Lukáš Žejdl: První třetina byla katastrofa!
9.9.2016 | Zdena Bobková

Lukáš Žejdl: První třetina byla katastrofa!


H r. K r á l o v é – Takový vstup do sezóny si asi Bruslaři nepředstavovali. Po první třetině prohrávali s domácím Mountfieldem HK 1:3. Nakonec se ale dokázali oklepat, přečkaly těžké chvilky z druhé třetiny a sami se dokázali díky přesilovým hrám na Hradec dotáhnout a posléze i vyrovnat. Vyrovnaný duel rozhodl v prodloužení čahoun Tomáš Urban. K mikrofonu jsme si ale pozvali Lukáše Žejdla (na snímku), který si připsal gól a asistenci. Jak sám poznamenal, první třetina byla katastrofa, ale Bruslaři nakonec z Hradce vezou za vydřené vítězství dva body.

Lukáši, do utkání jste vstoupili velice nešťastně a Hradec měl jasnou převahu na ledě. Jak jste vnímal tu první třetinu?

Byla to katastrofa. Před zápasem jsme si říkali, že musíme chytit začátek. Věděli jsme,co Hradec bude hrát, a řekli jsme si, že chceme hrát bez faulů a ono to bylo úplně naopak. My jsme byli pořád vyloučení, a to i ve druhé třetině. Přitom jsme si o přestávce říkali to samé – hlavně bez faulů. Nakonec jsme to ubránili, a to i tu přesilovku pět na tři. A opět se potvrdilo, že kdo nepromění přesilovou hru pět na tři, tak nemůže vyhrát zápas.

Ano, to je pravda. Ve druhé třetině jste přečkali nejenom tu dvojnásobnou přesilovku, ale také dlouhé pětiminutové oslabení. Byl to důležitý moment utkání?

Ano, to určitě byl. Oslabení berou mnoho sil a ti klukům, kteří tam chodili, patří obrovský dík. Jak říkám, bere to strašně moc sil a mohlo nám to potom chybět v tom závěru. Měli jsme štěstí, že jsme potom ve třetí třetině dali ten rychlý gól hned na začátku.

Berete mi otázky z úst. V té třetí třetině jste hned na začátku vyrovnali a rázem bylo zase o co hrát. Ale vy jste i celkově změnili přístup už v průběhu zápasu, hráli jste otevřený hokej. Bylo to to, co bylo potřeba hrát a co na soupeře platilo?

Ano, určitě. My musíme hrát stále v pohybu, dohrávat je a hrát ten náš hokej. Díky tomu jsme i vyrovnali, dostali jsme je pod tlak. Každému se lépe hraje, když je soupeř pod souvislejším tlakem.

Zápas rozhodovaly především přesilovky a nedisciplinovanost. Vy jste jich soupeři darovali hned na úvod poměrně dost a Hradec je využil a vytvořil si tlak. Ale vy jste měli během dvou třetin pouze tři přesilové hry a úspěšnost v nich byla stoprocentní!

My se tomu hlavně hodně věnujeme na tréninku, ačkoli tam nám to moc nešlo… a teď přijde zápas a my dáme tři góly. (úsměv) Musím říct, že tento zápas byl hodně o přesilovkách, i Hradec vstřelil dva góly z početní výhody. Ale myslím si, že se akorát ukázalo, že přesilovky v sezoně budou určitě rozhodovat.

Bylo to televizní utkání, byla tam znát třeba nějaká nervozita?

Hlavně je to první zápas a navíc Hradec minulý rok vypadl právě s Boleslaví, tak se chtěl ukázat a byli nažhavení. My jsme si to pořád říkali a měli jsme to v hlavách, že na ně musíme hlavně nastoupit. Zaplať pánbůh jsme tady vyhráli alespoň v prodloužení.

Přesto tento zápas musel diváky hodně bavit, padlo v něm celkem devět branek a k vidění bylo i prodloužení tři na tři, které je od letošní sezony nové. Jak vy sám jste tohle vnímal?

Ve hře tři na tři je moc prostoru a každá chybička se může vymstít. Když jeden propadne, tak se jede dva na jednoho. Je to zrádné, ale jak říkáte, diváky to musí bavit. A baví to určitě i hráče, protože při tom může padnout spousta gólů a i hráči mají takový lepší pocit při hře s kotoučem.

V zápase vás hodně podržel brankář Jan Lukáš, který odchytal velice dobrý zápas, a stále tým držel při životě i za nepříznivého stavu 1:4.

Po tom čtvrtém gólu, kdy se mu puk nešťastně odrazil od vyrážečky, jsem se modlil, ať se z toho oklepe a on pak předváděl neskutečné a famózní zákroky. Díky němu jsme tady vyhráli.

V neděli vás čeká první domácí zápas proti Olomouci. Jak se na něj těšíte?

Hlavně hrát doma je úplně něco jiného než venku. Doma jsou výborní fanoušci a v Mladé Boleslavi je navíc velice specifický zimák. Myslím si, že tam budeme předvádět ten hokej, který chceme hrát po celou sezónu.

A s jakými pocity jste se vy sám vracel zpátky do Mladé Boleslavi?

Já jsem tak nějak počítal s tím, že budu v Třinci, ale nakonec se to obrátilo. No a když jsem se dozvěděl, že jdu do Boleslavi, tak jsem byl rád, protože i přítelkyni mám z Prahy.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

30.4.2018

Hyka na MS

Tým Tomáše Hyky v zámořském AHL Chicago Wolves vypadl v play-off a boleslavský odchovanec dostal od Vegas Golden Knights svolení k návratu domů i k připojení se k českému národnímu týmu na blížící se mistrovství světa. Další boleslavský odchovanec Vojtěch Mozík se do Dánska bohužel nepodívá. Pětadvacetiletého obránce vyřadilo zranění.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz