Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

19.9.Bilance neprolomena. Ani po sedmi letech Boleslav v Liberci nevyhrálaLIB - MBL 3:1, 5.kolo | Vojtěch DrbohlavL i b e r e c – V úterý večer se boleslavští hokejisté představili na ledě Home Credit arény v Liberci, kde se jim dlouhodobě nedaří. Bruslaři vyhráli v Liberci naposledy v listopadu 2010. Ani 19. září 2017 nenakročili ke zlomení této bilance nejlépe. Nešly jim přesilovky a neproměňovali šance. Boleslavští tedy i tentokrát odjeli z nejbližšího krajského města s nepořízenou. Už v pátek je však čeká nový soupeř a nový zápas.
19.9.Střely tam byly, ale selhali jsme v produktivitě, litoval Radan LencLIB - MBL 3:1, 5.kolo | Vojtěch DrbohlavL i b e r e c – Boleslavští hokejisté jeli v úterý večer do Liberce k dalšímu extraligovému utkání s nadějí na to, že zlomí nepěknou sérii proher s Bílými Tygry. Bruslaři sice dlouho drželi nadějné skóre, jak ale přiznal nejlepší hráč zápasu Radan Lenc (na snímku), Středočechy srazily hlavně branky v oslabení a také to, že boleslavskému týmu chyběla větší produktivita. Ta je podle Lence dlouhodobým problémem Bruslařů.
18.9.Po volném víkendu čeká Bruslaře derby s libereckými Tygry LIB - MBL 3:1, 5.kolo | Vojtěch TůmaM l . B o l . - Svěřenci Patrika Augusty se vezou na vítězné vlně. Po nečekaném úspěchu na ledě mistrovské Komety totiž v pátek poprvé v této sezoně dokázali zvítězit i před vlastními fanoušky, když zvládli vyrovnanou tahanici s pardubickým Dynamem. O víkendu si mladoboleslavští hokejisté od extraligového kolotoče na chvíli odpočinuli, v úterý 19. září je ale čeká dohrávka pátého kola, jejich soupeřem budou Bílí Tygři Liberec. Severočeši ovládli posledních jedenáct vzájemných zápasů, jednu nelichotivou sérii ale Bruslaři v dosavadním průběhu tohoto ročníku už ukončili, když vyhráli v Brně, tak doufejme, že se jim to povede znovu. V Home Credit Areně je úvodní buly naplánováno na 18:00.
16.9.Stále neporaženi. Junioři v prodloužení udolali ZlínZLN - MBL 3:4, 4.kolo | Dominik Špringer, Anna MikulcováZ l í n - I po čtvrtém utkání letošní sezony nezažili mladoboleslavští junioři hořkost porážky, i když v souboji z Berany ze Zlína tomu byli zatím nejblíže. Bruslařům nevyšel úvod zápasu a hned v první minutě inkasovali, ovšem ještě do konce třetiny dokázali duel třemi trefami otočit a zdálo se, že v klidu kráčejí za dalším vítězstvím. Domácí však ve zbytku zápasu nesložili zbraně, dali dvě branky a jelikož Bruslaři svou čtvrtou trefu v základní části nepřidali, přišlo na řadu prodloužení. Když už se zdálo, že v něm budou rozhodovat samostatné nájezdy zasáhl Oscar Flynn, který svou druhou trefou v zápase rozhodl o osudu utkání. O další vítězství budou junioři bojovat tentokrát na domácím ledě ve čtvrtečním utkání proti Kometě.
16.9.Mladší dorost poprvé prohrál, nestačil na Hradec KrálovéMHK - MBL 6:3, 3.kolo | Vojtěch Drbohlav, Jan VavřinaH r. K r á l o v é – Mladším dorostencům se v Hradci Králové nedařilo. V utkání ani jednou nevedli a marně se pokoušeli dotahovat gólové manko na domácí Mountfield. Bodově se tedy Východočeši dotáhli právě na Mladou Boleslav. Na čele tabulky se nyní s pěti body tísní hned tři týmy - Mladá Boleslav, Hradec Králové a Kometa Brno.
16.9.Páteční smůla budiž zapomenuta. Starší dorost přehrál LiberecLIB - MBL 3:5, 4.kolo | Vojtěch DrbohlavL i b e r e c – Do sobotního utkání s Libercem vstoupili starší dorostenci Mladé Boleslavi výborně. Po druhé třetině totiž vedli už 5:0. Bílí Tygři sice ještě v závěrečné dvacetiminutovce snížili, Mladá Boleslav si však vítězství pohlídala. Středočechům patří před nadcházejícími dvěma domácími víkendovými zápasy druhá příčka v tabulce. Na vedoucí Slavii ztrácejí dva body.
15.9.Na střely 70:14. Starší dorostenci přesto s Letňany prohráli.MBL - LET 1:2, 3.kolo | Vojtěch DrbohlavM l. B o l. – Boleslavští starší dorostenci se představili v pátek odpoledne od 15:00 v malé hale, kde přivítali hráče Letňan. Utkání nebylo příliš pohledné. 80 diváků sledovalo zejména trápení v koncovce na straně obou týmů, zejména pak u hokejistů Bruslařského klubu. Ti byli v utkání sice lepší, přesto zvítězily Letňany, které ovládly samostatné nájezdy.
15.9.Junioři dále vítězí, tentokrát přehráli OlomoucOLO - MBL 3:5, 3.kolo | Dominik ŠpringerO l o m o u c - Třetí vítězství ve třech zápasech. To je vizitka a zároveň úspěšný vstup mladoboleslavských juniorů do nové sezony. Po dvou domácích zápasech je čekal první duel na soupeřově ledě, ale ani to hokejisty z města automobilů nezastavilo. V závěru úvodní části hry ještě ukazovala světelná tabule vyrovnaný stav, ovšem následně Bruslaři vstřelili tři branky v řadě, a i když domácí celek v závěru třetí části hru ještě zdramatizoval, tak si hosté výhru pohlídali. Hned v sobotu pak mohou boleslavští hráči svou vítěznou sérii protáhnout ve Zlíně.
15.9.Bruslaři v těžkém utkání porazili Pardubice 4:2MBL - PCE 4:2, 4.kolo | Vojtěch TůmaM l . B o l . - Do pátečního utkání mladoboleslavští hokejisté kromě distancovaného Stříteského vstupovali také bez zdravotně lehce indisponovaného Jakuba Klepiše. Začátek jim vyšel na výbornou, ve čtrnácté minutě zásluhou produktivního Kotvana a Pavla Kousala, jenž zaznamenal svou premiérovou branku v Tipsport extralize, vedli už o dvě branky. Pardubice ale potvrdily, že v naší nejvyšší soutěži není slabého soupeře, a ještě před první sirénou dokázaly snížit. Po konci prostřední periody byl rozdíl ve skóre rovněž jednogólový, odskočit Bruslařům sice pomohl Orsava, Dynamo se ale opět dostalo na dostřel. Také závěrečné dějství nabídlo vyrovnanou partii, na straně Augustových svěřenců po jeho skončení ovšem mohla panovat spokojenost ze zisku premiérových tří bodů na domácí půdě, o uklidňující trefu se postaral Lenc.
15.9.Pavel Kousal: Je to super pocit dát hned v prvním střídání v extralize gólMBL - PCE 4:2, 4.kolo | Vojtěch DrbohlavM l. B o l. – Příběh skoro jako z pohádky. Ale skutečně se stal. Osmnáctiletý útočník Pavel Kousal v pátek vůbec hrát neměl. Ale nakonec naskočil do svého premiérového utkání v Tipsport extralize a hned při prvním střídání a prvním kontaktu s pukem vstřelil svou premiérovou branku.
14.9.O první domácí vítězství Bruslaři zabojují proti pardubickému Dynamu MBL - PCE 4:2, 4.kolo | Vojtěch TůmaM l . B o l . - Úvodní dva duely jim sice výhru nepřinesly, v úterý ale mladoboleslavští hokejisté na plný bodový zisk už dosáhli. A jednalo se o poměrně nečekaný úspěch, svěřenci Patrika Augusty totiž přemohli úřadujícího šampiona z Brna 3:2. Na ledě Komety dokázali Středočeši zvítězit poprvé od listopadu roku 2014, třemi kanadskými body k tomu výrazně pomohl Tomáš Urban. „Tři body jsme získali díky perfektnímu týmovému výkonu, zápas jsme skvěle odbojovali,“ neskrýval radost vytáhlý útočník. Už v pátek 15. září je tu ale další překážka, do města automobilů přijíždí tým HC Dynamo Pardubice. Bruslaři si v loňském ročníku s Východočechy poradili ve všech čtyřech vzájemných mačích, tak doufejme, že tomu stejně bude i tentokráte. Začínáme v 17:30.
14.9.Třetiny dvou tváří, mladší dorost otočil zápas se ŽďáremMBL - ZNS 7:6, 2.kolo | Jaroslav KindlM l. B o l. – Mladší dorost předvedli proti Žďáru nad Sázavou parádní comeback. Soupeř si ve druhé třetině vypracoval čtyřgólový náskok. V závěrečné třetině ale Bruslaři vyrovnali, a v prodloužení pak obrat dovršili. Hostům k vítězství nestačil ani hattrick Jiřího Puczka. Boleslav tak brala dva body.
13.9.Starší dorost hledá vedoucího týmuVojtěch DrbohlavM l. B o l. - Tým boleslavského staršího dorostu hledá nového vedoucího mužstva. Náplní této práce je účast na všech zápasech staršího dorostu, zapisování statistik, asistence trenérům a hráčům. Jedná se o skvělou příležitost poznat chod klubu z naprosto jiného pohledu a zároveň možnost nakouknout, jak probíhá výchova mladých hráčů v boleslavské akademii.
12.9.Boleslav proti Kometě rozhodla v 56. minutě ve vlastním oslabeníKOM - MBL 2:3, 3.kolo | Jitka ČechováB r n o – V první třetině měli mladoboleslavští hokejisté nemastnou neslanou Kometu Brno takříkajíc na lopatě, ze všech svých šancí ale ke své vlastní smůle vykřesali jen jednu jedinou branku – to když Urban bekhendovou přihrávkou našel před brankou volného Tomáše Knotka. S úvodem druhé třetiny ale Brňané nasadili vyšší rychlostní stupeň a využili svou první přesilovku v zápase. A ve třetí třetině další. Po trefách Zaťoviče a Erata tak ve 45. minutě vedla 2:1. Aktivní Středočeši sice chvíli působili zaskočeně, nenechali se ale odradit a následně Tomáš Urban vzápětí taktéž využil početní převahy. A byl to právě tento vytáhlý útočník, kdo o celém zápase taky rozhodl, když ve vlastním oslabení v 56. minutě ujel a překonal Čiliaka.
11.9.Žádné dlouhé pauzírování. Bruslaři se v úterý chystají na led mistraKOM - MBL 2:3, 3.kolo | Vojtěch TůmaM l . B o l . - První domácí utkání nového ročníku naší nejvyšší hokejové soutěže sehráli mladoboleslavští hokejisté proti Chomutovu. S předvedenou hrou rozhodně nemohli být nespokojeni, kvůli slabé produktivitě ale bránícím Pirátům nakonec podlehli těsně 1:2. Po dvou kolech na premiérové vítězství čekají, program začátku soutěže je ale velmi nabitý, už v úterý 12. září tak mají svěřenci Patrika Augusty další šanci. Rozhodně je ale nečeká nic jednoduchého, jejich soupeřem totiž bude HC Kometa Brno, úřadující šampion, který do sezony vstoupil výhrami nad Třincem a Hradcem Králové. Na ledě svého moravského rivala Bruslaři naposledy uspěli v listopadu roku 2014, tak doufejme, že se jim tuto nelichotivou sérii podaří ukončit. V DRFG Areně je úvodní vhazování naplánováno na 18:00.
11.9.Nová sezona, nový FANSHOP. Navštivte prodejnu i nový e-shopKlubM l. B o l. – Se začátkem sezony 2017/2018 doznal velkých změn FANSHOP BK Mladá Boleslav. Ten už nenajdete na vedení klubu, nýbrž v obchodu STŘÍDA SPORT shop Mladá Boleslav, který jej vzal takříkajíc pod svá křídla. Obchůdek je na rohu zimního stadionu a firma STŘÍDA SPORT v něm nabízí hokejové produkty značky CCM.
11.9.Přijďte ve středu 20. září do ŠKO-ENERGO Arény na akci Týden hokeje KlubMl. B o l. – Ve středu 20. září od 16:30 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. BK Mladá Boleslav ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje pořádá ve ŠKO-ENERGO Aréně akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy!
10.9.Dobrý výkon nestačil. Bruslaři podlehli Chomutovu 1:2 MBL - CHM 1:2, 2.kolo | Vojtěch TůmaM l. B o l. – V prvním domácím utkání nového ročníku Tipsport extraligy mladoboleslavští hokejisté přivítali Chomutov, tedy tým, který se na jaře postaral o jejich vyřazení v předkole vyřazovacích bojů. Hned od úvodní minuty se hrálo v solidním tempu, do vedení se zásluhou přesilovkové dorážky Michala Poletína dostali hosté. Inkasovaná branka Bruslaře nakopla, na konci té první a hlavně v průběhu druhé třetiny se jim svého soupeře dařilo přetlačovat, žádná z šancí ale k vyrovnání nevedla. To se povedlo až na začátku závěrečně dvacetiminutovky, kdy Kotvanovu střelu do sítě tečoval Pavel Musil. Poslední slovo ale přeci jen měli Piráti, kterým tříbodový zisk zajistil Marek Tomica.
10.9.Neproměnili jsme spoustu šancí, mrzí Tomáše Knotka MBL - CHM 1:2, 2.kolo | Vojtěch TůmaM l . B o l . - V rámci prvního domácího utkání nového ročníku Tipsport extraligy Bruslaři vyzvali Chomutov. Za předvedenou hru se svěřenci trenéra Augusty rozhodně nemuseli stydět, po většinu zápasu totiž určovali tempo, o vítězství se ale připravili nízkou produktivitou. Tomáš Knotek, který nastoupil ve středu druhého útoku mezi Jakubem Valským a Tomášem Urbanem, sám neproměnil hned dvě tutové příležitosti. „Samozřejmě mě to mrzí, ale i takové zápasy nás potkají," nevěší hlavu sedmadvacetiletý útočník.
9.9.V rámci reprízy předkola se ve městě automobilů představí ChomutovMBL - CHM 1:2, 2.kolo | Daniel LangerM l. B o l. - Fanoušci Bruslařů se konečně dočkají. Extraligový ročník 2017/2018 se oficiálně rozjíždí a poprvé se v jeho rámci boleslavští hokejisté představí před svým publikem. Piráti Chomutov, kteří se ve ŠKOENERGO Aréně předvedli v rámci minulého ročníku jako poslední, odstartují na stejném místě domácí představení Středočechů v tom novém. A ti mají celku Vladimíra Růžičky, jak jistě všichni mají v živé paměti, co vracet. Utkání odstartuje v neděli 10. září od tradičních 17:30. Nenechte si tuto premiéru ujít!
9.9.I mladší dorostenci vyhráli. V Budějovicích neinkasovali ani jednouCEB - MBL 0:3, 1.kolo | Vojtěch Drbohlav, Adam PavlíčekČ. B u d ě j o v i c e - Boleslavské mládeži vyšel první víkend v nové sezóně tak, jak si nejspíš jen málokdo představoval. Všechny extraligové kategorie BK Mladá Boleslav totiž zvítězily. Mladší dorost navíc v Českých Budějovicích v sobotu neinkasoval ani branku. Gólman Matěj Kmec vychytal čisté konto a u všech třech branek Mladé Boleslavi byl útočník Michal Simon. Další utkání čeká Středočechy ve čtvrtek, kdy na domácím ledě přivítají Žďár nad Sázavou.
9.9.Utkání juniorů s Vítkovicemi přineslo jednoznačnou výhruMBL - VIT 8:2, 2.kolo | Michal KonvalinaM l. B o l. - Po úspěšném souboji v pátečním prvním utkání proti Třinci se juniorka BK představila opět doma. V sobotu po obědě na svém ledě přivítala dalšího soupeře ze Slezska, mužstvo Vítkovic. Svěřenci trenéra Jana Křivohlávka vstoupili do utkání skvěle sehraným oslabením, ve kterém si vytvořili dostatečný náskok, a po zbytek utkání už zápasu dominovali. Nakonec se zrodilo jasné vítězství 8:2.
8.9.Starší dorost zvítězil v prvním zápase sezóny. Porazil Slavii PrahaSLA - MBL 3:4, 1.kolo | Vojtěch DrbohlavP r a h a – V pátek odpoledne zahájili novou sezónu hokejisté Slavie a Mladé Boleslavi. Bruslaři vedli ve Vršovicích už 2:0, jenže druhá třetina patřila domácím, kteří dokázali vyrovnat. Středočeši však v úvodu třetí třetiny přečkali tlak domácích a dostali se znovu do vedení. Slavia ale 12 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnala. Bonusový bod však získali Boleslavští, když rozhodli v prodloužení. V dalším utkání se představí v pátek 15. září v boleslavské malé hale proti Letňanům.
8.9.Z ledu nováčka bere Boleslav bod, nervózní duel rozhodl JiránekJIH - MBL 4:3, 1.kolo | Daniel Langer, Tomáš KalasJ i h l a v a - Celek z města autombilů má za sebou premiéru v letošním extraligovém ročníku a bohužel ne zcela úspěšnou. Ve střetnutí plném drobných, ale i větších herních zaváhání se převaha přelévala z jedné strany na druhou a základní hrací doba skončila pravděpodobně zaslouženou remízou 3:3. V prodloužení se do šance probíjel Jakub Klepiš, jihlavští hokejisté ho ale na hraně pravidel zastavili a z protiútoku rozhodl o vítězném návratu Dukly do extraligy ex-boleslavský Tomáš Jiránek.
8.9.Junioři vstoupili do sezóny úspěšně, zlomili TřinecMBL - TRI 5:3, 1.kolo | Jaroslav KindlM l. B o l. – Junioři mají za sebou úspěšný vstup do nové sezóny. Na domácím ledě si proti Třinci vybudovali čtyřgólový náskok, který už hosté nedohnali. Snaha se jim však nedala upřít. V poslední desetiminutovce Třinec snížil dvěma góly. Uklidňující boleslavská trefa přišla dvě minuty před koncem. Před sirénou stačil Třinec ještě jednou skórovat. První zápas sezóny tedy boleslavští junioři zvládli za tři body.
8.9.Jihlava hrála až na hranici svých možností, říká Jakub ValskýJIH - MBL 4:3, 1.kolo | Jitka ČechováJ i h l a v a – Za zatraceně nepříjemného stavu 2:0 pro Jihlavu křísil Jakub Valský mladoboleslavské naděje. Zpětně těžko hodnotit, jestli úspěšně či nikoliv. Buď jak buď, Středočeši si z Vysočiny přivezli jeden bod za prohru v prodloužení. A se vstupem do ročníku asi nejsou moc spokojení.
7.9.Extraliga je zpět. Bruslaři na úvod vyzvou nováčka z Jihlavy JIH - MBL 4:3, 1.kolo | Vojtěch TůmaM l. B o l. – Vzhledem k vypadnutí v předkole play-off měli Bruslaři oproti předchozím rokům o poznání delší pauzu, bez soutěžního utkání v rámci Tipsport extraligy byli téměř šest měsíců. Nyní je ale čekání u konce! V pátek 8. září mladoboleslavští hokejisté odstartují nový ročník naší nejvyšší hokejové soutěže, soupeřem jim bude HC Dukla Jihlava. Pro novou trenérskou dvojici Středočechů bude střetnutí s nováčkem velmi pikantní, Patrik Augusta i Viktor Ujčík se totiž na Vysočině narodili a také zde rozjeli své bohaté hokejové kariéry. „Celá moje rodina je spjatá s Duklou, ale teď jsem Boleslavák,“ prohlásil hlavní kouč celku z města automobilů. Na Horáckem zimním stadionu bude úvodní buly vhozeno v 17:30.
6.9.Jan Plachý: 110 let? Největším dárkem by byl dobrý hokejJitka ČechováM l. B o l. – Už tradiční rozhovor se spolumajitelem klubu Mgr. Janem Plachým tentokrát proběhl necelý týden před začátkem extraligového ročníku 2017/2018. Řeč (ne)byla o chystaných oslavách 110 let, očekáváních, nových uspořádáních v klubu i o náladě v kabině.
6.9.První domácí zápas: předprodej vstupenek a natáčení promo spotuKlubM l. B o l. – Ještě než padne první buly extraligové sezony 2017/2018, přečtěte si informace k předprodeji vstupenek na domácí utkání Bruslařů a také prosbu k několika fanouškům, která souvisí s nedělním natáčením nového promo spotu BK Mladá Boleslav:
5.9.Jiří Zörkler: Starší dorost si klade cíle nejvyšší. Chceme hrát play-offLukáš ChuchválekM l. B o l. - Trenérská dvojice Jiří Zörkler (na snímku) a Ladislav Kolner již netrpělivě očekává novou sezónu NOEN extraligy staršího dorostu. V přípravě starší dorostenci sáhli k osvědčeným postupům z let minulých i k dvoufázovým tréninkům. Hlavního trenéra Zörklera potěšil úspěch na turnaji v Karlových Varech, ale nejvíce ho těší nálada v kabině, kde si jeho svěřenci sami kladou cíle, dle jeho slov nejvyšší. Pro něj osobně je prozatímním cílem postup do play-off, neboť jeho svěřence čeká těžká a vyrovnaná skupina v základní části.