Pavel Musil: Teď to bolí, ale jednou o téhle sezoně budeme vyprávět dětem
7.4.2016 | Zdena Bobková

Pavel Musil: Teď to bolí, ale jednou o téhle sezoně budeme vyprávět dětem


M l. B o l. – Je po všem a byť možná mnozí slzu zamáčkli, netřeba doopravdy smutnit. Hokejisté BK Mladá Boleslav a jejich fanoušci udělali zas další krok, navázali na loňské úspěchy a posunuli se dál – až do semifinále české nejvyšší soutěže. Jaké jsou bezprostřední dojmy útočníka Pavla Musila (na snímku vlevo), který do posledního zápasu naskočil i přes otřes mozku, který utrpěl v prvním semifinálovém duelu:

Pavle, nastoupil jste po zranění do čtvrtého zápasu už rozjeté série. Jak se vám hrálo?

První střídání v první třetině jsem se trochu hledal, ale pak už jsem byl tak rozjetý, že už to nějak šlo.

Mrzí hodně, že jste proti Liberci nebrali alespoň jednu výhru?

Je škoda, že nejblíž jsme k tomu měli ve těch dvou zápasech v Liberci a pak doma v tom čtvrtém utkání. Bohužel nám nevyšel ten třetí domácí zápas, ten asi klíčový. Chtěli jsme je potrápit. Pořád jsme si věřili, že bychom s tím mohli něco provést, ale bohužel Liberec teď v play-off potvrzuje to, co ukazoval už celou sezonu. Můžeme mu akorát pogratulovat.

V čem byl Liberec prostě lepší?

Hráli výborně střední pásmo. Bylo to hodně těžké se tam dostat, moc se nám to nedařilo. Když už jsme se tam dostali, tak akorát nějakým nastřeleným pukem. Ale nebylo tam moc prostoru. Bojovali o puky. Když se dostali oni k nám, tak už to byl trochu kolotoč.

Play-off ale není jen série s Libercem, patří do něj i čtvrtfinále s Hradcem. Dokázal byste i to shrnout?

S Hradcem to byla těžká série, ale naštěstí jsme vždycky urvali ty zápasy v prodloužení, nebo na nájezdy, což bylo extrémně důležité. Pro Hradec to bylo těžké hlavně na psychiku – když tým prohraje třikrát v prodloužení nebo v nájezdech, je to darda. Klobouk dolů, jak se zvedli v tom pátém zápase a nedali nám nic zadarmo. Naštěstí to bylo potom se šťastným koncem pro nás.

Nestála vás ta série s Hradcem až příliš mnoho sil?

Ono to může mít svoje pro a proti. Třeba v prvním zápase bylo vidět, že Liberec hrál s námi teprve páté utkání v pětadvaceti dnech. Bylo to na nich znát. Je škoda, že jsme toho nevyužili, tam to bylo hratelné. Pak už se do toho dostali a potvrdili jen to, co celou sezonu.

Přesto, smutek ale určitě není na místě. Ta sezona byla vynikající a nezbývá, než vám poděkovat a pogratulovat.

Teď smutek trochu je, ale postupem času na to podle mě budeme rádi vzpomínat a vyprávět o tom svým dětem. Udělal se tady kus práce, asi se dá říct, že jsme se zapsali do dějin boleslavského klubu. Za ty čtyři sezony, co tu jsem, se to tu všechno neuvěřitelně posunulo vpřed.

Vrátím se ještě k atmosféře na konci zápasu, kdy vám i za rozhodnutého stavu pro Liberec aplaudoval celý stadion a lidé vyvolávali vaše jména. Jaký to byl pocit?

Fanoušci nás podporují celou sezonu, jsou výborní. Pořád chodilo přes tři a půl tisíce lidí, což tady v té menší hale je dost slyšet. Musíme jim za to jen děkovat. Je to i jejich zásluha, že jsme se dostali až sem.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

22.1.2018

Mallet potrestán

Brněnský útočník Alexander Mallet dostal za svůj zásah vůči Dominiku Pacovskému v nedělním utkání stopku na jedno utkání a ještě navíc pokutu ve výši 10 % ze základní měsíční odměny. Přihlédnuto bylo i k tomu, že Mallet byl v poslední dvou letech už dvakrát trestán.

22.1.2018

Orsava na All Star Cup

Útočník BK Mladá Boleslav Jakub Orsava byl nominován na turnaj All Star Cup 2018, který se 17. února koná v Bratislavě. Jde o první ročník turnaje ligových výběrů ledního hokeje ze 4 evropských soutěží – slovenské extraligy, české extraligy, německé DEL a (převážně) rakouské EBEL. Všechny kluby těchto čtyři soutěží budou zastoupeny minimálně jedním hráčem. Zápasy se budou hrát na 2 x 15 minut o 3 hráčích v poli společně s brankářem na každé straně a výběry se utkají systémem každý s každým. Vítězný výběr obdrží 25 000 eur. Trenérem má být Vladimír Vůjtek, asistentem pak boleslavský Viktor Ujčík.

22.1.2018

Pacovský na ČT

Útočník Dominik Pacovský bude v pondělí 22. ledna v 15:45 hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté.

16.1.2018

V neděli teď v 16:30

Také zápasy s Kometou Brno v neděli 21. ledna a Libercem v neděli 28. ledna byly posunuty na 16:30.

15.1.2018

Výjezd do Pardubic

Pojeďte v pátek 26. ledna povzbudit boleslavské hokejisty do Pardubic! FANKLUB BK Mladá Boleslav pořádá na tento zápas oficiální výjezd - odjezd je v 15:30 od městského fotbalového stadionu. Cena je 200 Kč (pro členy FANKLUBU 170 Kč) + 140 Kč vstupenka. Pokud se přihlásí více než 30 lidí, klesna cena na 150 Kč. Přihlašovací formulář najdete TADY.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

17.11.2017

Poslední zápas SD v ZČ

Starší dorost odehraje v sobotu 18. listopadu poslední zápas v základní části. Po skončení tohoto kola může nastat hned několik různých situací. Pokud však Mladá Boleslav porazí Spartu za tři body, měla by mít jistotu přímého postupu do play-off. Pokud Mladá Boleslav prohraje, bude se muset o účast ve vyřazovacích bojích nejspíš poprat ve skupině O umístění, ze které je postup složitější.

10.11.2017

B tým on-line

Počínaje domácím zápasem 11. listopadu 2017 můžete sledovat všechna domácí utkání B týmu živě prostřednictvím webu onlajny.

29.10.2017

Flynn+Groh v repre U19

Jeden z nejlepších střelců DHL Extraligy juniorů Oscar Flynn byl nominován na tři zápasy reprezentace do 19 let s Finskem, které se uskuteční v termínu od 6. do 12. listopadu v RT TORAX ARÉNĚ v Ostravě-Porubě. Náhradníkem na tuto reprezentační akci je brankář Dominik Groh, který působí v prvoligovém Prostějově a v této sezóně odchytal také jedno utkání za boleslavské juniory.

8.10.2017

Bruslaři v repre U16

Na přípravný kemp reprezentace do 16 let ve Velkých Popovicích byli nominováni Tomáš Dlask a Michal Simon. O den později bude v reprezentačním dresu na ledě Prostějova také Tomáš Holoubek. Náhradníkem do Velkých Popovic je Jakub Zajíček.

6.9.2017

Soupisky akademie

V sekci mládeže už naleznete soupisky všech mládežnických týmů BK Mladá Boleslav na sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Předběžný rozpis ledu

V záložce Informace pro rodiče je nově k nalezení předběžný rozpis ledu a tím pádem tréninků všech mládežnických kategorií pro sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Kurzy bruslení 2017/18

BK Mladá Boleslav o.s. pořádá každé úterý a čtvrtek kurzy bruslení.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz