Pavel Musil: Mrzí nás to, ale byly to vyrovnané bitvy!
20.3.2015 | Zdena Bobková

Pavel Musil: Mrzí nás to, ale byly to vyrovnané bitvy!


T ř i n e c – Páté čtvrtfinálové utkání přineslo v poslední třetině neskutečné nervy. Bruslaři šli v 50. miutě do vedení, ale zkušenému Třinci stačilo v závěru 80 vteřin k obratu. Navíc čtvrtý, a taky poslední, gól Třince přišel 11 vteřin před koncem třetí třetiny. Mladému útočníkovi Pavlu Musilovi (na snímku) se těžko hledala slova, na jeho hlase bylo znát velké rozčarování a trpká a možná až příliš krutá hořkost porážky, kterou musí Bruslaři polknout. Ve svém hodnocení zápasu a svého výkonu byl velmi sebekritický a vyrovnání Třince háže na svá bedra. Jak ale v závěru přiznává, s odstupem času na tento historický moment Bruslařského klubu, bude vzpomínat rád.

Pavle, co jste si řekli bezprostředně po utkání v kabině?

Řekli jsme si, že to byla škoda. Mysleli jsme si, že náš vrchol sezony je ta Plzeň, ale ve finále jsme ukázali, že i s Třincem můžeme hrát vyrovnanou partii.

Předpokládám ale, že jste ale i tak od vedení klubu dostali pochvalu…

Pochvala tam byla. Mrzí nás, že tam byly ty zápasy o gól. Ale to bychom toho chtěli asi až moc. Ačkoli řekl bych, že jsme je mohli potrápit ještě víc. Prohrát v Třinci vždy jen o gól je zkrátka škoda. Doma jsme taky ten jeden prohráli jen těsně. Ukázalo se, že to byly vyrovnané bitvy.

Ale kdyby vám to někdo řekl před tou sérií, tak tomu asi nebudete věřit, že?

To asi ne. Šli jsme do toho s tím, že je chceme potrápit, tak se nám to snad trochu povedlo.

Co tomu scházelo tentokrát? V tom zápase jste dokázali srovnat a ještě otočit…

Já jsem to tam dával o ten manťák, ale nechtěl jsem to dávat tak daleko, ale byl z toho icing. Pak odvolali gólmana a ukázalo se, že to jsou zkušení hráči. Na ledě v tu chvíli byla naše mladá čtvrtá lajna a bohužel se tam ukázaly přednosti a kvalita Třince. Nechali jsme tam jednoho jejich volného hráče mezi beky a byl z toho gól.

Nepřijde vám to až moc kruté? Konkrétně vy jste přihrával na ten gól, který dokonce otočil utkání ve prospěch Bruslařů. Neházíte si tu vinu až moc na sebe?

To ne. Našel lajna měla ve finále za ty tři zápasy, které jsme tu prohráli o gól, záporné skóre -1, a to byl ten rozdílový gól.

Vy sám osobně jak se na to díváte? Přeci jenom byla to vaše první zkušenost v takhle vysoké soutěži…

Teď jsou ve mne smíšené pocity. Ale určitě s odstupem času na to budu vzpomínat rád. Byli jsme podceňovaný tým. Dokázali jsme se semknout a ukázali jsme, že dokážeme hrát i s takovým týmem, jakým je Třinec.

Dokážete říct, co vás čeká nyní? Měli jste vůbec čas něco plánovat?

Ještě ne, na to nebyl čas. My jsme sem jeli s tím, že je chceme potrápit, takže jsme vůbec nic neřešili. Ale možná, že si dáme nějaké to pivo a oslavíme to. V pondělí se sejdeme a dozvíme se, co bude dál.

Vám konkrétně tu pokračuje smlouva, takže nepočítáte s nějakými změnami?

Doufám, že ne. (úsměv).

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

22.1.2018

Mallet potrestán

Brněnský útočník Alexander Mallet dostal za svůj zásah vůči Dominiku Pacovskému v nedělním utkání stopku na jedno utkání a ještě navíc pokutu ve výši 10 % ze základní měsíční odměny. Přihlédnuto bylo i k tomu, že Mallet byl v poslední dvou letech už dvakrát trestán.

22.1.2018

Orsava na All Star Cup

Útočník BK Mladá Boleslav Jakub Orsava byl nominován na turnaj All Star Cup 2018, který se 17. února koná v Bratislavě. Jde o první ročník turnaje ligových výběrů ledního hokeje ze 4 evropských soutěží – slovenské extraligy, české extraligy, německé DEL a (převážně) rakouské EBEL. Všechny kluby těchto čtyři soutěží budou zastoupeny minimálně jedním hráčem. Zápasy se budou hrát na 2 x 15 minut o 3 hráčích v poli společně s brankářem na každé straně a výběry se utkají systémem každý s každým. Vítězný výběr obdrží 25 000 eur. Trenérem má být Vladimír Vůjtek, asistentem pak boleslavský Viktor Ujčík.

22.1.2018

Pacovský na ČT

Útočník Dominik Pacovský bude v pondělí 22. ledna v 15:45 hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté.

16.1.2018

V neděli teď v 16:30

Také zápasy s Kometou Brno v neděli 21. ledna a Libercem v neděli 28. ledna byly posunuty na 16:30.

15.1.2018

Výjezd do Pardubic

Pojeďte v pátek 26. ledna povzbudit boleslavské hokejisty do Pardubic! FANKLUB BK Mladá Boleslav pořádá na tento zápas oficiální výjezd - odjezd je v 15:30 od městského fotbalového stadionu. Cena je 200 Kč (pro členy FANKLUBU 170 Kč) + 140 Kč vstupenka. Pokud se přihlásí více než 30 lidí, klesna cena na 150 Kč. Přihlašovací formulář najdete TADY.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

17.11.2017

Poslední zápas SD v ZČ

Starší dorost odehraje v sobotu 18. listopadu poslední zápas v základní části. Po skončení tohoto kola může nastat hned několik různých situací. Pokud však Mladá Boleslav porazí Spartu za tři body, měla by mít jistotu přímého postupu do play-off. Pokud Mladá Boleslav prohraje, bude se muset o účast ve vyřazovacích bojích nejspíš poprat ve skupině O umístění, ze které je postup složitější.

10.11.2017

B tým on-line

Počínaje domácím zápasem 11. listopadu 2017 můžete sledovat všechna domácí utkání B týmu živě prostřednictvím webu onlajny.

29.10.2017

Flynn+Groh v repre U19

Jeden z nejlepších střelců DHL Extraligy juniorů Oscar Flynn byl nominován na tři zápasy reprezentace do 19 let s Finskem, které se uskuteční v termínu od 6. do 12. listopadu v RT TORAX ARÉNĚ v Ostravě-Porubě. Náhradníkem na tuto reprezentační akci je brankář Dominik Groh, který působí v prvoligovém Prostějově a v této sezóně odchytal také jedno utkání za boleslavské juniory.

8.10.2017

Bruslaři v repre U16

Na přípravný kemp reprezentace do 16 let ve Velkých Popovicích byli nominováni Tomáš Dlask a Michal Simon. O den později bude v reprezentačním dresu na ledě Prostějova také Tomáš Holoubek. Náhradníkem do Velkých Popovic je Jakub Zajíček.

6.9.2017

Soupisky akademie

V sekci mládeže už naleznete soupisky všech mládežnických týmů BK Mladá Boleslav na sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Předběžný rozpis ledu

V záložce Informace pro rodiče je nově k nalezení předběžný rozpis ledu a tím pádem tréninků všech mládežnických kategorií pro sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Kurzy bruslení 2017/18

BK Mladá Boleslav o.s. pořádá každé úterý a čtvrtek kurzy bruslení.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz