Jiří Zörkler o dalších bojích o play off: Máme dobré mužstvo. Je to v našich rukou
27.11.2017 | Lukáš Chuchválek

Jiří Zörkler o dalších bojích o play off: Máme dobré mužstvo. Je to v našich rukou


M l. B o l. – Starší dorostenci už vědí, že po základní skupině do playoff extraligy přímým způsobem nepostoupí. Proč k tomu došlo, byť měli mladí Bruslaři výborně nakročeno ke kýženému úspěchu? A co je čeká v nadstavbové části, kde dostanou druhou, nicméně ještě o dost náročnější, šanci? Přečtěte si rozhovor s jejich trenérem Jiřím Zörklerem:

Základní část extraligy staršího dorostu je za námi. Byla pro vás náročnější než minulou sezonu?

Změnil se hrací systém staršího dorostu. Soutěž jako taková byla jiná, náročnější, a to v tom smyslu, že jsme hráli asi tu nejtěžší skupinu, protože se o první tři místa prali Sparta, Slavia, Liberec a my. Jen Letňany byly mimo postup, ale bohužel nám sebraly dva potřebné dva body, které nám nakonec chyběly. Navíc jsme nedokázali v posledním kole základní části porazit Spartu, přitom jsme nepodali špatný výkon.

Co se právě v tomhle utkání stalo? Co bylo se Spartou špatně?

Je nutno říct, že jsme předtím hráli s Libercem, který Spartě předcházel, a kde jsme hráli opravdu výborně. Byl to náš nejlepší zápas. V téhle sezoně jsme podobných odehráli spoustu, ale tento se povedl fantasticky od brankáře až po náhradníka na střídačce. Vyhráli jsme 3:0, přičemž Liberec byl v plné sestavě s reprezentanty. Já tedy vůbec nepochyboval nad tím, že na Spartě vyhrajeme. A myslím, že ani hráči, motivaci měli dost velkou a nevím, zda tam nezapůsobila nějaká nervozita, tíha toho zápasu...

Nemysleli si prostě, že to mají v kapse?

To si nemyslím, spíš to byla nervozita. První třetinu jsme odehráli opravdu špatně a během chvilky jsme prohrávali 0:2. Teprve od tohoto stavu jsme začali hrát. Pak už to bylo lepší a lepší, kluci zatnuli, bojovali a nám se dokonce podařilo vstřelit gól ve třech lidech na ledě. V oslabení tři na pět jsme dali kontaktní gól na 2:3, bohužel tam bylo ještě asi šest minut do konce a my jsme museli hrát vabank. To se nám nepovedlo a z brejku jsme dostali gól na 2:4. Poslední branku jsme dostali při power play, kdy jsme to ještě zkoušeli nějakým způsobem vrátit. Kluci ten zápas odmakali. Myslím si, že jsme to nakonec neprohráli tam, ale už třeba s těmi zmíněnými Letňany, kterým nikdo jiný nedal ani bod. My hned ve druhém zápase soutěže, kdy jsme prohráli na penalty. Trestná střílení byla naší slabinou po celou základní část.

V čem vidíte hlavní příčinu toho, proč se nepodařilo play-off uhrát už v základní části?

Příčina je podle mě jedna jediná, a to ztracené koncovky v zápasech. S každým soupeřem jsme hráli čtyřikrát. Byť jsme Liberec porazili 5:3 a 3:0, v dalších dvou zápasech jsme 2:0 vedli a nechali jsme si to v posledních vteřinách srovnat na 2:2. Oba tyto zápasy jsme prohráli na penalty. V obou zápasech jsme Liberci věnovali dva body, zatímco my o dva přišli, což jsou dohromady čtyři, a k tomu jsme jediní, kdo prohrál na penalty s Letňany, byť jsme je tlačili a hráli na jednu bránu. To už je dohromady šest bodů a na postup by stačily dva.

Prakticky po celou základní část jste řešili zamotanou situaci kolem brankářů. Není i v tomhle určitý mínus?

My jsme se s brankáři a jejich formou potýkali po celou základní část. Minulý rok jsme mysleli, že budeme letos mít velmi silnou pozici v gólmanovi, ale Radek Haas odešel do Finska a nastal obrovský problém, kdy jsme potřebovali místo po něm nějakým způsobem zacelit. Zkoušeli jsme dva gólmany, o kterých jsme mysleli, že tu zůstanou, ale oba byli z daleka, neunesli tíhu být od rodiny. Oba dva přišli s tím, že chtějí domů. Řešilo se to v dobrém, nedalo se nic dělat. Dusila jsme získali až celkem pozdě v rozehrané soutěži, je to mladý gólman zrovna tak jako Rylich. Pak nám zůstal David Mašek jako starší gólman, se kterým jsme počítali jako s jedničkou. Ten odchytal přípravu, jenže pak onemocněl, čtyři týdny měl angínu. Než se z toho včetně rekonvalescence dostal, byla půlka základní části pryč. Dobu, kdy byl nemocný, odchytal Rylich, a sotva se Mašek vrátil, onemocněl pro změnu on. Do teď se z toho úplně nevykřesal. Dusil, který přišel ze Slavie do nového prostředí a byl vykulený, do toho prostě naskočil, snažil se a dělal, co mohl. Bohužel bez zkušeností se starším dorostem a v novém mužstvu to dopadlo, jak to bylo.

S jakými cíli půjdete do boje v nadstavbové skupině, ve které se o playoff poperete napodruhé?

Postup z nadstavby bude ještě náročnější než minulou sezonu. Nicméně, odpověď bude stejná jako v jedné z předešlých otázek. Je to v našich rukách. Když mužstvo bude bojovat, a já vím, že kluci chtějí, to mužstvo má charakter, je v něm spousta kluků chytrých, cílevědomých, jsou tam obrovští bojovníci, tak je to čistě na nás. Vnímali jsme to zklamání teď po zápase se Spartou – jak v nás, tak v mužstvu, Kluci to nesli velmi špatně, ale během pondělí, úterý už bylo vidět, že zklamání odchází. Kluci si už připravují šatnu na nadstavbu. Tentokrát na tom pracovali úplně sami, je z nich cítit, že chtějí. Opravdu je to v našich rukách.

Co říkáte na rozlosování?

To je dost hrozné. Zatímco základní část se hrála v pátek a sobotu, a minulou sezonu se nadstavba hrála formou dvojutkání, kdy jsme v pátek třeba hráli ve Vsetíně a v sobotu v Olomouci, přičemž jsme tam přespali a jen přejeli, tak nyní jedeme například v pátek hrát od sedmi do Žďáru nad Sázavou, odtamtud se vracíme, v sobotu jsme doma. To by mohl být nějaký trénink, ale my se vrátíme tak ve dvě, ve tři ráno, a v neděli jedeme do Olomouce, do Třince nebo do Havířova. Takže to cestování bude velice náročné. Myslím, že strávíme daleko více času na cestách než na hřišti.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

16.1.2018

V neděli teď v 16:30

Také zápasy s Kometou Brno v neděli 21. ledna a Libercem v neděli 28. ledna byly posunuty na 16:30.

15.1.2018

Výjezd do Pardubic

Pojeďte v pátek 26. ledna povzbudit boleslavské hokejisty do Pardubic! FANKLUB BK Mladá Boleslav pořádá na tento zápas oficiální výjezd - odjezd je v 15:30 od městského fotbalového stadionu. Cena je 200 Kč (pro členy FANKLUBU 170 Kč) + 140 Kč vstupenka. Pokud se přihlásí více než 30 lidí, klesna cena na 150 Kč. Přihlašovací formulář najdete TADY.

12.1.2018

Se Zlínem už v lednu

Zápas 49. kola mezi Aukro Berani Zlín a BK Mladá Boleslav, který měl být poslední před olympijskou přestávkou, se přesouvá na úterý 23. ledna. Čas zůstává stejný, tedy 17:30.

10.1.2018

S Duklou od 16:30

Na přání fanoušků a se souhlasem Jihlavy byl začátek nedělního zápasu posunut na 16:30. O posunu dalších domácích utkání hraných v neděli vás budeme včas informovat.

8.1.2018

Látal v Hokej den poté

Podívejte se na Hokej den poté, kde byl hostem také nový manažer BK Mladá Boleslav Jaromír Látal.

4.1.2018

Hyka válí v AHL

Útočník Tomáš Hyka přispěl v nočním zápase AHL třemi body (1+2) k vítězství Chicago Wolves 5:3 nad Cleveland Monsters. Ve třiadvaceti zápasech za farmu Vegas Golden Knights nasbíral 21 bodů (10+11) a je suverénně nejlepším Čechem v AHL.

2.1.2018

Látal zůstává v Hradci

Útočník Martin Látal zůstane do konce sezony v Hradci Králové. Mountfield uplatnil opční právo, které na něj měl. Toto stejně jako další se dozvíte v odpovědích generálního manažera Mgr. Jana Tůmy v sekci Ptejte se.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

17.11.2017

Poslední zápas SD v ZČ

Starší dorost odehraje v sobotu 18. listopadu poslední zápas v základní části. Po skončení tohoto kola může nastat hned několik různých situací. Pokud však Mladá Boleslav porazí Spartu za tři body, měla by mít jistotu přímého postupu do play-off. Pokud Mladá Boleslav prohraje, bude se muset o účast ve vyřazovacích bojích nejspíš poprat ve skupině O umístění, ze které je postup složitější.

10.11.2017

B tým on-line

Počínaje domácím zápasem 11. listopadu 2017 můžete sledovat všechna domácí utkání B týmu živě prostřednictvím webu onlajny.

29.10.2017

Flynn+Groh v repre U19

Jeden z nejlepších střelců DHL Extraligy juniorů Oscar Flynn byl nominován na tři zápasy reprezentace do 19 let s Finskem, které se uskuteční v termínu od 6. do 12. listopadu v RT TORAX ARÉNĚ v Ostravě-Porubě. Náhradníkem na tuto reprezentační akci je brankář Dominik Groh, který působí v prvoligovém Prostějově a v této sezóně odchytal také jedno utkání za boleslavské juniory.

8.10.2017

Bruslaři v repre U16

Na přípravný kemp reprezentace do 16 let ve Velkých Popovicích byli nominováni Tomáš Dlask a Michal Simon. O den později bude v reprezentačním dresu na ledě Prostějova také Tomáš Holoubek. Náhradníkem do Velkých Popovic je Jakub Zajíček.

6.9.2017

Soupisky akademie

V sekci mládeže už naleznete soupisky všech mládežnických týmů BK Mladá Boleslav na sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Předběžný rozpis ledu

V záložce Informace pro rodiče je nově k nalezení předběžný rozpis ledu a tím pádem tréninků všech mládežnických kategorií pro sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Kurzy bruslení 2017/18

BK Mladá Boleslav o.s. pořádá každé úterý a čtvrtek kurzy bruslení.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz