l. B o l. – Vedení klubu BK Mladá Boleslav, konkrétně generální manažer Mgr. Jan Tůma, se rozhodl reagovat na včerejší článek serveru iSport.cz.
12.1.V odvetě mladší dorostenci úspěšní nebyli a s Vítkovicemi znovu prohráliMBL - VIT 2:8, 34.kolo | Vojtěch DrbohlavM l. B o l. – V pátek v pravé poledne se mladší dorostenci na vlastním ledě postavili znovu proti silným Vítkovicím. Boleslavští byli odhodlaní napravit čtvrteční nezdar a v odvetě zvítězit, to jim ale nevyšlo. Na úvodní vedoucí gól Bruslaři nenavázali a s ostravským celkem navíc znovu vysoko prohráli. Jednalo se už o osmou porážku v řadě.
12.1.Nadějně rozjetý zápas v Třinci skončil pro Boleslav debaklem TRI - MBL 5:1, 39.kolo | Michal Samiec, Vojtěch TůmaT ř i n e c - Při pátečním střetnutí na ledě Třince branku mladoboleslavských hokejistů opět hájil Brandon Maxwell, který byl dodatečně nominován do amerického týmu pro nadcházející olympijské hry. Vstup do utkání vyšel svěřencům Vladimíra Kýhose parádně, při vlastním oslabení totiž do brejku ujel Klepiš, jehož střelu do sítě dorazil Tomáš Urban. Zbytek úvodního dějství nabídl vyrovnanou partii, to druhé se, stejně jako zbytek hrací doby, neslo zcela v režii Ocelářů. Domácí, kteří svého soupeře jasně přehrávali, se totiž dokázali prosadit třikrát v rozmezí necelých jedenácti minut, před závěrečnou periodou tak o jejich vítězství pochyboval jen málokdo. Bruslaři se sice snažili o zdramatizování vývoje zápasu, Slezané ale žádné zbytečné komplikace nepřipustili, přidali další dvě trefy a suverénně dokráčeli za plným bodovým ziskem.
12.1.Nadějně rozehraný zápas proti Warrioru starší dorostenci ztratiliMBL - WAR 2:3, 32.kolo | Vojtěch BalonM l. B o l. - Na utkání 13. kola skupiny o umístění budou chtít starší dorostenci asi co nejdříve zapomenout. V první třetině sice Bruslaři splnili roli favorita a díky trefám Grima a Jindry si odnesli do kabiny dvougólový náskok, o ten ale ve zbytku základní části přišli a brněnští hokejisté v prodloužení dokonali nečekaný obrat.
12.1.Junioři padli v Chomutově, nestačily jim ani střelecká převaha a vedeníCHM - MBL 5:2, 31.kolo | Dominik Špringer, Kateřina KundertováC h o m u t o v - Po dobrém vstupu do nového roku a dvou domácích výhrách tentokrát zavítali junioři na led Pirátů z Chomutova k prvnímu venkovnímu duelu v roce 2018. Start zápasu vyšel mladoboleslavským na výbornou a brzy se dostali do vedení, jenže to vydrželo pouhou minutu a bylo srovnáno. Navíc v následujícím průběhu první třetiny Piráti vstřelili další dvě branky a když Bruslaři nedokázali proměnit své velké šanci, šlo se do šaten za stavu 3:1 pro domácí. Junioři následně vstřelili kontaktní branku na začátku druhé třetiny, ale to bylo bohužel z jejich strany bohužel vše. Chomutov přidal další dvě branky, odolal tlaku ve třetí třetině a díky proměněním šancím zvítězil po zásluze zvítězil. Šanci na nápravu budou mít Bruslaři již v sobotu na ledě Litvínova.
11.1.Na povedené utkání se Spartou se Bruslaři pokusí navázat v Třinci TRI - MBL 5:1, 39.kolo | Vojtěch TůmaM l . B o l . - Nedělní střetnutí proti Spartě se muselo mladoboleslavským fanouškům velice zamlouvat. Jejich tým totiž po dlouhé době hrál s neuvěřitelným nasazením, pohybem a obětavostí, dřel až do samého konce a nakonec po zásluze zvítězil 3:1. Hlavní postavou utkání se stal Brandon Maxwell, který si připsal několik famózních zákroků a z osmatřiceti střeleckých pokusů nestačil pouze na jeden. „Každý nechal na ledě maximum a v tom musím pokračovat,“ prohlásil americký gólman. Je ale třeba zůstat nohama na zemi a i nadále tvrdě pracovat, v pátek 12. ledna totiž svěřence Vladimíra Kýhose čeká tvrdý oříšek. HC Oceláři Třinec se opět pohybují na špici extraligového pelotonu, momentálně jim patří čtvrté místo, celek z města automobilů, který si z posledních tří návštěv WERK ARENY odvezl sedm bodů, ale nepatří mezi jejich oblíbené soupeře. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:00, tak doufejme, že Bruslaři se od výkonu, jenž vedl k výhře nad Pražany, konečně odrazí a zabojují o účast v play-off.
11.1.Přijďte ve středu 23. ledna do ŠKO-ENERGO Arény na akci Týden hokeje KlubMl. B o l. – V úterý 23. ledna od 16 hodin budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. BK Mladá Boleslav ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje pořádá ve ŠKO-ENERGO Aréně akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy!
11.1.B tým mladšího dorostu nestačil na Kobru PrahaMBL - KOB 1:4, 20.kolo | Vojtěch DrbohlavM l. B o l. – Domácí v sobotním zápase ve značně oslabené sestavě dlouho drželi krok, ale opětovné neproměnění vyložených šancí jim vzalo šanci na bodový zisk. Závěrečná snaha při hře bez brankáře bohužel přinesla jen čtvrtý gól v bráně domácích.
11.1.Mladší dorost trápí produktivita, využily toho VítkoviceMBL - VIT 0:5, 24.kolo | Jaroslav KindlM l . B o l . – Mladá Boleslav si šance vytvořila hlavně ve třetí třetině. Góly však slavily jen Vítkovice, které nekompromisně trestaly individuální chyby domácích hráčů. Rideře pomohl i spolehlivý výkon gólmana Bartošáka a větší síla v osobních soubojích. Boleslavské střelce neprobudil ani impulz v podobě výměny brankáře. Gólový půst se Boleslav pokusí přerušit už zítra v poledne, kdy nastoupí opět proti hráčům Vítkovic.
10.1.Starší dorost si poradil s letňanskými Letci 3:1MBL - LET 3:1, 38.kolo | Lukáš ChuchválekM l. B o l. - V rámci předehrávky 20. kola nadstavby o udržení přivítali Bruslaři starého známého pražského soupeře z Letňan. V každé třetině se Bruslařům povedlo vstřelit po jedné brance a Letcům dovolili skórovat jen jednou. Přestože je každé vítězství cenné, pořád přetrvávají problémy s lehkostí hry a na góly se mužstvo opět hodně nadřelo.
7.1.Boleslav obětavým výkonem přehrála Spartu a bere tři bodyMBL - SPA 3:1, 38.kolo | Zdena BobkováM l. B o l. – Bruslaři si svou aktivní a obětavou hrou a především dvěma přesilovkovým gólům Emingera a Holíka, vybudovali dvougólový náskok, jenže Sparta stihla na konci druhé třetiny poměrně šťastným gólem snížit. Hokej nahoru dolů a především aktivní hra obou týmů musela fanoušky opravdu bavit. Televizní utkání pak gólem do prázdné branky rozhodl domácí Musil.
7.1.Brandon Maxwell: Soustředíme se jen na postup do play-offMBL - SPA 3:1, 38.kolo | Vojtěch BalonM l. B o l. - Bruslaři zabrali a po měsíci se konečně mohli zaradovat z tříbodového vítězství. Jedním ze strůjců důležité výhry nad pražskou Spartou byl brankář Brandon Maxwell (na snímku), který podal skvělý výkon a za svá záda pustil jediný puk. V pozápasovém rozhovoru se kromě hodnocení utkání zmínil i o svém krajanovi v kabině Jordanu Samuelsovi nebo o možnosti reprezentovat Spojené státy na ZOH v Jižní Koreji.
6.1.Boleslav čeká pikantní a atraktivní souboj. Přijíždí Výborného Sparta MBL - SPA 3:1, 38.kolo | Vojtěch TůmaM l . B o l . - Nelichotivá šňůra porážek stále roste, mladoboleslavští hokejisté ji nedokázali utnout ani v Olomouci. Za svůj výkon se rozhodně nemuseli stydět, s houževnatým soupeřem se totiž rvali o každý metr ledové plochy, znovu ale doplatili na slabou produktivitu a Hanákům nakonec podlehli 2:4. Při pohledu na průběh posledních zápasů družiny trenéra Kýhose je vidět, že týmu schází herní pohoda a zdravé sebevědomí. Třetí čtvrtina základní části už se pomalu blíží ke konci, pokud tedy Středočeši chtějí pomýšlet na účast v play-off, musí začít pravidelně bodovat. Další šanci na odraz k lepším zítřkům má celek z města automobilů v neděli 7. ledna, do ŠKOENERGO Arény přijíždí HC Sparta Praha. Svěřenci Františka Výborného také neprožívají ideální sezonu, na přelomu roku ale urvali několik důležitých vítězství a sunou se tabulkou směrem vzhůru. Skalp jednoho z nejatraktivnějších soupeřů by Bruslařům určitě pomohl, proto neváhejte a přijďte jej podpořit! Vzhledem k přítomnosti televizních kamer je úvodní buly naplánováno už na 16:30.
6.1.Mladšímu dorostu utekly body z Přerova v závěru utkáníPRE - MBL 2:1, 23.kolo | Jaroslav KindlP ř e r o v – V pátek večer prodlužovali v Havířově. A v sobotu od dvanácti hodin už stáli opět na bruslích. Moravsko-slezský trip mladších dorostenců pokračoval v Přerově, kde odehráli další těsný zápas. Zubři se ujali vedení po třinácti minutách. V polovině utkání za Boleslav vyrovnával Jakub Zajíček. Jak se později ukázalo, šlo o poslední boleslavský gól v zápase. Za stavu 1:1 se pomalu schylovalo k dalšímu prodloužení, jenže pět minut před koncem rozvlnil síť v přesilové hře přerovský Chytil. Bruslaři už na tuto branku nenašli odpověď, a tak se ani tentokrát nedočkali prvního vítězství v playoff. Další šanci dostane mladší dorost 11. ledna, kdy na domácím ledě přivítá Vítkovice.
6.1.Junioři podruhé za sebou na domácím ledě uspěli, odnesly to VaryMBL - KVA 4:2, 30.kolo | Lukáš ChuchválekM l. B o l. - Ve 30. kole DHL extraligy juniorů Boleslav přivítala na svém ledě celek z Karlových Varů. Zápas se dvě třetiny vyvíjel vyrovnaně výsledkově, třebaže Bruslaři měli mírně navrch herně, avšak ve třetí třetině se blýskli Maršoun s Flynnem a utkání rozhodli. Boleslav tak drží současnou pozici, avšak její soupeři o umístění v tabulce též zabrali a vyhrávají.
5.1.Sportovní manažer Bukač končí, vrací se Jaromír LátalTisková zprávaM l. B o l. – BK Mladá Boleslav ukončil spolupráci se současným sportovním manažerem Mgr. Luďkem Bukačem. Na vině jsou špatné herní výsledky týmu a v tuto chvíli jednoznačně nenaplněná předsezónní očekávání. „Situaci kolem postu sportovního manažera beru na sebe,“ říká k tomuto tématu spolumajitel klubu Mgr. Jan Plachý, MBA.
5.1.Bruslařský klub pořádá besedu s fanouškyKlubM l. B o l. – Otevřený přístup. Takový postoj zaujímá BK Mladá Boleslav vůči svým fanouškům, a proto se rozhodl v úterý 9. ledna uspořádat besedu. Přítomní budou generální manažer Mgr. Jan Tůma a také zástupci z řad A týmu. Přijdete? Pokud máte jakoukoliv otázku, je tohle prostor právě pro vás. Beseda se uskuteční v restauraci na zimním stadionu od 16 hodin.
5.1.Starší dorost jede z Litvínova s prázdnouLIT - MBL 5:2, 30.kolo | Vojtěch DrbohlavL i t v í n o v - Boleslavští starší dorostenci sice soupeře z Litvínova přestříleli, jenže vstřelili pouze dva góly, což jim na výhru nestačilo. Další zápas sehrají Bruslaři ve středu, kdy na domácím ledě přivítají Letňany.