Lukáš Zörkler: Tým mladšího dorostu je silný, hlavně směrem dopředu
4.9.2017 | Vojtěch Drbohlav

Lukáš Zörkler: Tým mladšího dorostu je silný, hlavně směrem dopředu


M l. B o l. – Na jaře ještě nebylo úplně jasné, že Lukáš Zörkler bude hlavním trenérem mladšího dorostu. Dosavadní kouč Tomáš Černík se však rozhodl odejít trénovat do Číny v rámci česko-čínské spolupráce. Lukáš Zörkler nyní očekává start nové sezóny a jak v rozhovoru pro klubový web zmínil, jeho tým by měl mít sílu, a to zejména co se ofenzívy týče. Bruslaře však na úvod čekají těžcí soupeři z Českých Budějovicích a Žďáru nad Sázavou. Extraliga mladšího dorostu vypukne v sobotu 9. září.

Lukáši, jaká byla letní příprava vašich svěřenců ? Například junioři ji uzpůsobili po vzoru A týmu a věnovali se zejména silovému tréninku. Měli jste to podobně?

Hodně jsme se zaměřovali na sílu dolních končetin a zpevnění středu těla.

Na jaře nebylo až tak úplně jasné, zda skutečně budete s Martinem Škaloudem trénovat mladší dorost. Ještě na konci února Tomáš Černík, tehdejší trenér mladšího dorostu, říkal, že v Mladé Boleslavi zůstane a do Číny neodejde, ale pak se situace poměrně rychle změnila. Jak jste tu zprávu s Martinem přijali?

Bylo nám řečeno, že se uvolnilo místo a měli bychom mladší dorost trénovat my s Martinem. Pro nás je to výzva.

Byli jste rádi? Hráče, s nimiž pracujete, jste většinou už znali z dřívějška, ne? Přeci jen v Bruslařském klubu působíte jako trenéři mládeže poměrně dlouho…

Určitě. Jako trenéři máme o mládeži celkově přehled. Točíme se u jednotlivých kategorií, pomáháme si navzájem s trénováním. Díky tomu hráče napříč kategoriemi dobře známe.

Do mladšího dorostu přicházejí hráči z 8. třídy, někteří pak zůstávají z předchozího ročníku. Jak vypadalo skládání kádru? Měli jste dost vlastních hráčů, nebo jste hledali hodně posil i v ostatních městech?

Loni jsem trénoval 8. třídu, tak jsem měl o hráčích, kteří k nám přišli, přehled už předtím. Proto jejich začlenění do mladšího dorostu, věřím, nebyl problém. Tomáš navíc loni hrál na mladé hráče, těch tam tedy hodně zůstalo.

Říkáte tedy, že když jste k týmu přišli, tak už byl zformovaný?

Ano, z 90 procent byl zformovaný. Doplnil se jen o pár hráčů, s nimiž už jednal dřív Tomáš.

Když jsem na jaře s Tomášem Černíkem točil rozhovor, tak říkal, že by nynější kádr mladšího dorostu měl být hodně silný. Máte vy osobně od tohoto týmu velká očekávání?

Očekávání jsou vysoká, zejména u samotných hráčů. (úsměv) Kádr je silný, hlavně co se směrem dopředu týče. My jsme schopní dát za zápas sedm osm gólů, problém je, že jsme jich také byli schopní sedm osm dostat.

Ano, tomu napovídají i vaše výsledky v přípravných zápasech. Ty vypadají poměrně divoce. Střídají se v nich vysoké prohry nebo vysoké výhry, nikdy však žádný zápas, který by byl gólově těsný. Nemáte z toho obavy do sezóny?

Nechci říkat, že se toho obáváme. Bylo to dáno nějakými záležitostmi, na kterých jsme potom začali pracovat a ještě na to máme týden, proto věřím, že se to srovná.

Říkal jste, že sami hráči mají velká očekávání. Jaký máte cíl vy jako trenéři?

Ještě se v Mladé Boleslavi nikdy nepovedlo, aby tady hrál mladší dorost play-off. Letos v to věříme a půjdeme si za tím.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

20.11.2017

Hradečtí zaplatí

Předseda disciplinární komise Tipsport extraligy Karel Holý se na základě podnětu boleslavského klubu zabýval jednáním hradeckých útočníků Jaroslava Bednáře a Michala Dragouna. Oba se v páteční partii dopustili filmování a musejí zaplatit finanční pokutu ve výši deseti procent základní měsíční odměny.

17.11.2017

Štich na stř. start

V rámci střídavého startu z Kladna nastoupí v pátečním zápase s Hradcem Králové obránce David Štich.

16.11.2017

V. Němec na hostování

Na měsíční hostování míří do BK Mladá Boleslav útočník Vojtěch Němec z týmu HC Kometa Brno. Jednatřicetiletý centr je rodák z nedaleké České Lípy a letos odehrál za moravskou metropoli všech dosavadních 21 zápasů, v nichž si připsal 5 branek a 3 asistence. Bruslařský klub tak reaguje na další zranění ve svých řadách – tentokrát Pavla Musila.

15.11.2017

Předprodej ve čtvrtek

Předprodej vstupenek na sekretariátu klubu na páteční zápas s Hradcem Králové proběhne pouze ve čtvrtek 16. listopadu. V den zápasu pak budou zbylé vstupenky k dispozici na pokladnách, které otevírají hodinu před začátkem utkání.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

17.11.2017

Poslední zápas SD v ZČ

Starší dorost odehraje v sobotu 18. listopadu poslední zápas v základní části. Po skončení tohoto kola může nastat hned několik různých situací. Pokud však Mladá Boleslav porazí Spartu za tři body, měla by mít jistotu přímého postupu do play-off. Pokud Mladá Boleslav prohraje, bude se muset o účast ve vyřazovacích bojích nejspíš poprat ve skupině O umístění, ze které je postup složitější.

10.11.2017

B tým on-line

Počínaje domácím zápasem 11. listopadu 2017 můžete sledovat všechna domácí utkání B týmu živě prostřednictvím webu onlajny.

29.10.2017

Flynn+Groh v repre U19

Jeden z nejlepších střelců DHL Extraligy juniorů Oscar Flynn byl nominován na tři zápasy reprezentace do 19 let s Finskem, které se uskuteční v termínu od 6. do 12. listopadu v RT TORAX ARÉNĚ v Ostravě-Porubě. Náhradníkem na tuto reprezentační akci je brankář Dominik Groh, který působí v prvoligovém Prostějově a v této sezóně odchytal také jedno utkání za boleslavské juniory.

8.10.2017

Bruslaři v repre U16

Na přípravný kemp reprezentace do 16 let ve Velkých Popovicích byli nominováni Tomáš Dlask a Michal Simon. O den později bude v reprezentačním dresu na ledě Prostějova také Tomáš Holoubek. Náhradníkem do Velkých Popovic je Jakub Zajíček.

6.9.2017

Soupisky akademie

V sekci mládeže už naleznete soupisky všech mládežnických týmů BK Mladá Boleslav na sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Předběžný rozpis ledu

V záložce Informace pro rodiče je nově k nalezení předběžný rozpis ledu a tím pádem tréninků všech mládežnických kategorií pro sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Kurzy bruslení 2017/18

BK Mladá Boleslav o.s. pořádá každé úterý a čtvrtek kurzy bruslení.

28.8.2017

Soupisky akademie

Soupisky mládežnických extraligových týmů zveřejníme v nejbližších dnech. V současné době stále čekáme na zaslání soupisek týmů od trenérů a sekretáře mládeže. Děkujeme za pochopení.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2017 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz