Bruslaři bodovali v anketě, Sportovcem roku je Radan Lenc
5.4.2015 | Klub

Bruslaři bodovali v anketě, Sportovcem roku je Radan Lenc


M l. B o l. – Rok 2014 byl pro mladoboleslavské hokejisty úspěšným. Velký prvoligový finiš zakončili jarním postupem do Tipsport extraligy, ve které se pak na následně rozhodně neztratili. Týmové výkony se promítly i do těch individuálních, o své slovo se přihlásili i junioři. Podtrženo, sečteno – anketa Boleslavského deníku Sportovec Mladoboleslavska 2014 tak z velké části patřila právě BK Mladá Boleslav! I proto že vůbec poprvé v její historii stanul na nejvyšší příčce hokejista – Radan Lenc!

Anketa – v níž do velké míry hrají roli také sympatie fanoušků a tudíž hlasujících – dopadla pro Bruslaře víc než výborně. Třiadvacetiletému útočníkovi Radanu Lencovi se navíc podařilo prolomit jisté zakletí. Žádný hokejista totiž ještě nejlepším a nejoblíbenějším Sportovcem roku nikdy nebyl. A to se anketa vyhlašuje od roku 1993! „Všiml jsem si toho, když jsem si pročítal jména minulých vítězů,“ přiznal boleslavský odchovanec. „Je hezké, že jsem to prolomil zrovna já, mám z toho radost.“ Kompletní rozhovor s Radanem Lencem najdete na stránkách Boleslavského deníku.

Radan Lenc přitom není jediný, kdo stanul „na bedně“, potažmo na příčce nejvyšší. První místo si totiž vysloužili také junioři BK Mladá Boleslav v kategorii mládežnických kolektivů, obránce Mitja Robar v kategorii cizinců a v neposlední řadě František Výborný coby trenér. První místo bere jako již tradičně také Radim Vrbata v kategorii krajánků. A tým samotný pak skončil druhý ve skupině kolektivů.

Jelikož mají letos už Bruslaři volno, na předávání cen jich bohužel spousta nemohla dorazit. S jejich přebíráním proto Radanu Lencovi pomohl kolega z obrany Matěj Stříteský. Za juniory si cenu přebral jejich kapitán David Bernad. Fotografie Bruslařů najdete zde.

Nominovaní Bruslaři a jejich umístění

Jednotlivec

Radan Lenc – 1. místo
David Výborný – 5. místo
Milan Mikulík – 29. místo

Kolektiv

BK Mladá Boleslav – 2. místo

Kolektiv mládeže

BK Mladá Boleslav junioři – 1. místo

Trenér a cvičitel

František Výborný – 1. místo

Talent do 18 let

Jan Růžička – 12. místo
Lukáš Volf – 24. místo
Jakub Kotala – 30. místo

Krajánek

Radim Vrbata – 1. místo
Jan Hanzlík – 6. místo
Vojtěch Mozík – 9. místo
Marek Schwarz – 10. místo

Cizinec

Mitja Robar – 1. místo
Boris Žabka – 3. místo

 

Partneři

Aktuality

24.2.2018

Hyka se poprvé prosadil

Tomáš Hyka se při svém třetím startu za Vegas Golden Knights premiérově prosadil a pomohl nováčkovi NHL k další výhře – tentokrát 6:3 nad Vancouverem.

20.2.2018

Hyka debutoval v NHL

Konečně se dočkal a my s ním! Tomáš Hyka má za sebou premiéru v NHL. Někdejší útočník Mladé Boleslavi byl v pondělí povolán z farmy do prvního týmu Las Vegas a za nováčka soutěže hned nastoupil v nočním duelu proti Anaheimu. Hokejisté Vegas podlehli 0:2, Hyka strávil na ledě 11 minut a 37 vteřin.

19.2.2018

Oba přáteláky v 11:30

Připomínáme dvě přátelská utkání mezi BK Mladá Boleslav a Dynamo Pardubice. Nejprve budou v úterý 20. února od 11:30 domácím týmem Bruslaři, o den později se pak pořadatelství otočí a odveta se tak odehraje na ledě Dynama - taktéž od 11:30. Protože jde pouze o modelové zápasy, nebude k dispozici online přenos. Utkání jsou ale přístupná veřejnosti.

13.2.2018

Na All Star Cup Žejdl

Jakub Orsava nakonec na All Star Cup 2018, který se koná 17. února v Bratislavě, ze zdravotních důvodů nepojede. Z řad Bruslařů jej nahradí Lukáš Žejdl.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz