Pocity? Ohledně výsledku smíšené, osobní celkem dobré, říká Pavel Musil
3.10.2015 | Jitka Čechová

Pocity? Ohledně výsledku smíšené, osobní celkem dobré, říká Pavel Musil


L i t v í n o v – Půl roku uběhlo od nástupu Pavla Musila do posledního utkání. Třiadvacetiletý útočník za sebou má léto ovlivněné vleklým zraněním, ze kterého se – snad s konečnou platností – dostal a nastoupil do zápasu sedmého kola. Naskočil tak do solidně rozjetého vlaku, který sice s Litvínovem prohrál na neoblíbené samostatné nájezdy, jinak mu ale patří v tabulce druhé místo.

Pavle, naposledy jste nastoupil do posledního čtvrtfinálového zápasu s Třincem. Chápu to správně, že jste měl takovou smůlu a zranil se v posledním utkání sezony?

Tak úplně to nebylo. Že budu muset jít na operaci, bylo jasné už před ním. Zjistil jsem to víceméně den před tím, než jsme jeli k tomu pátému zápasu do Třince. Ale bylo to play-off a já do toho ještě chtěl jít. Ale už jsem věděl svoje.

Nebudu z vás tahat podrobnosti, ale předpokládám, že vaše léto z tohoto pohledu nebylo nic moc?

To vážně nebylo. Měsíc jsem trénoval, ale pak přišla ta operace a šest týdnů jsem nemohl sáhnout vůbec na nic. A když už jsem mohl, bylo to jen takové jednostranné, hodně omezené.

Až doposud Pavel Musil (vlevo) jen „trpěl“ na tribuně.

Oč jinačí byla vaše příprava? Byl jste hodně pozadu?

Snažil jsem se nebýt. Chodil jsem bruslit, na kolo... Jen s hokejkou to bylo horší. Na tu jsem nemohl sáhnout opravdu dlouho. Víceméně jsem začal znovu střílet teprve před dvěma týdny.

Jak moc těžký byl návrat na led? Je to poprvé, co jste si prošel něčím takovým?

Ano, tohle je asi první takový zážitek. Jednou jsem už sice měl zlomený kotník, ale z toho jsem se dostal podstatně rychleji. Přiznávám, že posledních pár měsíců nebylo snadných ani psychicky. Jednak člověk trpí tím klasickým pocitem „nemůžu pomoct, i kdybych stokrát chtěl“ a pak jde samozřejmě i o čistě existenční pocit. Co když se nezvládnu vrátit a tak... Celé to bylo dost o jakési vnitřní morálce.

Byl ve hře dřívější návrat? Nebo to prostě nešlo?

Samozřejmě jsem se chtěl vrátit už dřív. Kdyby to šlo, udělal bych to už dávno. Ale nechtěl mi to dovolit lékař a je jasné, že jít proti takovému rozhodnutí je marné a hlavně by se mi to mohlo vrátit.

Jak se po zápase s Litvínovem cítíte? Začal jste ve třetí formaci a v průběhu poskočil do první...

Musím říct, že celkem dobře. Co se týče výsledku, tak je to takové smíšené, ale osobně dobře. Nějaké šance jsem měl, myslím, že minimálně jedna mohla jít proměnit. Ve třetí třetině už jsem pak sice trochu cítil nohy, ale s tím se počítá.

Taky jste jel nájezd, i to nepochybně značí sebevědomí...

Díky těm šancím, co jsem měl v průběhu, jsem si celkem věřil. Chtěl jsem to zkusit. Ale bohužel to nevyšlo...

Pojďme ještě k tomu zápasu jako takovému. Nemůžu nezačít oběma góly Boleslavi. Jedna kuriozita se čas od času stane, ale dvě... Na to určitě muselo v kabině něco padnout.

A víte, že ani ne? Kdybychom vyhráli, tak asi ano, ale myslím, že teď převládá spíš zklamání. Ale myslím, že v týdnu se tomu ještě zasmějeme, protože máte pravdu, tohle se nestává často.

Jak se na ten zápas zpětně dívat? Jako na hodně šťastný s dobrým jedním bodem?

Asi ano. Je to to klasické „před zápasem bychom za něj byli rádi“. Stejně si ale myslím, že mohly být dva.

Jenže to byste museli vyhrát nájezdy. Jestlipak víte, kdy naposledy to Boleslav zvládla?

Vím. V postupové baráži. Dokonce mám dojem, že to bylo proti Kladnu. U nich.

Máte naprostou pravdu. Jak to konečně prolomit?

Otázka za milion. Kdybychom to věděli, už dávno jsme s tím něco provedli. (smutný úsměv) Makáme na tom. Opravdu to zkoušíme.

Na druhou stranu patříte mezi první čtyři týmy, které se 14 body vedou tabulku. To je určitě super začátek, že?

Myslím, že určitě. Nevím, jestli se dá vyloženě říct, že jsme začali tam, kde jsme loni skončili a určitě nemůžeme prohlásit, že lepší to být nemůže, protože jak jsme teď viděli, tak rozhodně může, ale doufám, že jsme vykročili po správné cestě.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

22.1.2018

Mallet potrestán

Brněnský útočník Alexander Mallet dostal za svůj zásah vůči Dominiku Pacovskému v nedělním utkání stopku na jedno utkání a ještě navíc pokutu ve výši 10 % ze základní měsíční odměny. Přihlédnuto bylo i k tomu, že Mallet byl v poslední dvou letech už dvakrát trestán.

22.1.2018

Orsava na All Star Cup

Útočník BK Mladá Boleslav Jakub Orsava byl nominován na turnaj All Star Cup 2018, který se 17. února koná v Bratislavě. Jde o první ročník turnaje ligových výběrů ledního hokeje ze 4 evropských soutěží – slovenské extraligy, české extraligy, německé DEL a (převážně) rakouské EBEL. Všechny kluby těchto čtyři soutěží budou zastoupeny minimálně jedním hráčem. Zápasy se budou hrát na 2 x 15 minut o 3 hráčích v poli společně s brankářem na každé straně a výběry se utkají systémem každý s každým. Vítězný výběr obdrží 25 000 eur. Trenérem má být Vladimír Vůjtek, asistentem pak boleslavský Viktor Ujčík.

22.1.2018

Pacovský na ČT

Útočník Dominik Pacovský bude v pondělí 22. ledna v 15:45 hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté.

16.1.2018

V neděli teď v 16:30

Také zápasy s Kometou Brno v neděli 21. ledna a Libercem v neděli 28. ledna byly posunuty na 16:30.

15.1.2018

Výjezd do Pardubic

Pojeďte v pátek 26. ledna povzbudit boleslavské hokejisty do Pardubic! FANKLUB BK Mladá Boleslav pořádá na tento zápas oficiální výjezd - odjezd je v 15:30 od městského fotbalového stadionu. Cena je 200 Kč (pro členy FANKLUBU 170 Kč) + 140 Kč vstupenka. Pokud se přihlásí více než 30 lidí, klesna cena na 150 Kč. Přihlašovací formulář najdete TADY.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

17.11.2017

Poslední zápas SD v ZČ

Starší dorost odehraje v sobotu 18. listopadu poslední zápas v základní části. Po skončení tohoto kola může nastat hned několik různých situací. Pokud však Mladá Boleslav porazí Spartu za tři body, měla by mít jistotu přímého postupu do play-off. Pokud Mladá Boleslav prohraje, bude se muset o účast ve vyřazovacích bojích nejspíš poprat ve skupině O umístění, ze které je postup složitější.

10.11.2017

B tým on-line

Počínaje domácím zápasem 11. listopadu 2017 můžete sledovat všechna domácí utkání B týmu živě prostřednictvím webu onlajny.

29.10.2017

Flynn+Groh v repre U19

Jeden z nejlepších střelců DHL Extraligy juniorů Oscar Flynn byl nominován na tři zápasy reprezentace do 19 let s Finskem, které se uskuteční v termínu od 6. do 12. listopadu v RT TORAX ARÉNĚ v Ostravě-Porubě. Náhradníkem na tuto reprezentační akci je brankář Dominik Groh, který působí v prvoligovém Prostějově a v této sezóně odchytal také jedno utkání za boleslavské juniory.

8.10.2017

Bruslaři v repre U16

Na přípravný kemp reprezentace do 16 let ve Velkých Popovicích byli nominováni Tomáš Dlask a Michal Simon. O den později bude v reprezentačním dresu na ledě Prostějova také Tomáš Holoubek. Náhradníkem do Velkých Popovic je Jakub Zajíček.

6.9.2017

Soupisky akademie

V sekci mládeže už naleznete soupisky všech mládežnických týmů BK Mladá Boleslav na sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Předběžný rozpis ledu

V záložce Informace pro rodiče je nově k nalezení předběžný rozpis ledu a tím pádem tréninků všech mládežnických kategorií pro sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Kurzy bruslení 2017/18

BK Mladá Boleslav o.s. pořádá každé úterý a čtvrtek kurzy bruslení.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz