Pavel Musil: Teď to bolí, ale jednou o téhle sezoně budeme vyprávět dětem
7.4.2016 | Zdena Bobková

Pavel Musil: Teď to bolí, ale jednou o téhle sezoně budeme vyprávět dětem


M l. B o l. – Je po všem a byť možná mnozí slzu zamáčkli, netřeba doopravdy smutnit. Hokejisté BK Mladá Boleslav a jejich fanoušci udělali zas další krok, navázali na loňské úspěchy a posunuli se dál – až do semifinále české nejvyšší soutěže. Jaké jsou bezprostřední dojmy útočníka Pavla Musila (na snímku vlevo), který do posledního zápasu naskočil i přes otřes mozku, který utrpěl v prvním semifinálovém duelu:

Pavle, nastoupil jste po zranění do čtvrtého zápasu už rozjeté série. Jak se vám hrálo?

První střídání v první třetině jsem se trochu hledal, ale pak už jsem byl tak rozjetý, že už to nějak šlo.

Mrzí hodně, že jste proti Liberci nebrali alespoň jednu výhru?

Je škoda, že nejblíž jsme k tomu měli ve těch dvou zápasech v Liberci a pak doma v tom čtvrtém utkání. Bohužel nám nevyšel ten třetí domácí zápas, ten asi klíčový. Chtěli jsme je potrápit. Pořád jsme si věřili, že bychom s tím mohli něco provést, ale bohužel Liberec teď v play-off potvrzuje to, co ukazoval už celou sezonu. Můžeme mu akorát pogratulovat.

V čem byl Liberec prostě lepší?

Hráli výborně střední pásmo. Bylo to hodně těžké se tam dostat, moc se nám to nedařilo. Když už jsme se tam dostali, tak akorát nějakým nastřeleným pukem. Ale nebylo tam moc prostoru. Bojovali o puky. Když se dostali oni k nám, tak už to byl trochu kolotoč.

Play-off ale není jen série s Libercem, patří do něj i čtvrtfinále s Hradcem. Dokázal byste i to shrnout?

S Hradcem to byla těžká série, ale naštěstí jsme vždycky urvali ty zápasy v prodloužení, nebo na nájezdy, což bylo extrémně důležité. Pro Hradec to bylo těžké hlavně na psychiku – když tým prohraje třikrát v prodloužení nebo v nájezdech, je to darda. Klobouk dolů, jak se zvedli v tom pátém zápase a nedali nám nic zadarmo. Naštěstí to bylo potom se šťastným koncem pro nás.

Nestála vás ta série s Hradcem až příliš mnoho sil?

Ono to může mít svoje pro a proti. Třeba v prvním zápase bylo vidět, že Liberec hrál s námi teprve páté utkání v pětadvaceti dnech. Bylo to na nich znát. Je škoda, že jsme toho nevyužili, tam to bylo hratelné. Pak už se do toho dostali a potvrdili jen to, co celou sezonu.

Přesto, smutek ale určitě není na místě. Ta sezona byla vynikající a nezbývá, než vám poděkovat a pogratulovat.

Teď smutek trochu je, ale postupem času na to podle mě budeme rádi vzpomínat a vyprávět o tom svým dětem. Udělal se tady kus práce, asi se dá říct, že jsme se zapsali do dějin boleslavského klubu. Za ty čtyři sezony, co tu jsem, se to tu všechno neuvěřitelně posunulo vpřed.

Vrátím se ještě k atmosféře na konci zápasu, kdy vám i za rozhodnutého stavu pro Liberec aplaudoval celý stadion a lidé vyvolávali vaše jména. Jaký to byl pocit?

Fanoušci nás podporují celou sezonu, jsou výborní. Pořád chodilo přes tři a půl tisíce lidí, což tady v té menší hale je dost slyšet. Musíme jim za to jen děkovat. Je to i jejich zásluha, že jsme se dostali až sem.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

17.4.2018

Orsava v kádru ČR

Boleslavský útočník Jakub Orsava zůstává v sestavě národního týmu! Po čtyřech utkáních Euro Hockey Challenge a třech týdnech společné přípravy se čeští hokejisté v rámci ladění formy na mistrovství světa posouvají k vážnějším prověrkám. Od čtvrtka do neděle proběhne v Pardubicích turnaj Carlson Hockey Games, elitní výběr bude obhajovat loňské prvenství z Českých Budějovic.

9.4.2018

Vrbata ukončil kariéru

Radim Vrbata nastoupil v dresu Floridy ke svému poslednímu utkání v NHL. S rodinou se po letech za mořem chce vrátit do České republiky. Sedmatřicetiletý Vrbata odehrál v nejlepší hokejové lize 16 sezon, během kterých zvládl 1057 utkání a také 284 gólů a 339 asistencí.

6.4.2018

Orsava asistoval

Jakub Orsava asistoval u třetí branky českého týmu v zápase se Švýcarskem. Češi zvítězili 4:1. Další program národního týmu pokračuje příští týden. Podle předběžných informací by se měl stále týkat i Orsavy.

26.3.2018

Orsava na kemp

Nejlepší střelec letošní sezony BK Mladá Boleslav Jakub Orsava, který minulý týden podepsal s klubem novou dvouletou smlouvu, byl dodatečně nominován na přípravný kemp českého národního týmu. Ten se uskuteční pod vedením trenéra Jandače v Praze od 26. do 29. března a jde o první přípravu na květnové mistrovství světa v Dánsku.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz