Málem jsem tam nebyl, říká o rozhodující trefě Lukáš Žejdl
19.11.2016 | Zdena Bobková

Málem jsem tam nebyl, říká o rozhodující trefě Lukáš Žejdl


P a r d u b i c e – Bruslaře v pátek nečekalo na ledě pomalu se zvedajících Pardubic nic nelehkého – vždyť ty před třemi dny porazili silnou Kometu. Po čtyřiceti minutách to na východě Čech vypadalo, že Bruslaři pojedou z města perníku bez bodu. Středočeši ale vyhráli třetí třetinu 3:0 a rozhodli o tom, že si tři body do tabulky připíšou právě oni. Katem nadějí pardubického týmu byl Lukáš Žejdl (na snímku), který Maxwella prostřelil 6 vteřin před koncem třetí třetiny!

Lukáši, zprvu to tak možná nevypadalo, ještě na začátku třetí třetiny jste prohrávali 0:2, ale nakonec jsou z toho tři body. Jak celý zápas hodnotíte?

Hned při prvním střídání jsme dostali gól, což nás srazilo dolů. Pak jsme se pomalu zvedali. Naše hra nebyla špatná, ale nebylo to to, co jsme chtěli. Ve třetí třetině jsme cítili, že se Pardubice trochu obávají výsledku. Pak nám tam spadly dvě náhodné střely a nakonec jsme rozhodli 6 vteřin před koncem.

Trochu tam hrozilo, že by to byl další zápas, kterým by se prodloužila vaše gólová absence… Proto otázka trochu na tělo – nebyl tam ve vás takový trochu strašák?

Nemyslel jsem na to. Ale nějaká křeč tam určitě byla. To, že nám to tam teď nepadá… Ale já pořád říkám, že když budeme dělat to, co máme, tak pevně věřím tomu, že to tam začne padat.

Vy sám jste měl v úvodní třetině tři tutovky. Necítil jste tam pak nějakou lítost, že jste nějakou z těch šancí neproměnil a nehráli jste více v klidu?

Hned první střídání mi to tam projelo pod nohama. Pak jsem měl prázdnou bránu, zkoušel jsem si to přikopnout, ale trochu jsem zakopl a vůbec jsem se k tomu puku nedostal. Šlo mi to na špatnou nohu. Kdybych ho dal, tak bychom se možná uklidnili.

V posledních minutách jste se snažili útočit a rozhodnout. Nicméně ještě 20 vteřin před koncem se vhazovalo na druhé straně, před vaší bránou… co se stalo?

Musím se přiznat, že jsem to střídání před tímto vhazováním trochu zaspal. Neslyšel jsem, že tam mám jít. Myslel jsem, že na led půjde někdo jiný. První buly jsem vyhrál, ale nakonec to odpískali, že se buly opakovalo. To druhé jsem možná „naštěstí“ prohrál a oni to nastřelili za bránu. Odrazilo se to k Orsymu (Jakub Orsava, pozn. red.) a on to vyndal lobem ven a proskočilo to někomu mezi nohami a já už jsem jel sám na bránu, respektive jeden na jednoho.

Ta střela ale nemířila přesně tam, kam jste původně chtěl, byla zblokovaná…

Ano, ta střela byla trochu tečovaná. Já jsem vystřelil trochu později a možná kdyby to nebylo takhle tečované, tak by se to ke mně takhle neodrazilo.

Byl důležitý i výkon gólmana Lukáše, že se po dvou třetinách prohrávalo „pouze“ 0:2?

Ano, on je výborný gólman. My jsme si řekli, že nehrajeme vůbec špatně. Říkali jsme si, ať chodíme do toho předbrankového prostoru, že nám tam už musí něco spadnout. Posledně ty zápasy jsme měli dost střel, ale nestáli jsme před tou bránou, a ono se to potom otočilo.

Na druhé straně byl ale Maxwell, který Pardubicím držel velkou naději na bodový zisk po dvě třetiny. Pak vám ale paradoxně dost pomohl, když pustil to, co pustil…

Na začátku bylo vidět, jak si sjížděl pro ty puky, když jsme si je nahodili, ale jakmile dostal druhý gól, tak už tam nejezdil a trochu znervózněl. Na každého to asi takhle přijde.

V zápase za vás nově naskočil dvaadvacetiletý Jiří Fronk. Jak se nová posila ve vašich řadách v zápase osvědčila?

Je to ještě mladý kluk, který to má všechno před sebou. Je ale vidět, že je šikovný, výborně pracuje s holí.

V neděli vás čeká doma Sparta, což je docela těžký oříšek. Co čekat od toho zápasu?

Sparta je kvalitní manšaft. Je dobře, že teď budeme hrát proti nim, hodně to ukáže. Hlavně je dobře, že hrajeme doma, máme jim co vracet. To, co nám udělali tam, to bylo potupné. Věřím, že se na to dobře připravíme. I když je teď rychlý sled zápasů za sebou, mohlo by to možná více vyhovovat nám.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

20.2.2018

Hyka debutoval v NHL

Konečně se dočkal a my s ním! Tomáš Hyka má za sebou premiéru v NHL. Někdejší útočník Mladé Boleslavi byl v pondělí povolán z farmy do prvního týmu Las Vegas a za nováčka soutěže hned nastoupil v nočním duelu proti Anaheimu. Hokejisté Vegas podlehli 0:2, Hyka strávil na ledě 11 minut a 37 vteřin.

19.2.2018

Oba přáteláky v 11:30

Připomínáme dvě přátelská utkání mezi BK Mladá Boleslav a Dynamo Pardubice. Nejprve budou v úterý 20. února od 11:30 domácím týmem Bruslaři, o den později se pak pořadatelství otočí a odveta se tak odehraje na ledě Dynama - taktéž od 11:30. Protože jde pouze o modelové zápasy, nebude k dispozici online přenos. Utkání jsou ale přístupná veřejnosti.

13.2.2018

Na All Star Cup Žejdl

Jakub Orsava nakonec na All Star Cup 2018, který se koná 17. února v Bratislavě, ze zdravotních důvodů nepojede. Z řad Bruslařů jej nahradí Lukáš Žejdl.

7.2.2018

Žejdl v Hokej den poté

Útočník Lukáš Žejdl bude ve středu 7. února v 16:05 hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz