Historicky první extraligové play off začne mladší dorost na domácím ledě proti Havířovu
17.3.2018 | Vojtěch Drbohlav

Historicky první extraligové play off začne mladší dorost na domácím ledě proti Havířovu


M l. B o l. – Poprvé v historii budou boleslavští mladší dorostenci hrát extraligové play off. Čtvrtfinále vyřazovacích bojů zahájí Bruslaři v neděli na domácím ledě, kdy ve 12:30 přivítají AZ RESIDOMO Havířov. Série se hraje na dva vítězné zápasy, druhé a třetí zápasy se odehrají v úterý, respektive ve středu na havířovském ledě.

Boleslavští mladší dorostenci v první části soutěži obsadili ve skupině Střed třetí místo, když z 18 zápasů získali 38 bodů. Tím si Bruslaři zajistili účast ve čtvrtfinále play off. Následující skupina, kterou Středočeši hráli po celou zimu, na účast ve vyřazovacích bojích vliv neměla.

V nadstavbě už se boleslavským hráčům nedařilo tolik jako v základní části. Svůj vliv na to mělo zejména to, že Mladá Boleslav dávala prostor zejména mladým hráčům. Ti zkušenější hráli za starší dorost.

„Nadstavba se nám výsledkově nepovedla, ale na druhou stranu pro nás bylo složité hrát s pěti mladými obránci nebo s pouze pěti staršími hráči zápasy. V rozhodujících chvílích zápasů to bylo znát, i proto jsme některé zápasy ztráceli. Věříme, že to byl dobrý krok a vrátí se nám. Dosavadní výsledky se teď házejí za hlavu, začíná play off a to je úplně nová a jiná síla. Věříme v sílu našeho týmu,“ říká hlavní trenér mladšího dorostu Lukáš Zörkler.

Vzájemné zápasy

Havířov v základní části získal jen o dva body méně než Mladá Boleslav a umístil se na čtvrtém místě. Celkově má ve vzájemných zápasech oproti Bruslařskému klubu navrch. Pokaždé totiž zvítězil, Mladá Boleslav ukořistila Slezanům pouhý jeden bod. Výsledky byly postupně podle času 2:5, 4:3 po prodloužení, 3:6 a naposledy vyhrál Havířov 4:2-

“S Havířovem jsme v sezóně odehráli několik utkání a až na jeden zápas, který se nám nepovedl, to byla naprosto vyrovnaná klání. Uděláme vše pro to, abychom na soupeře byli dobře nachystaní a uspěli jsme. Se vzdáleností k soupeři jsme počítali. Celou nadstavbu jsme hráli proti moravským soupeřům, takže už jsme na to zvyklí,“ dodává k soupeři Lukáš Zörkler.

Boleslavští začínají play off doma. Už v neděli od 12:30 to celé vypukne. Vstupné na zápasy je samozřejmě zdarma, rodiny hráčů si dokonce připravily menší občerstvení pro příchozí diváky. Těšíme se na vaši podporu.

 

Partneři

Aktuality

17.4.2018

Orsava v kádru ČR

Boleslavský útočník Jakub Orsava zůstává v sestavě národního týmu! Po čtyřech utkáních Euro Hockey Challenge a třech týdnech společné přípravy se čeští hokejisté v rámci ladění formy na mistrovství světa posouvají k vážnějším prověrkám. Od čtvrtka do neděle proběhne v Pardubicích turnaj Carlson Hockey Games, elitní výběr bude obhajovat loňské prvenství z Českých Budějovic.

9.4.2018

Vrbata ukončil kariéru

Radim Vrbata nastoupil v dresu Floridy ke svému poslednímu utkání v NHL. S rodinou se po letech za mořem chce vrátit do České republiky. Sedmatřicetiletý Vrbata odehrál v nejlepší hokejové lize 16 sezon, během kterých zvládl 1057 utkání a také 284 gólů a 339 asistencí.

6.4.2018

Orsava asistoval

Jakub Orsava asistoval u třetí branky českého týmu v zápase se Švýcarskem. Češi zvítězili 4:1. Další program národního týmu pokračuje příští týden. Podle předběžných informací by se měl stále týkat i Orsavy.

26.3.2018

Orsava na kemp

Nejlepší střelec letošní sezony BK Mladá Boleslav Jakub Orsava, který minulý týden podepsal s klubem novou dvouletou smlouvu, byl dodatečně nominován na přípravný kemp českého národního týmu. Ten se uskuteční pod vedením trenéra Jandače v Praze od 26. do 29. března a jde o první přípravu na květnové mistrovství světa v Dánsku.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz