Zápas s Olomoucí se nám povedl skvěle. Napadalo nám to tam, těší Vladislava Houšku
28.1.2018 | Vojtěch Drbohlav

Zápas s Olomoucí se nám povedl skvěle. Napadalo nám to tam, těší Vladislava Houšku


M l. B o l. – Starším dorostencům vyšlo důležité utkání proti první Olomouci na jedničku. Bruslaři využili mnoho šancí, prokázali důraz v předbrankovém prostoru a Hanákům uštědřili debakl 8:2. Výraznými strůjci byla dvojčata Vladislav Houška (2+1) (na snímku) a Matěj Houška (1+2). S prvně jmenovaným jsme mluvili o jeho nedávném přestupu do města automobilů i o aktuální formě starších dorostenců.

Vláďo, vy jste přišel do Mladé Boleslavi před Vánocemi ze Slavie. Příchod měl asi i nějakou spojitost s tím, že váš bratr už tady hrál, že?

Když jsem hrál ve Slavii, přišel za mnou dvakrát pan trenér Jiří Zörkler, abych šel hrát do Boleslavi. Dvakrát jsem ale odmítl s tím, že chci hrát pořád ve Slavii. Když za mnou ale přišel potřetí a domluvili jsme se na nějakých podmínkách, zaujalo mě to a domluvili jsme se, že budu hrát za Boleslav.

Dojíždíte do Mladé Boleslavi, nebo tady bydlíte na ubytovně a studujete?

Dojíždím. Studuji v Praze gympl. Moc nám s bráchou pomáhají rodiče, kteří nás na všechny tréninky vozí. Díky tomu to máme ulehčené.

Jak těžký pro vás byl odchod z mateřského klubu?

Brácha mi říkal, že je to tady v Boleslavi super a zároveň jsem i chtěl hrát s ním. Nabídka od pana trenéra se mi líbila.

Vaše výkony, nejen v nadstavbě, jsou v této sezoně poněkud rozpačité. Jak jsme viděli v neděli, nemáte problém porazit první tým tabulky, ale zároveň jste mnoho bodů přenechali papírově slabším soupeřům jako jsou například Warrior Brno, Letňany nebo Žďár nad Sázavou. Kde hledat příčiny?

Dělají nám problémy první třetiny. Pokud se nedostaneme do vedení nebo si neuděláme náskok, nemáme v sobě jistotu. Tím pádem začínáme dělat blbé chyby a už je to pro nás problém. Nedej bože, když se dostane soupeř do vedení. To už je pro nás hodně těžké.

Je pro vás tedy nejtěžší zápasy otáčet? Proč je to podle vás takový problém?

Vůbec nevím. Jeden zápas je tak, další dva zas jinak. Fakt těžko říct. Utkání proti Olomouci se nám ale povedlo, chceme na něj navázat.

Vrchol tabulky, kde se aktuálně nacházíte, je velice vyrovnaný. Ve velice důležitém utkání se vám podařilo porazit Olomouc a stáhli jste její náskok na prvním místě jen na tři body. Pořád tedy živíte šance na to, že si zahrajete play off. Jaké máte bezprostředně po vítězství nad Olomoucí pocity?

Jsme moc rádi. Zápas se nám povedl skvěle, ale už je za námi a my se musíme co nejvíc soustředit na ten další, co nás čeká. Potřebujeme se dostat na vlnu úspěchů.

Byl na vás po nepovedeném zápase ve Žďáře nad Sázavou velký tlak směrem od trenérů, nebo se vás naopak snažili uklidňovat?

Věděli jsme, že je potřeba zvítězit. Trenéři nás ale nijak nestresovali. Uklidnili nám hlavy s cílem, abychom do zápasu vstoupili co nejlépe.

Pokud to dobře chápu, bylo by pro vás po zápase s Olomoucí nejlepší, abyste si odnesli to, že je třeba do dalších zápasů vstoupit lépe, trenér také mluvil o důležitém důrazu před brankou, který jste v neděli měli. Je to tak?

Ano, důraz před brankou je také věc, která nám dělá problémy. Někdy ho nemáme dostatečný a hrajeme to tam, kde je nám to pohodlné. Už od začátku musíme v příštích zápasech hrát důrazně před gólmanem.

Vám (2+1) i bratrovi (1+2) se utkání skvěle podařilo. Z čeho to vzešlo?

Asi máme střeleckou formu. Důležité vždy je, aby to tam padalo. Každý zápas mám hodně střel, ale ne vždy mi to tam spadne. Tentokrát jsem měl ale štěstí, stejně jako brácha.

Ještě bych se zastavil u vašeho druhého gólu ze 43. minuty. Poměrně dlouho jste držel puk v mezikruží, v jednu chvíli jsem už čekal, že vám kotouč soupeř odebere, ale vy jste to nedovolil, nakonec jste si našel místo a úspěšně vystřelil. Viděl jste tam to místo, nebo jste prostě zkusil vystřelit s tím, že to tam „nějak spadne“?

Věděl jsem, že si gólman kleká, dostal jsem to tam na jedničku. Z tohoto prostoru střílím nejradši. Věděl jsem, kam střílím, ale rozhodně jsem netušil, že to trefím tak parádně a přesně.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

30.4.2018

Hyka na MS

Tým Tomáše Hyky v zámořském AHL Chicago Wolves vypadl v play-off a boleslavský odchovanec dostal od Vegas Golden Knights svolení k návratu domů i k připojení se k českému národnímu týmu na blížící se mistrovství světa. Další boleslavský odchovanec Vojtěch Mozík se do Dánska bohužel nepodívá. Pětadvacetiletého obránce vyřadilo zranění.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz