Lukáš Zörkler: Tým mladšího dorostu je silný, hlavně směrem dopředu
4.9.2017 | Vojtěch Drbohlav

Lukáš Zörkler: Tým mladšího dorostu je silný, hlavně směrem dopředu


M l. B o l. – Na jaře ještě nebylo úplně jasné, že Lukáš Zörkler bude hlavním trenérem mladšího dorostu. Dosavadní kouč Tomáš Černík se však rozhodl odejít trénovat do Číny v rámci česko-čínské spolupráce. Lukáš Zörkler nyní očekává start nové sezóny a jak v rozhovoru pro klubový web zmínil, jeho tým by měl mít sílu, a to zejména co se ofenzívy týče. Bruslaře však na úvod čekají těžcí soupeři z Českých Budějovicích a Žďáru nad Sázavou. Extraliga mladšího dorostu vypukne v sobotu 9. září.

Lukáši, jaká byla letní příprava vašich svěřenců ? Například junioři ji uzpůsobili po vzoru A týmu a věnovali se zejména silovému tréninku. Měli jste to podobně?

Hodně jsme se zaměřovali na sílu dolních končetin a zpevnění středu těla.

Na jaře nebylo až tak úplně jasné, zda skutečně budete s Martinem Škaloudem trénovat mladší dorost. Ještě na konci února Tomáš Černík, tehdejší trenér mladšího dorostu, říkal, že v Mladé Boleslavi zůstane a do Číny neodejde, ale pak se situace poměrně rychle změnila. Jak jste tu zprávu s Martinem přijali?

Bylo nám řečeno, že se uvolnilo místo a měli bychom mladší dorost trénovat my s Martinem. Pro nás je to výzva.

Byli jste rádi? Hráče, s nimiž pracujete, jste většinou už znali z dřívějška, ne? Přeci jen v Bruslařském klubu působíte jako trenéři mládeže poměrně dlouho…

Určitě. Jako trenéři máme o mládeži celkově přehled. Točíme se u jednotlivých kategorií, pomáháme si navzájem s trénováním. Díky tomu hráče napříč kategoriemi dobře známe.

Do mladšího dorostu přicházejí hráči z 8. třídy, někteří pak zůstávají z předchozího ročníku. Jak vypadalo skládání kádru? Měli jste dost vlastních hráčů, nebo jste hledali hodně posil i v ostatních městech?

Loni jsem trénoval 8. třídu, tak jsem měl o hráčích, kteří k nám přišli, přehled už předtím. Proto jejich začlenění do mladšího dorostu, věřím, nebyl problém. Tomáš navíc loni hrál na mladé hráče, těch tam tedy hodně zůstalo.

Říkáte tedy, že když jste k týmu přišli, tak už byl zformovaný?

Ano, z 90 procent byl zformovaný. Doplnil se jen o pár hráčů, s nimiž už jednal dřív Tomáš.

Když jsem na jaře s Tomášem Černíkem točil rozhovor, tak říkal, že by nynější kádr mladšího dorostu měl být hodně silný. Máte vy osobně od tohoto týmu velká očekávání?

Očekávání jsou vysoká, zejména u samotných hráčů. (úsměv) Kádr je silný, hlavně co se směrem dopředu týče. My jsme schopní dát za zápas sedm osm gólů, problém je, že jsme jich také byli schopní sedm osm dostat.

Ano, tomu napovídají i vaše výsledky v přípravných zápasech. Ty vypadají poměrně divoce. Střídají se v nich vysoké prohry nebo vysoké výhry, nikdy však žádný zápas, který by byl gólově těsný. Nemáte z toho obavy do sezóny?

Nechci říkat, že se toho obáváme. Bylo to dáno nějakými záležitostmi, na kterých jsme potom začali pracovat a ještě na to máme týden, proto věřím, že se to srovná.

Říkal jste, že sami hráči mají velká očekávání. Jaký máte cíl vy jako trenéři?

Ještě se v Mladé Boleslavi nikdy nepovedlo, aby tady hrál mladší dorost play-off. Letos v to věříme a půjdeme si za tím.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

18.9.2017

Vypomůže V. Eminger

Z důvodu dlouhodobějšího zranění Oldricha Kotvana, které mu svým zákrokem způsobil pardubický Quenneville, byl BK Mladá Boleslav nucen pátrat po výpomoci obránce. Volba padla na Vladimíra Emingera, který by měl v Bruslařském klubu působit prozatím zhruba 6 týdnů. Pětadvacetiletý Eminger hokejově vyrůstal v Litvínově, odkud na čtyři roky zamířil do Finska. Konkrétně do Kärpät Oulu, se kterým také v sezoně 2013/2014 získal mistrovský titul. Po návratu do Čech zamířil do Sparty a oblékl také dres národního týmu.

16.9.2017

Faul na Kotvana

Předseda Disciplinární komise ELH se zabýval zákrokem pardubického hráče Petera Quennevilla na boleslavského obránce Oldricha Kotvana. Ve třetí třetině jej Kanaďan zasáhl kolenem a dostal trest na pět minut a do konce zápasu. "Svůj zákrok vedl s cílem zasáhnout protihráče, v rychlosti, v níž tento zákrok provedl, však již nestihl adekvátně zareagovat na náhlou změnu směru jízdy Kotvana, jenž se na poslední chvíli pokusil blížícímu se střetu vyhnout pohybem do středu hřiště, a svým levým kolenem, které zřetelně vytrčil proti směru Kotvanovy jízdy, zasáhl oblast Kotvanova levého kolena," uvedl Holý. Quenneville dostal zápasové stop na dvě utkání.

14.9.2017

Stříteský má stopku

Předseda Disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném disciplinárním řízení zabýval zákrokem Matěje Stříteského na protihráče Tomáše Svobodu v úterním utkání s Kometou Brno. Stříteskému byl v čase utkání 54:53 uložen větší trest na 5 minut + osobní trest do konce utkání za zásah do hlavy a krku. K tomu boleslavský obránce dostává ještě nepodmíněný zákaz startu ve 3 soutěžních utkáních.

9.9.2017

Hokejová linka

Tradiční Hokejová linka, kterou pro vás již několikátým rokem vypravuje Dopravní podnik Mladá Boleslav vyjede na svou obvyklou trasu i v tomto ročníku. Nepochybně ji oceníte hlavně v neděli 10. září, kdy se třeba budete chtít přepravit na zimní stadion po utkání FK Mladá Boleslav.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

6.9.2017

Soupisky akademie

V sekci mládeže už naleznete soupisky všech mládežnických týmů BK Mladá Boleslav na sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Předběžný rozpis ledu

V záložce Informace pro rodiče je nově k nalezení předběžný rozpis ledu a tím pádem tréninků všech mládežnických kategorií pro sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Kurzy bruslení 2017/18

BK Mladá Boleslav o.s. pořádá každé úterý a čtvrtek kurzy bruslení.

28.8.2017

Soupisky akademie

Soupisky mládežnických extraligových týmů zveřejníme v nejbližších dnech. V současné době stále čekáme na zaslání soupisek týmů od trenérů a sekretáře mládeže. Děkujeme za pochopení.

17.8.2017

Fotogalerie z turnaje

Chcete se alespoň na dálku podívat, jak se boleslavští starší dorostenci radovali z vítězství na víkendovém turnaji O Pohár hejtmanky Karlovarského kraje? Na našem webu naleznete fotografie z turnaje, který se hrál v Karlových Varech.

12.8.2017

Domácí turnaj MDO

Boleslavští mladší dorostenci, kteří jsou domácím celkem na víkendovém turnaji ve ŠKOENERGO Aréně, zatím odehráli zajímavé zápasy. Nejprve v pátek podlehli vysoko Havířovu 2:7, aby v sobotu naopak 7:2 porazili německý Ingolstadt. V neděli se Bruslaři střetnou ještě s Trenčínem a Litvínovem. Po skončení turnaje nabídneme souhrn v samostatném článku.

12.8.2017

Turnaj SDO

Boleslavští starší dorostenci neskončí na turnaji O pohár hejtmanky Karlovarského kraje poslední jako loni. Ba naopak, v neděli se utkají s Duklou Jihlava o vítězství. V sobotu nejprve Bruslaři přehráli 4:3 Düsseldorf, jenže večer vysoko podlehli Jihlavě 4:7. V neděli začne zápas Mladé Boleslavi s Jihlavou ve 13:45.

11.8.2017

Starší dorost na turnaj

Hokejisté staršího dorostu se o víkendu od 11. do 13. srpna představí na 16. ročníku turnaje O pohár hejtmanky Karlovarského kraje. Loni se na něm umístili na posledním místě, o to větší motivaci mají nyní uspět. Zápasy můžete sledovat prostřednictvím webu onlajny.cz, výsledky naleznete také na těchto stránkách.

10.8.2017

Starší dorost prohrál

Starší dorostenci ve čtvrtek 10. srpna přivítali na domácím ledě České Budějovice. Trefil se však pouze jednou Šípek, jinak se prosadili hokejisté Motoru. Ti Bruslaře porazili 3:1.

10.8.2017

Junioři utrpěli debakl

Boleslavským juniorům se v přípravě na novou sezónu zatím trápí a dosud ani jednou nezvítězili. Ve čtvrtek se představili na ledě Kladna, kde prohráli 0:6.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2017 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz