Jiří Zörkler: Starší dorost si klade cíle nejvyšší. Chceme hrát play-off
5.9.2017 | Lukáš Chuchválek

Jiří Zörkler: Starší dorost si klade cíle nejvyšší. Chceme hrát play-off


M l. B o l. - Trenérská dvojice Jiří Zörkler (na snímku) a Ladislav Kolner již netrpělivě očekává novou sezónu NOEN extraligy staršího dorostu. V přípravě starší dorostenci sáhli k osvědčeným postupům z let minulých i k dvoufázovým tréninkům. Hlavního trenéra Zörklera potěšil úspěch na turnaji v Karlových Varech, ale nejvíce ho těší nálada v kabině, kde si jeho svěřenci sami kladou cíle, dle jeho slov nejvyšší. Pro něj osobně je prozatímním cílem postup do play-off, neboť jeho svěřence čeká těžká a vyrovnaná skupina v základní části.

Na úvod se zeptám, jaká byla letní příprava a na co jste se zaměřovali? Proběhla podle vašich představ?

Já si myslím, že jsme se minulé dvě sezóny na nic výrazně nezaměřovali, ale taková naše charakteristika spočívala v tom, že jsme byli dobře fyzicky připravení. Nějaké zásadní změny v letní přípravě jsme nedělali, byla zhruba stejná jako v minulé sezóně. Je fakt, že se i během letní přípravy objevují nové trendy, více se zaměřují na silovou přípravu, tedy jestli jsme nějaké změny udělali, šlo se směrem k té silové přípravě, ale jinak se dá říct, že 90 % programu bylo stejných jako před předcházející sezónou.

Trénovali jste prý často dvoufázově. Jak konkrétně ty tréninky vypadaly?

Trénovali jsme od pondělí do pátku a z toho dva dny jsme trénovali dvoufázově, ostatní tři dny v týdnu jednofázově.

Jak probíhalo skládání kádru? Přišlo k vám hodně hráčů z jiných měst?

Je to jako každý rok. Samozřejmě je potřeba každý rok to mužstvo posílit, dvouročáci odejdou a z mladšího dorostu další hráči přijdou. Ne všichni prvoročáci jsou schopni hrát okamžitě extraligu staršího dorostu, takže bylo potřeba mužstvo posílit. Letos jsme před letní přípravou i během ní neměli až tolik příchodů, ale spíše až v srpnu přišli hráči, kteří kádr posílili.

Dali jste šanci i nějakým hráčům B-mužstva mladšího dorostu? Mají nějakou šanci se u staršího dorostu prosadit?

Podle mě hrajou v B-mužstvu mladšího dorostu hlavně prvoročáci, pak ti druhoročáci už většinou hrajou za áčko mladšího dorostu. A když druhoročák nehraje za áčko, pak už odchází spíše do klubu, který nehraje nejvyšší soutěž ve starším dorostu. Myslím, že tu z béčka mladšího dorostu, který tam hrál minulou sezónu, letos nikoho nemáme, ale samozřejmě kluci, kteří tam hráli jako prvoročáci, v našem mužstvu jsou. Samozřejmě je otázka, zda budou v základní sestavě, nebo budou někde na hostování či na střídavý start v nižší soutěži.

V Karlových Varech jste vyhráli turnaj, ve kterém jste ale minule neuspěli. Může to něco znamenat? Berete to do startu sezóny jako něco pozitivního?

Výsledek jako takový nechci samozřejmě přeceňovat, nechci ho ani podceňovat, ale vždycky je lepší vyhrávat než prohrávat. Když jsme tam minule prohráli, potýkali jsme se s tím, že jsme během turnaje samotného, v přípravě i potom v sezóně řešili určité problémy uvnitř mužstva, vztahy nebyly úplně ideální, to mužstvo si jako parta moc nesedlo, a s tím vším jsme se potýkali už během minulého turnaje ve Varech, a to byl také jeden z důvodů, proč se tenkrát turnaj prohrál. Letos je pozitivní fakt, že je mužstvo úplně jiné, co se týče vztahů, je to parádní parta. Dovolím si říct, že jsem ve starším i mladším dorostu takovou partu ještě neměl. Vztahy uvnitř mužstva letos nemusíme vůbec řešit.

Dá se to postavit i nad ten sport, že když kabina klape a s kluky nejsou problémy, tak i kdyby se třeba nedařilo, tak to až tak nevadí? Nebo to o to víc mrzí, že kabina sice klape, ale...?

V těchto kategoriích jsou ještě znát rozdíloví hráči. Pokud tento rozdílový hráč vyskočí nad ostatní, jako to dokázal minulou sezónu Oscar Flynn, tak to s sebou samozřejmě přinese body do tabulky, ale řešili jsme uvnitř mužstva spoustu problémů. Když ale Oscar začal hrát za juniorku, měli jsme pak problémy nějaký zápas vyhrát. Nyní se podobný talent a rozdílový hráč zatím neobjevil. O to více je ale mužstvo pracovité, o to více ti kluci chtějí, bojují, a já si myslím, že i mně se s takovým mužstvem pracuje lépe. Otázka zní, kolik nám to v soutěži přinese bodů, jak na tom budeme.

Tedy, jaké cíle si do sezóny dáváte?

Souvisí to s minulou sezónou. Tam si nikdo z kluků cíle nedával a my jsme je k nějakým cílům museli tlačit. Pořád jsme jim museli předkládat nějakou vizi, nějaké cíle, které v podstatě ani nechtěli plnit, nezajímaly je. V této sezóně si kluci cíle kladou sami a kladou si samozřejmě cíle nejvyšší. Já jsem samozřejmě rád, že si kladou cíle nejvyšší. Pro mě osobně je momentálně cílem nejvyšším postup do play-off. Pro nás trenéry jsou jejich cíle samozřejmě také náš cíl, ale soutěž bude velice těžká, nemáme ve skupině slabšího soupeře, bude to vyrovnané. Budeme bojovat a uvidíme.

Ohledně Oscara Flynna, z dorostu skočí do A-týmu. To trenéra dorostu určitě potěší, když se takový hráč neztratí ani na ledě s A-týmem, že?

Samozřejmě. Oscara jsem tady léta trénoval v žácích, v mladším i starším dorostu. Můžu říct, že jsem se s ním tady i dost navztekal, a jsem rád, že to vše k něčemu bylo. Výkonnost už prokázal a to, že se v áčku neztratí... Hrál s nimi přáteláky, hrál s nimi přípravné zápasy s tím, že se s ním tady počítá, takže to potěší každého trenéra zde v Boleslavi, že je to náš hráč. A mě to samozřejmě potěší obzvlášť, protože jsem ho mnoho sezón trénoval, takže jsem rád, že tomu tak je.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

18.9.2017

Vypomůže V. Eminger

Z důvodu dlouhodobějšího zranění Oldricha Kotvana, které mu svým zákrokem způsobil pardubický Quenneville, byl BK Mladá Boleslav nucen pátrat po výpomoci obránce. Volba padla na Vladimíra Emingera, který by měl v Bruslařském klubu působit prozatím zhruba 6 týdnů. Pětadvacetiletý Eminger hokejově vyrůstal v Litvínově, odkud na čtyři roky zamířil do Finska. Konkrétně do Kärpät Oulu, se kterým také v sezoně 2013/2014 získal mistrovský titul. Po návratu do Čech zamířil do Sparty a oblékl také dres národního týmu.

16.9.2017

Faul na Kotvana

Předseda Disciplinární komise ELH se zabýval zákrokem pardubického hráče Petera Quennevilla na boleslavského obránce Oldricha Kotvana. Ve třetí třetině jej Kanaďan zasáhl kolenem a dostal trest na pět minut a do konce zápasu. "Svůj zákrok vedl s cílem zasáhnout protihráče, v rychlosti, v níž tento zákrok provedl, však již nestihl adekvátně zareagovat na náhlou změnu směru jízdy Kotvana, jenž se na poslední chvíli pokusil blížícímu se střetu vyhnout pohybem do středu hřiště, a svým levým kolenem, které zřetelně vytrčil proti směru Kotvanovy jízdy, zasáhl oblast Kotvanova levého kolena," uvedl Holý. Quenneville dostal zápasové stop na dvě utkání.

14.9.2017

Stříteský má stopku

Předseda Disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném disciplinárním řízení zabýval zákrokem Matěje Stříteského na protihráče Tomáše Svobodu v úterním utkání s Kometou Brno. Stříteskému byl v čase utkání 54:53 uložen větší trest na 5 minut + osobní trest do konce utkání za zásah do hlavy a krku. K tomu boleslavský obránce dostává ještě nepodmíněný zákaz startu ve 3 soutěžních utkáních.

9.9.2017

Hokejová linka

Tradiční Hokejová linka, kterou pro vás již několikátým rokem vypravuje Dopravní podnik Mladá Boleslav vyjede na svou obvyklou trasu i v tomto ročníku. Nepochybně ji oceníte hlavně v neděli 10. září, kdy se třeba budete chtít přepravit na zimní stadion po utkání FK Mladá Boleslav.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

6.9.2017

Soupisky akademie

V sekci mládeže už naleznete soupisky všech mládežnických týmů BK Mladá Boleslav na sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Předběžný rozpis ledu

V záložce Informace pro rodiče je nově k nalezení předběžný rozpis ledu a tím pádem tréninků všech mládežnických kategorií pro sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Kurzy bruslení 2017/18

BK Mladá Boleslav o.s. pořádá každé úterý a čtvrtek kurzy bruslení.

28.8.2017

Soupisky akademie

Soupisky mládežnických extraligových týmů zveřejníme v nejbližších dnech. V současné době stále čekáme na zaslání soupisek týmů od trenérů a sekretáře mládeže. Děkujeme za pochopení.

17.8.2017

Fotogalerie z turnaje

Chcete se alespoň na dálku podívat, jak se boleslavští starší dorostenci radovali z vítězství na víkendovém turnaji O Pohár hejtmanky Karlovarského kraje? Na našem webu naleznete fotografie z turnaje, který se hrál v Karlových Varech.

12.8.2017

Domácí turnaj MDO

Boleslavští mladší dorostenci, kteří jsou domácím celkem na víkendovém turnaji ve ŠKOENERGO Aréně, zatím odehráli zajímavé zápasy. Nejprve v pátek podlehli vysoko Havířovu 2:7, aby v sobotu naopak 7:2 porazili německý Ingolstadt. V neděli se Bruslaři střetnou ještě s Trenčínem a Litvínovem. Po skončení turnaje nabídneme souhrn v samostatném článku.

12.8.2017

Turnaj SDO

Boleslavští starší dorostenci neskončí na turnaji O pohár hejtmanky Karlovarského kraje poslední jako loni. Ba naopak, v neděli se utkají s Duklou Jihlava o vítězství. V sobotu nejprve Bruslaři přehráli 4:3 Düsseldorf, jenže večer vysoko podlehli Jihlavě 4:7. V neděli začne zápas Mladé Boleslavi s Jihlavou ve 13:45.

11.8.2017

Starší dorost na turnaj

Hokejisté staršího dorostu se o víkendu od 11. do 13. srpna představí na 16. ročníku turnaje O pohár hejtmanky Karlovarského kraje. Loni se na něm umístili na posledním místě, o to větší motivaci mají nyní uspět. Zápasy můžete sledovat prostřednictvím webu onlajny.cz, výsledky naleznete také na těchto stránkách.

10.8.2017

Starší dorost prohrál

Starší dorostenci ve čtvrtek 10. srpna přivítali na domácím ledě České Budějovice. Trefil se však pouze jednou Šípek, jinak se prosadili hokejisté Motoru. Ti Bruslaře porazili 3:1.

10.8.2017

Junioři utrpěli debakl

Boleslavským juniorům se v přípravě na novou sezónu zatím trápí a dosud ani jednou nezvítězili. Ve čtvrtek se představili na ledě Kladna, kde prohráli 0:6.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2017 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz