Týmovost musí být na prvním místě, má do budoucna jasno trenér Kýhos
28.3.2018 | Vojtěch Tůma, Jitka Čechová

Týmovost musí být na prvním místě, má do budoucna jasno trenér Kýhos


M l. B o l. – Zklamání z průběhu základní části v posledních týdnech vystřídala spíše úleva z klidné záchrany, z celkového pohledu ale nemůže být uplynulý ročník naší nejvyšší hokejové soutěže hodnocen pozitivně. „Mužstvo ukazovalo v zápasech dvě tváře, do play-off se nám nepovedlo postoupit právě kvůli častým výkyvům,“ jmenuje jednu z hlavních příčin neúspěchu Vladimír Kýhos, který mladoboleslavské hokejisty povede i v příští sezoně. Přečtěte si rozhovor, v němž trenér Bruslařů kromě tradičního hodnocení komentuje situaci mezi klubem a fanoušky, nastiňuje možné změny v kádru a prozrazuje plány pro letní přípravu.

Pane trenére, řekněme, že to největší zklamání z nepovedené sezony už opadlo. Jak ji s mírným odstupem hodnotíte?

Samozřejmě, že sezonu nelze hodnotit pozitivně, z mnoha důvodů nebyla jednoduchá. Jako jeden z nich bych jmenoval neustále početnou marodku, hodně zraněných hráčů tu bylo už v listopadu, kdy jsem do Boleslavi přišel, a musím říct, že s tímto problémem jsme se potýkali až do konce. Když to teď už mohu zhodnotit v klidu a s odstupem, tak mužstvo v zápasech ukazovalo dvě tváře. Bylo to jako den a noc. Jednou jsme zahráli fantasticky, podařilo se nám porazit soupeře ze špičky tabulky a v dalším utkání byl výkon diametrálně odlišný. Právě kvůli těmto výkyvům se nám, podle mě, nepovedlo postoupit do play-off, nebyli jsme schopni udělat nějakou delší sérii výher.

K týmu jste dorazil až během rozběhnuté sezony. Stanovil jste si sám nějaké cíle?

Mým cílem bylo dovést mužstvo do play-off, což se nepovedlo, takže spokojený určitě nejsem. Přišel jsem do Boleslavi s určitým plánem, ale vždy záleží na hráčích, jak jej dokážou přenést na led a jak každou změnu, která přijde, přijmou a pochopí, co po nich daný trenér chce, protože každý z nich má o hokeji trochu jiné představy. Trochu zklamaný jsem byl z toho, že v kabině nepanovala potřebná soudržnost, bez níž prostě nemůžete být úspěšní. Když kluci nebojují jeden za druhého, ale každý hledí sám na sebe, výkony zkrátka nemohou být optimální. Na tom musíme do příští sezony výrazně zapracovat, týmovost musí být na prvním místě.

Mluvil jste o dvojí tváři týmu. Hned mě napadá jedno z rozhodujících utkání s Olomoucí, kde přišel ve třetí třetině neuvěřitelný kolaps …

Máte pravdu, to byl opravdu učebnicový příklad. Za stavu 3:0 přišly dvě chyby gólmana, soupeř se dostal zpět do hry a střídačka oněměla. Najednou bylo vidět, že si kluci úplně přestali věřit a začali se bát o výsledek. Stalo se nám to několikrát, ale zrovna proti Olomouci jsme se totálně sesypali, přitom i za stavu 3:2 se dalo utkání v klidu dohrát. Bohužel, dopadlo to tak, jak to dopadlo, ale i to se v hokeji někdy stává.

Zase na druhou stranu můžeme říci, že na začátku play-out se mužstvo přeci jen zvedlo …

Určitě. Když to vezmu zpětně, tak musím říct, že nám velice pomohlo soustředění ve Vrchlabí, kde kluci opravdu makali. Myslím si, že poté z nich byla i cítit daleko větší lehkost a radost z hokeje, ale zase nás trápil stejný problém, nedokázali jsme to předvést v každém zápase. Důležitý byl i dobrý vstup do play-out, doma proti Jihlavě jsme si počínali skvěle a pak už bylo vidět, že z kluků všechen ten tlak trochu spadl.

Na pozici hlavního trenéra budete pokračovat i v příštím ročníku. Budete tým obměňovat, nebo se spíše snažit nějak pracovat s tím stávajícím?

Důležité je, že ke konci sezony kluci poznali hokej, který po nich chci, aby hráli. Podle mě je to chytlo a viděli, že nějaký úspěch to určitě může přinést. Samozřejmě, co se týká kádru, tak k nějakým změnám určitě dojde. Uvidíme, jak se vše vyvine.

Jaké jsou vaše nejbližší plány? Kdy se mužstvo znovu sejde?

Teď nás čeká volno. Myslím si, že zasloužené, protože kluci jsou v podstatě každý den celých osm měsíců na ledě, hrají zápasy a cestují po republice. Je potřeba, aby si jak fyzicky, tak i psychicky odpočinuli. Máme tu pár hráčů, kteří by nejraději trénovali pořád, ale budu na ně apelovat, aby se alespoň dva týdny věnovali odpočinku. Znovu začínáme 3. května, máme nachystaný devítitýdenní blok přípravy, pátý týden bude spíše odpočinkový. Plán je takový, že bychom měli jet na vodu, poslední týden v červnu nás pak čeká závěrečné soustředění ve Špindlerově Mlýně.

Jedním z velkých témat této sezony byla i frustrace fanoušků, která asi nešla úplně přehlédnout. Jak jste to v kabině vnímali?

Samozřejmě, fanoušci mají právo být nespokojení. V posledních letech to funguje tak, že svou frustraci dávají najevo všemi možnými způsoby, ale nikdy se mi nestalo, že by na hráče zanevřeli a přestali chodit na zápasy. Přijde mi, že to je taková móda poslední doby. Pravý fanoušek mužstva tohle nedělá. Za svým týmem by měl stát, jak se říká, v dobách dobrých i zlých, podporovat ho za jakékoliv situaci, cítit s ním výhry i prohry. Neznám hráče, který by šel do zápasu s tím, že nechce vyhrát. Podle mě je to stejné jako v životě, jeden den se daří, ten další třeba ne, takhle to mají všichni. Takže si nemyslím, že by se kluci vůči fanouškům chovali špatně.

Teď spíše pozitivní věc, Jakub Orsava byl nominován na přípravný kemp národního týmu před mistrovstvím světa. Co na to říkáte?

Opravdu? Já jsem o víkendu nominaci četl a právě mě hodně zklamalo, že v ní Kuba nefiguroval, takže jsem moc rád, že se dočkal dodatečné pozvánky. Velká gratulace. Určitě je to po zásluze, Kuba byl v této sezoně jednoznačně naším nejlepším hráčem. Doufám, že si stejnou formu přenese i do reprezentace.

Na závěr bych se ještě vrátil k plánovaným změnám v kádru pro příští sezonu. Dá se už teď říci, které posty budete řešit nejvíce?

Určitě budeme muset řešit post brankáře, protože končí Brandon Maxwell. Honza Růžička je nadějný a talentovaný gólman s velmi dobrou výkonností. Podle mě může být extraligovou jedničkou, takže k němu budeme hledat kvalitního náhradníka.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

17.4.2018

Orsava v kádru ČR

Boleslavský útočník Jakub Orsava zůstává v sestavě národního týmu! Po čtyřech utkáních Euro Hockey Challenge a třech týdnech společné přípravy se čeští hokejisté v rámci ladění formy na mistrovství světa posouvají k vážnějším prověrkám. Od čtvrtka do neděle proběhne v Pardubicích turnaj Carlson Hockey Games, elitní výběr bude obhajovat loňské prvenství z Českých Budějovic.

9.4.2018

Vrbata ukončil kariéru

Radim Vrbata nastoupil v dresu Floridy ke svému poslednímu utkání v NHL. S rodinou se po letech za mořem chce vrátit do České republiky. Sedmatřicetiletý Vrbata odehrál v nejlepší hokejové lize 16 sezon, během kterých zvládl 1057 utkání a také 284 gólů a 339 asistencí.

6.4.2018

Orsava asistoval

Jakub Orsava asistoval u třetí branky českého týmu v zápase se Švýcarskem. Češi zvítězili 4:1. Další program národního týmu pokračuje příští týden. Podle předběžných informací by se měl stále týkat i Orsavy.

26.3.2018

Orsava na kemp

Nejlepší střelec letošní sezony BK Mladá Boleslav Jakub Orsava, který minulý týden podepsal s klubem novou dvouletou smlouvu, byl dodatečně nominován na přípravný kemp českého národního týmu. Ten se uskuteční pod vedením trenéra Jandače v Praze od 26. do 29. března a jde o první přípravu na květnové mistrovství světa v Dánsku.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz