Snad v té stoupající tendenci budeme pokračovat, doufá Radan Lenc
8.2.2015 | Zdena Bobková

Snad v té stoupající tendenci budeme pokračovat, doufá Radan Lenc


M l. B o l. – Bruslaři se aktuálně chystají na závěrečnou část sezony. Oproti ostatním reprezentačním přestávkám zvolili trochu jiný program – vydali se totiž na týmové soustředění do Podkrkonoší. K mikrofonu jsme si po jeho skončení pozvali útočníka Radana Lence, který okomentoval jak samotnou týmovou akci ve Vrchlabí, tak i dosavadní průběh sezony a vyjádřil i přání do závěrečných fází tohoto ročníku.

Radane, na týmovém soustředění ve Vrchlabí jste strávili tři dny. Jak celá akce probíhala a jaké panovaly podmínky?

Podmínky na stadionu byly sice trochu horší než v Boleslavi, ale není to nic, co by se nedalo přežít. Většinu času jsme trávili na zimáku nebo na hotelu, takže to bylo dosti podobné tomu jako v Boleslavi, jen s tím rozdílem, že tady jsme celý svůj čas trávili opravdu jako celek.

Jaký byl váš denní program?

Přijeli jsme v pondělí večer, ubytovali se a šli spát. Druhý den ráno jsme měli trénink, následoval oběd a po něm odpočinek, který většina z nás trávila spánkem. Poté následoval odpolední trénink. Pak jsme se z Vrchlabí přemístili do Špindlerova Mlýna, do jednoho hotelu, kde je trochu větší posilovna. Po návratu zpátky do Vrchlabí jsme si dali večeři.

Lišila se nějakým způsobem náplň tréninků oproti těm boleslavským?

Určitě ne, tréninky jsou stejné jako ty, které máme v Boleslavi. Ani ty mimo led se nijak neliší, jedeme pořád stejně. Jediný rozdíl je v tom, že jsme trávili čas s týmem pohromadě, což je, myslím si, pozitivní věc pro následující část sezony.

Říká se, že na vrchlabském zimním stadionu panují mnohdy až „polární podmínky“. Je to pravda?

No, bylo to na kulicha. (úsměv) Teplota se na stadionu pohybovala okolo 5 stupňů, takže to není úplně ideální, ale byla to změna. A my nejsme z cukru.

Vraťme se zpátky k extralize jako takové. Aktuálně je odehráno 44 kol. Jaké jsou vaše aktuální dojmy a pocity?

Jednou je to lepší, jednou horší. Jsme šťastní, že jsme se trochu zvedli, a že podáváme lepší výkony než v té třetí čtvrtině, která byla zatím nejhorší. Doufám, že budeme pokračovat ve výkonech, kterými jsme začali čtvrtou čtvrtinu soutěže.

Jak už jste sám zmínil – aktuální forma Mladé Boleslavi je nyní velmi dobrá. V čem podle vás nastal ten zlom? V čem je ta změna?

Myslím, že jsme začali lépe bránit. Soustředíme se více na obranu a z toho to víceméně vyplývá. Doufám, že to nebyl jen nějaký výkřik do tmy, ale že to bude mít stoupající tendenci, a že v takových výkonech budeme pokračovat. Bylo by super, kdybychom si to zvládli podržet minimálně (zdůrazní) do konce základní části. Bylo by skvělé, kdyby se to podařilo, jelikož tohle v Boleslavi ještě nebylo.

Co se skrývá za tajemným „to“?

To bych zatím nerad říkal nahlas. (úsměv) Však oni fanoušci vědí.

Jaké jsou tedy očekávání celého týmu do závěrečné části sezony?

Prozatím máme jediný úkol – sesbírat co nejvíce bodů a pak se uvidí. Chceme se vyhnout baráži, potažmo i play-out, to jediné pořád platí a za tím jdeme.

Vy sám stabilněji nastupujete ve formaci s Pavlem Musilem a Tomášem Hykou. Sedli jste si?

Myslím, že s Pavlem a Tomášem jsme si na sebe nemuseli zvykat nijak dlouho. Jsme skoro stejný ročník a na ledě i mimo něj si dobře rozumíme. Takže ano, sedli jsme si.

Nastupoval jste ale také společně s Michalem Brošem a Tomášem Klimentou. Byl to rozdíl?

Je to trošku o něčem jiném, jelikož oba dva jsou zkušenější, už mají něco za sebou. Spíš mi poradí a řeknou, co a jak si představují, abych hrál. A já se to snažím plnit. Oproti tomu s Tomášem a Pavlem si nemusíme nic říkat, víme o sobě.

Ve Vrchlabí dříve působili tři hráči aktuální soupisky Mladé Boleslavi – Michal Bárta, Jan Holub a David Vrbata. Vzpomněl si někdo z nich na tamější působení?

Musím říct, že jsme se o tom nebavili. Já osobně jsem tu měl údajně vyřízené střídavé starty. Dokonce jsem tu měl odehrát i jeden zápas, ale nakonec k tomu nedošlo, takže ve Vrchlabí na stadionu jsem byl opravdu poprvé.

Už dříve jsme spolu mluvili o tom, že nejste žádný bitkař, ale v posledním utkání Bruslařů proti Plzni jste si to rozdal s Američanem Johnsonem. Jak se to celé seběhlo?

Vyplynulo to ze hry. Já jsem tam dostal krosček před brankou, a jelikož jsem měl v utkání spoustu tutových šancí, už jsem z toho byl trochu frustrovaný. To vše vyústilo v bitku. Ohnal jsem se, a jelikož to byl právě Johnson, tak na nic nečekal, a hned se do mě pustil. Plzeň v zápase prohrávala, tak zřejmě neměl co ztratit. Myslím, že to bylo dost jednostranné, protože to byl těžko srovnatelný soupeř.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

30.4.2018

Hyka na MS

Tým Tomáše Hyky v zámořském AHL Chicago Wolves vypadl v play-off a boleslavský odchovanec dostal od Vegas Golden Knights svolení k návratu domů i k připojení se k českému národnímu týmu na blížící se mistrovství světa. Další boleslavský odchovanec Vojtěch Mozík se do Dánska bohužel nepodívá. Pětadvacetiletého obránce vyřadilo zranění.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz