Zemětřesení v mládežnických soutěžích. Místo třech extralig budou nově jen dvě
6.3.2018 | Vojtěch Drbohlav

Zemětřesení v mládežnických soutěžích. Místo třech extralig budou nově jen dvě


P r a h a – Krátce před skončením aktuální hokejové sezóny přišla z pražského sídla Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) pro někoho možná nečekaná zpráva o výrazných změnách v českých mládežnických soutěžích. Dosavadní Extraliga staršího dorostu úplně zanikne a hokejisté, kteří by do ní měli věkově patřit, se přesunou do DHL Extraligy juniorů. Současná kategorie mladších dorostenců zůstane zachována, stejně tak soutěže žáků. Obě nejvyšší mládežnické soutěže by ale měly být po několika letech opět sestupové.

Místo dosavadních 18 bude působit od sezóny 2018/2019 v DHL Extralize juniorů hned 24 týmů. V soutěži budou moci nastupovat dva ročníky dosavadních starších dorostenců a jeden ročník juniorů. Jedná se tedy o hráče ročníku narození 2000, 2001 a 2002. Zpráva je nepříznivá zejména pro hráče ročníku narození 1999. Ti se totiž jen několik málo týdnů před koncem sezóny dozvěděli, že příští rok v juniorce startovat nemohou, ačkoliv s tím počítali.

Extraliga staršího dorostu už od příští sezóny fungovat nebude, zatímco stávající Extraliga mladšího dorostu bude pouze kategorie s názvem dorost. Působit v ní budou hokejisté ročníku narození 2003 a 2004 ze 30 různých týmů. ČSLH také rozhodl, že za nižší kategorii budou moci nastupovat hokejisté prvního ročníku vyšší kategorie. Jejich počet však svaz zatím nespecifikoval. V praxi se tak bude moci stávat, že někteří hráči juniorky budou moci působit v dorostu.

Obě nově vzniklé soutěže budou otevřené, bude tedy možné do nich postupovat a zároveň z nich také sestupovat. Zda se bude jednat o přímou formu sestupů či postupu, to také prozatím ČSLH neuvedl.

Svaz tvrdí, že přijetí nového modelu „předcházela roční příprava a diskuze na všech úrovních hokejového prostředí“. Podle sportovního manažera mládeže BK Mladá Boleslav Martina Vejvody ale ČSLH oznámil změny na poslední chvíli.

„Nelíbí se nám to, že to svaz oznámil na poslední chvíli. Je totiž konec sezóny a ta nová začíná už 1. května. Na změnu mohou být různé názory, ale mělo by se o ní vědět alespoň sezónu předem, aby se na to dalo připravit. Je to totiž otázka nejen hráčského kádru, ale i trenérského složení,“ upozornil Vejvoda. Šéftrenér boleslavské akademie Jan Křivohlávek se k nově nastalým změnám podle svých vyjádří později s časovým odstupem.

“Hlavní důvod byl vyřešit náš problém, kdy hráči po věku 18 let mají problém s tím, že se nejsou schopni kvalitně v počtu, v jakém bychom si přáli, zapojit do dospělých soutěží,“ hájí rozhodnutí svazu jeho šéftrenér Slavomír Lener, který také obhajuje uzavřenou WSM ligu s tím, že se tam podle něj mohou uplatňovat mladí hokejisté, což se podle něj v této sezóně úspěšně dařilo.

Jisté tak je, že ŠKOENERGO Arénu a boleslavské fanoušky mládežnického hokeje čeká v příští sezóně o desítky zápasů méně, ubyla totiž jedna mládežnická extraligová kategorie. V nejbližších týdnech se bude také řešit trenérské obsazení zbývajících dvou kategorií.

 

Partneři

Aktuality

17.4.2018

Orsava v kádru ČR

Boleslavský útočník Jakub Orsava zůstává v sestavě národního týmu! Po čtyřech utkáních Euro Hockey Challenge a třech týdnech společné přípravy se čeští hokejisté v rámci ladění formy na mistrovství světa posouvají k vážnějším prověrkám. Od čtvrtka do neděle proběhne v Pardubicích turnaj Carlson Hockey Games, elitní výběr bude obhajovat loňské prvenství z Českých Budějovic.

9.4.2018

Vrbata ukončil kariéru

Radim Vrbata nastoupil v dresu Floridy ke svému poslednímu utkání v NHL. S rodinou se po letech za mořem chce vrátit do České republiky. Sedmatřicetiletý Vrbata odehrál v nejlepší hokejové lize 16 sezon, během kterých zvládl 1057 utkání a také 284 gólů a 339 asistencí.

6.4.2018

Orsava asistoval

Jakub Orsava asistoval u třetí branky českého týmu v zápase se Švýcarskem. Češi zvítězili 4:1. Další program národního týmu pokračuje příští týden. Podle předběžných informací by se měl stále týkat i Orsavy.

26.3.2018

Orsava na kemp

Nejlepší střelec letošní sezony BK Mladá Boleslav Jakub Orsava, který minulý týden podepsal s klubem novou dvouletou smlouvu, byl dodatečně nominován na přípravný kemp českého národního týmu. Ten se uskuteční pod vedením trenéra Jandače v Praze od 26. do 29. března a jde o první přípravu na květnové mistrovství světa v Dánsku.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz