Chceme být v první dvanáctce a hrát alespoň předkolo play off, přeje si Jan Křivohlávek
23.12.2017 | Vojtěch Drbohlav

Chceme být v první dvanáctce a hrát alespoň předkolo play off, přeje si Jan Křivohlávek


M l. B o l. – Junioři Mladé Boleslavi stráví vánoční a novoroční svátky na devátém místě tabulky DHL Extraligy juniorů se 39 body. Na začátku sezóny sice zažili sice také období, v němž soutěž vedli, jak ale přiznává hlavní trenér Jan Křivohlávek (na snímku), Bruslaře poznamenala marodka a na upadající formě mohly mít podíl i jiné aspekty. Středočeši však naposledy sehráli vyrovnaný a bojovný zápas s vedoucí Plzní, jíž však nakonec i s posilami hrajícími jinak v Tipsport extralize podlehli. Bruslaři za sebou tedy aktuálně mají sérii pěti proher. Přesto je Jan Křivohlávek optimistický a vyhlíží účast v play off, v němž loni jeho svěřenci chyběli v předchozím roce úplně a v tom předchozím po čtyřech prohrách vypadli. Letošní mužstvo však může vzbuzovat naději, že se to změní. A spousta boleslavských příznivců možná ještě pamatuje na scénář ze sezóny 2014/2015, kdy junioři, jakožto černý kůň soutěže, skončili druzí…

Pane trenére, jak hodnotíte dosavadní průběh základní části?

Po dobrém vstupu do soutěže, kdy jsme zvládli čtyři zápasy v řadě, jsme chvíli byli dokonce první v tabulce. Po nevydařené přípravě jsme do sezóny vstupovali s obavou a pokorou. Začátek nám však vyšel. Zatímco v přípravě jsme góly nemohli dávat, potom nám to vycházelo a stálo při nás štěstí. Potom začaly být naše výkony trochu kolísavé, možná jsme už neměli tolik pokory, s jakou jsme do soutěže vstoupili. Nebyl žádný zápas, kdy bychom vyloženě propadli. Většina utkání je vyrovnaná a my jsme tuším mužstvo, které má nejvíc remíz. Bohužel nám ale chybí ony druhé body právě z vyrovnaných zápasů. V posledních kolech nás trochu trápí marodka. Hráči kolikrát trénují jen jednou nebo dvakrát a hned jdou do zápasu. V některých zápasech je tedy vidět, že nám chybí síla a nedokážeme dát gól.

To může být způsobeno i tím, že předvánoční program je náročný. Bude pro vás několik vánočních dní volna prostředkem k tomu, abyste zregenerovali a tým se dostal zpět na vlnu lepších výkonů?

Jako trenér cítím, že síla mužstva není taková jako na začátku soutěže. S tím se ale musíme vyrovnat. Vánoční pauza nám určitě pomůže. Kluci se potřebují dát do pořádku zdravotně a vyležet se. Mezi svátky už ale budeme dvoufázově trénovat a usilovně se připravovat na lednovou část soutěže. Extraliga je velice vyrovnaná a my chceme být jednoznačně v první dvanáctce a hrát minimálně v předkole play off.

Zmiňoval jste to, že je soutěž vyrovnaná, což se projevuje i v samotné tabulce. Je to podle vás tím, že hraje v extralize tolik týmů a jsou vyrovnané, nebo to může mít i jiné příčiny?

Hodně top hráčů z týmů, kteří by tuto kategorii mohli hrát, odchází do zahraničí nebo jsou v Tipsport extralize či v 1. lize. V juniorce tedy nastupují mladší hráči. Nedokážu ale přesně říct, proč je ta soutěž až tak vyrovnaná. Na druhou stranu je to dobře, protože je neustále o co hrát.

Některé hráče posíláte hrát zápasy 2. ligy do Nymburka. Jak hodnotíte spolupráci s tímto týmem a možnost posílat vaše svěřence na střídavé starty do třetí nejvyšší tuzemské ligy?

U některých hráčů to bylo jasné už předem, že tam budou hrát. Co se týče Michala Krofty, tak o něj byl v Nymburce zájem dlouhodobě a my jsme také rádi, že tam může chytat. Nakoukne tím do dospělého hokeje. Honza Mašek dal na začátku sezóny také přednost Nymburku, příležitostně se vrací i do juniorky na střídavé starty. Do Nymburka posíláme taky Petra Maršouna, který k nám přišel před sezónou ze Sparty. Hrál tam už dříve, proto jsme mu střídavé starty v Nymburce nechali.

Na začátku prosince jsem se koukal na nominaci mládežníků na jednotlivé reprezentační kempy a překvapilo mě, že oproti jiným letům tam boleslavská mládež neměla žádné hráče, kteří by hráli stabilně za mladší, starší dorost nebo juniory. Není tohle téma i pro vás, jakožto šéftrenéra mládeže, abyste se ke konci sezóny zabývali otázkou shánění talentovaných hráčů, kteří by mohli výhledově Bruslařský klub opět reprezentovat stabilně v mládežnických reprezentacích tak, jako v minulosti například Jan Růžička nebo Dominik Groh?

Co se týká brankářů, tak jsme zde měli dobrou generaci. Ať už to byl Krinwald nebo Groh. Věkově do reprezentace spadá i Pavel Kousal, František Hrdinka nebo Ondřej Najman, ale ti už hrají v Tipsport extralize. Širšího výběru za U19 se zúčastnil nedávno také Oscar Flynn z mladších nás reprezentovali třeba Michal Simon nebo Jakub Zajíček. Několik kluků se tedy v těch výběrech čas od času objevuje. Pokud tak kvalitní hráče ale nejsme schopni vychovat, je to pak na nás, abychom je přivedli odjinud. A pokud budou na hranici reprezentace tak bychom je měli vychovávat tím směrem, aby se do ní dostali a reprezentovali v národních barvách náš klub tak jako minulosti jiní hráči.

Pojďme zpět k juniorce. Jaký máte naplánovaný program během vánočních a novoročních svátků?

Kluci dostali na dny kolem Štědrého dne volno, ale mezi svátky už budeme opět trénovat dvoufázově čtyři nebo pět dní. Kolem Silvestra a Nového roku pak budeme mít znovu volno. Uvědomujeme si, že svátky utečou a jakmile se přehoupneme do dalšího roku, tak nás čeká velice náročný program. Zápasy půjdou velice rychle a než se nadějeme, je konec sezóny. My bychom rozhodně nechtěli, abychom skončili opět někdy v únoru s koncem základní části. Chceme si to prodloužit a natáhnout to do play-off.

Tento rok vydáváme rozhovor s vámi až během Vánoc, proto se vás zeptám na otázku, na jakou jsem se vás během těch několika let ještě nikdy nezeptal. Jak vy osobně trávíte a prožíváte Vánoce? Budou hodně ve znamení odpočinku?

Myslím si, že podobně jako každý. Já si určitě těch pár dní chci odpočinout od hokeje a vyčistit si hlavu tak, abych se znovu vrátil do práce v dobré náladě a energii. Zároveň chci být s rodinou.

Děkujeme za rozhovor a přejeme všem čtenářům a příznivcům boleslavské mládeže klidné Vánoce.

 

Partneři

Aktuality

16.1.2018

V neděli teď v 16:30

Také zápasy s Kometou Brno v neděli 21. ledna a Libercem v neděli 28. ledna byly posunuty na 16:30.

15.1.2018

Výjezd do Pardubic

Pojeďte v pátek 26. ledna povzbudit boleslavské hokejisty do Pardubic! FANKLUB BK Mladá Boleslav pořádá na tento zápas oficiální výjezd - odjezd je v 15:30 od městského fotbalového stadionu. Cena je 200 Kč (pro členy FANKLUBU 170 Kč) + 140 Kč vstupenka. Pokud se přihlásí více než 30 lidí, klesna cena na 150 Kč. Přihlašovací formulář najdete TADY.

12.1.2018

Se Zlínem už v lednu

Zápas 49. kola mezi Aukro Berani Zlín a BK Mladá Boleslav, který měl být poslední před olympijskou přestávkou, se přesouvá na úterý 23. ledna. Čas zůstává stejný, tedy 17:30.

10.1.2018

S Duklou od 16:30

Na přání fanoušků a se souhlasem Jihlavy byl začátek nedělního zápasu posunut na 16:30. O posunu dalších domácích utkání hraných v neděli vás budeme včas informovat.

8.1.2018

Látal v Hokej den poté

Podívejte se na Hokej den poté, kde byl hostem také nový manažer BK Mladá Boleslav Jaromír Látal.

4.1.2018

Hyka válí v AHL

Útočník Tomáš Hyka přispěl v nočním zápase AHL třemi body (1+2) k vítězství Chicago Wolves 5:3 nad Cleveland Monsters. Ve třiadvaceti zápasech za farmu Vegas Golden Knights nasbíral 21 bodů (10+11) a je suverénně nejlepším Čechem v AHL.

2.1.2018

Látal zůstává v Hradci

Útočník Martin Látal zůstane do konce sezony v Hradci Králové. Mountfield uplatnil opční právo, které na něj měl. Toto stejně jako další se dozvíte v odpovědích generálního manažera Mgr. Jana Tůmy v sekci Ptejte se.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

17.11.2017

Poslední zápas SD v ZČ

Starší dorost odehraje v sobotu 18. listopadu poslední zápas v základní části. Po skončení tohoto kola může nastat hned několik různých situací. Pokud však Mladá Boleslav porazí Spartu za tři body, měla by mít jistotu přímého postupu do play-off. Pokud Mladá Boleslav prohraje, bude se muset o účast ve vyřazovacích bojích nejspíš poprat ve skupině O umístění, ze které je postup složitější.

10.11.2017

B tým on-line

Počínaje domácím zápasem 11. listopadu 2017 můžete sledovat všechna domácí utkání B týmu živě prostřednictvím webu onlajny.

29.10.2017

Flynn+Groh v repre U19

Jeden z nejlepších střelců DHL Extraligy juniorů Oscar Flynn byl nominován na tři zápasy reprezentace do 19 let s Finskem, které se uskuteční v termínu od 6. do 12. listopadu v RT TORAX ARÉNĚ v Ostravě-Porubě. Náhradníkem na tuto reprezentační akci je brankář Dominik Groh, který působí v prvoligovém Prostějově a v této sezóně odchytal také jedno utkání za boleslavské juniory.

8.10.2017

Bruslaři v repre U16

Na přípravný kemp reprezentace do 16 let ve Velkých Popovicích byli nominováni Tomáš Dlask a Michal Simon. O den později bude v reprezentačním dresu na ledě Prostějova také Tomáš Holoubek. Náhradníkem do Velkých Popovic je Jakub Zajíček.

6.9.2017

Soupisky akademie

V sekci mládeže už naleznete soupisky všech mládežnických týmů BK Mladá Boleslav na sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Předběžný rozpis ledu

V záložce Informace pro rodiče je nově k nalezení předběžný rozpis ledu a tím pádem tréninků všech mládežnických kategorií pro sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Kurzy bruslení 2017/18

BK Mladá Boleslav o.s. pořádá každé úterý a čtvrtek kurzy bruslení.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz