BK Mladá Boleslav protestuje proti výkonům rozhodčích

2. 10. 2017
Autor: Klub
M l. B o l. – Stejně jako klub HC VÍTKOVICE RIDERA v minulém týdnu musí i BK Mladá Boleslav reagovat na velmi špatné výkony rozhodčích v extraligových utkáních, kdy vše vyvrcholilo nedělní poslední třetinou v utkání v Hradci Králové.

Pokud vezmeme venkovní utkání našeho klubu, tak jsme byli jednoznačně poškozeni v prvním kole v Jihlavě, kdy byl domácím uznán gól na 3:2, ačkoliv z žádného dostupného záběru nevyplývalo, že by puk přešel brankovou čáru – spíše naopak. Bez potrestání zůstal například zákrok na Martina Procházku a na začátku prodloužení nebyl potrestán ani jednoznačný faul na Jakuba Klepiše, při čemž Jihlava z protiútoku vsítila rozhodující gól.

V utkání ve Vítkovicích nebyl potrestán jednoznačný faul na Dominika Pacovského, který po zákroku soupeře cca 40 sekund ležel na ledě a rozhodčí ani nepřerušili hru.

Vrcholem všeho pak byla poslední třetina utkání v Hradci Králové. Rozhodování všech čtyř rozhodčích nelze pojmenovat jinak než jako tendenční. Ve stížnosti na jejich výkon jsme poslali komisi rozhodčích hned šest situací z této třetiny. V první řadě se jedná o naprosto nesmyslné vyloučení Petra Holíka za údajný úder do oblasti hlavy a krku (to považujeme ze strany rozhodčích za nepovedený vtip) a celou řadu jednoznačných a z celého zimního stadionu viditelných zákroků na naše hráče, které nebyly potrestány, ačkoliv z připojených klipů je vidět, že hlavní rozhodčí tyto zákroky „sledovali“. Samostatnou kapitolou pak byla práce čárových rozhodčích, kteří se dopustili hned několika hrubých chyb, které do extraligového hokeje nepatří.

Trestuhodný je zejména fakt, že k těmto zásadním chybám dochází v posledních třetinách utkání, která jsou po sportovní stránce vyrovnaná, nebo jeden z týmů vede minimálním rozdílem. Takže i my důrazně apelujeme na Komisi rozhodčích TELH, aby se vznikajícím problémem, spočívajícím ve velmi špatném rozhodování rozhodčích v úvodu extraligy, vážně zabývala. Je zarážející, ke kolika chybným výrokům, které hrubě ovlivnily výsledky nejen našich utkání, došlo. Respektujeme soupeře a chceme, abychom byli stejně respektováni i my.

V závěru dodáváme, že jsme po utkání s Hradcem Králové vetovali hlavního rozhodčího Adama Kiku.