archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

24.2.Jakub Orsava a Oldrich Kotvan vám budou odpovídat na facebookuJitka ČechováM l. B o l. – V rámci Týdne s Bruslaři je na sobotu 24. února od 11 hodin v plánu online chat na facebooku. Obránce Oldricha Kotvana a útočníka Jakuba Orsavu uvidíte prostřednictvím videa naživo, přičemž jim budete moct pokládat písemné otázky. Tak honem na klubový facebook!
24.2.Podívejte se na fotografie a reportáž z galavečera ke 110 letůmKlubMl. B o l. – Výsledky ankety Bruslař desetiletí, kterou BK Mladá Boleslav vyhlásil k výročí 110 let od svého založení, už znáte. Jak ale probíhal samotný galavečer, kdo všechno byl přítomen a Bruslařům tak k jejich významným narozeninám popřál? Podívejte se do naší fotogalerie a také na naši reportáž:
24.2.Mladší dorostenci bojovali, přesto na Přerov nestačiliPRE - MBL 3:2, 33.kolo | Dominik ŠpringerP ř e r o v - Souboj dvou posledních celků skupiny B byl k vidění na ledě Zubrů z Přerova, na které dokázali mladší dorostenci v posledním vzájemný měření sil na vlastním stadionu najít recept. Tentokrát to však byl Přerov, který šel v úvodní třetiny do vedení, které navíc na začátku druhé části utkání navýšil na rozdíl dvou branek. Bruslaři ovšem nepřestali hrát a ještě ve druhé třetiny díky dvěma rychlým trefám duel vyrovnali. Rozhodovala poslední třetina, ve které byla k vidění pouze jediná branka. Tu bohužel vstřelil domácí Přerov, který jako jediný celek v zápase využil početní výhodu a připsal si vítězství. O další extraligové body budou starší dorostenci bojovat na ledě Vítkovic.
24.2.B-tým mužů vrací sérii do Benešova, doma soupeře přehrálMBL - BŠV 6:2, 0.kolo | Jaroslav KindlM l. B o l. — Béčko Bruslařů rychle zapomnělo na středeční debakl. Kritický zápas Boleslavští zvládli, a vynutili si tak třetí čtvrtfinálové utkání. V odvetě si Boleslav vytvořila šestigólový náskok. Dvěma brankami se o to přičinil Milan Ficek. Další zásahy si připsali Bartoš, Mareš, Rovný a Jan Protivný. Na konci nervózní třetí periody dokázal soupeř dvakrát snížit, ale šlo už jen o pouhou úpravu skóre. Rozhodující zápas se hraje již zítra od 17:00 v Benešově.
23.2.B tým čeká utkání roku. V sobotu se doma postaví v odvetě BenešovuMBL - BŠV 6:2, 0.kolo | Vojtěch DrbohlavM l. B o l. – Utkání o všechno. Přesně takové čeká boleslavský B tým v sobotu od 17 hodin na ledě ŠKOENERGO Arény, kdy přivítají v rámci odvety HC Lev Benešov. Boleslavští se budou v sérii hrané na dvě zápasy snažit o srovnání série a vynucení třetího rozhodujícího utkání. Na utkání je vstupné zdarma, v provozu budou světelné obrazovky a nejrůznější světelné efekty.
23.2.Starší dorostenci těsně zdolali Havířov a přeskočili ho v tabulceHAV - MBL 0:1, 41.kolo | Vojtěch Drbohlav, Tomáš VlčekH a v í ř o v – Zatímco ve čtvrtek to starším dorostencům na ledě Vsetína nevyšlo, v pátek v Havířově dokázali těsně zvítězit. A stačila jim k tomu pouhá jedna branka, přičemž domácí Slezané na ni nedokázali najít odpověď. Bruslaři tak po tříbodové výhře soupeře přeskočili v tabulce a jsou aktuálně druzí.
22.2.V druhém modelovém utkání zvítězily PardubiceRedakceP a r d u b i c e – Hokejisté BK Mladá Boleslav prohráli ve druhém modelovém tréninkovém utkání s Pardubicemi 2:3 po samostatných nájezdech. V základní hrací době byli úspěšnější 2:1 Pardubičtí, trefili se hned na začátku duelu Ondřej Machala, ve třetí třetině využil přesilovku Matěj Beran. Chvíli se hrálo 1:1, to když se trefil David Bernad. V závěru domluveného prodloužení byli úspěšnější Bruslaři, naopak v nájezdech se radovali Východočeši, úspěšnými exekutory byli Petr Sýkora a Martin Kaut.
22.2.Nezapomeňte na komentovaný trénink! Přijít můžete už na 8:40KlubM l. B o l. – Týden s Bruslaři jsme zahájili už ve čtvrtek 22. února a to soutěží o hru na Xbox NHL 18 na klubovém facebooku. V tomto případě jde o virtuální záležitost, už v pátek 23. února se ale můžeme všichni pěkně setkat osobně. Na programu je totiž veřejný a komentovaný trénink koučem Vladimírem Kýhosem! Původně naplánovaný začátek se ovšem posouvá a to na dobu po skončení zápasu českého týmu na olympijských hrách – tedy cca na 11. hodinu. A nebojte, pokud si chcete užít obojí, v klidu přijďte do ŠKO-ENERGO arény už na 8:40.
22.2.Mladší dorost ani na pátý pokus neporazil HradecMBL - MHK 3:6, 32.kolo | Jaroslav KindlM l. B o l. — Bruslaři odehráli zápas s lídrem tabulky v zásadně oslabené sestavě. V průběhu navíc musel odstoupit i Lukáš Kapal. Přesto se Boleslav do poloviny utkání držela v kontaktu. Tři slepené góly Hradce se ale nakonec ukázaly jako rozhodující. Boleslavské trefy Haase, Holoubka a Kredby tentokrát na body nestačily. I pátý vzájemný duel těchto klubů tak skončil štastněji pro Hradec Králové.
22.2.Junioři ve skupině o playoff poprvé zvítěziliLIB - MBL 2:6, 38.kolo | Dominik ŠpringerL i b e r e c - Po čtyřech porážkách v řadě a první ve skupině o postup do playoff na domácím ledu se Spartou zajížděli mladoboleslavští junioři na led Bílých Tygrů z Liberce. S tímto soupeřem navíc Bruslaři v této sezoně již dvakrát prohráli, ale tentokrát byli hned od úvodu duelu tím lepším týmem na ledové ploše. Už po pěti minutách hry totiž vedli 2:0, Liberec sice ještě v úvodní třetině snížil, ale hráči Mladé Boleslavi opět na začátku druhé třetiny odskočili na rozdíl dvou branek. Liberec v zápase naposledy vzdoroval v polovině druhé třetiny a snížil opět na rozdíl jediné branky, ale to bylo z jejich strany vše. Mladoboleslavští junioři následně přidali další tři branky a v poklidu si došli pro vítězství. Na to budou moci navázat v dalším kole, ve kterém vyzvou Piráty z Chomutova.
22.2.Starší dorostenci na Vsetín nestačili a padli v prodlouženíVSE - MBL 4:3, 42.kolo | Dominik Špringer, Helena HegeďováV s e t í n - Do další fáze postoupil boj starších dorostenců v boji o pozice v playoff. Ve skupině o umístění si vyválčili postup mezi čtyři nejlepší celky této části soutěže a nyní už dva nejlepší týmy postoupí přímo do playoff. Bohužel úvodní kolo se Bruslařům i přes dobrý vstup do utkání nepodařilo. Mladoboleslavští hokejisté sice v zápase rychle vedli a opanovali úvodní třetinu, ale v té následující to byl Vsetín, který se dostal na koně. Třemi rychlými brankami otočil domácí hokejisté vývoj duelu a na tahu byli znovu Bruslaři. Ti ještě v závěru druhé části snížili a v průběhu třetí třetiny dokonce zápas poslali do prodloužení. V něm si však bod navíc uzmuli hráči Vsetína. Reparát mohou starší dorostenci provést již v důležitém pátečním utkání na ledě Havířova.
21.2.Bruslař desetiletí má své vítěze aneb jak dopadlo veřejné hlasováníJitka ČechováM l. B o l. – Anketa Bruslař desetiletí, na jejíchž výsledcích jste se vy fanoušci osobně podíleli, má své vítěze. Její vyhlášení proběhlo v pondělí na slavnostním galavečeru ve ŠKODA Muzeu v Mladé Boleslavi (z něhož vám již brzy přineseme fotografie a reportáž). A jak to dopadlo? Podívejte se na video:
21.2.B tým nezvládl první zápas play off a z Benešova veze debaklBŠV - MBL 7:1, 0.kolo | Vojtěch DrbohlavB e n e š o v – Boleslavský B tým zajížděl ve středu večer na led druhého Benešova k prvnímu utkání čtvrtfinále play off Krajské ligy. To Mladé Boleslavi ale hrubě nevyšlo, díky značně nepovedené druhé třetině Bruslaři vysoko prohráli. Odveta se koná v sobotu v 17:00 v boleslavské ŠKOENERGO Aréně. Hraje se na dva vítězné zápasy a Benešovští pořádají do města automobilů dokonce zájezd svých fanoušků, proto Bruslaři budou rádi za vaši podporu, na utkání je vstupné samozřejmě zdarma.
20.2.První přátelské utkání s Pardubicemi vyhráli BruslařiJitka ČechováM l. B o l. – I když… Jak se to vezme. V základní hrací době zvítězili Mladoboleslavští 5:1, v málo oblíbené disciplíně v podobě samostatných nájezdů ovšem prohráli. V následujícím článku najdete statistiky a stručně shrnutá fakta. Odveta na ledě Pardubic je v plánu ve čtvrtek 22. února. Posléze se pak můžete těšit na hodnocení trenéra i hráčů a to obou duelů. A jen tak mimochodem a z jiného soudku – připomínáme, že už ve čtvrtek začíná Týden s Bruslaři! Více informací najdete tady.
19.2.Krajská liga vrcholí. B tým jede na led BenešovaBŠV - MBL 7:1, 0.kolo | Vojtěch DrbohlavM l. B o l. – Mladoboleslavský B tým se v těchto dnech usilovně připravuje na blížící se čtvrtfinále play-off. Bruslaři z posledních 14 zápasů vyhráli jen dvakrát, do vyřazovacích bojů si však dávají nejvyšší cíle. V cestě ale Středočechům stojí druhýHC Benešov. Čtvrtfinálová série, která se hraje na dva vítězné zápasy, začíná ve středu 21. února v 18:00 na ledě Benešova, v sobotu večer pak pokračuje na ledě mladoboleslavské ŠKOENERGO Arény.
18.2.Škoda posledního duelu, ale užil jsem si to, řekl Lukáš Žejdl o All-Star CupuKateřina KundertováB r a t i s l a v a - Nejdelší reprezentační přestávka přinesla novinku na evropská kluziště a tentokrát na led Slovanu Bratislava. Na turnaji All-Star Cup 2018 se střetly čtyři celky složené z české a slovenské extraligy, nejvyšší německé soutěže a mezinárodní EBEL. Český výběr pod vedením Vladimíra Vůjtka obsadil druhé místo za pořádajícím týmem Slovenska.
18.2.B tým mladšího dorostu nezvládl úvod proti Liberci. To ho stálo bodyLIB - MBL 5:2, 28.kolo | Vojtěch DrbohlavL i b e r e c – V neděli zajížděl B tým mladšího dorostu do nedalekého Liberce. Oproti předchozím kláním ale Středočeši nezvládli začátek zápasu a za čtyřicet minut nevstřelili ani jeden gól. Ve třetí třetině pak jen Bruslaři snížili na konečných 5:2 pro domácí B tým Bílých Tygrů.
17.2.B-tým mužů prohrál v generálce na playoff s ČáslavíMBL - CSL 5:6, 22.kolo | Jaroslav KindlM l. B o l. — Bruslaři nastoupili na Čáslav ostře. Po deseti minutách vedli. Trefil se Vaníček a Jan Protivný. Hosté ale vzápětí náskok stáhli. I když se v další části jako první prosadil boleslavský Rovný, celkově vyšla druhá třetina lépe Čáslavi. Ta si v ní vytvořila rozhodující náskok. Ve třetí periodě se hosté prosadili ještě jednou a duel se zdál rozhodnutý. Přesto Boleslav zabojovala o výsledek a ztenčila odstup na jeden gól. Na body už to však nestačilo. B-tým nyní čeká playoff s Benešovem, vítězem skupiny Východ.
16.2.Týden s Bruslaři aneb oslavte s námi 110 let od založení klubuKlubM l. B o l. – 110 let. Tak dlouho už je BK Mladá Boleslav na světě. Je to pořádná životní cesta představující osudy spousty a spousty lidí. Ty všechny, minulé, současné i ty, co teprve přijdou, chtějí Bruslaři oslavit v rámce Týdne Bruslařů – týdne napěchovaného zážitky, který si (pevně doufáme) naplno užijete:
16.2.B tým mladšího dorostu udržel vedení a těsně zdolal Hvězdu PrahaMBL - HVP 5:4, 32.kolo | Vojtěch DrbohlavM l. B o l. – Béčko mladšího dorostu v pátek sice nad Hvězdou Praha vedlo už 4:0 po první třetině, v dalším průběhu utkání však Pražané utkání zdramatizovali ve třetí třetině, kdy vstřelili tři branky. Bruslaři však dokázali udržet vedení a Hvězdu zdolali 5:4.
14.2.Na finiš sezony ještě chvíli nemá cenu myslet, říká trenér KýhosJitka ČechováM l. B o l. – Hokejisté BK Mladá Boleslav a jejich trenéři byli od neděle do středy na soustředění ve Vrchlabí. Čím vším si tam prošli, co je aktuálně čeká a jestli je třeba mít už teď v hlavách konec základní části – o tom všem jsme si povídali v krátkém rozhovoru s trenérem Vladimírem Kýhosem.
14.2.Podařený víkend mladšího dorostu B. V neděli deklasoval ChomutovMBL - CHM 10:6, 27.kolo | Vojtěch DrbohlavBéčko mladšího dorostu hostilo v neděli tým Pirátů z Chomutova a již první třetina rozhodla o tom, že všechny body zůstanou doma. Disciplinovaný výkon znamenal po první třetině vedení 5:0. Další třetiny poznamenalo vysoké vedení domácích a jejich individuální snahy na úkor týmového pojetí, což vedlo k chybám a vylučování domácích, které dokázal soupeř trestat. Boleslav ale dokázala udržet tempo se zlepšující hrou soupeře a dovedla utkání do vítězného konce. Hattrickem na sebe upozornili domácí Plíšek a Haas, oba shodně 3+1.
14.2.Okresní derby s Benátkami zvládlo lépe béčko boleslavských mladších dorostencůMBL - BEN 5:3, 29.kolo | Vojtěch DrbohlavM l. B o l. – Ve středu se B tým mladšího dorostu představil v rámci okresního derby na domácím ledě, kde přivítal nedaleké Benátky nad Jizerou. Hosté se sice zmohli na vyrovnání na 1:1 a třetí třetinu dokonce těsně vyhráli, nakonec ale zvítězili produktivnější Bruslaři, a rozhodli tak o tom, že body zůstanou ve městě automobilů.
11.2.Bude to těžké, ale pořád věřím, říká Radan LencJitka ČechováM l. B o l. – Hokejisté BK Mladá Boleslav vyrazili v neděli 11. února na soustředění do Vrchlabí, kde setrvají až do středy. Dle slov trenéra Ujčíka by Bruslaři měli dostat pořádně do těla. My si ještě předtím dovolujeme zveřejnit rozhovor s Radanem Lencem, který vznikl uprostřed tohoto týdne, po zápase s Hradcem Králové.
11.2.Starší dorost porazil v posledním zápase skupiny LitvínovMBL - LIT 6:3, 40.kolo | Vojtěch DrbohlavM l. B o l. – Boleslavští starší dorostenci měli už před nedělním utkáním s Litvínovem jisté, že budou pokračovat do další skupiny, ze které se pokusí postoupit do play off. Severočeši ale museli v Mladé Boleslavi vyhrát, aby si tuto naději uchovali. Bruslaři však duel zvládli lépe a gólovou přestřelku vyhráli. Jen za první třetinu vidělo 45 diváků hned šest gólů. Středočeši si tak připsali důležité tři body. I ty se jim budou počítat do další skupiny. Rozpis nadcházejících zápasů zveřejníme na našem webu v pondělí.
10.2.Mladší dorostenci udolali Zlín po samostatných nájezdechZLN - MBL 1:2, 31.kolo | Dominik ŠpringerZ l í n - Po čtvrteční domácí porážce od Havířova zajížděli mladší dorostenci bojovat o další extraligové body na led Zlína. S tímto soupeřem se navíc tuto sezonu Bruslařům nedaří, když s ním oba vzájemné zápasy prohráli a ani tento duel nezačali ideálně, když již v půlce úvodní třetiny prohrávali o jednu branku. Odpověď však na sebe nenechala dlouho čekat, když jedinou přesilovkovou brankou v zápase mladoboleslavští hokejisté vyrovnali. Ve zbytku duelu se již žádnému týmu nepodařilo i přes velké množství šancí vstřelit tíženou branku, a když dobře chytající brankáři neinkasovali ani v prodloužení, rozhodovat museli samostatné nájezdy. V nich se prosadil pouze Dominik Ďuráč, který tak poslal o jeden bod více do města automobilů.
9.2.Čtrnáct hokejových klubů, čtrnáct osudůKlubM l. B o l. – Pojišťovna Generali, hlavní partner Tipsport extraligy, už působí na českém trhu 25 let a toto výročí slaví tak, že skrze svoji nadaci pomáhá těm, kteří měli v životě méně štěstí a bojují s nepříznivým osudem. A každý z vás bude mít možnost se zapojit. Stačí přijít podpořit Mladou Boleslav na poslední domácí zápas základní části proti Třinci. Pojišťovna Generali za každého fanouška na tomto zápase věnuje 25 Kč. Celou částku poté obdrží Josef Procházka, kterého vybral náš klub.
9.2.Starší dorostenci mají po parádním obratu jisté místo v boji o play-offHBR - MBL 5:6, 39.kolo | Dominik ŠpringerH a v l. B r o d - K velmi důležitému zápasu v rámci skupiny celků bojujících o play-off zajížděli starší dorostenci na led Havlíčkova Brodu. Prohra by totiž znamenala velké komplikace v souboji o elitní čtyřku, naopak výhra by za jistých okolností dala Bruslařům jistotu postupu. Jenže duel se od samého začátku nevyvíjel pro mladoboleslavské hokejisty ideálně. Havlíčkův Brod totiž vstoupil do zápasu nejlépe jak mohl a rychle si vypracoval vedení 2:0. Starší dorostenci sice v úvodu druhé třetiny snížili, ale domácí opět rychle a navíc dvakrát odpověděli. Důležitou kontaktní trefu vstřelili Bruslaři jedenáct vteřin před koncem druhé třetiny a když na začátku třetí té třetí to po další trefě hostí bylo již pouze o jedinou branku, zdálo se, že starší dorostenci přebírají otěže zápasu. Ovšem i na tuto trefu dokázal domácí výběr reagovat a znovu vedl o dvě branky. Starší dorostenci naštěstí nesložili zbraně, opět snížili a brankou čtrnáct vteřin před koncem duelu si navíc vynutili prodloužení. V něm branka nepadla a rozhodovat musely samostatné nájezdy. V nich se více štěstí přiklonilo na stranu Bruslařů. Ti i díky famóznímu obratu a zaváhaní Vsetína mají jistotu postupu mezi čtveřici týmů, které si to rozdají následně rozdají dvě pozice v play-off.
8.2.Mladší dorost tahal s Havířovem za kratší provazMBL - HAV 3:6, 30.kolo | Jaroslav KindlM l. B o l. — Havířov se dostal v 8. minutě do vedení. Svůj náskok pak už jen ostražitě hlídal. Díky Závorově dorážce se Boleslav držela po první třetině v kontaktu. Hned po začátku další části ale dvakrát inkasovala. Haas sice ještě během druhé třetiny snížil, jenže vzápětí soupeř opět odpověděl. Na Bruslařích byla znatelná snaha, ale i nízká efektivita. Svůj druhý gól v zápase přidal ve 48. minutě Jan Závora. To však bylo ze strany domácích vše. Mladší dorostenci si musí na druhé vítězství v nadstavbě počkat.
7.2.Boleslavské čeká o přestávce soustředění a dva přátelákyJitka ČechováM l. B o l. – BK Mladá Boleslav se rozhodl třítýdenní reprezentační přestávku využít ke čtyřdennímu soustředění a také dvěma přátelským utkáním. Bruslaři vyrazí do už tradiční destinace – do Vrchlabí. Pojedou autobusem v neděli 11. února právě směr Podkrkonoší. Zde je čeká intenzívní třídenní program obsahující všechno možné – od ledu, přes posilovnu a bazénem konče. Vrátí se ve středu 14. února.