Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

23.11.Permanentkáři, soutěžte se ŠKODA AUTO o zájezd na MS v Dánsku!KlubM l. B o l. – Odpočítáváte dny do mistrovství světa 2018? A vlastníte permanentku BK Mladá Boleslav? Pak máte možnost podívat se do Dánska díky společnosti ŠKODA AUTO! Ta vyhlásila tipovací soutěž právě pro držitele permanentních vstupenek extraligových týmů s možností získat vstupenky hned na dvě utkání!
23.11.O třetí vítězství v řadě zabojují Bruslaři proti pražské Spartě MBL - SPA, 25.kolo | Vojtěch TůmaM l . B o l . - Do úterního utkání proti Olomouci vstoupili mladoboleslavští hokejisté famózně, už ve druhé minutě vedli 2:0 a vše nasvědčovalo tomu, že si v klidu dokráčí pro tři body. Houževnatí Hanáci se ale dokázali zmátořit, rozhodnutí muselo nakonec padnout až v prodloužení, ve kterém Středočechům vítězství zajistil Vojtěch Němec. Pod vedením nového trenéra Vladimíra Kýhose tak Bruslaři zůstávají neporaženi, už v pátek ale do města automobilů přijíždí další těžký soupeř. Souboj s hokejisty HC Sparta Praha bude tentokráte ještě o něco pikantnější, na jejich lavičku se totiž po osmileté pauze vrátil František Výborný, jenž ještě na jaře vedl Mladou Boleslav. Ve ŠKOENERGO Aréně je úvodní vhazování naplánováno na tradičních 17:30, tak rozhodně neváhejte a přijďte Bruslaře podpořit!
22.11.Mladší dorost si poprvé v historii zahraje extraligové play-off. Zatím není moc co slavit, říká Lukáš ZörklerRedakceM l. B o l. – Mladší dorostenci dobře rozehráli sezónu a vůbec poprvé v historii klubu postoupili do plaoff. Co stojí za tímto úspěchem a s jakými plány vstoupí do nadstavbové části? I na to odpovídal hlavní trenér této věkové kategorie Lukáš Zörkler (na snímku).
21.11.Vyrovnanou bitvu s Olomoucí rozhodl v prodloužení Vojtěch NěmecMBL - OLO 4:3, 24.kolo | Zdena BobkováM l. B o l. – Mladoboleslavští vstoupili do utkání velice razantně, již po dvou minutách hry vedli zásluhou navrátilce do sestavy Knotka a čahouna Urbana na domácím ledě o dvě branky. Olomouc však ukázala proč je tam, kde je, tedy na šesté příčce extraligové tabulky. Do konce první periody stihla snížit a na začátku té druhé i vyrovnat. Poté o změně skóre rozhodovaly přesilové hry, svou první a jedinou Boleslav beze zbytku využila, jenže stejně si počínala i Olomouc. Po druhé třetině pak na světelné tabuli svítil nerozhodný stav 3:3. Třetí třetina gól nepřinesla, místo toho však velice vyrovnanou a opatrnou bitvu o každý centimetr ledu. Na vítěze tohoto duelu si tak fanoušci museli počkat až do atraktivního prodloužení. V něm o bonusovém druhém bodu pro Bruslaře rozhodl Vojtěch Němec.
21.11.Martin Procházka: Byli jsme sami se sebou až moc rychle spokojení MBL - OLO 4:3, 24.kolo | Jitka ČechováM l. B o l. – Hokejisté Mladé Boleslavi připravili soupeři z Olomouce ledovou sprchu na úvod – ve druhé minutě utkání se trefili Knotek s Urbanem a Mora tak rychlostí blesku prohrávala už 0:2. Jenže Bruslaři vedení ztratili. A podruhé když Olomoučtí odpovídali na třetí gól Martina Procházky. „Takhle trestuhodně doma dvakrát ztratit vedení... To je samozřejmě hrozně špatně,“ prohlásil – jak sám sebe nazval – sváteční střelec Procházka.
20.11.Vladimíra Kýhose čeká domácí premiéra, Bruslaři přivítají Olomouc MBL - OLO 4:3, 24.kolo | Vojtěch TůmaM l . B o l . - První utkání pod vedením nového lodivoda Kýhose zvládli mladoboleslavští hokejisté výborně. Na ledě Beranů byli velmi produktivní a nakonec zvítězili vysoko 6:1, excelovali především ex-zlínští Petr Holík s Oldrichem Kotvanem, z brněnské Komety hostující Vojtěch Němec a Brandon Maxwell, který si připsal neuvěřitelných šestačtyřicet zákroků! Na odpočinek není mnoho prostoru, program Tipsport extraligy je totiž po reprezentační přestávce tradičně nabitý. K dalšímu zápasu Bruslaři nastoupí už v úterý 21. listopadu, když na domácím ledě vyzvou tým HC Olomouc. Úvodní souboj s tímto nepříjemným soupeřem Středočeši zvládli, tak doufejme, že na vítězství z Hané dokáží navázat. Úvodní buly je naplánováno na tradičních 17:30.
20.11.B tým mladšího dorostu zatím jisté play-off nemá. Prohrál v KralupechKNV - MBL 5:3, 12.kolo | RedakceK r a l u p y n. V l t a v o u – B týmu mladšího dorostu by stačil jakýkoliv bodový zisk v Kralupech pro definitivní jistotu postupu. Domácí tým svou počáteční převahu v gól neproměnil. V druhé třetině se domácí ujali vedení, ale béčko dokázalo zápas otočit do stavu 1:2 a v druhé třetině si vytvořilo dost šancí, ale vedení se hostům nepodařilo navýšit . Bohužel čtyři tresty pro hosty v třetí třetině a hrubé chyby hostujících hráčů znamenaly vyrovnání v dvojnásobné početní výhodě a následně v pokračujícím trestu otočení vývoje zápasu do stavu 3:2. Následný tlak domácích zaznamenal úspěch a stav 4:2. Boleslavský Ďuráč stihl v 59. minutě snížit na 4:3, jenže následná hra bez brankáře přinesla pátý gól do branky hostů.
20.11.Nejsem z těch, kdo by okamžitě všechno měnil, říká Vladimír KýhosJitka ČechováM l. B o l. – Padl do toho rovnýma nohama. Ještě ve středu se klidně díval ve svém domovském Litvínově na zápas s Boleslaví, když mu jen pár hodin po něm zazvonil telefon. Nově jmenovaný trenér Mladé Boleslavi Vladimír Kýhos nabídku přijal a teď ho čeká maraton. Nejen tréninkový s hráči, ale především zápasový. Ve třinácti dnech Bruslaři odehrají šest utkání!
19.11.Boleslav působila ve Zlíně jako vyměněná. Porazila ho 6:1ZLN - MBL 1:6, 23.kolo | Jitka ČechováZ l í n – V letošní sezoně vůbec poprvé překonali hokejisté Mladé Boleslavi hranici pěti branek na zápas. Pod vedením nově jmenovaného trenéra Vladimíra Kýhose předvedli Středočeši zdravě sebevědomý výkon vedoucí k nekompromisnímu vítězství 6:1. Po dvou brankách si připsal Jakub Orsava (navíc během pouhých dvou minut a sedmi sekund), po jedné pak Pacovský, Urban, Němec a Holík. Právě bývalí hráči Zlína v podobě Holíka (1+2) a Kotvana (0+3) se obzvlášť činili a dařilo se i nově příchozímu Němcovi (1+2). Beranům se podařilo snížit na konci druhé třetiny, než se ale mohli nadechnout k něčemu dalšímu, udeřili Bruslaři třemi brankami během tří a půl minut ve třetí části a rozhodli. Mladoboleslavští navíc stoprocentně využili přesilovky – všechny tři fauly Zlína potrestali a Maxwell ze 47 střel inkasoval pouze jednou.
18.11.Bruslaře nově povede trenér Vladimír KýhosJitka ČechováM l. B o l. – A tým BK Mladá Boleslav povede nově jmenovaný trenér Vladimír Kýhos. Do své funkce byl jmenován a následně oficiálně představen hráčům v sobotu 18. listopadu ráno, kdy také posléze vedl svůj první trénink. Premiéru na střídačce Bruslařů absolvuje v nedělním utkání na ledě Zlína. Asistenty zůstávají Boris Žabka a Viktor Ujčík.
18.11.Starší dorost přišel na Spartě o přímý postup do playoffSPA - MBL 5:2, 20.kolo | Vojtěch Martinek, Jaroslav KindlP r a h a – Do posledního kola vstupovali starší dorostenci na postupovém třetím místě a k jistotě stačilo vyhrát. V Praze ovšem i přes velkou snahu prohráli. Na začátku poslední třetiny ztrácela Boleslav už tři branky. Dvěma góly stačil zdramatizovat zápas Čermák, jenže dvě minuty před koncem Sparta znovu odskočila. Poté ještě přidala pojišťovací gól do prázdné brány. Mladá Boleslav pak musela spoléhat na prohry Liberce i Havířova. Liberec ale podle očekávání porazil Letňany, a tak bylo rozhodnuto. Boleslav si zahraje skupinu "O umístění" a cesta do playoff se jí velmi zkomplikovala.
18.11.První zápas pod novým trenérem. Bruslaři vyzvou zlínské Berany ZLN - MBL 1:6, 23.kolo | Vojtěch TůmaM l . B o l . - Za svůj výkon v pátečním utkání proti silnému Hradci Králové se mladoboleslavští hokejisté rozhodně nemusí stydět. Po odvolání Patrika Augusty na nich byla vidět snaha favorizovaného soupeře zaskočit, což se jim dlouhou dobu dařilo, ve třetí třetině ale hosté srovnali skóre a nakonec uspěli v samostatných nájezdech. Už v neděli 19. listopadu čeká Středočechy další zápas, tentokráte se jim postaví Aukro Berani Zlín. Ševci se nachází v podobném rozpoložení, z posledních pěti zápasů totiž dokázali zvítězit pouze jednou, před vlastními fanoušky navíc prohráli už tři duely v řadě. Nechme se překvapit, jakou premiéru na Zimním stadionu Luďka Čajky zažije Vladimír Kýhos, nový trenér Bruslařů. Úvodní vhazování je naplánováno už na 15:30.
18.11.Historicky první účast v extraligovém play-off si mladší dorost zajistil vítězstvím nad LetňanyMBL - LET 3:2, 16.kolo | Vojtěch DrbohlavM l. B o l. – V sobotu po obědě hrála Mladá Boleslav proti Letňanům. Pražané vstoupili do zápasu lépe a vedli už 2:0. Ve druhé třetině však Bruslaři zabrali, utkání otočili a zvítězili. Výhrou nad posledním celkem tabulky si tak svěřenci trenérů Lukáše Zörklera a Martina Škalouda zajistili přímý postup do play-off a upevnili svou pozici na třetím místě extraligové tabulky.
17.11.BK Mladá Boleslav odvolal trenéra Patrika AugustuTisková zprávaM l. B o l. – Bruslařský klub v pátek 17. listopadu ráno odvolal hlavního trenéra Patrika Augustu. Důvodem jsou neuspokojivé sportovní výsledky, kterých Bruslaři v poslední době dosahovali, a které znamenaly pád tabulkou až na současnou desátou pozici – jen tři body od posledního místa. „Bylo to pro nás velmi těžké rozhodnutí,“ říká generální manažer Mgr. Jan Tůma.
17.11.Bruslaři ztratili dobře rozehrané utkání, Hradci podlehli po nájezdech MBL - MHK 1:2, 22.kolo | Vojtěch TůmaM l . B o l . - Do pátečního utkání proti Hradci Králové vstupovali mladoboleslavští hokejisté poprvé v této sezoně bez odvolaného trenéra Augusty, kterého zastoupila dvojice asistentů ve složení Viktor Ujčík – Boris Žabka, hráčskou premiéru si odkroutil Vojtěch Němec. Začátek vyšel Středočechům parádně, už ve třetí minutě je totiž do vedení poslal dorážející Dominik Pacovský. Diváci sledovali velmi bojovný hokej plný osobních soubojů, šancí bylo i tak na obou stranách k vidění požehnaně. Do role hlavních postav tohoto souboje se pasovali oba brankáři, jak Brandon Maxwell, tak Patrik Rybár totiž chytali s velkou jistotou a místy přiváděli střelce k šílenství. O vyrovnání se ve dvaapadesáté minutě postaral Červený, prodloužení ale rozuzlení nenabídlo, a vítěze tak musely určit až samostatné nájezdy, které lépe zvládl Mountfield.
17.11.Junioři nestačili na Liberec, rozhodla až devatenáctá série nájezdůLIB - MBL 2:1, 17.kolo | Dominik ŠpringerL i b e r e c - Již déle než měsíc a celkově osm zápasů čekají mladoboleslavští junioři na vítězství za plný počet bodů a bohužel se ho nedočkali ani na ledě Bílých Tygrů z Liberec. Velmi napínavý a vyrovnaný duel, ve kterém byly k vidění pouze dvě branky, po jedné na obou stranách, skvělé zákroky brankářů a celá řada neproměněných šancí musely rozhodovat až samostatné nájezdu. A že to byly pořádně infarktové nájezdy! Rozhodovala totiž až 19. série, ve které se štěstí přiklonilo k domácímu Liberci. O další body budou Bruslaři bojovat příští pátek na ledě Třince.
17.11.Postupnými krůčky se odrazíme k lepším výkonům, míní Oldrich KotvanMBL - MHK 1:2, 22.kolo | Vojtěch DrbohlavM l. B o l. – O významném svátečním dni přivítali hokejisté Mladé Boleslavi třetí Hradec Králové. Bruslaři šli jako první do vedení už ve třetí minutě duelu, přičemž gól zařídil právě náš respondent obránce Oldrich Kotvan (na snímku), který měl v utkání hned několik šancí. Po utkání litoval například té, kterou se mu nepodařilo zužitkovat v prodloužení.
16.11.Gólovou přestřelku se Slavií zvládl lépe B tým boleslavského mladšího dorostuMBL - SLA 6:5, 11.kolo | RedakceM l. B o l. – Hned 11 gólů padlo v utkání mladšího dorostu B v duelu mezi Mladou Boleslaví a Slavií. Boleslavští ovládli první třetinu dokonce 5:3, Pražané pak ve třetí třetině ještě utkání zdramatizovali, v samostatných nájezdech však byli lepší hokejisté Bruslařského klubu. Těm se letos daří a jdou si za postupem do nadstavbové části regionální ligy. Z 9 zápasů zatím šestkrát vyhráli a třikrát prohráli.
16.11.Po dvanácti dnech opět doma: do Boleslavi zajíždí MountfieldMBL - MHK 1:2, 22.kolo | Vojtěch BalonM l. B o l. - Poprvé po reprezentační přestávce se mladoboleslavští hokejisté představí na domácím ledě. V rámci 22. kola Tipsport extraligy do Mladé Boleslavi zajíždí rozjetý Mountfield HK i s Patrikem Rybárem, momentálně jasně nejlepším brankářem soutěže. Vzhledem k tomu, že se utkání odehraje před kamerami České televize, úvodní buly je naplánováno už na 17:20!
16.11.Mladší dorost zdolal PardubicePCE - MBL 3:4, 15.kolo | Vojtěch Drbohlav, Marek VotkeP a r d u b i c e – Dramatické utkání zvládli v Pardubicích po reprezentační přestávce lépe boleslavští mladší dorostenci, kteří jen několik minut před koncem duelu čtvrtým gólem rozhodli o tom, že získají tři body. Další utkání sehrají mladší dorostenci znovu v sobotu. To ve 13:00 přivítají na domácím ledě Letňany.
16.11.Starší dorost vybojoval důležitou výhru nad LibercemMBL - LIB 3:0, 19.kolo | Jaroslav KindlM l. B o l. – Starší dorostenci uspěli v přímém souboji o playoff proti Liberci. Hráči, vědomi si důležitosti zápasu, předvedli velice obětavý výkon a nedovolili soupeři vstřelit ani gól. Boleslav přeskočila Liberec v tabulce a před posledním kolem má postup ve svých rukou.
15.11.Vypadalo to nadějně. Nakonec si Bruslaři vezou prohru 3:6LIT - MBL 6:3, 21.kolo | Jitka ČechováL i t v í n o v – Hokejisté BK Mladá Boleslav zajížděli po reprezentační přestávce do tabulkově posledního Litvínova, kde si chtěli napravit reputaci, kterou si v průběhu několika posledních týdnů značně pošramotili. Nakonec ovšem neúspěšně. Sice se na soupeře hned dvakrát dotáhli, odjížděli ovšem s nepořízenou. A to za nelichotivého stavu 6:3 pro VERVU.
13.11.Extraliga se po Karjale opět rozjíždí, Bruslaře čeká poslední LitvínovLIT - MBL 6:3, 21.kolo | Vojtěch BalonM l. B o l. - Minulý týden se Tipsport extraliga vůbec nehrála kvůli reprezentační přestávce. V dresech svých národních týmů se představili i Bruslaři Jakub Klepiš, David Němeček a Brandon Maxwell, který na Deutschland Cupu odchytal jeden zápas proti Rusku (2:5). Nyní se ale tuzemská nejvyšší soutěž opět rozjíždí a mladoboleslavští hokejisté se ve středu 15. listopadu od 17:30 představí na ledě Vervy Litvínov.
11.11.Jsem moc rád, že zde mohu být, pochvaluje si Karjalu David NěmečekV.Drbohlav, D.Mihailescu, V.MartinekH e l s i n k y (Finsko) - Teprve dvaadvacetiletý boleslavský obránce David Němeček (na snímku) je jedním z nováčků v reprezentačním A týmu. Zážitky z reprezentace má především z mládežnického působení. V rozhovoru, který poskytl, vzpomíná na to, že už jednou hrál v malé hale Hartwall arény a pochvaluje si také rady od zkušeného reprezentačního matadora a spoluhráče z Mladé Boleslavi Jakuba Klepiše.
11.11.Festival trestů a prohra B-týmu v nájezdechMBL - RAK 4:5, 10.kolo | Jaroslav KindlHodně nervózní průběh měl zápas mladoboleslavského béčka proti Rakovníku. Ještě tři minuty před koncem držela Boleslav dvougólové vedení. Ze soupeřova závěrečného tlaku však dvakrát inkasovala a v nájezdech rozhodl jediným úspěšným pokusem Okegawa. Boleslav poprvé v této sezóně prohrála na domácím ledě.
10.11.Junioři v Českých Budějovicích bojovali, ale odjíždějí bez bodůCEB - MBL 5:3, 27.kolo | Dominik ŠpringerČ. B u d ě j o v i c e - Po výhře nad Spartou zajížděli mladoboleslavští hokejisté k dalšímu venkovnímu duelu, tentokrát na led Českých Budějovic, kde bohužel od začátku zápasu tahali za kratší konec. Hned v úvodu se totiž domácí ujali vedení, na které Bruslaři dokázali rychle reagovat a vyrovnat, následně však Motor dokázal vstřelit tři branky v řadě a bylo prakticky rozhodnuto. Boleslavští hráči ovšem ve druhé třetině zabojovali a snížili na rozdíl jediné branky, v závěrečné třetině utkání měli navíc několik šancí na vyrovnání, ale v poslední minutě Budějovice přidaly pátou branku a bylo rozhodnuto. Další střetnutí mají junioři na programu příští pátek, kdy se představí na ledě Bílých Tygrů z Liberce.
9.11.SOUTĚŽ: Sbírej samolepky a vyhraj skútr a další super ceny!KlubM l. B o l. – Na autogramiádě Bruslařů ve Vzdělávacím centru Na Karmeli byla vyhlášena soutěž o skútr YUKI 125 BUG v klubových barvách a další skvělé ceny! Soutěž bude probíhat od 9. listopadu 2017 do 2. března 2018 a není vůbec složitá! Stačí jen ukázat, že fandíte Bruslařům a navštěvovat jejich akce včetně zápasů! Právě na nich totiž získáte speciální samolepky do svých soutěžních karet.
9.11.Autogramiáda Na Karmeli přitáhla spoustu fanouškůKlubM l. B o l. – Premiérová autogramiáda ve Vzdělávacím centru Na Karmeli v Mladé Boleslavi měla u fanoušků úspěch. První z nich se objevili už takřka hodinu před plánovaným začátkem a když to všechno vypuklo, táhla se fronta až daleko ven před budovu.
8.11.Přijďte na autogramiádu Bruslařů! Chystá se Na KarmeliJitka ČechováM l. B o l. – Vůbec poprvé pořádá BK Mladá Boleslav ve spolupráci se Vzdělávacím centrem Na Karmeli v Mladé Boleslavi autogramiádu A týmu. Na programu je ve čtvrtek 9. listopadu od 15 hodin a to právě v reprezentačních prostorech centra Na Karmeli. Těšit se můžete na kompletní A tým včetně trenérů, maskota Embík, stánek FANSHOPU, moderátora Doktora Bubna a v neposlední řadě také vyhlášení velké soutěže o hodnotné ceny.
6.11.Lukáš Žejdl: Musíme potrénovat a po pauze začít od začátkuMBL - VIT 1:4, 20.kolo | Jitka ČechováM l. B o l. – Tabulkou se sice nepropadli, to byla ale asi tak jediná radost, kterou mladoboleslavští hokejisté mohli po zápase s Vítkovicemi pociťovat. Po celé jeho trvání totiž tahali za kratší konec provazu a trenér Augusta jej posléze dokonce označil za vůbec letošní nejhorší výkon svých svěřenců. Jak jej hodnotil jediný úspěšný Bruslař večera Lukáš Žejdl?