Petr Holík: Ze všech nabídek jsem měl u Boleslavi nejlepší pocit
27.9.2017 | Jitka Čechová

Petr Holík: Ze všech nabídek jsem měl u Boleslavi nejlepší pocit


M l. B o l. – Většinou podobné informace alespoň částečně prosáknou ven, tentokrát ale v případě Petra Holíka a Mladé Boleslavi nepadla nikde ani zmínka. Pro mnohé jde o překvapení, pro novopečeného Bruslaře o dobře promyšlené rozhodnutí. Přečtěte si rozhovor s pětadvacetiletým útočníkem.

Petře, obligátní otázka na úvod, které se nelze vyhnout: Proč právě Mladá Boleslav?

Těch nabídek jsem měl víc, nebudu zapírat. Všechny jsem si je pečlivě prošel. Boleslav je mi sympatická. Líbí se mi, jak má sestavený tým, a kam chce směřovat, líbí se mi hra, kterou předvádí. Ze všech těch nabídek jsem měl nejlepší pocit, že do tohohle herního systému bych mohl zapadnout.

Co všechno jste před svým příchodem o Boleslavi věděl?

Samozřejmě jsem věděl, kdo tu trénuje, kdo tu hraje. Z reprezentace znám Pavla Musila a Radana Lence, ze Zlína se zase kamarádím s Oldrichem Kotvanem.

Zlín. Téhle otázce se určitě ani do budoucna nevyhnete. Pocházíte odtamtud, hodně jste tam toho odehrál. Nebyla to varianta?

Varianta to určitě byla. Dostal jsem od Zlína nabídku a dlouho jsem ji zvažoval. Opravdu dlouho. Ale nakonec jsem došel k tomu, že chci něco nového. Snad můžu říct, že jsem ještě pořád celkem mladý, a tak jsem prostě chtěl zkusit něco dalšího. Neříkám, že do Zlína už nikdy nechci, právě naopak, vždyť jsem odtamtud. Ale teď bylo moje rozhodnutí o tom poznat něco nového.

Už jste stačil mluvit se zdejšími trenéry? Třeba o tom, jakou budete mít roli?

Nějaké informace samozřejmě mám, tyhle diskuse jsme vedli v rámci uzavírání smlouvy. Ale není to nic úplně určitého. Myslím, že se to tématem teprve stane.

Určitým způsobem vás asi předchází vaše jméno, zkušenosti… Očekáváte na svou osobu nějaký tlak?

Zatím snad ani ne. Snažím se ho na sebe klást sám. Ale samozřejmě počítám s tím, že když hráč přijde do nového týmu, když si ho klub vybere, tak od něj taky očekává nějaké výkony. Stejně jako fanoušci. Doufám, že tyhle nároky dokážu splnit.

Rusko a vaše zkušenosti z Čerepovce. Jsou to dobré zkušenosti nebo spíš zklamání?

Já se na všechno snažím dívat pozitivně. V Čerepovci si to nějakým způsobem nesedlo celkově. Samozřejmě jsem doufal, že tam vydržím déle, ale bohužel to je, jak to je. Třeba se ještě jednou do KHL vrátím, ale to teď řešit nechci. Mým rozhodnutím je Boleslav a to je taky to jediné, na co chci myslet.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

20.2.2018

Hyka debutoval v NHL

Konečně se dočkal a my s ním! Tomáš Hyka má za sebou premiéru v NHL. Někdejší útočník Mladé Boleslavi byl v pondělí povolán z farmy do prvního týmu Las Vegas a za nováčka soutěže hned nastoupil v nočním duelu proti Anaheimu. Hokejisté Vegas podlehli 0:2, Hyka strávil na ledě 11 minut a 37 vteřin.

19.2.2018

Oba přáteláky v 11:30

Připomínáme dvě přátelská utkání mezi BK Mladá Boleslav a Dynamo Pardubice. Nejprve budou v úterý 20. února od 11:30 domácím týmem Bruslaři, o den později se pak pořadatelství otočí a odveta se tak odehraje na ledě Dynama - taktéž od 11:30. Protože jde pouze o modelové zápasy, nebude k dispozici online přenos. Utkání jsou ale přístupná veřejnosti.

13.2.2018

Na All Star Cup Žejdl

Jakub Orsava nakonec na All Star Cup 2018, který se koná 17. února v Bratislavě, ze zdravotních důvodů nepojede. Z řad Bruslařů jej nahradí Lukáš Žejdl.

7.2.2018

Žejdl v Hokej den poté

Útočník Lukáš Žejdl bude ve středu 7. února v 16:05 hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz