Luděk Bukač: Boleslav znám a mám k ní vztah. Věděl jsem, do čeho jdu
7.4.2017 | Jitka Čechová

Luděk Bukač: Boleslav znám a mám k ní vztah. Věděl jsem, do čeho jdu


M l. B o l. – Jaké jsou ty nejaktuálnější úkoly nového sportovního manažera Luďka Bukače? Na co všechno je potřeba se zaměřit, na čem stavět a jak bude vypadat letošní letní příprava mladoboleslavského A týmu? Na všechny tyhle otázky a ještě pár dalších najdete odpovědi v následujícím rozhovoru:

Říká se, že dvakrát do jedné řeky nevstoupíš. Vy tak činíte už potřetí. Jaké kolem toho byly okolnosti, a jak se to vlastně všechno seběhlo?

Na úvod bych chtěl říct, že mám k Boleslavi vztah. Bylo to právě tady, kde jsem po nějakém dvanáctiletém angažmá v zahraničí začal pracovat jako šéftrenér mládeže. Podařilo se nám tehdy postoupit s dorostem i juniory do extraligy. Z toho období vzešlo hodně mladých a nadějných hráčů. Takže to beru tak, že se vracím podruhé do klubu, ve kterém jsem v Čechách začínal. A jak se to celé seběhlo… Potom, co jsem ukončil angažmá na Slavii, kde došlo k nějakým neřešitelným problémům, které se týkaly hráčů, jsem samozřejmě hledal jiné angažmá. Měl jsem i několik nabídek z jiných extraligových klubů, ale rozhodl jsem se pro Mladou Boleslav právě proto, že už jsem tu několik let působil, a že jsem věděl, do čeho jdu. Byť je nynější situace samozřejmě jiná, než byla před třemi lety.

To mi přímo nahráváte na další otázku. I na dálku jste nepochybně nepřestal Bruslařský klub sledovat. Kam se za tu dobu podle vás pohnul?

I právě proto, že jsem tu byl už kdysi, a vím, jak často se tu střídali hráči a trenéři, můžu říct, že se Boleslav posunula hodně vpřed. Dnes se dá o Bruslařském klubu mluvit už jako o stabilním článku extraligy, má solidní jméno a je stručně řečeno zabezpečený i zavedený. Výsledky měly v posledních letech stoupající tendenci, s čímž samozřejmě souvisí i vylepšená image klubu.

Máte za sebou vlastně první pracovní týden. Co všechno jste stihl?

Jako člověk, který se v hokeji pohybuje delší dobu, jsem i v době, kdy jsem měl vlastně volno, sledoval extraligu, hráče, byl jsem i v zahraničí. Člověk nikdy pořádně nevypadne z toho, co se děje. Budeme muset doplnit kádr, zejména v obraně. Takže tohle je aktuálně úkol číslo jedna, který už tak nějak běží. Taky je tu spousta věcí týkajících se realizačního týmu, letního plánu přípravy, úpravy prostředí kolem hráčů i trenérů…

Žádná jména ještě oficiálně nepadla, díky konci Františka Výborného na střídačce Bruslařů se ale už teď dá čekat, že změny přijdou rozhodně větší, než jak tomu bylo v uplynulých letech…

Nechci se vyjadřovat k minulosti. Frantu Výborného velmi respektuji, je to velký trenér a odvedl tu obrovský kus práce. V současné době se pomalu obnovuje trenérská generace v extralize a troufl bych si říct, že do takových dvou let se definitivně změní. S tím souvisí to, že budeme chtít mít v realizačním týmu lidi, kteří budou mít nové myšlenky, kteří mají spojení s mezinárodním hokejem. Co se týče hráčského kádru, tam by byla podle mě škoda nějak výrazněji zasahovat do útoku. Počítáme s tím, že první tři útoky víceméně zůstanou. Až na jednu změnu. Chceme doplnit hlavně obranu, tam jsem viděl největší problém Boleslavi. V současné době jsou potřeba trošku mobilnější obránci, kteří hrají tvrdší hru a umějí střílet. Co se týče brankářů, tak jsme rádi, že u nás podepsal Maxwell, protože přes všechny problémy, které měl v jiných klubech, se tady uchytil a cítí se tu pozitivně. Od brankáře se vždycky staví mužstvo a Maxwell je rozhodně dobrý stavební kámen.

Pokud to můžu zjednodušit, dá se říct, že jste sportovní manažer, který fandí mladým hráčům. Povedou tudy vaše kroky?

Když se dneska podíváte na NHL, tak v prvních pětkách běžně hrají kluci, kterým je třeba osmnáct nebo devatenáct let. Někteří z nich jsou i kapitáni, jako třeba McDavid v Edmontonu. Určitě není správné říkat, že straním mladším nebo starším hráčům. Ale faktem je, že v tom minulém angažmá tady jsem se snažil prosazovat hráče, které jsme tu vypiplali v mládeži. Bez lokálních hráčů prostě nemůže žádný klub fungovat. Vůbec se nechci nějak vyjadřovat k charakteru mužstva nebo k tomu, jak hrálo, ale myslím, že fanoušci sami dobře viděli, že hráči, kteří tu vyrostli, a jsou dlouhodobě spojení s Boleslaví, podávali vlastně asi nejlepší výkony. Jsem zastáncem toho, že každoročně nelze nakupovat deset hráčů. Ti hráči musí v klubu vyrůst, nebo přijít v raném věku, aby k němu měli vztah. Rozhodně to všechno tedy není o tom dávat přednost mladým nebo starým hráčům. Jsme v profesionálním sportu a je to o výkonnosti. Ale myšlenka je taková, že to hlavní tempo by měli udávat hráči, kteří jsou s Boleslaví v nějakém dlouhodobějším vztahu.

V posezónním rozhovoru řekl pan Plachý, že nic jistého nemají ani hráči, kteří mají platné smlouvy. Máte něco takového na pořadu dne?

Nebudu nijak konkrétní, jen řeknu, že finanční podpora firmy ŠKODA AUTO, pana Plachého a mnoha dalších je velká. A ne se všemi hráči bylo vedení, majitel a samozřejmě i právě sponzoři spokojení. Takže ano, ne všichni tady zůstanou a týká se to i hráčů, kteří jsou pod smlouvou. Budeme se snažit tu situaci nějak vyřešit, udat je někam jinam nebo se s nimi dohodnout.

Už máte plán letní přípravy? Co všechno hráče čeká?

Letní přípravu chceme zahájit 2. května. Neplánujeme letos žádná soustředění, chceme trénovat tady v Mladé Boleslavi. Doufám, že vyjdou i dřívější tréninky na ledě, jako tomu bylo loni. Letos bychom rádi začali 5. června. Věřím, že nám město vyjde vstříc. Taky plánujeme přátelské zápasy, myslím, že do 14 dnů bychom měli znát jejich rozpis.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

15.12.2017

Bruslaři v U20 a U19

Do závěrečné fáze příprav před vánočním mistrovstvím světa vstoupila reprezentace ČR do 20 let. Češi jsou pohromadě od středy, základní tábor rozbili v Niagara Falls – kousek od Buffala, kde mistrovství světa o Vánocích vypukne. Je tam s nimi obránce František Hrdinka. U19 se pro změnu sešla v Litoměřicích, odkud se přesunula do Kanady, kromě snahy uhrát co nejlepší výsledek je požene i motivace zabojovat o místo právě v kádru dvacítky. Zde je boleslavský Pavel Kousal.

13.12.2017

Němec zpátky v Brně

Útočník Vojtěch Němec se po skončení svého měsíčního hostování v Mladé Boleslavi vrátil do týmu Komety. S Brnem se opětovně připravuje od středy 13. prosince.

13.12.2017

Výjezd do Liberce

Pojeďte ve středu 20. prosince povzbudit boleslavské hokejisty do Liberce! FANKLUB BK Mladá Boleslav pořádá na tento zápas oficiální výjezd - odjezd je v 16:30 od městského fotbalového stadionu. Cena je 100 Kč. Vstupenku si každý zajišťuje sám. Přihlašovací formulář najdete TADY.

12.12.2017

Holík na Channel One

Na Channel One Cup odcestuje s českým národním týmem Petr Holík, který nahradil omluveného Jakuba Klepiše. Channel One Cup se odehraje od 13. do 17. prosince v Moskvě.

7.12.2017

Se Spartou v TV

Domácí zápas 38. kola se Spartou odvysílá v neděli 7. ledna Česká televize. Úvodní buly z tohoto důvodu proto padne už o hodinu dříve, tj. v 16:30.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

17.11.2017

Poslední zápas SD v ZČ

Starší dorost odehraje v sobotu 18. listopadu poslední zápas v základní části. Po skončení tohoto kola může nastat hned několik různých situací. Pokud však Mladá Boleslav porazí Spartu za tři body, měla by mít jistotu přímého postupu do play-off. Pokud Mladá Boleslav prohraje, bude se muset o účast ve vyřazovacích bojích nejspíš poprat ve skupině O umístění, ze které je postup složitější.

10.11.2017

B tým on-line

Počínaje domácím zápasem 11. listopadu 2017 můžete sledovat všechna domácí utkání B týmu živě prostřednictvím webu onlajny.

29.10.2017

Flynn+Groh v repre U19

Jeden z nejlepších střelců DHL Extraligy juniorů Oscar Flynn byl nominován na tři zápasy reprezentace do 19 let s Finskem, které se uskuteční v termínu od 6. do 12. listopadu v RT TORAX ARÉNĚ v Ostravě-Porubě. Náhradníkem na tuto reprezentační akci je brankář Dominik Groh, který působí v prvoligovém Prostějově a v této sezóně odchytal také jedno utkání za boleslavské juniory.

8.10.2017

Bruslaři v repre U16

Na přípravný kemp reprezentace do 16 let ve Velkých Popovicích byli nominováni Tomáš Dlask a Michal Simon. O den později bude v reprezentačním dresu na ledě Prostějova také Tomáš Holoubek. Náhradníkem do Velkých Popovic je Jakub Zajíček.

6.9.2017

Soupisky akademie

V sekci mládeže už naleznete soupisky všech mládežnických týmů BK Mladá Boleslav na sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Předběžný rozpis ledu

V záložce Informace pro rodiče je nově k nalezení předběžný rozpis ledu a tím pádem tréninků všech mládežnických kategorií pro sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Kurzy bruslení 2017/18

BK Mladá Boleslav o.s. pořádá každé úterý a čtvrtek kurzy bruslení.

28.8.2017

Soupisky akademie

Soupisky mládežnických extraligových týmů zveřejníme v nejbližších dnech. V současné době stále čekáme na zaslání soupisek týmů od trenérů a sekretáře mládeže. Děkujeme za pochopení.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2017 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz