Po tolika letech v Třinci už to chtělo změnu, říká Jakub Orsava
2.6.2016 | Vojtěch Drbohlav

Po tolika letech v Třinci už to chtělo změnu, říká Jakub Orsava


Š p i n d l e r ů v  M l ý n – Soustředění v Krkonoších je pro hráče Bruslařského klubu tradičně velice náročné. Své o tom v těchto dnech ví i nová akvizice boleslavské kabiny Jakub Orsava, který si i přes značnou únavu našel během jednoho večera čas na to, aby odpověděl na otázky ohledně svého příchodu do města automobilů, letní přípravy nebo Ligy mistrů. Pro úplnost ještě dodejme, že soustředění ve Špindlerově Mlýně končí Bruslařům už v pátek 3. června 2016.

Jakube, máte za sebou velice dlouhé angažmá v Třinci. Pokud jsem počítal dobře, působil jste tam od roku 2007. Jak se to událo, že jste se po tolika letech rozhodl pro změnu?

Po tolika letech už to chtělo změnu. Navíc v Třinci je velice těžké se prosadit. Věřím, že v tomhle ohledu mi bude víc vyhovovat Mladá Boleslav.

Bylo to těžké rozhodování, nebo jste nad změnou přemýšlel už delší dobu?

Popravdě, těžké to opravdu bylo. V Třinci jsem strávil opravdu hodně let, byl jsem tam skoro jako doma. V závěru letošní sezóny jsem působil v Pardubicích. Poté sice z Třince přišla nabídka, ale rozhodl jsem se právě pro Boleslav, kde budu chtít podat co nejlepší výkony.

Kdy poprvé vás oslovili zástupci Bruslařského klubu?

Bylo to docela rychlé jednání. Nejdřív mi zavolal David Výborný, domluvili jsme si schůzku, kde byl i majitel pan Plachý, a tam jsme se domluvili.

Říkal jste, že to jednání o novém angažmá proběhlo docela rychle, ale hrálo nějakou roli ve vašem rozhodování i to, že v Mladé Boleslavi působí hned několik extřineckých hráčů?

Asi ano. S klukama jsem byl ve spojení. S Markem Trončinským, Lukášem Žejdlem nebo Jakubem Klepišem jsme si docela psali. Celkově znám polovinu až tři čtvrtě týmu. Jsem rád, že nejdu až tak úplně do neznáma.

Jak zatím vnímáte začátek letní přípravy? Je to v něčem zásadně jiné než v Třinci?

To bych ani neřekl. Začátky přípravy jsou vždycky těžké, ať už jste kdekoliv. Tělu trvá než si zase po dovolené zvykne na zátěž. Některé věci jsou někde lehčí, někde zase těžší. To je normální. I když, abych pravdu řekl, například teď ve Špindlu skoro nemůžu chodit. (smích)…Ale to k tomu patří.

Jak vy osobně vnímáte ježdění na kole a běhání do kopce s hůlkami?

Abych řekl pravdu, tak jsem ještě nikdy neabsolvoval letní přípravu na kole, poprvé až tady. Zvykání je ale dost rychlé, protože na soustředění jezdíme na kole v podstatě celý den. Musím říct, že je to pro mě docela záhul. Momentálně před sebou vidím hlavně pátek. (smích)

David Štich prozradil, že na soustředění sdílí pokoj s Lukášem Pabiškou. S kým vy?

Já jsem s Markem Trončinským. Docela si rozumíme a navíc se známe už z našeho působení v Třinci.

V červnu budete chodit trénovat i na led, což je v přípravě Bruslařského klubu novinka, která tu ještě nebyla. Zažil jste to už někdy někde?

Nezažil. Myslím si, že to bude příjemné zpestření oproti běhání, ježdění na kole nebo posilovně.

Mladá Boleslav bude letos působit v Lize mistrů, kterou už znáte z Třince. Jaký na tuto soutěž máte názor?

Pro mě je Liga mistrů lepší než hrát třeba nějaké přípravné zápasy, ve kterých „o nic nejde“ pro tým jako celek. Tato soutěž nám nabídne zajímavou konfrontaci s zahraničními týmy.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

24.2.2018

Hyka se poprvé prosadil

Tomáš Hyka se při svém třetím startu za Vegas Golden Knights premiérově prosadil a pomohl nováčkovi NHL k další výhře – tentokrát 6:3 nad Vancouverem.

20.2.2018

Hyka debutoval v NHL

Konečně se dočkal a my s ním! Tomáš Hyka má za sebou premiéru v NHL. Někdejší útočník Mladé Boleslavi byl v pondělí povolán z farmy do prvního týmu Las Vegas a za nováčka soutěže hned nastoupil v nočním duelu proti Anaheimu. Hokejisté Vegas podlehli 0:2, Hyka strávil na ledě 11 minut a 37 vteřin.

19.2.2018

Oba přáteláky v 11:30

Připomínáme dvě přátelská utkání mezi BK Mladá Boleslav a Dynamo Pardubice. Nejprve budou v úterý 20. února od 11:30 domácím týmem Bruslaři, o den později se pak pořadatelství otočí a odveta se tak odehraje na ledě Dynama - taktéž od 11:30. Protože jde pouze o modelové zápasy, nebude k dispozici online přenos. Utkání jsou ale přístupná veřejnosti.

13.2.2018

Na All Star Cup Žejdl

Jakub Orsava nakonec na All Star Cup 2018, který se koná 17. února v Bratislavě, ze zdravotních důvodů nepojede. Z řad Bruslařů jej nahradí Lukáš Žejdl.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz