Lukáš Žejdl: Nepřišel jsem kvůli osobním statistikám
2.9.2015 | Lukáš Chuchválek

Lukáš Žejdl: Nepřišel jsem kvůli osobním statistikám


M l. B o l. – Nejnovější akvizicí Bruslařského klubu je Lukáš Žejdl (na snímku vpravo), který se mladoboleslavskému publiku představil v přípravném zápase s Ústím nad Labem hned napoprvé gólem. Přestože se v v něm dle svých slov necítil úplně nejlépe, neboť byl nucen vynechat většinu letní přípravy. Sympatický forvard je však optimista a věří, že se to bude dále jen zlepšovat. Do Boleslavi přišel přispět k týmovému výkonu, a vybojovat si hodně prostoru na ledě. Jak ale sám upozorňuje, chce si ho zasloužit.

Lukáši, za Boleslav jste odehrál své první utkání. Jaké bylo?

Cítil jsem se strašně. Od března jsem nehrál zápas a trénoval jsem s kluky, dá se říct, jenom deset dní. Možná ani to ne. Nemohl jsem pořádně trénovat kvůli zraněné ruce, ale teď doufám, že to bude jenom lepší.

Přesto jste dokázal dát v zápase s Ústím gól...

Nádherně mi to tam dal Pába (Lukáš Pabiška - pozn. red.). Viděl jsem mezírku mezi nohama, tak jsem to zkusil a vyšlo to.

Navážu na vaši zmínku o zranění. Jak se vám přihodilo a kdy?

Stalo se mi to v minulé sezóně při play-off, když jsme (za Třinec) hráli se Spartou. Co mi přesně bylo asi říkat nebudu, to se nedělá.

Jako člen kádru Třince jste minulou sezónu přispěl k úspěchu, kdy skončil druhý. Zhodnotil byste ji?

Bylo to super. Celá sezóna byla, co se týče třineckého klubu, super. Jen mně konkrétně se příliš nevydařila. Byl jsem několikrát zraněný a to vám strašně ubere, například na sebevědomí.

Za Třinec jste nastoupil ve třech zápasech čtvrtfinále proti Mladé Boleslavi. Jací byli Bruslaři, tedy vaši noví spoluhráči, soupeři?

Byli to hodně rychlí hráči, a pořád jsou, jak jsem viděl, když jsem sem dorazil. (smích) Já nejsem žádný rychlík, já než se rozjedu, tak to trvá. Boleslav byla nepříjemný, bruslivý soupeř, který umí dát gól ze všeho. Hlavně má šikovné centry, které podporují takoví jako já.

Takže jste sem přišel jako supící lokomotiva, která až se rozjede, nic ji nezastaví, ano?

To doufám. (smích)

Co čekáte od sezóny tady v Boleslavi a jak jste sem přišel?

Já chci hlavně pomoct. Nepřišel jsem sem kvůli mým osobním statistikám, chci tady udělat týmový úspěch. A jak jsem sem přišel? Prostě po sezóně jsme se bavili o nějakém hostování, tak jsem rád, že jsem tady. Byl jsem zraněný celou letní přípravu a bavil jsem se s trenérem, že než abych v Třinci bojoval o fleka ve třetí nebo čtvrté lajně, že bude lepší zkusit nějaké hostování, kde bych se rozehrál, protože dostanu více prostoru. Samozřejmě neříkám, že ho tu automaticky dostanu, budu si ho muset vybojovat. Svými výkony ho musím potvrdit, pak se uvidí, co dál.

Znáte někoho odsud víc než jen coby soupeře z loňského play-off?

Rysák (Jiří Rys - pozn. red.) je šikovný hráč, proti sobě jsme nastupovali už v juniorech. Také s Hyčmenem (Tomášem Hykou - pozn. red.) jsme proti sobě hráli. Byli to vždycky šikovní kluci..

Podle dosavadních informací jste tady v Boleslavi minimálně do konce roku. V tom je jasně cítit skulinka. Víte, jak bude vypadat vaše budoucnost potom?

Se mnou o tom ještě nikdo nemluvil. Nejprve mi bylo řečeno, že to hostování bude do konce ledna, pak došlo k úpravám, ale myslím si, že to bude potom záležet hlavně na tom, jak se rozjede liga, a na mnoha dalších okolnostech.

Jak se vám líbí město Boleslav? Jste tady někde přestěhovaný?

Ne, nejsem. Nakonec jsem se rozhodl, že budu bydlet v Praze v Kyjích. Mám to sem autem 25 minut maximálně. Krom toho, má přítelkyně je z Prahy, tak jsme spolu tam.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

30.4.2018

Hyka na MS

Tým Tomáše Hyky v zámořském AHL Chicago Wolves vypadl v play-off a boleslavský odchovanec dostal od Vegas Golden Knights svolení k návratu domů i k připojení se k českému národnímu týmu na blížící se mistrovství světa. Další boleslavský odchovanec Vojtěch Mozík se do Dánska bohužel nepodívá. Pětadvacetiletého obránce vyřadilo zranění.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz