Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

20.10.První třetina Chomutova, druhá Boleslavi. Nájezdy patřily BruslařůmCHM - MBL 2:3, 15.kolo | Jitka ČechováC h o m u t o v – První třetina pro Bruslaře vyskočila jako z hrozného snu. Jakoby zapomněli nohy v autobuse a po necelých dvou minutách hry už prohrávali po gólu Skokana. Navíc netrvalo příliš dlouho a trefil se ještě Vladimír Růžička. Svěřenci trenéra Augusty si ale nejspíš o přestávce ledacos řekli, protože ve druhé části se karta obrátila. Ke gólu Dominika Pacovského si sice rozhodčí ještě musel volat na pomoc video, v případě první trefy Martina Procházky v mladoboleslavském dresu to už ale byla naprosto jasná záležitost. Do třetí periody vstoupily oba celky už značně poučeny a na gól tak publikum vzdor mnoha přesilovkám čekalo marně. A to i v prodloužení, kde rovněž padaly tresty, a kde se nehrálo ani na moment tři proti třem. V samostatných nájezdech coby jediný úspěšný střelec rozhodl o bodu navíc pro Boleslav Petr Holík.
20.10.Junioři neudrželi v Kladně vedení a prohráli po nájezdechKLA - MBL 4:3, 11.kolo | Vojtěch DrbohlavK l a d n o – V pátek odpoledne odcestovali junioři do Kladna odehrát zápas s tamějším týmem Rytířů. Boleslavští dvě třetiny nad Kladnem vedli, ovšem ve třetí třetině Kladno srovnalo na 3:3. V nájezdech ze strany Boleslavi uspěl jen Uřídil, ale Rytířům zajistil výhru Jelínek. Bruslaři prohráli 3:4 po samostatných nájezdech.
19.10.Po týdnu zase venku. Bruslaři zajíždí na led tabulkového sousedaCHM - MBL 2:3, 15.kolo | Vojtěch BalonM l. B o l. - Důležitý souboj takříkajíc o šest bodů čeká svěřence Patrika Augusty v pátek 20. října od 17:30. Mladoboleslavští hokejisté se po dvou domácích zápasech s Třincem a Jihlavou představí zase venku, a to na ledě Pirátů Chomutov, tedy tabulkového souseda, kterému se po skvělém vstupu do sezóny v posledních kolech příliš nedaří. Využijí toho Bruslaři?
18.10.Oslavy 110 let: Nepropásněte speciální bulletin a jedinečnou soutěžKlubM l. B o l. – O tom, že BK Mladá Boleslav v letošní sezoně slaví 110 let od svého založení, se už mluví od léta. Fakticky vzato spadá toto datum až do roku 2018, klub si ale přál vést ve slavnostnějším duchu celý extraligový ročník 2017/2018, a tak můžeme ohlásit, že to všechno konečně pomalu ale jistě začíná. A vy se máte skutečně na co těšit!
17.10.Na tříbodový zisk proti Jihlavě se Bruslaři pořádně nadřeli MBL - JIH 3:1, 14.kolo | Vojtěch TůmaM l . B o l . - Do úterního utkání s Jihlavou vstupovali mladoboleslavští hokejisté se změnou mezi třemi tyčemi, značných úprav se dočkaly také útočné trojice. První třetina příliš oku lahodící hokej nenabídla, útočící Bruslaře svazovala nepřesnost v kombinaci, naopak Dukla se věnovala spíše defenzivním činnostem. V prostřední dvacetiminutovce se tempo hry přeci jen zvýšilo, branek ale padalo poskrovnu, o tu jedinou se postaral Jakub Klepiš. Závěrečné dějství bylo pro diváky nejatraktivnější, svěřenci Patrika Augusty ale žádné výraznější komplikace nepřipustili, a druhou čtvrtinu základní části Tipsport extraligy tak odstartovali vítězně.
17.10.Pavel Musil: Doufám, že mi tenhle gól pomůže se sebevědomímMBL - JIH 3:1, 14.kolo | Jitka ČechováM l. B o l. – Bruslaři v zápase s Jihlavou nejprve trochu tápali, první třetina tak docela diváka nebavila a bonusem skončila bezbrankově. Postupně ale Boleslavští přebírali otěže utkání do svých rukou a nakonec si odnáší vítězství 3:1. Zásluhou Jakuba Klepiše, který se trefil dvakrát, a Pavla Musila, který se tentokrát skutečně nadřel. Třikrát trefil tyčku, dokud to konečně nevyšlo.
16.10.Druhá čtvrtina soutěže začíná, do Boleslavi přijíždí Dukla JihlavaMBL - JIH 3:1, 14.kolo | Vojtěch BalonM l. B o l. - První čtvrtinu základní části Bruslaři zakončili se ziskem 18 bodů, který jim stačí na průběžné 9. místo extraligové tabulky. Přitom mohlo být mnohem veseleji, nebýt shodných porážek z posledních dní 2:3 se Spartou a Třincem. Už v úterý 17. října od 17:30 jdou Mladoboleslavští do akce znovu, když na domácím ledě přivítají Duklu Jihlava!
15.10.Je velká škoda, že se nám nepodařilo vyrovnat, mrzelo Ronalda KnotaMBL - TRI 2:3, 13.kolo | Vojtěch DrbohlavM l. B o l. – Nádech ve finiši utkání Bruslařům nestačil. Mladá Boleslav sice vstřelila dvě branky, z toho jednu zásluhou přesné trefy obránce Ronalda Knota (na snímku), jenže na třetí, tedy vyrovnávací branku, nedošlo. Knota tato skutečnost mrzela i proto, že vstřelil první gól v boleslavském dresu.
15.10.Bruslaři předvedli mocný finiš, Třinec ale dotáhnout nedokázaliMBL - TRI 2:3, 13.kolo | Zdena BobkováM l. B o l. – Hosté v Boleslavi vedli již od druhé minuty, kdy Maxwella prostřelil Adamský. Třinečtí byli od prvních okamžiků lepším týmem a Bruslaři se trápili v koncovce. Maxwell držel ještě alespoň naději na zvrat, když vymazal čtyři přesilovky hostí. Jenže Třinec udeřil ve druhé periodě v závěru vlastního oslabení a třetí branku přidal záhy po té druhé. Bruslaři na začátku třetí třetiny vstali z mrtvých a odhodlali se k mocnému finiši. Nejprve na 1:3 snížil Klepiš a sedm minut po něm na dostřel snížil Ronald Knot. Nakonec to bohužel pro ně bylo vše a vzdor enormní závěrečné snaze na body nedosáhli.
14.10.První čtvrtinu soutěže zakončí Bruslaři doma proti Třinci MBL - TRI 2:3, 13.kolo | Vojtěch TůmaM l . B o l . - Páteční prohra na ledě Sparty může mladoboleslavské hokejisty mrzet. V úvodních dvou třetinách totiž byli jasně lepším týmem, nedokázali ale využít několik vyložených šancí, a Pražanům, kteří ovládli závěrečnou periodu, tak podlehli už v osmém soutěžním utkání za sebou. „Postavili jsme je na nohy vlastní hrou,“ smutnil dvoubodový Jakub Valský. V neděli 15. října svěřence Patrika Augusty čekají HC Oceláři Třinec, tedy další těžký soupeř, proti kterému se Středočechům ale naopak daří. Ve čtyřech vzájemných zápasech loňské sezony Bruslaři nastříleli hned šestnáct branek a dohromady získali deset bodů. Úvodní vhazování je ve ŠKOENERGO Aréně naplánováno na tradičních 17:30.
14.10.Mladší dorost bez výraznějších problémů porazil JihlavuMBL - JIH 3:0, 9.kolo | Vojtěch DrbohlavM l. B o l. – V sobotu odpoledne se Mladé Boleslavi dařilo. Boleslavští mladší dorostenci podali proti Jihlavě dobrý výkon, soupeři nedovolili ani jeden gól, což znamenalo čisté konto pro Romana Krinwalda. Na gólmana Dukly pak vyslali hned 54 střel. Středočeši upevnili své postavení na třetím místě v tabulce a čtvrté Jihlavě se ještě více vzdálili.
13.10.Bruslaři se na Spartě rvali, z Prahy však odjíždí bez boduSPA - MBL 3:2, 12.kolo | Zdena BobkováP r a h a – První třetina skončila bezbrankovým rozdílem, ale v té druhé už góly padaly. Na přesilovkový gól Pavelky z 24. minuty reagoval boleslavský Knotek, který si v zápase připsal hned dva kanadské body. Bruslaři svého soka přestříleli a na ledě měli místy i větší převahu, přesto svých šancí nevyužili. Ve třetí třetině se Sparta ujala opět jednogólového vedení, ovšem za minutu a půl vyrovnával Valský, kterému pomohla přihrávka navrátilce Kotvana. Sparta si ale o minutu později vzala své hubené vedení zpět a výsledek 3:2 už si až do konce utkání zkušeně pohlídala.
13.10.Spartu jsme na nohy postavili naši hrou, mrzí Jakuba ValskéhoSPA - MBL 3:2, 12.kolo | Zdena BobkováP r a h a – Boleslavský útočník Jakub Valský (na snímku) byl po zápase zvolen nejlepším hráčem, za jeden gól a jednu asistenci si připsal dva kanadské body. Z ocenění ani z osobních statistik však nemohl mít radost. Mladá Boleslav na ledě Sparty prohrála těsně 2:3. „Moje body důležité nejsou, na ty se nehraje. Na kontě Boleslavi je nula,“ přiznal po utkání zklamaně. Stručné hodnocení utkání na ledě středočeského rivala si můžete přečíst v následujícím rozhovoru.
13.10.Starší dorostenci odjíždějí z Prahy znovu bez bodů, nestačili na SlaviiSLA - MBL 4:1, 11.kolo | Dominik ŠpringerP r a h a - V krátkém časovém úseku čekalo na mladoboleslavské starší dorostence druhé utkání v Praze, ale stejně jako v souboji se Spartou, tak i nyní na ledě Slavie to k žádnému bodovému zisku nevedlo. Domácí celek šel v polovině úvodní třetiny do vedení, na které však Bruslaři ještě dokázali bleskurychle zareagovat a do kabin se tak odcházelo za vyrovnaného stavu. Ovšem poté jako by byl na ledové ploše pouze jediný celek. Pražené šli ve druhé třetině rychle do vedení, na které již boleslavští hokejisté nedokázala odpovědět. V závěrečné části duelu pak domácí ze svých mnoha šancí přidali další dvě branky a bylo rozhodnuto. Přerušit sérii tří porážek budou moci Bruslaři v pátečním domácím střetnutí s Letňany.
12.10.Bruslaři jedou do O2 Areny, proti Spartě zabojují o třetí výhru v řaděSPA - MBL 3:2, 12.kolo | Vojtěch BalonM l. B o l. - Svěřencům triumvirátu Patrik Augusta, Viktor Ujčík, Boris Žabka se v poslední době daří. Od smolné porážky na ledě Hradce Králové Bruslaři dvakrát po sobě zvítězili a o další cenné body do extraligové tabulky zabojují v rámci 12. kola na ledě HC Sparta Praha. Úvodní buly bude vhozeno v páte 13. října v 18:30, tak si to rozhodně nenechte ujít!
12.10.Mladší dorostenci vyhráli potřetí v řadě, tentokrát zdolali Havlíčkův BrodHBR - MBL 2:5, 8.kolo | Dominik ŠpringerH a v l. B r o d - Třetí výhru v řadě si ve čtvrtečním odpoledním zápase připsali mladší dorostenci. Ti po výhře nad Pardubicemi a Letňany jasně přehráli při dalším venkovním i Havlíčkův Brod. Hned v úvodu šli Bruslaři do vedení, který krátce před koncem úvodní třetiny dokázali navýšit. Ovšem domácí stihli krátce před závěrečnou sirénou odpovědět a stejným způsobem probíhala i druhá třetina. Boleslavští hokejisté znovu zvýšili své vedení na rozdíl dvou branek, ale domácí výběr opět krátce před koncem třetiny snížil na rozdíl jediné branky. To však bylo ze strany Havlíčkova Brodu vše, závěrečnou třetinu si již Bruslaři pohlídali, připsali si další dvě branky a o čtvrté vítězství v řadě budou bojovat na domácím ledě v sobotním souboji s Jihlavou.
11.10.Výtvarná soutěž a vernisáž dětských prací aneb Bruslaři pomáhajíKlubM l. B o l. – Dragon Internet společně s BK Mladá Boleslav a OC Olympia Mladá Boleslav vyhlásili vítěze letošního ročníku výtvarné soutěže „Namaluj svět plný zábavy“. Slavnostního vyhlášení vítězů se zúčastnilo více než 150 dětí z Dětského domova Na Celně, Dětského domova Horní Krnsko a také z Dětského centra při Klaudiánově nemocnici.
9.10.900 zápasů? Je to jen číslo. Důležitější je tým, říká Jan HanzlíkOLO - MBL 1:3, 11.kolo | Jitka ČechováO l o m o u c – V rámci nedělního utkání v Olomouci odehrál obránce a kapitán Bruslařského klubu svůj 900. zápas v české nejvyšší soutěži. Pro někoho je to číslovka takřka nepředstavitelná, pro Jana Hanzlíka osobně zatím ještě o nic moc nejde. Krom toho mu záleží spíš na týmu a na osobní statistiky se téměř nedívá. Přečtěte si exklusivní rozhovor s boleslavským mužem s C na prsou. Třeba i o dosavadním průběhu extraligy:
8.10.900. start kapitána Hanzlíka oslavili Bruslaři výhrou v OlomouciOLO - MBL 1:3, 11.kolo | Martin Vavruša, Vojtěch TůmaO l o m o u c - Po třech venkovních porážkách dokázali mladoboleslavští hokejisté na ledě soupeře konečně zabrat. Z obou stran opatrná první třetina zápasu s Olomoucí nabídla pouze jednu přesnou trefu, když přesilovou hru využil Petr Holík. V prostřední dvacetiminutovce už oba celky zařadily na vyšší rychlostní stupeň, svěřence trenéra Augusty do dvoubrankového vedení poslal Dominik Pacovský, který se prosadil poprvé v sezoně. Po snížení z hole Jana Eberleho se Hanáci začali osmělovat, Bruslaři ale měli, stejně jako v pátek proti Zlínu, připravenou rychlou odpověď. Nepopulární gól do šatny Moru zmrazil, v závěrečné periodě se už skóre neměnilo. Celek z města automobilů tak získal další cenné vítězství, dvěma asistencemi se na něm podílel Jan Hanzlík, který v rámci Tipsport extraligy odehrál jubilejní 900. utkání!
7.10.Sérii venkovních porážek se Bruslaři pokusí prolomit na ledě Olomouce OLO - MBL 1:3, 11.kolo | Vojtěch TůmaM l . B o l . - Své první utkání před televizními kamerami v tomto ročníku zvládli mladoboleslavští hokejisté skvěle. O vítězství nad Zlínem rozhodli už v první třetině, ve velké pohodě se prezentovala především útočná formace ve složení Orsava, Žejdl, Klepiš, která celkově posbírala sedm kanadských bodů. Před vlastními fanoušky se Středočeši znovu představí až příští neděli, nyní mají na programu dva venkovní zápasy. V rámci toho prvního je v neděli 8. října čeká houževnatý celek HC Olomouc, který se v tabulce sice drží až na jedenácté pozici, pátí Bruslaři mají na svém kontě ale jen o tři body více. Úvodní buly souboje mezi dvěma starými známými z 1. ligy a baráže o Tipsport extraligy je naplánováno na 17:00.
7.10.Mladší dorost dvakrát prohrával, přesto v Letňanech jasně zvítězilLET - MBL 2:5, 7.kolo | Dominik ŠpringerP r a h a - Po dvou venkovních porážkách zavítali tentokrát mladší dorostenci v roli favoritů do Letňan, kde sehráli duel s místními Letci, a i když dvakrát v zápase prohrávali, nakonec si domů odvážejí plný počet bodů za vítězství 5:2. Úvodní třetinu zvládli ovšem lépe domácí hráči, kteří se ujali vedení 1:0. Bruslaři sice v úvodu druhé třetiny rychle srovnali krok, ale v polovině duelu už to byly znovu vedli Letňany, kdo vedl rozdílem jediné branky. Mladší dorostenci však zápas nezabalili, stupňovali svůj tlak, soupeře jasně přestříleli a čtyřmi brankami v řadě utočili střetnutí do vítězného konce. Další utkání čeká mladší dorost již tento čtvrtek, kdy vyzvou Havlíčkův Brod.
7.10.Junioři porazili tabulkového soupeře z Plzně a jsou opět druzíMBL - PLZ 4:1, 10.kolo | Vojtěch DrbohlavM l. B o l. – V sobotu odpoledne sledovalo 71 diváků ve ŠKOENERGO Aréně pohledný hokejový zápas DHL Extraligy juniorů. Ačkoliv byla mírným favoritem hostující Plzeň, Mladá Boleslav vstoupila do utkání lépe a dostala se do vedení. V průběhu zápasu odolávala soupeřovu tlaku, který byl značně nedisciplinovaný. Boleslavští porazili Plzeň 4:1 a po výhře jim znovu patří druhá pozice, z níž setřásli právě indiány.
7.10.Starší dorostenci na Spartu znovu nestačiliSPA - MBL 4:2, 10.kolo | Dominik ŠpringerP r a h a - Po smolné domácí porážce od Liberce, která přišla až po samostatných nájezdech odjížděli mladí Bruslaři do Prahy bojovat o další vítězství s domácí Spartou, které měli navíc co vracet po domácí prohře z úvodu sezony. Ovšem stejně jako před patnácti dny v Mladé Boleslavi, tak i v Praze starší dorostenci na svého soupeře nestačili. K zisku bodů nestačil boleslavským hráčům ani dobrý vstup do utkání, který znamenal vedení po první třetině. Sparta dokázala utkání otočit, ale ještě na začátku třetí třetiny bylo opět vyrovnáno. To však byla ze strany hostí vše. Pražané stačili do konce zápasu vstřelit ještě dvě branky a stejně jako v předcházejícím měření sil zvítězili 4:2.
6.10.Zemřel pan Miloslav KubelkaKlubM l. B o l. – Ve věku 94 let zemřel v pondělí 2. října pan Miloslav Kubelka, bývalý dlouholetý hráč a trenér BK Mladá Boleslav. Čest jeho památce!
6.10.Divočinu s Budějovicemi na malé hale junioři zvládliMBL - CEB 4:3, 9.kolo | Lukáš ChuchválekM l. B o l. - Jelikož se na velké hale v den konání 9. kola DHL extraligy juniorů konal extraligový zápas A-týmů mezi Boleslaví a Zlínem, musel se zápas juniorů s budějovickým motorem uskutečnit na malé hale. Zde na malém kluzišti se dost bojovalo a k vidění byly jak pěkné góly, tak velká množství vyloučených. Boleslav si sice vypracovala pohodlné vedení o tři branky, o to ale přišla a ze zápasu se tak stala strhující divočina, kterou Bruslaři zvládli. Těsně, ale zvládli, a tak se stále drží ve špičky extraligové tabulky.
6.10.O výhře nad Zlínem Bruslaři rozhodli už v první třetiněMBL - ZLN 4:1, 10.kolo | Vojtěch TůmaM l . B o l . - První třetina pátečního utkání proti Zlínu patřila mezi to nejlepší, co mladoboleslavští hokejisté v dosavadním průběhu tohoto ročníku Tipsport extraligy předvedli. Svého soupeře totiž přehrávali ve všech ohledech, na ledě naprosto dominovali, navíc se dokázali hned třikrát prosadit. Na dvou trefách se podílela útočná formace ve složení Orsava, Žejdl, Klepiš, která poslední dobou disponuje mimořádnou formou. V prostřední periodě se Berani herně zvedli a zcela zaslouženě se svému soupeři dostali na dostřel, Bruslaři se ale včas vzpamatovali a také po druhé siréně do šaten odcházeli s tříbrankovým náskokem. Závěrečné dějství už další branku nepřineslo, svěřenci Patrika Augusty si komfortní vedení zkušeně pohlídali, a mohli se tak radovat z dalších tří bodů do tabulky.
6.10.Jakub Klepiš: Za čtyři góly jsme rádi, na ofenzivě musíme dál pracovatMBL - ZLN 4:1, 10.kolo | Vojtěch DrbohlavM l. B o l. – Boleslavským hokejistům vyšla zejména první třetina, během níž vstřelili hned tři góly a nutno dodat, že to nemuselo zůstat jen u třech. I přes čtyřgólovou výhru však útočník Jakub Klepiš (1+1) nebyl s výkonem svého celku zcela spokojený. Pochvaloval si ale to, že Mladá Boleslav vstřelila čtyři branky, což se jí povedlo teprve podruhé v sezóně.
5.10.Starší dorost ztratil vedení s Libercem a padl v nájezdechMBL - LIB 2:3, 9.kolo | Zdena Bobková, Lukáš ChuchválekM l. B o l. – Boleslavští starší dorostenci si zkomplikovali postavení v tabulce. Před zápasem s libereckými Tygry hájili právě před nimi třetí pozici s náskokem čtyř bodů. Bruslaři po dvou třetinách vedli na domácím ledě zásluhou Švece a Houšky 2:0, jenže ve třetí třetině Tygři zaveleli k útoku a stihli během dvaceti minut vyrovnat. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů a v nich se stal jediným úspěšným exekutorem liberecký Adam Charvát, který rozhodl o druhém bonusovém bodu pro Tygry. Náskok Bruslařů na třetí příčce se tak ztenčil a rozdíl mezi oběma soky tak po skončení tohoto utkání činí pouhé dva body.
4.10.Bruslaři před zraky televizních kamer vyzvou rozjetý Zlín MBL - ZLN 4:1, 10.kolo | Vojtěch TůmaM l . B o l . - Nedělní utkání na ledě Hradce Králové měli mladoboleslavští hokejisté velmi dobře rozehrané, opět sahali po plném bodovém zisku. Znovu ale nezvládli závěr, když v samotném závěru dvakrát inkasovali, a znovu tak odjížděli s prázdnou. Jednalo se už o pátý duel, který svěřenci Patrika Augusty prohráli o jediný gól. Extraliga pokračuje v pátek 6. října, do města automobilů přijíždí Aukro Berani Zlín. Ševci se vezou na čtyřzápasové vlně bez porážky, tak doufejme, že Bruslaři jejich sérii dokáží přerušit. Ve ŠKOENERGO Aréně je úvodní vhazování naplánováno už na 17:20.
2.10.Pavel Musil: Na jeden gól se těžko vyhráváMHK - MBL 2:1, 9.kolo | Zdena BobkováH r. K r á l o v é – Bruslaři prakticky do konce třetí třetiny drželi jednobrankové vedení, které zařídil ve 34. minutě Pavel Musil (na snímku). Hradečtí však zásluhou dvou přesilových her v závěru otočili zápas na svou stranu a zvítězili 2:1. Zklamání ve tváři jediného střelce Bruslařů, bylo znatelné, přesto se po zápase pokusil zápas pro náš web zhodnotit.