Lukáš Zörkler: Tým mladšího dorostu je silný, hlavně směrem dopředu
4.9.2017 | Vojtěch Drbohlav

Lukáš Zörkler: Tým mladšího dorostu je silný, hlavně směrem dopředu


M l. B o l. – Na jaře ještě nebylo úplně jasné, že Lukáš Zörkler bude hlavním trenérem mladšího dorostu. Dosavadní kouč Tomáš Černík se však rozhodl odejít trénovat do Číny v rámci česko-čínské spolupráce. Lukáš Zörkler nyní očekává start nové sezóny a jak v rozhovoru pro klubový web zmínil, jeho tým by měl mít sílu, a to zejména co se ofenzívy týče. Bruslaře však na úvod čekají těžcí soupeři z Českých Budějovicích a Žďáru nad Sázavou. Extraliga mladšího dorostu vypukne v sobotu 9. září.

Lukáši, jaká byla letní příprava vašich svěřenců ? Například junioři ji uzpůsobili po vzoru A týmu a věnovali se zejména silovému tréninku. Měli jste to podobně?

Hodně jsme se zaměřovali na sílu dolních končetin a zpevnění středu těla.

Na jaře nebylo až tak úplně jasné, zda skutečně budete s Martinem Škaloudem trénovat mladší dorost. Ještě na konci února Tomáš Černík, tehdejší trenér mladšího dorostu, říkal, že v Mladé Boleslavi zůstane a do Číny neodejde, ale pak se situace poměrně rychle změnila. Jak jste tu zprávu s Martinem přijali?

Bylo nám řečeno, že se uvolnilo místo a měli bychom mladší dorost trénovat my s Martinem. Pro nás je to výzva.

Byli jste rádi? Hráče, s nimiž pracujete, jste většinou už znali z dřívějška, ne? Přeci jen v Bruslařském klubu působíte jako trenéři mládeže poměrně dlouho…

Určitě. Jako trenéři máme o mládeži celkově přehled. Točíme se u jednotlivých kategorií, pomáháme si navzájem s trénováním. Díky tomu hráče napříč kategoriemi dobře známe.

Do mladšího dorostu přicházejí hráči z 8. třídy, někteří pak zůstávají z předchozího ročníku. Jak vypadalo skládání kádru? Měli jste dost vlastních hráčů, nebo jste hledali hodně posil i v ostatních městech?

Loni jsem trénoval 8. třídu, tak jsem měl o hráčích, kteří k nám přišli, přehled už předtím. Proto jejich začlenění do mladšího dorostu, věřím, nebyl problém. Tomáš navíc loni hrál na mladé hráče, těch tam tedy hodně zůstalo.

Říkáte tedy, že když jste k týmu přišli, tak už byl zformovaný?

Ano, z 90 procent byl zformovaný. Doplnil se jen o pár hráčů, s nimiž už jednal dřív Tomáš.

Když jsem na jaře s Tomášem Černíkem točil rozhovor, tak říkal, že by nynější kádr mladšího dorostu měl být hodně silný. Máte vy osobně od tohoto týmu velká očekávání?

Očekávání jsou vysoká, zejména u samotných hráčů. (úsměv) Kádr je silný, hlavně co se směrem dopředu týče. My jsme schopní dát za zápas sedm osm gólů, problém je, že jsme jich také byli schopní sedm osm dostat.

Ano, tomu napovídají i vaše výsledky v přípravných zápasech. Ty vypadají poměrně divoce. Střídají se v nich vysoké prohry nebo vysoké výhry, nikdy však žádný zápas, který by byl gólově těsný. Nemáte z toho obavy do sezóny?

Nechci říkat, že se toho obáváme. Bylo to dáno nějakými záležitostmi, na kterých jsme potom začali pracovat a ještě na to máme týden, proto věřím, že se to srovná.

Říkal jste, že sami hráči mají velká očekávání. Jaký máte cíl vy jako trenéři?

Ještě se v Mladé Boleslavi nikdy nepovedlo, aby tady hrál mladší dorost play-off. Letos v to věříme a půjdeme si za tím.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

24.2.2018

Hyka se poprvé prosadil

Tomáš Hyka se při svém třetím startu za Vegas Golden Knights premiérově prosadil a pomohl nováčkovi NHL k další výhře – tentokrát 6:3 nad Vancouverem.

20.2.2018

Hyka debutoval v NHL

Konečně se dočkal a my s ním! Tomáš Hyka má za sebou premiéru v NHL. Někdejší útočník Mladé Boleslavi byl v pondělí povolán z farmy do prvního týmu Las Vegas a za nováčka soutěže hned nastoupil v nočním duelu proti Anaheimu. Hokejisté Vegas podlehli 0:2, Hyka strávil na ledě 11 minut a 37 vteřin.

19.2.2018

Oba přáteláky v 11:30

Připomínáme dvě přátelská utkání mezi BK Mladá Boleslav a Dynamo Pardubice. Nejprve budou v úterý 20. února od 11:30 domácím týmem Bruslaři, o den později se pak pořadatelství otočí a odveta se tak odehraje na ledě Dynama - taktéž od 11:30. Protože jde pouze o modelové zápasy, nebude k dispozici online přenos. Utkání jsou ale přístupná veřejnosti.

13.2.2018

Na All Star Cup Žejdl

Jakub Orsava nakonec na All Star Cup 2018, který se koná 17. února v Bratislavě, ze zdravotních důvodů nepojede. Z řad Bruslařů jej nahradí Lukáš Žejdl.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz