Bruslaři bodovali v anketě, Sportovcem roku je Radan Lenc
5.4.2015 | Klub

Bruslaři bodovali v anketě, Sportovcem roku je Radan Lenc


M l. B o l. – Rok 2014 byl pro mladoboleslavské hokejisty úspěšným. Velký prvoligový finiš zakončili jarním postupem do Tipsport extraligy, ve které se pak na následně rozhodně neztratili. Týmové výkony se promítly i do těch individuálních, o své slovo se přihlásili i junioři. Podtrženo, sečteno – anketa Boleslavského deníku Sportovec Mladoboleslavska 2014 tak z velké části patřila právě BK Mladá Boleslav! I proto že vůbec poprvé v její historii stanul na nejvyšší příčce hokejista – Radan Lenc!

Anketa – v níž do velké míry hrají roli také sympatie fanoušků a tudíž hlasujících – dopadla pro Bruslaře víc než výborně. Třiadvacetiletému útočníkovi Radanu Lencovi se navíc podařilo prolomit jisté zakletí. Žádný hokejista totiž ještě nejlepším a nejoblíbenějším Sportovcem roku nikdy nebyl. A to se anketa vyhlašuje od roku 1993! „Všiml jsem si toho, když jsem si pročítal jména minulých vítězů,“ přiznal boleslavský odchovanec. „Je hezké, že jsem to prolomil zrovna já, mám z toho radost.“ Kompletní rozhovor s Radanem Lencem najdete na stránkách Boleslavského deníku.

Radan Lenc přitom není jediný, kdo stanul „na bedně“, potažmo na příčce nejvyšší. První místo si totiž vysloužili také junioři BK Mladá Boleslav v kategorii mládežnických kolektivů, obránce Mitja Robar v kategorii cizinců a v neposlední řadě František Výborný coby trenér. První místo bere jako již tradičně také Radim Vrbata v kategorii krajánků. A tým samotný pak skončil druhý ve skupině kolektivů.

Jelikož mají letos už Bruslaři volno, na předávání cen jich bohužel spousta nemohla dorazit. S jejich přebíráním proto Radanu Lencovi pomohl kolega z obrany Matěj Stříteský. Za juniory si cenu přebral jejich kapitán David Bernad. Fotografie Bruslařů najdete zde.

Nominovaní Bruslaři a jejich umístění

Jednotlivec

Radan Lenc – 1. místo
David Výborný – 5. místo
Milan Mikulík – 29. místo

Kolektiv

BK Mladá Boleslav – 2. místo

Kolektiv mládeže

BK Mladá Boleslav junioři – 1. místo

Trenér a cvičitel

František Výborný – 1. místo

Talent do 18 let

Jan Růžička – 12. místo
Lukáš Volf – 24. místo
Jakub Kotala – 30. místo

Krajánek

Radim Vrbata – 1. místo
Jan Hanzlík – 6. místo
Vojtěch Mozík – 9. místo
Marek Schwarz – 10. místo

Cizinec

Mitja Robar – 1. místo
Boris Žabka – 3. místo

 

Partneři

Aktuality

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

30.4.2018

Hyka na MS

Tým Tomáše Hyky v zámořském AHL Chicago Wolves vypadl v play-off a boleslavský odchovanec dostal od Vegas Golden Knights svolení k návratu domů i k připojení se k českému národnímu týmu na blížící se mistrovství světa. Další boleslavský odchovanec Vojtěch Mozík se do Dánska bohužel nepodívá. Pětadvacetiletého obránce vyřadilo zranění.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz