TK: Nový stadion zatím nebude, měl by se opravit nynější
1.9.2017 | Zdena Bobková, Vojtěch Drbohlav

TK: Nový stadion zatím nebude, měl by se opravit nynější


M i c h a l o v i c e – V michalovickém hotelu Sand Martin proběhla v pátek 1. září tisková konference BK Mladá Boleslav. Zazněly na ní informace k cílům klubu pro nadcházející sezónu, samozřejmě rovněž k určitým očekáváním, dále představitelé klubu uvedly výši rozpočtu, průběh sestavování hráčského kádru a rovněž i o tom, jaká významná událost čeká klub v nadcházející sezóně. Více se dočtete v následujícím článku.

Úvodního slova se ujal předseda představenstva a většinový majitel klubu Mgr. Jan Plachý. Mluvil o změnách na trenérských i hráčských postech. Po posledním přípravném utkání s pražskou Spartou byl s výkonem týmu spokojen. Přiznal, že ačkoli se kádr obměnil velice výrazně a změnil se i styl hry celého týmu, tak věří, že i tak bude tým hrát play-off.

Poté se tisková mluvčí klubu zeptala člena představenstva klubu Mgr. Daniela Marka (Nezávislí Středočeši) na velice ožehavé téma, které zajímá mnoho fanoušků, a to na otázku nového zimního stadionu. „Najali jsme si koordinátora příprav budování nové sportovní arény, vznikly studie a do diskuzí ohledně nového stadionu se zapojili i naši fanoušci,“ komentoval plány ohledně nové haly, které však záhy utnul. „Pro nejbližší období jsme od výstavby nového zimního stadionu opustili. Raději bychom zlepšili podmínky stávajícího zimního stadionu, a to zejména z hlediska kapacity,“ uvedl Marek. Dále dal najevo záměr zvýšit komfort především pro hráče, mládež a v neposlední řadě i komfort fanoušků.

Rozpočet klubu představil generální manažer klubu Mgr. Jan Tůma. Ten by měl být pro nastávající sezónu cca ve výši 100 milionů korun, tedy vyšší než pro sezónu předchozí. Dále také poděkoval všem partnerům, kteří klub podporují a bez nichž by nemohl fungovat.

Na tiskové konferenci rovněž zazněla důležitá informace, a to že v nadcházející sezóně klub oslaví 110 let od svého založení. Více informací k tomuto významnému milníku mladoboleslavského klubu se fanoušci budou dozvídat průběžně, aby nebyla odtajněna všechna překvapení pro fanoušky, které klub připravuje.

Sportovní manažer Mgr. Luděk Bukač uvedl, že základem pro klub a pro tým je, aby pracovali s lidmi, kteří jsou motivovaní, ať už se jedná o hráče nebo o trenéry. Při sestavování týmu pro nadcházející sezónu se klub snažil, aby tady bylo takové mužstvo, které má chuť za Boleslav bojovat. Se sestavou je spokojen a týmu věří. Na adresu spolupráce klubu s prvoligovým klubem HC Slovan Ústí nad Labem řekl, že spolupráce funguje a věří, že bude fungovat i nadále.

Ke slovu se poté dostal trenér Patrik Augusta, který místo hlavního kouče převzal po Františku Výborném. „Je to jeden z nejlepších trenérů,“ uvedl právě na adresu Výborného. „Je velice těžké po něm nastupovat, ale věřím, že budeme úspěšní,“ prozradil dále. Příprava byla dle jeho slov dlouhá, ale proběhla tak, jak si ji tým naplánoval. Zároveň dodal, že sezóna proběhne dle představ, které si klub stanovil.

Pro nadcházející sezónu bude ve funkci kapitána obránce Jan Hanzlík, jeho asistenty pak budou Jakub Klepiš a Radan Lenc.

Odpoledne pak na golfovém hřišti v Michalovicích proběhl golfový turnaj, kterého se účastní někteří zástupci z řad klubu i hráčů.

Jaký je útočník Radan Lenc golfový hráč a jaké vyhlídky má do nadcházející sezóny? Podívejte se, co prozradil klubovému YouTube kanálu:

 

Partneři

Aktuality

21.9.2017

Pojeďte do Hradce!

FANKLUB BK Mladá Boleslav pořádá v neděli 1. října výjezd na zápas Mountfield HK - BK Mladá Boleslav. Cena výjezdu je 180 Kč + 140 Kč vstupenka. Odjezd je jako již tradičně od městského fotbalového stadionu a to ve 14:45. Přihlašovací formulář najdete TADY.

18.9.2017

Vypomůže V. Eminger

Z důvodu dlouhodobějšího zranění Oldricha Kotvana, které mu svým zákrokem způsobil pardubický Quenneville, byl BK Mladá Boleslav nucen pátrat po výpomoci obránce. Volba padla na Vladimíra Emingera, který by měl v Bruslařském klubu působit prozatím zhruba 6 týdnů. Pětadvacetiletý Eminger hokejově vyrůstal v Litvínově, odkud na čtyři roky zamířil do Finska. Konkrétně do Kärpät Oulu, se kterým také v sezoně 2013/2014 získal mistrovský titul. Po návratu do Čech zamířil do Sparty a oblékl také dres národního týmu.

16.9.2017

Faul na Kotvana

Předseda Disciplinární komise ELH se zabýval zákrokem pardubického hráče Petera Quennevilla na boleslavského obránce Oldricha Kotvana. Ve třetí třetině jej Kanaďan zasáhl kolenem a dostal trest na pět minut a do konce zápasu. "Svůj zákrok vedl s cílem zasáhnout protihráče, v rychlosti, v níž tento zákrok provedl, však již nestihl adekvátně zareagovat na náhlou změnu směru jízdy Kotvana, jenž se na poslední chvíli pokusil blížícímu se střetu vyhnout pohybem do středu hřiště, a svým levým kolenem, které zřetelně vytrčil proti směru Kotvanovy jízdy, zasáhl oblast Kotvanova levého kolena," uvedl Holý. Quenneville dostal zápasové stop na dvě utkání.

14.9.2017

Stříteský má stopku

Předseda Disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném disciplinárním řízení zabýval zákrokem Matěje Stříteského na protihráče Tomáše Svobodu v úterním utkání s Kometou Brno. Stříteskému byl v čase utkání 54:53 uložen větší trest na 5 minut + osobní trest do konce utkání za zásah do hlavy a krku. K tomu boleslavský obránce dostává ještě nepodmíněný zákaz startu ve 3 soutěžních utkáních.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

6.9.2017

Soupisky akademie

V sekci mládeže už naleznete soupisky všech mládežnických týmů BK Mladá Boleslav na sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Předběžný rozpis ledu

V záložce Informace pro rodiče je nově k nalezení předběžný rozpis ledu a tím pádem tréninků všech mládežnických kategorií pro sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Kurzy bruslení 2017/18

BK Mladá Boleslav o.s. pořádá každé úterý a čtvrtek kurzy bruslení.

28.8.2017

Soupisky akademie

Soupisky mládežnických extraligových týmů zveřejníme v nejbližších dnech. V současné době stále čekáme na zaslání soupisek týmů od trenérů a sekretáře mládeže. Děkujeme za pochopení.

17.8.2017

Fotogalerie z turnaje

Chcete se alespoň na dálku podívat, jak se boleslavští starší dorostenci radovali z vítězství na víkendovém turnaji O Pohár hejtmanky Karlovarského kraje? Na našem webu naleznete fotografie z turnaje, který se hrál v Karlových Varech.

12.8.2017

Domácí turnaj MDO

Boleslavští mladší dorostenci, kteří jsou domácím celkem na víkendovém turnaji ve ŠKOENERGO Aréně, zatím odehráli zajímavé zápasy. Nejprve v pátek podlehli vysoko Havířovu 2:7, aby v sobotu naopak 7:2 porazili německý Ingolstadt. V neděli se Bruslaři střetnou ještě s Trenčínem a Litvínovem. Po skončení turnaje nabídneme souhrn v samostatném článku.

12.8.2017

Turnaj SDO

Boleslavští starší dorostenci neskončí na turnaji O pohár hejtmanky Karlovarského kraje poslední jako loni. Ba naopak, v neděli se utkají s Duklou Jihlava o vítězství. V sobotu nejprve Bruslaři přehráli 4:3 Düsseldorf, jenže večer vysoko podlehli Jihlavě 4:7. V neděli začne zápas Mladé Boleslavi s Jihlavou ve 13:45.

11.8.2017

Starší dorost na turnaj

Hokejisté staršího dorostu se o víkendu od 11. do 13. srpna představí na 16. ročníku turnaje O pohár hejtmanky Karlovarského kraje. Loni se na něm umístili na posledním místě, o to větší motivaci mají nyní uspět. Zápasy můžete sledovat prostřednictvím webu onlajny.cz, výsledky naleznete také na těchto stránkách.

10.8.2017

Starší dorost prohrál

Starší dorostenci ve čtvrtek 10. srpna přivítali na domácím ledě České Budějovice. Trefil se však pouze jednou Šípek, jinak se prosadili hokejisté Motoru. Ti Bruslaře porazili 3:1.

10.8.2017

Junioři utrpěli debakl

Boleslavským juniorům se v přípravě na novou sezónu zatím trápí a dosud ani jednou nezvítězili. Ve čtvrtek se představili na ledě Kladna, kde prohráli 0:6.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2017 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz