Mohli jsme to uhrát, mrzí Jakuba Orsavu
25.9.2017 | Zdena Bobková

Mohli jsme to uhrát, mrzí Jakuba Orsavu


O s t r a v a – Bruslaři v neděli zavítali na led Vítkovic. Utkání bylo dlouho vyrovnané a Bruslaři v něm dvakrát vedli. Vítkovičtí ale vždy dokázali srovnat, podruhé 46 vteřin před koncem třetí třetiny. Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, v nich se jako jediný z řad Mladé Boleslavi trefil Jakub Orsava (na snímku), který také po utkání celý duel hodnotil.

Jakube, Vítkovice aktuálně patří mezi šest nejlepších týmů v lize. Je tedy bod z jejich hřiště cenný?

Cenný určitě je, ale myslím si, že jsme tam měli hodně šancí, navíc přesilovky. Myslím si, že jsme to mohli uhrát a byly by body tři. Půlminutu před koncem jsme ale dostali gól a zápas musely rozhodovat až nájezdy.

Utkání bylo hodně otevřené, hrálo se téměř 40 minut za bezbrankového stavu s nespočtem šancí na obou stranách. Čím si to vysvětlujete, že to bylo takto vyrovnané?

Občas takové zápasy bývají. Oba týmy hrají to, co chtějí, nikdo nechce inkasovat. Dneska to vyšlo tak, že to dlouho bylo vyrovnané. Ale nakonec nějaké góly padly.

Zaměřovali jste se v tom zápase hodně na bránění Vítkovic? Během utkání bylo vidět, že si hodně hlídáte přechod soupeře přes modrou čáru…

Chtěli jsme hrát z dobře zabezpečené obrany a čekat na svou šanci. Ty nakonec přišly, ale nepovedly se nám přesilovky. Nakonec tam i něco spadlo, ale jak se pak ukázalo, na vítězství to bylo málo.

Vítkovice měly v závěru první třetiny dlouho trvající přesilovku 5 na 3. Vy jste to ale ustáli. Byl to ten klíčový moment?

Určitě nás to nakoplo, ubránit takhle dlouhou přesilovku, navíc ve třech. Pak jsme trochu zapnuli a dali nějaké góly a soupeř musel dotahovat.

Gól Boleslavi přišel na závěr druhé třetiny. Dal vám ten potřebný impuls? Otevřela se potom ta hra?

Nevím, jestli to pro nás byl impuls. My jsme spíš čekali na ty šance a příležitosti. Dostali jsme se do vedení, ale bohužel jsme to neubránili.

Třetí třetina byla víceméně v režii Vítkovic, přestřílely vás (15:4, pozn. red.) a vyhrály třetinu 2:1. V závěru navíc přišla vyrovnávací branka 46 vteřin před koncem při hře bez brankáře. To byla docela studená sprcha, že?

Do té třetí třetiny přišel ze šatny úplně jiný mančaft, jiný soupeř, než který proti nám stál celých těch 40 minut. My jsme navíc tu třetí třetinu dohrávali, jak kdybychom se báli o výsledek a Vítkovice zatlačily a my prakticky nevyjeli z pásma. V tom byl ten problém. Myslím si, že to bylo tím strachem o výsledek.

Zápas nakonec dospěl do nájezdů, navíc komentátor v hale podotkl, že to byl „šílený zápas“. Vnímal jste to taky tak?

Neřekl bych, že byl šílený. Soustředili jsme se především na naši hru. A z Ostravy si odvážíme alespoň bod.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

7.12.2017

Se Spartou v TV

Domácí zápas 38. kola se Spartou odvysílá v neděli 7. ledna Česká televize. Úvodní buly z tohoto důvodu proto padne už o hodinu dříve, tj. v 16:30.

5.12.2017

Šafránek ze Slavie

Z důvodu onemocnění Jakuba Klepiše, a protože Vojtěch Němec už zápas 19. kola odehrál za Kometu Brno a tudíž nemůže proti Plzni nastoupit, vypomůže BK Mladá Boleslav útočník David Šafránek ze Slavie.

5.12.2017

Pokuta pro klub

Disciplinární komise ELH uložila BK Mladá Boleslav pokutu 5 tisíc korun za nesportovní chování fanoušků. Ti v zápase 27. kola v Jihlavě zapálili v sektoru pro hosty dýmovnici.

3.12.2017

Říha má stopku

Obránce Jiří Říha byl za faul na Tomáše Kubalíka v pátečním zápase s Jihlavou potrestán kromě trestem do konce utkání ještě nepodmíněným zákazem startu ve třech soutěžních utkáních. Pětadvacetiletý obránce tak může znovu nastoupit nejdříve příští neděli proti Pardubicím.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

17.11.2017

Poslední zápas SD v ZČ

Starší dorost odehraje v sobotu 18. listopadu poslední zápas v základní části. Po skončení tohoto kola může nastat hned několik různých situací. Pokud však Mladá Boleslav porazí Spartu za tři body, měla by mít jistotu přímého postupu do play-off. Pokud Mladá Boleslav prohraje, bude se muset o účast ve vyřazovacích bojích nejspíš poprat ve skupině O umístění, ze které je postup složitější.

10.11.2017

B tým on-line

Počínaje domácím zápasem 11. listopadu 2017 můžete sledovat všechna domácí utkání B týmu živě prostřednictvím webu onlajny.

29.10.2017

Flynn+Groh v repre U19

Jeden z nejlepších střelců DHL Extraligy juniorů Oscar Flynn byl nominován na tři zápasy reprezentace do 19 let s Finskem, které se uskuteční v termínu od 6. do 12. listopadu v RT TORAX ARÉNĚ v Ostravě-Porubě. Náhradníkem na tuto reprezentační akci je brankář Dominik Groh, který působí v prvoligovém Prostějově a v této sezóně odchytal také jedno utkání za boleslavské juniory.

8.10.2017

Bruslaři v repre U16

Na přípravný kemp reprezentace do 16 let ve Velkých Popovicích byli nominováni Tomáš Dlask a Michal Simon. O den později bude v reprezentačním dresu na ledě Prostějova také Tomáš Holoubek. Náhradníkem do Velkých Popovic je Jakub Zajíček.

6.9.2017

Soupisky akademie

V sekci mládeže už naleznete soupisky všech mládežnických týmů BK Mladá Boleslav na sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Předběžný rozpis ledu

V záložce Informace pro rodiče je nově k nalezení předběžný rozpis ledu a tím pádem tréninků všech mládežnických kategorií pro sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Kurzy bruslení 2017/18

BK Mladá Boleslav o.s. pořádá každé úterý a čtvrtek kurzy bruslení.

28.8.2017

Soupisky akademie

Soupisky mládežnických extraligových týmů zveřejníme v nejbližších dnech. V současné době stále čekáme na zaslání soupisek týmů od trenérů a sekretáře mládeže. Děkujeme za pochopení.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2017 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz