Luděk Bukač: Boleslav znám a mám k ní vztah. Věděl jsem, do čeho jdu
7.4.2017 | Jitka Čechová

Luděk Bukač: Boleslav znám a mám k ní vztah. Věděl jsem, do čeho jdu


M l. B o l. – Jaké jsou ty nejaktuálnější úkoly nového sportovního manažera Luďka Bukače? Na co všechno je potřeba se zaměřit, na čem stavět a jak bude vypadat letošní letní příprava mladoboleslavského A týmu? Na všechny tyhle otázky a ještě pár dalších najdete odpovědi v následujícím rozhovoru:

Říká se, že dvakrát do jedné řeky nevstoupíš. Vy tak činíte už potřetí. Jaké kolem toho byly okolnosti, a jak se to vlastně všechno seběhlo?

Na úvod bych chtěl říct, že mám k Boleslavi vztah. Bylo to právě tady, kde jsem po nějakém dvanáctiletém angažmá v zahraničí začal pracovat jako šéftrenér mládeže. Podařilo se nám tehdy postoupit s dorostem i juniory do extraligy. Z toho období vzešlo hodně mladých a nadějných hráčů. Takže to beru tak, že se vracím podruhé do klubu, ve kterém jsem v Čechách začínal. A jak se to celé seběhlo… Potom, co jsem ukončil angažmá na Slavii, kde došlo k nějakým neřešitelným problémům, které se týkaly hráčů, jsem samozřejmě hledal jiné angažmá. Měl jsem i několik nabídek z jiných extraligových klubů, ale rozhodl jsem se pro Mladou Boleslav právě proto, že už jsem tu několik let působil, a že jsem věděl, do čeho jdu. Byť je nynější situace samozřejmě jiná, než byla před třemi lety.

To mi přímo nahráváte na další otázku. I na dálku jste nepochybně nepřestal Bruslařský klub sledovat. Kam se za tu dobu podle vás pohnul?

I právě proto, že jsem tu byl už kdysi, a vím, jak často se tu střídali hráči a trenéři, můžu říct, že se Boleslav posunula hodně vpřed. Dnes se dá o Bruslařském klubu mluvit už jako o stabilním článku extraligy, má solidní jméno a je stručně řečeno zabezpečený i zavedený. Výsledky měly v posledních letech stoupající tendenci, s čímž samozřejmě souvisí i vylepšená image klubu.

Máte za sebou vlastně první pracovní týden. Co všechno jste stihl?

Jako člověk, který se v hokeji pohybuje delší dobu, jsem i v době, kdy jsem měl vlastně volno, sledoval extraligu, hráče, byl jsem i v zahraničí. Člověk nikdy pořádně nevypadne z toho, co se děje. Budeme muset doplnit kádr, zejména v obraně. Takže tohle je aktuálně úkol číslo jedna, který už tak nějak běží. Taky je tu spousta věcí týkajících se realizačního týmu, letního plánu přípravy, úpravy prostředí kolem hráčů i trenérů…

Žádná jména ještě oficiálně nepadla, díky konci Františka Výborného na střídačce Bruslařů se ale už teď dá čekat, že změny přijdou rozhodně větší, než jak tomu bylo v uplynulých letech…

Nechci se vyjadřovat k minulosti. Frantu Výborného velmi respektuji, je to velký trenér a odvedl tu obrovský kus práce. V současné době se pomalu obnovuje trenérská generace v extralize a troufl bych si říct, že do takových dvou let se definitivně změní. S tím souvisí to, že budeme chtít mít v realizačním týmu lidi, kteří budou mít nové myšlenky, kteří mají spojení s mezinárodním hokejem. Co se týče hráčského kádru, tam by byla podle mě škoda nějak výrazněji zasahovat do útoku. Počítáme s tím, že první tři útoky víceméně zůstanou. Až na jednu změnu. Chceme doplnit hlavně obranu, tam jsem viděl největší problém Boleslavi. V současné době jsou potřeba trošku mobilnější obránci, kteří hrají tvrdší hru a umějí střílet. Co se týče brankářů, tak jsme rádi, že u nás podepsal Maxwell, protože přes všechny problémy, které měl v jiných klubech, se tady uchytil a cítí se tu pozitivně. Od brankáře se vždycky staví mužstvo a Maxwell je rozhodně dobrý stavební kámen.

Pokud to můžu zjednodušit, dá se říct, že jste sportovní manažer, který fandí mladým hráčům. Povedou tudy vaše kroky?

Když se dneska podíváte na NHL, tak v prvních pětkách běžně hrají kluci, kterým je třeba osmnáct nebo devatenáct let. Někteří z nich jsou i kapitáni, jako třeba McDavid v Edmontonu. Určitě není správné říkat, že straním mladším nebo starším hráčům. Ale faktem je, že v tom minulém angažmá tady jsem se snažil prosazovat hráče, které jsme tu vypiplali v mládeži. Bez lokálních hráčů prostě nemůže žádný klub fungovat. Vůbec se nechci nějak vyjadřovat k charakteru mužstva nebo k tomu, jak hrálo, ale myslím, že fanoušci sami dobře viděli, že hráči, kteří tu vyrostli, a jsou dlouhodobě spojení s Boleslaví, podávali vlastně asi nejlepší výkony. Jsem zastáncem toho, že každoročně nelze nakupovat deset hráčů. Ti hráči musí v klubu vyrůst, nebo přijít v raném věku, aby k němu měli vztah. Rozhodně to všechno tedy není o tom dávat přednost mladým nebo starým hráčům. Jsme v profesionálním sportu a je to o výkonnosti. Ale myšlenka je taková, že to hlavní tempo by měli udávat hráči, kteří jsou s Boleslaví v nějakém dlouhodobějším vztahu.

V posezónním rozhovoru řekl pan Plachý, že nic jistého nemají ani hráči, kteří mají platné smlouvy. Máte něco takového na pořadu dne?

Nebudu nijak konkrétní, jen řeknu, že finanční podpora firmy ŠKODA AUTO, pana Plachého a mnoha dalších je velká. A ne se všemi hráči bylo vedení, majitel a samozřejmě i právě sponzoři spokojení. Takže ano, ne všichni tady zůstanou a týká se to i hráčů, kteří jsou pod smlouvou. Budeme se snažit tu situaci nějak vyřešit, udat je někam jinam nebo se s nimi dohodnout.

Už máte plán letní přípravy? Co všechno hráče čeká?

Letní přípravu chceme zahájit 2. května. Neplánujeme letos žádná soustředění, chceme trénovat tady v Mladé Boleslavi. Doufám, že vyjdou i dřívější tréninky na ledě, jako tomu bylo loni. Letos bychom rádi začali 5. června. Věřím, že nám město vyjde vstříc. Taky plánujeme přátelské zápasy, myslím, že do 14 dnů bychom měli znát jejich rozpis.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

24.6.2017

Bernad na MS v inline

Obránce David Bernad odcestoval v sobotu odpoledne do Bratislavy, kde se připojil k české reprezentaci v inline hokeji, s níž absolvoval hned sobotní trénink. Češi zahájí mistrovství světa IIHF nedělním duelem proti Švédsku, který začne ve 20:00. Bernad má v reprezentačním dresu už bohaté zkušenosti, letos navíc získal v české extralize s celkem Berouna titul.

23.6.2017

Projekt Bez frází

"Sportovec si nemůže stěžovat veřejně, každý mu omlátí peníze, sportovci mají ale každodenní problémy, myslím si, že my v našem projektu Bez frází to ukazujeme," říká hokejista a spoluautor projektu Bez frází Radim Vrbata a dodává, že NHL mu ale více dala než vzala. V KHL by prý nikdy nehrál. Projekt Bez frází podle něj vyplnil prostor na českém mediálním trhu a nabízí jiné rozhovory než ty, které sportovci dávají během přestávky sportovního zápasu.

18.6.2017

Bernad mistrem v inline

Boleslavský obránce David Bernad získal s týmem Berouna zlato v extralize in-line hokeje. Beroun zvítězil v neděli nad SK Černošice 9:5, třemi kanadskými body se na tom podílel právě Bernad (2+1), který v Berouně působí již několik let. Medvědi patří dlouhodobě ke špičce in-line hokeje v České republice. David Bernad má mimo jiné zkušenosti i s reprezentační kariérou na MS v in-line hokeji.

29.5.2017

Spolupráce s Ústím

BK Mladá Boleslav a prvoligový HC Slovan Ústí nad Labem se dohodli na vzájemné spolupráci. Se Severočechy Bruslaři spolupracovali už loni, ovšem v menším měřítku, neboť ve hře byly ještě Benátky nad Jizerou. Teď už půjde o dohodu čítající pouze dva subjekty. Obě strany si od toho slibují hlubší spolupráci. "Počítáme, že bychom v Ústí mohli mít až jednu celou pětku a po hráčích si v případě potřeby kdykoliv sáhnout," vysvětluje sportovní manažer Mladé Boleslavi Luděk Bukač.

18.5.2017

M. Látal hostem

Při čtvrtfinálovém utkání Česko – Rusko bude jedním z hostů Hokejové arény v Mladé Boleslavi Na Karmeli útočník BK Mladá Boleslav Martin Látal. Zápas začíná v 16:15, moderovaná beseda o patnáct minut dřív. Přijďte fandit a dozvědět se pár zajímavých věcí!

15.5.2017

Hosty Žabka a Skořepa

V rámci zápasu českého národního týmu se Švýcarskem budou v úterý 16. května hosty Na Karmeli asistent trenéra A týmu Bruslařů Boris Žabka a junior Dominik Skořepa, který se po automobilové nehodě zase dokázal postavit na nohy. Dorazte na 16. hodinu.

10.5.2017

Hrdinka Na Karmeli

Dalším hostem Pavla Petra v Hokejové aréně Na Karmeli bude boleslavský obránce František Hrdinka. Tak se přijďte ve čtvrtek 11. května v rámci zápasu Česko - Norsko podívat. Začíná se už v 15:45.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

21.4.2017

Nový sekretář mládeže

Novým sekretářem mládeže je ode dne 21. dubna 2017 Martin Škaloud. Kontaktní e-mail zůstává stejný, tedy bkmladez@centrum.cz, telefonní číslo je ovšem nové a to 736 630 309.

20.4.2017

Sraz SDO

Mladoboleslavští starší dorostenci mají sraz v pondělí 24. dubna a to v 16 hodin na zimním stadionu v Mladé Boleslavi.

20.4.2017

První sraz MDO

Stejně jako u juniorů, i u mladoboleslavského mladšího dorostu připadá na pondělí pondělí 24. dubna v 16:30 na zimním stadionu v Mladé Boleslavi první sraz této věkové kategorie BK Mladá Boleslav.

18.4.2017

Sraz juniorů

Hlavní trenér juniorů Jan Křivohlávek informuje, že první sraz jeho svěřenců proběhne v pondělí 24. dubna v 16:30 na zimním stadionu v Mladé Boleslavi.

7.4.2017

Turnaj U20 v Piešťanech

Ve slovenských Piešťanech skončil turnaj pěti. Češi se umístili na 2. místě, v posledním duelu hraném ve čtvrtek zvítězili nad Finskem 3:1. Nejlepším hráčem zápasu byl mladoboleslavský gólman Dominik Groh. Kapitánem týmu na turnaji pak obránce František Hrdinka.

3.4.2017

Česko vs Slovensko

V pondělí se na pišťanském turnaji pěti střetli Slováci s Čechy. 3:2 zvítězili čeští hráči. Gól a asistenci zaznamenal František Hrdinka. V čase 59:59 pak překonal svého spoluhráče z juniorky Dominika Groha gólem slovenský útočník Kroni Musliu.

27.3.2017

Junioři v repre U20

Útočník Kroni Musliu byl nominovaný na tréninkový kemp slovenské reprezentace do 20 let a následný turnaj pěti zemí v Piešťanech na Slovensku. Ten se uskuteční v termínu od 1. do 6. dubna. Na stejnou reprezentační akci, ale pod hlavičkou české reprezentace se podívají i obránce František Hrdinka a brankář Dominik Groh.

27.3.2017

Flynn znovu v repre U18

Útočník juniorů Oscar Flynn byl i do třetice nominován na tréninkový kemp reprezentace do 18 let před mistrovstvím světa, které se nezadržitelně blíží. V termínu od 27. do 30. března trénuje reprezentace U18 na zimním stadionu v Přerově.

24.3.2017

Výsledky zápasů

Starší dorostenci v úterním domácím zápase s Českými Budějovicemi prohráli. Na Jihočechy nestačili poměrem 1:4. Naopak juniorům se proti Slavii Praha dařilo. Ve ŠKOENERGO Aréně zvítězili 6:4. Góly domácích obstarali: Dančišin 2, Kučera 2, Dvořák a Foerster. Nyní se na stadionu rozpustí led a hráče boleslavské akademie čeká zhruba měsíční volno.

20.3.2017

Přípravné zápasy

Starší dorostenci i junioři stále trénují na ledě s hráči, s nimiž budou chtít odehrát následující sezónu. V úterý 21. března přivítají starší dorostenci v rámci přípravného zápasu České Budějovice. Hrát se bude od 16:15. Ve čtvrtek 23. března pak sehrají přípravný zápas i junioři, kteří přivítají v 17:15 na domácím ledě Slavii Praha.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2017 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz