Je to i tlak. Chceme potvrdit to, co jsme do teď zvládli, říká Radan Lenc
24.11.2015 | Jitka Čechová

Je to i tlak. Chceme potvrdit to, co jsme do teď zvládli, říká Radan Lenc


M l. B o l. – I ti největší optimisté si nejspíš s mírně povytaženým obočím prohlíží tabulku Tipsport extraligy, po jednadvaceti odehraných zápasech patří hokejistům BK Mladá Boleslav třetí příčka. Nečekané – zdůrazněme, že pochopitelně prozatímní – umístění „na bedně“ by mělo Bruslařům dodávat klid, jediný úspěšný střelec z řad Středočechů na hradeckém ledě Radan Lenc ale přiznává, že s jídlem roste chuť: „Je to samozřejmě super a my se snažíme zůstat nohama na zemi, ale na druhou stranu chceme zůstat tam, kde jsme a dál potvrzovat svoje výkony.“

Radane, v Hradci Králové jste vlastně rozhodl utkání. Nejprve jste v sedmé minutě využil chybu domácích, to byla celkem kuriózní trefa…

Byla to celkem náhoda. Brankář Kacetl se pořádně nedomluvil se svými obránci, nahrál mi to přímo na hůl a já měl prázdnou branku. Neměl jsem s tím vlastně žádnou práci. Já zatím letos víceméně dávám samé takové náhodné góly. Tak snad se mě budou držet aspoň ty. (úsměv)

Pak jste proměnil svůj samostatný nájezd. Věděl jste dopředu, co uděláte?

Rozmýšlel jsem se, jestli vystřelit nebo udělat kličku. Jelikož jsem hodně přibrzdil a tu kličku už bych nestihl, byla z toho nakonec střela a spadlo to tam.

Na nájezdy jste vyhráli po roce a půl, naposledy to bylo v baráži na jaře 2014 a v Boleslavi to už bylo, co si budeme povídat, trochu téma. Spadla z vás určitá tíha, když jste to konečně zvrátili?

Dá se říct, že už jsme to trochu zvrátili – když jsme v prodloužení porazili Spartu a potom Karlovy Vary. Ale ano, jsme rádi, že se konečně povedly i ty nájezdy jako takové. Kdyby se to teď zas minimálně na rok a půl obrátilo, bylo by to fajn. (úsměv)

Ale přesto – zase jen jedna trefa. Ta vaše…

Jedna, ale stačila. Ríťa (David Rittich, pozn. red.) to pak zavřel a všechno to vychytal. A to se počítá!

Dva body proti celku, který byl před zápasem v tabulce hned pod vámi. To je určitě úspěch, že?

Je to dobré. Ale myslím si, že jsme klidně mohli mít tři. Šancí jsme měli dost, ve druhé třetině jsme jeli snad třikrát sami na bránu, respektive dva na jednoho nebo jeden na jednoho. Bohužel jsme to neproměnili, ale alespoň jsme to protrhli v těch nájezdech.

Ve třetí třetině to bylo oproti těm prvním dvěma poněkud opatrnější. Proč?

Začali jsme hrát trošku víc odzadu, abychom nedostali zbytečný gól. Nechali jsme je, aby do nás trochu tlačili, a čekali na jejich chybu. Ale jak už jsem řekl, nedokázali jsme ani jedné využít, a tak se to protáhlo až do těch nájezdů.

Doma jste nejúspěšnějším týmem celé extraligy, ještě ani jednou jste nezůstali úplně bez bodů. Co venku?

Doma máme základ, to asi všichni víme. Důležité ale jsou a budou i ty body zvenku, to je jasné. Nemyslím si, že bychom na tom byli vyloženě špatně, alespoň z části se nám daří i u soupeřů. Minimálně takhle musíme pokračovat.

Po jednadvaceti odehraných kolech jste s jednačtyřiceti body třetí. Je to tlak a závazek nebo takříkajíc na pohodu a klid?

Je to super! (odmlčí se) A je to trošku i tlak, protože to chceme udržet a chceme pokračovat v těch výkonech, které podáváme.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

30.4.2018

Hyka na MS

Tým Tomáše Hyky v zámořském AHL Chicago Wolves vypadl v play-off a boleslavský odchovanec dostal od Vegas Golden Knights svolení k návratu domů i k připojení se k českému národnímu týmu na blížící se mistrovství světa. Další boleslavský odchovanec Vojtěch Mozík se do Dánska bohužel nepodívá. Pětadvacetiletého obránce vyřadilo zranění.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz