Nehráli jsme celých 60 minut. To nás opět stálo body, litoval Jakub Orsava
4.2.2018 | Vojtěch Drbohlav s přispěním ČT

Nehráli jsme celých 60 minut. To nás opět stálo body, litoval Jakub Orsava


L i t v í n o v – Litvínov měl v zádech 13 proher v řadě, naposledy porazil na konci předchozího roku právě Mladou Boleslav. Bruslaři utkání v podkrušnohorském městě rozehráli nadějně, a právě díky hezkému gólu Jakuba Orsavy (na snímku) vedli. Jenže houževnatí Severočeši vyrovnali, a dokonce otočili průběh zápasu. Nejen Orsavu bezprostředně po zápase mrzelo zejména to, že Středočeši druhý zápas po sobě inkasovali ve vlastní přesilové hře. Bruslaři znovu těsně prohráli a z města proslulého chemickým průmyslem přivezli pouze jeden bod za prohru v prodloužení.

Jakube, jak vnímáte to, že jste ze zápasů s Ostravou a Litvínovem získali dohromady jen bod, přičemž jste pokaždé vedli?

Je to málo. Myslím si, že oba dva zápasy jsme měli velice dobře rozehrané. Bohužel jsme je ale nedotáhli do úspěšného konce.

Kde hledáte příčiny toho, že máte problémy s tím, abyste udrželi vedení?

Nevím. Kdybych to věděl, v kabině bych to řekl. Je to ale nepříjemné, často nás stojí body to, že nedokážeme hrát celých 60 minut.

Co ten váš hezký gól? Jak to, že ani to tým nenakoplo?

Byl to gól jako gól. Povedlo se mi tam projít. Viděl jsem, že brankář klečí, tak jsem to zkusil blafákem. V naší přesilovce jsme ale opět inkasovali. To se nám nesmí stávat. V posledních zápasech dostáváme skoro v každé přesilovce gól. Pokud chceme vyhrávat, musíme to změnit.

Po minulém zápase říkal asistent trenéra Viktor Ujčík, že máte v týmu hodně posádky, ale málo veslařů. Ztotožňujete se s tímto výrokem?

O tom ani nevím. Ten článek jsem raději nečetl. Snažím se hlavně soustředit na hokej. Musíme teď vyhrávat a získat co nejvíc bodů.

Vzpomněl byste si, kdy naposledy se během utkání, ve kterém jste hrál, muselo dvakrát vyměňovat plexisklo, tak jako se to stalo právě v Litvínově?

To si vůbec nevzpomenu. Už dlouho jsem nezažil, aby se vůbec plexisklo rozbilo.

Rozhodčí nařídili po dobu výměny chybějící části hrazení odchod mužstev do kabin. Cítil jste, že by vás to nějak poznamenalo, nebo tím, jak to byla krátká doba, to nemělo na hru vliv?

Myslím si, že ne. Pro obě mužstva to bylo stejné. Navíc se to stalo hned po přestávce, takže jsme v podstatě měli jen delší pauzu.

Víte o tom, že Litvínov právě v neděli proti vám prolomil sérii 13 proher v řadě, a že jste to byli právě vy, koho VERVA naposledy 28. prosince 2017 (2:0) porazila? Je Litvínov oproti ostatním extraligovým týmům pro vás v něčem nepříjemnější než jiní soupeři?

Těžko říct. Pro náš je to soupeř jako každý jiný. Tentokrát to bohužel nevyšlo. Nic víc bych v tom nehledal.

V úterý odehrajete poslední utkání před olympijskou přestávkou. Bude to opět důležitý souboj, na domácím ledě přivítáte silný Hradec Králové. Co od toho čekáte? Proti silným soupeřům totiž občas umíte zahrát…

Občas. To jste řekl dobře. Máme zápasy, ve kterých plníme všechno, co máme. Jak po taktické nebo systémové stránce. Potom ale míváme utkání, které, nechci říct, že odflákneme, ale hrajeme je jinak než tak, jako třeba proti Plzni. To je pak příčina toho, že ztrácíme body.

Děkujeme a přejeme, ať se daří.

 

Partneři

Aktuality

20.2.2018

Hyka debutoval v NHL

Konečně se dočkal a my s ním! Tomáš Hyka má za sebou premiéru v NHL. Někdejší útočník Mladé Boleslavi byl v pondělí povolán z farmy do prvního týmu Las Vegas a za nováčka soutěže hned nastoupil v nočním duelu proti Anaheimu. Hokejisté Vegas podlehli 0:2, Hyka strávil na ledě 11 minut a 37 vteřin.

19.2.2018

Oba přáteláky v 11:30

Připomínáme dvě přátelská utkání mezi BK Mladá Boleslav a Dynamo Pardubice. Nejprve budou v úterý 20. února od 11:30 domácím týmem Bruslaři, o den později se pak pořadatelství otočí a odveta se tak odehraje na ledě Dynama - taktéž od 11:30. Protože jde pouze o modelové zápasy, nebude k dispozici online přenos. Utkání jsou ale přístupná veřejnosti.

13.2.2018

Na All Star Cup Žejdl

Jakub Orsava nakonec na All Star Cup 2018, který se koná 17. února v Bratislavě, ze zdravotních důvodů nepojede. Z řad Bruslařů jej nahradí Lukáš Žejdl.

7.2.2018

Žejdl v Hokej den poté

Útočník Lukáš Žejdl bude ve středu 7. února v 16:05 hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz