Porazili jsme se sami, smutnil po zápase s Minskem nový Top Scorer Jakub Orsava
16.8.2016 | Jitka Čechová

Porazili jsme se sami, smutnil po zápase s Minskem nový Top Scorer Jakub Orsava


M i n s k – Žádná lehká záležitost nečekala na mladoboleslavské hokejisty v úterý 16. srpna. Časný odjezd ze zimního stadionu, přelet do Běloruska a večerní zápas s tamějším týmem. Byl to náročný den s ještě náročnějším rozuzlením. Jak se na duel s Junostěm dívá Jakub Orsava, aktuálně nejúspěšnější bodový hráč Mladé Boleslavi, kterého pro příští duel čeká post a dres Top Scorera?

Jakube, co pro vás znamená Champions League?

Novinka to pro mě není, už s touhle soutěží mám nějaké zkušenosti z Třince. Na druhou stranu přiznávám, že Bělorusko i konkrétně tenhle tým pro mě jednou velkou záhadou byly. Ale ono přesně o tomhle celá Liga mistrů je. Prakticky pokaždé narazíte na někoho nového, nepoznaného. Země, týmy. Vždycky je to jiné.

Předpokládám, že je o to těžší se na ty zápasy připravit...?

Je to tak. Trenéři se nám samozřejmě snaží něco nabídnout, nastínit. Máme k dispozici i nějaké starší záznamy, ale pořád je to jedno velké neznámé. Nikdo pořádně neví, co budou hrát, co vlastně hrají normálně. Prostě se tím spíš musíme soustředit na tu naši hru a nehledat nic u druhého.

Do Minsku jste přicestovali až v den zápasu. Bylo to o tenhle aspekt náročnější?

Za sebe si to nemyslím, ale tohle je hodně individuální a asi byste se musela zeptat každého zvlášť. Faktem je, že letadlo bylo spíš menší, a že dlouhánům to asi úplně dobře neudělalo, ale jak říkám, je to na pocitech jednotlivců. Každopádně bychom v tom neměli hledat nějaké důvody. Jsme profesionálové, jsme trénovaní, máme rozcvičky.

Hlavně ke konci, před přistáním tady v Minsku, ta cesta byla poněkud náročnější, objevily se celkem velké turbulence. Co vy a tyhle komplikace?

Nijak zásadně na to netrpím, ale zdravý respekt z toho samozřejmě mám. Ale že by mi to vyloženě nějak vadilo, to ne.

Vám osobně se v zápase s Junostěm zadařilo, dal jste hned dva góly a pro příští duel se Švédy se stáváte Top Scorerem (v prvním kole tato „funkce“ automaticky připadá kapitánům). Alespoň se sebou samým panuje trochu spokojenosti?

Spokojený být nemůžu, prohráli jsme. Krom toho oba ty góly byly spíš z kategorie šťastnějších. Na tom prvním zapracoval hlavně Vampy (Petr Vampola, pozn. red.) a i u toho druhého se to ke mě tak nějak podivně odrazilo. Vystřelil jsem z kruhu a padlo to tam. Ale jak říkám, nezískali jsme žádné body, takže je to k ničemu.

Během večera to tu už několikrát padlo – velký počet vyloučených ze strany Mladé Boleslavi. Dá se k tomu něco říct?

Asi že jsme se porazili sami. Hráli jsme víc než vyrovnanou partii, vytvářeli jsme si šance, nedali jsme gólovky. Prostě nás potrestali.

Ve středu dopoledne vás čeká kratší trénink, odpoledne následuje volno a další den ráno přesun do Švédska. Je to náročný program?

Nemyslím si. Zítra potrénujeme, odpoledneme si oddechneme, odpočineme si. A na čtvrtek musíme být připravení.

Co od dalšího duelu Ligy mistrů čekat? Bude to něco jiného? A dá se vlastně vůbec něco představit?

S Třincem jsme s někým ze severu hráli tak dva roky zpátky, pokud hádám správně. Myslím, že to bude ještě o jeden level výš. Jsou daleko bruslivější, snad i šikovnější. Asi to bude ještě o něco těžší než s Minskem.

Co ta tříčlenná skupina jako taková? Má Boleslav nějaké šance a vlastně i cíle?

O cílech se nám asi nemluví dobře. Všichni do toho jdeme s tím, že chceme odvést to nejlepší, ale kam až chceme dojít? To se teď těžko říká. A takhle se dá mluvit i o té skupině obecně. Prostě jdeme od zápasu k zápasu a uvidíme.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

24.2.2018

Hyka se poprvé prosadil

Tomáš Hyka se při svém třetím startu za Vegas Golden Knights premiérově prosadil a pomohl nováčkovi NHL k další výhře – tentokrát 6:3 nad Vancouverem.

20.2.2018

Hyka debutoval v NHL

Konečně se dočkal a my s ním! Tomáš Hyka má za sebou premiéru v NHL. Někdejší útočník Mladé Boleslavi byl v pondělí povolán z farmy do prvního týmu Las Vegas a za nováčka soutěže hned nastoupil v nočním duelu proti Anaheimu. Hokejisté Vegas podlehli 0:2, Hyka strávil na ledě 11 minut a 37 vteřin.

19.2.2018

Oba přáteláky v 11:30

Připomínáme dvě přátelská utkání mezi BK Mladá Boleslav a Dynamo Pardubice. Nejprve budou v úterý 20. února od 11:30 domácím týmem Bruslaři, o den později se pak pořadatelství otočí a odveta se tak odehraje na ledě Dynama - taktéž od 11:30. Protože jde pouze o modelové zápasy, nebude k dispozici online přenos. Utkání jsou ale přístupná veřejnosti.

13.2.2018

Na All Star Cup Žejdl

Jakub Orsava nakonec na All Star Cup 2018, který se koná 17. února v Bratislavě, ze zdravotních důvodů nepojede. Z řad Bruslařů jej nahradí Lukáš Žejdl.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz