Po tolika letech v Třinci už to chtělo změnu, říká Jakub Orsava
2.6.2016 | Vojtěch Drbohlav

Po tolika letech v Třinci už to chtělo změnu, říká Jakub Orsava


Š p i n d l e r ů v  M l ý n – Soustředění v Krkonoších je pro hráče Bruslařského klubu tradičně velice náročné. Své o tom v těchto dnech ví i nová akvizice boleslavské kabiny Jakub Orsava, který si i přes značnou únavu našel během jednoho večera čas na to, aby odpověděl na otázky ohledně svého příchodu do města automobilů, letní přípravy nebo Ligy mistrů. Pro úplnost ještě dodejme, že soustředění ve Špindlerově Mlýně končí Bruslařům už v pátek 3. června 2016.

Jakube, máte za sebou velice dlouhé angažmá v Třinci. Pokud jsem počítal dobře, působil jste tam od roku 2007. Jak se to událo, že jste se po tolika letech rozhodl pro změnu?

Po tolika letech už to chtělo změnu. Navíc v Třinci je velice těžké se prosadit. Věřím, že v tomhle ohledu mi bude víc vyhovovat Mladá Boleslav.

Bylo to těžké rozhodování, nebo jste nad změnou přemýšlel už delší dobu?

Popravdě, těžké to opravdu bylo. V Třinci jsem strávil opravdu hodně let, byl jsem tam skoro jako doma. V závěru letošní sezóny jsem působil v Pardubicích. Poté sice z Třince přišla nabídka, ale rozhodl jsem se právě pro Boleslav, kde budu chtít podat co nejlepší výkony.

Kdy poprvé vás oslovili zástupci Bruslařského klubu?

Bylo to docela rychlé jednání. Nejdřív mi zavolal David Výborný, domluvili jsme si schůzku, kde byl i majitel pan Plachý, a tam jsme se domluvili.

Říkal jste, že to jednání o novém angažmá proběhlo docela rychle, ale hrálo nějakou roli ve vašem rozhodování i to, že v Mladé Boleslavi působí hned několik extřineckých hráčů?

Asi ano. S klukama jsem byl ve spojení. S Markem Trončinským, Lukášem Žejdlem nebo Jakubem Klepišem jsme si docela psali. Celkově znám polovinu až tři čtvrtě týmu. Jsem rád, že nejdu až tak úplně do neznáma.

Jak zatím vnímáte začátek letní přípravy? Je to v něčem zásadně jiné než v Třinci?

To bych ani neřekl. Začátky přípravy jsou vždycky těžké, ať už jste kdekoliv. Tělu trvá než si zase po dovolené zvykne na zátěž. Některé věci jsou někde lehčí, někde zase těžší. To je normální. I když, abych pravdu řekl, například teď ve Špindlu skoro nemůžu chodit. (smích)…Ale to k tomu patří.

Jak vy osobně vnímáte ježdění na kole a běhání do kopce s hůlkami?

Abych řekl pravdu, tak jsem ještě nikdy neabsolvoval letní přípravu na kole, poprvé až tady. Zvykání je ale dost rychlé, protože na soustředění jezdíme na kole v podstatě celý den. Musím říct, že je to pro mě docela záhul. Momentálně před sebou vidím hlavně pátek. (smích)

David Štich prozradil, že na soustředění sdílí pokoj s Lukášem Pabiškou. S kým vy?

Já jsem s Markem Trončinským. Docela si rozumíme a navíc se známe už z našeho působení v Třinci.

V červnu budete chodit trénovat i na led, což je v přípravě Bruslařského klubu novinka, která tu ještě nebyla. Zažil jste to už někdy někde?

Nezažil. Myslím si, že to bude příjemné zpestření oproti běhání, ježdění na kole nebo posilovně.

Mladá Boleslav bude letos působit v Lize mistrů, kterou už znáte z Třince. Jaký na tuto soutěž máte názor?

Pro mě je Liga mistrů lepší než hrát třeba nějaké přípravné zápasy, ve kterých „o nic nejde“ pro tým jako celek. Tato soutěž nám nabídne zajímavou konfrontaci s zahraničními týmy.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

30.4.2018

Hyka na MS

Tým Tomáše Hyky v zámořském AHL Chicago Wolves vypadl v play-off a boleslavský odchovanec dostal od Vegas Golden Knights svolení k návratu domů i k připojení se k českému národnímu týmu na blížící se mistrovství světa. Další boleslavský odchovanec Vojtěch Mozík se do Dánska bohužel nepodívá. Pětadvacetiletého obránce vyřadilo zranění.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz