Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

19.4.Před 10 lety postoupili Bruslaři poprvé do extraligyJitka ČechováM l. B o l. – Oslavy 110 let jsou sice za námi, jeden velký milník Bruslařského klubu ale slaví své 10. narozeniny právě dnes, tedy 19. dubna 2008. Zatímco teď máme čtvrtek, tenkrát to byla sobota. Sobota, která se do kroniky klubu zapsala zlatým písmem – BK Mladá Boleslav tehdy poprvé ve své historii postoupil do české extraligy ledního hokeje. A začal psát úplně novou kapitolu.
19.4.Mladší dorostenci vyhráli mezinárodní jarní turnaj v MělníceVojtěch DrbohlavM ě l n í k – O uplynulém víkendu se mnozí hráči dosavadního mladšího dorostu představili na turnaji Czech Spring Hockey cup 2018, který se odehrál v blízkém Mělníce. Bruslaři obstáli v mezinárodní konkurenci týmů z Finska, Švédska, Dánska či Švýcarska a zvítězili.
13.4.Odstartovala aukce originálních dresů ze sezony 2017/2018KlubM l. B o l. – Vydražte si hraný zápasový dres některého z hráčů A týmu BK Mladá Boleslav! I letos si můžete pořídit originální dresy, ve kterých hráči nastupovali v sezoně 2017/2018. V aukci je letos bílá sada dresů. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost rozšířit svou sbírku o jedinečný kousek!
11.4.Sedmáci zvítězili v sezoně i v turnaji DTSKlubM l. B o l. – Svěřenci trenérů Lejska a Rovného si v uplynulé sezóně 2017/2018 počínali velmi dobře. Po konci sezóny obsadili první místo ve své skupině v lize starších žáků a zároveň zvítězili v celosezónním turnaji zvaném DTS (Dlouhodobá turnajová soutěž).
9.4.Jan Plachý: Naše ambice a možnosti jsou větší, než jsme letos ukázaliJitka ČechováM l. B o l. – V rozhovoru se spolumajitelem klubu Mgr. Janem Plachým, MBA jsou patrné silné emoce. Zklamání, pořád trocha zloby. Letošní ročník si viditelně představoval jinak. Mrzí ho pokažené oslavy 110 let od založení klubu i špatné vykročení na novou cestu, jíž se Bruslaři chtěli v ročníku 2017/2018 vydat. Na druhou stranu ale z následujících řádků plyne jasná výzva do budoucna. Přečtěte si exklusivní rozhovor:
6.4.Šéftrenér hokejové akademie Jan Křivohlávek hodnotí sezónuLukáš ChuchválekM l. B o l. - Všechny mládežnické kategorie zakončily sezónu 2017/2018 a k mikrofonu se postavil šéftrenér mládeže a trenér juniorky Jan Křivohlávek (na snímku). Pustil se do hodnocení uplynulé sezóny, při níž se téměř povedlo dostat všechny tři mužstva akademie do play-off, a také okomentoval pár slovy změny, jež nastanou v organizaci mládežnických soutěžích od příštího hokejového ročníku.
5.4.Skončila aukce výročních dresů. Jak si je vyzvednout?Jitka ČechováM l. B o l. – Aukce výročních dresů zabodovala! Zelené úbory s velkou stodesítkou na prsou byly vydraženy v celkové hodnotě 59.910 Kč. A to už je slušná částka, kterou Bruslaři připíší na své charitativní konto a posléze rozdělí mezi potřebné. Nejdéle se dražil dres Lukáše Pabišky – ještě více než hodinu po oficiálním skončení aukce. Nejvíce příhozů (52) padlo na Lukáše Žejdla a konečně: za nejvyšší částku byl vydražen dres právě Lukáše Pabišky (5.150 Kč). Hned za ním jsou Brandon Maxwell, Radan Lenc a Jakub Klepiš. Úspěšným dražitelům gratulujeme!
4.4.Končí aukce výročních dresů. Nenechte si proklouznout ten svůjKlubM l. B o l. – Už dnes, tedy ve středu 4. dubna, končí aukce výročních dresů, které byly speciálně vyrobené k oslavě 110 let od založení klubu. Oficiální konec je v 18 hodin, ovšem pozor na pětiminutovou ochrannou lhůtu, v jejímž průběhu můžete přehazovat své protivníky (doporučujeme přečíst pravidla aukce na aukčním portálu). Zatím nejvíce příhozů padlo na dres Lukáše Pabišky, největší hodnotu má doposud dres Jakuba Klepiše. Nenechte si ujít rozhodující bitvu o tyto unikátní kousky!
2.4.Lukáš Pabiška podepsal s Bruslařským klubem novou smlouvuKlubM l. B o l. – Služebně nejstarší hráč Bruslařů, čtyřiatřicetiletý útočník Lukáš Pabiška podepsal s BK Mladá Boleslav novou smlouvu. Uplatněním opcí si klub navíc pojistil další služby mladých obránců Jiřího Kurky a Davida Bernada.
28.3.Týmovost musí být na prvním místě, má do budoucna jasno trenér KýhosVojtěch Tůma, Jitka ČechováM l. B o l. – Zklamání z průběhu základní části v posledních týdnech vystřídala spíše úleva z klidné záchrany, z celkového pohledu ale nemůže být uplynulý ročník naší nejvyšší hokejové soutěže hodnocen pozitivně. „Mužstvo ukazovalo v zápasech dvě tváře, do play-off se nám nepovedlo postoupit právě kvůli častým výkyvům,“ jmenuje jednu z hlavních příčin neúspěchu Vladimír Kýhos, který mladoboleslavské hokejisty povede i v příští sezoně. Přečtěte si rozhovor, v němž trenér Bruslařů kromě tradičního hodnocení komentuje situaci mezi klubem a fanoušky, nastiňuje možné změny v kádru a prozrazuje plány pro letní přípravu.
27.3.Finálový turnaj šesťáků ovládli mladí BruslařiJitka ČechováM l. B o l. – Mladoboleslavští žáci šesté třídy o víkendu vyhráli finálový turnaj své kategorie. Ani jednou neprohráli, připsali si drtivě pozitivní bilanci 30:9 a s počtem 12 bodů si v neděli přijeli v rámci slavnostního zakončení pro pohár.
24.3.V Boleslavi je o víkendu na programu finálový turnaj mladších žákůJitka ČechováM l. B o l. – Boleslavský mládežnický oddíl se rozhodl pro letošní sezonu 2017/2018 uspořádat finálový turnaj vítězů všech pěti skupin ligy mladších žáků (ročník narození 2006 a mladší). Turnaj se koná o víkendu 24. a 25. března v mladoboleslavské ŠKO-ENERGO aréně a vy jste na něj pochopitelně srdečně zváni.
24.3.Věřil jsem, že to ještě obrátíme, lituje po vyřazení Ondřej NajmanMHK - MBL 2:1, 0.kolo | Petr Šatalík, Jaroslav KindlH r. K r á l o v é — Juniorka Boleslavi byla poslední kategorií, která ještě živila naději na prodloužení sezóny. Ve čtvrtek si v Hradci vynutila čtvrtý zápas. O den později se pokoušela sérii vyrovnat. Znovu to byla velmi těsná bitva. Čtyřicet minut se hrálo nerozhodně. Nakonec ale Mountfield uhasil boleslavskou šanci na postup tři minuty před sirénou. Bruslaři v závěru marně usilovali o vyrovnávací branku. Sérii a konec sezóny hodnotil zklamaný útočník Ondřej Najman (na snímku vlevo).
24.3.Děkuji fanouškům za podporu. Nebyla to lehká sezona, říká Lukáš PabiškaMBL - LIT 5:2, 0.kolo | Jitka ČechováM l. B o l. – Hrábli si na dno a nakonec, jak se tak říká, utekli hrobníkovi z lopaty. Relativně v poklidu, Bruslaři nepřipustili komplikace a play-out rozhodli ve svůj prospěch velmi rychle. To jsou také dva hlavní faktory, s jakými se služebně nejstarší hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška na letošní ročník dívá – špatný celkový průběh, ale nakonec klidný a bezproblémový konec.
23.3.Bruslaři zápas s Litvínovem zvládli a končí celkově jedenáctíMBL - LIT 5:2, 0.kolo | Zdena BobkováM l. B o l. – Poslední utkání v sezóně se neslo ve velice aktivním duchu. Bruslaři jakoby se na závěr sezóny se svými fanoušky chtěli rozloučit atraktivním hokejem a především výhrou. V první třetině se ujali domácí vedení, když Petráska v nařízeném trestném střílení překonal Procházka. Hosté ještě na konci třetiny stačili vyrovnat. Ve druhé třetině pak domácí během dvou minut rozhodli o své výhře. Góly postupně přidal Urban, Volf a Lenc a pro Litvínov prakticky bylo po zápase. Skóre se v závěrečné třetině ještě měnilo, domácí přidali svůj pátý gól a Litvínov pak už jen upravoval na konečných 5:2. Mladá Boleslav tak ve svém posledním utkání této sezóny vítězí, a jelikož současně Chomutov prohrál v samostatných nájezdech s Duklou Jihlava, bude jí po této sezóně patřit konečná 11. příčka.
23.3.Junioři se v Hradci rvali, nakonec jim ale sezona končíMHK - MBL 2:1, 0.kolo | Jitka Čechová, Klára PetráskováM l. B o l. – Další srdnatý výkon předvedli junioři BK Mladá Boleslav, tentokrát ale bohužel neúspěšný. Ve čtvrtém utkání čtvrtfinále šli opět do vedení, trefil se Flynn. Další dva góly už ale patřily domácím. Ti nejprve ještě v první třetině vyrovnali a posléze ve třetí rozhodli. Juniorům tak končí letošní sezona.
22.3.V posledním utkání této sezony přivítá Boleslav litvínovskou VERVU MBL - LIT 5:2, 0.kolo | Vojtěch TůmaM l. B o l. - Extraligovou příslušnost pro příští ročník si mladoboleslavští hokejisté zajistili už v polovině skupiny o umístění. Od té doby nastoupili ke dvěma zápasům, v nichž se své šance dočkali někteří mladí hráči, jmenovitě třeba Oscar Flynn či brankáři Dominik Groh s Michalem Kroftou. Ani jeden z duelů ale pro svěřence Vladimíra Kýhose neskončil vítězně, nad jejich síly byl nejprve Chomutov a minulou neděli také jihlavská Dukla, která před vlastními fanoušky zvítězila 4:0. V pátek 23. března čeká Středočechy poslední utkání této sezony, do ŠKOENERGO Arény dorazí HC VERVA Litvínov, již jistý účastník nepopulární baráže. Bruslařům, kteří dříve v tomto týdnu podepsali nové kontrakty s Jakubem Orsavou a Pavlem Musilem, už o nic nejde, uzavřít nepovedený ročník vítězstvím by ale určitě nebylo na škodu. Úvodní buly je naplánováno na tradičních 17:30.
22.3.Junioři odvrátili první mečbol Hradce a jsou stále ve hřeMHK - MBL 2:3, 0.kolo | Jitka Čechová, Klára PetráskováH r a d e c K r á l o v é – Výborně! Junioři BK Mladá Boleslav odvrátili nejhorší, tedy vyřazení z čtvrtfinále play-off a tím pádem i ukončení letošní sezony. Třetí duel započal na ledě Mountfieldu už v pravé poledne a lépe do něj vstoupili Bruslaři – gólem Kerdy. Domácí ale v tomto případě celkem rychle vyrovnali. Na 2:1 šli Středočeši trefou Krejčíka po polovině utkání. I v tomto případě se ale Hradečtí dotáhli. Rozřešení tohoto duelu padlo neuvěřitelných 105 sekund před zazněním sirény. Houževnatost a urputnost Bruslařů korunoval svou sólovou akcí Ondřej Najman.
22.3.Teď budeme soupeři diktovat my, říká obránce Martin NepokojMHK - MBL 2:3, 0.kolo | Klára Petrásková, Jaroslav KindlH r. K r á l o v é — Junioři Boleslavi první dvě čtvrtfinále s Hradcem těsně prohráli. Ačkoliv si vytvářeli šance, zlobila je efektivita. Série hraná na tři vítězné zápasy mohla skončit na ledě Hradce. Bruslaři to však nedopustili. Kritický duel na cizím kluzišti zvládli. Zítra se pokusí sebrat soupeři další zápas, a vrátit tak sérii zpět do Boleslavi. Nejen o play-off se rozpovídal člen zadních řad Martin Nepokoj (na snímku).
21.3.Jakub Orsava a Pavel Musil podepsali nové smlouvyKlubM l. B o l. – Fanoušky jistě potěší zpráva, že útočníci Jakub Orsava a Pavel Musil podepsali s Bruslařským klubem nové smlouvy. Oba tak učinili na dobu nadcházejících dvou let. „V obou případech jsme nesmírně rádi, že jsme se domluvili a dotáhli jednání do konce,“ říká sportovní manažer Bruslařů Jaromír Látal.
21.3.Škoda. Mladší dorost bojoval až do konce, ale po nájezdech mu končí sezónaHAV - MBL 2:1, 0.kolo | Tomáš Vlček, Jaroslav KindlH a v í ř o v — Rozhodující zápas série nabídl znovu velké drama. Bruslaři i díky skvělému Matěji Kmecovi v bráně přežili úvodní nápor Havířova. Skóre naopak otevřel ve 14. minutě boleslavský Jan Závora. Havířov byl však živějším týmem i ve druhé třetině a nakonec se dočkal vyrovnání. Ačkoliv měla obě mužstva ve třetí části několik šancí, nerozhodný stav vydržel až do sirény. Branka ale nepadla ani v prodloužení a na řadě byly samostatné nájezdy. V nich byli šikovnější Havířovští, a ukončili tak boleslavskému mladšímu dorostu sezónu, který v ní vybojoval historický postup do playoff.
20.3.Mladšímu dorostu hrozil v Havířově konec, urval ale srdnatý obratHAV - MBL 4:5, 0.kolo | Petr Miklas, Jaroslav KindlH a v í ř o v — Bruslaři odmítli konec sezóny. V Havířově přitom prohrávali už o tři branky. Góly Dlaska a Bartoně ve druhé třetiny vrátily Boleslav do zápasu. Tým Lukáše Zörklera nezlomila ani další soupeřova trefa. Do třetí třetiny pak boleslavští hráči dali úplně vše. Simon a Zajíček svými přesnými střelami vyrovnali a zápas směřoval do prodloužení. Obrovskou radost na boleslavské lavičce vyvolal opět Simon, který 38 vteřin před koncem dokonal obrat. Mladší dorost tedy ještě neřekl poslední slovo.
20.3.I druhý zápas play-off juniorů v Boleslavi vyhrál HradecMBL - MHK 2:3, 0.kolo | Lukáš ChuchválekM l. B o l. - Ve druhém kole play-off DHL extraligy juniorů s Hradcem Králové bylo k vidění více gólů než v prvním. Bruslaři však soupeře opět pustili do vedení, ale díky využité početní výhodě se vrátili do zápasu. Ačkoliv hosté získali vedení ve vlastním oslabení zpět, dokázal Oscar Flynn, jenž se postaral i o první branku, znovu vrátit domácím vyrovnaný stav. Ten vydržel až do konce základní hrací doby, a tak rozhodovalo prodloužení. V něm rozhodl svou trefou hostující Hašek.
19.3.Juniorům začíná play off. Ve čtvrtfinále vyzvou Hradec KrálovéMBL - MHK 0:2, 0.kolo | Vojtěch DrbohlavM l. B o l. – Boleslavští junioři vstoupí v pondělí a v úterý do čtvrtfinálové série play off. Začnou na domácím ledě, kde přivítají nepříliš oblíbeného soupeře Mountfield HK. Junioři už si, jak je u tohoto ročníku už několik let zvykem, obarvili hlavy na zeleno. Plánují na zápasy chodit také v oblecích. Oba dva domácí čtvrtfinálové zápasy začínají v 17:30.
19.3.Junioři marně bušili do hradeckých vrat, první čtvrtfinále prohráliMBL - MHK 0:2, 0.kolo | Jaroslav Kindl, Vojtěch DrbohlavM l. B o l. — Boleslavští junioři útočili, ale hradečtí hráči dobře čistili prostor před bránou. Mountfield se navíc sám trefil a první třetinu vyhrál. Podobný obrázek byl k vidění i během druhé periody, hosté často vyhazovali kotouč i za cenu zakázaného uvolnění. Bruslaři, posíleni o hráče s extraligovými zkušenostmi, marně dobývali hradeckou tvrz. Ani závěrečná třetina nepřinesla boleslavskou radost. Hradec rozhodl gólem do prázdné brány. První čtvrtfinále tak vyšlo lépe Hradci Králové. Druhý zápas se hraje již zítra od 17:30 opět ve ŠKOENERGO Aréně. Bruslaři vaši podporu rádi přivítají.
19.3.Přizpůsobili jsme se jejich hře. Do zítra se ponaučíme, věří brankář Michal KroftaMBL - MHK 0:2, 0.kolo | Vojtěch DrbohlavM l. B o l. – Boleslavští junioři za sebou mají první čtvrtfinálový zápas v sérii s Hradcem Králové. V něm moc gólů nepadlo. Hradečtí se však dostali do těsného vedení 1:0, které udržovali po většinu zápasu. Bruslaři se naopak marně snažili prosadit a Mountfield své vítězství zpečetil trefou do prázdné a zvítězil 2:0. Další zápas se ale hraje hned o den později a to ví i brankář Michal Krofta (na snímku), který věří, že v druhém čtvrtfinále se bude pro změnu dařit právě Mladé Boleslavi.
18.3.Nadějně rozehraný zápas s Havířovem nakonec mladší dorost ztratilMBL - HAV 2:4, 0.kolo | Vojtěch DrbohlavM l. B o l. – Vypadalo to nadějně. Boleslavští vedli už 2:0 po vydařené první třetině, jenže následně Středočechy srazily časté fauly a hra ve čtyřech. Havířov navíc zlepšil pohyb a trpělivou hrou dokázal utkání nejen srovnat, ale dokonce jej otočit. Boleslavští už v závěru marně dotahovali, a tak prohrávají 0:1 na zápasy v sérii, která se hraje na dvě vítězství. Čtvrtfinále pokračuje v úterý a ve středu na ledě Havířova.
18.3.Z Jihlavy se Bruslaři vrací bez bodů i gólůJIH - MBL 4:0, 0.kolo | Jitka Čechová, Tomáš KalasJ i h l a v a - Hokejisté BK Mladá Boleslav si na ledě jihlavské Dukly takříkajíc "ani neškrtli". Zaostávali střelecky, svých několik málo pokusů nedokázali přetavit v jedinou branku. Naopak domácí se v přípravě na baráž trefili hned čtyřikrát a zajistili si tak finální třinácté místo v letošní sezoně.
17.3.Historicky první extraligové play off začne mladší dorost na domácím ledě proti HavířovuVojtěch DrbohlavM l. B o l. – Poprvé v historii budou boleslavští mladší dorostenci hrát extraligové play off. Čtvrtfinále vyřazovacích bojů zahájí Bruslaři v neděli na domácím ledě, kdy ve 12:30 přivítají AZ RESIDOMO Havířov. Série se hraje na dva vítězné zápasy, druhé a třetí zápasy se odehrají v úterý, respektive ve středu na havířovském ledě.
17.3.Na Bruslaře čeká poslední venkovní zápas sezóny. Jedou do JihlavyJIH - MBL 4:0, 0.kolo | Lukáš ChuchválekM l. B o l. - Do konce sezóny zbývají mladoboleslavským hokejistům z A-týmu ještě dvě utkání, z nichž ten první bude též posledním zápasem hraným na ledě soupeře v sezóně. Zatímco Bruslaři už jen dohrávají sezónu, na HC Duklu Jihlava čeká vrchol sezóny a Boleslav pro ni bude přípravou na nevyzpytatelnou baráž. Utkání startuje na jihlavském Horáckém zimním stadionu v neděli 18. března od 16:00.