Snažím se užít si to, říká Bruslař v národních barvách Radan Lenc
11.2.2017 | Jaroslav Svoboda

Snažím se užít si to, říká Bruslař v národních barvách Radan Lenc


Göteborg, Švédsko – Radan Lenc patří ke vzácné skupině hráčů, kterou míjely pozvánky do mládežnických reprezentačních týmů. O to sladší je pak účast v národních barvách v seniorské kategorii. Na Švédských hokejových hrách 2017 bohužel český tým prohrál v úvodním duelu s domácími reprezentanty 2:5, Radan Lenc se v utkání představil po boku svého parťáka Tomáše Hyky a centra Petra Jelínka. Nejen o tom, ale i o dalších zážitcích z reprezentační akce i o přípravách na finální boje v extralize jsme si s mladoboleslavskou oporou povídali přímo v prostorách haly Scandinavium v Göteborgu, pár minut po konci pátečního tréninku národního týmu.

Radane, jaká byla cesta do Švédska a jak si užíváte druhou reprezentační akci?

Snažím si to užít co nejvíc. Myslím si, že první cesta byla parádní a velmi vydařená. Přijel jsem s tím, že si mě trenéři vybrali kvůli výkonnosti, kvůli určitému hernímu projevu v sezóně. Snažím se užít si to tady a čerpat co nejvíce nových informací, co zde dostáváme. I herní styl na mezinárodní úrovni je samozřejmě úplně něco jiného než extraliga. Takže snažím se to co nejvíce pochytit a použít to pro sebe k dalšímu rozvoji.

Jak jste zvládl let? Dělá vám problémy nebo to je pro vás rutinní záležitost?

Létání mi nedělá žádný problémy a let z Prahy do Göteborgu byl super, velmi příjemný. Zázračně mi to uteklo, ani jsem nevěděl, že jsme letěli, najednou jsme byli tady.

Pro vás je účast na Švédských hokejových hrách 2017 druhá reprezentační akce. Jak to vnímáte? Pořád jako nováček nebo ne?

Moc mě těší, že je to nějaká odměna za určitou mou práci. Asi se jako nováček pořád mohu brát, ale na druhou stranu už mám nějaké drobné zkušenosti. Takže už bych měl nějakým výkonem nebýt jako nováček.

Ovšem úkoly, které většinou neminou nováčky, plníte pořád.

To se po prvním kempu určitě nezmění, že bych už nebyl v tomhle směru nováček. Je to běh na delší dobu, ale vůbec mi to nevadí, prostě to k tomu všemu patří. A v reprezentaci to jsou příjemný povinnosti.

Vy patříte k menšině hráčů, která nikdy nehrála v mládežnických výběrech České republiky a do národního týmu nakoukla až v seniorském týmu. Jak se to dá brát? Jako osobní odměnu za vytrvalost i po opuštění mládežnických kategorií?

Pro mne první pozvánka byla hodně překvapivá. Opravdu jsem v mládeži žádným výběrem ani reprezentací neprošel, takže to bylo pro mne o něco těžší. Na druhou stranu, proč ne. Pokud se maká, jde si za něčím, může to přijít hned nebo později. Jsou tu kluci, kteří tu jsou ve třiceti letech na první akci.

V národním týmu tady ve Švédsku působíte se svým mladoboleslavským parťákem Tomášem Hykou. To je určitě příjemné usnadnění reprezentační akce, když po boku máte někoho, koho znáte a s kým působíte i na klubové úrovni.

Je to tak, pro mne je to opravdu ulehčení, když jsem i na pokoji s někým, koho dobře znám. Trávíme spolu také volný čas, když nemáme trénink. Takže v tomto ohledu je to o něco lehčí, známe se opravdu od malička a Tomáš má již zkušenosti z mládežnických reprezentací. I v tomto tedy může pomoci. Pravda ale zůstává, že seniorská je o něčem jiným.

Vy jste spolu nastoupili v prvním utkání turnaje proti Švédsku. Ještě s Petrem Jelínkem na centru. Říkali jste mu, jak to hrajete s Pavlem Musilem v Mladé Boleslavi? Nebo do těchto úvah zasáhli trenéři a rovnou řekli, že bude vaše formace hrát zcela jinak?

Taktika je týmově daná, kterou je potřeba dodržovat. Řekli jsme si jen drobnosti, co od sebe čekat, jak hrajeme souboje v útočném pásmu, jak se pohybovat, abychom si mohli i vyhovět. Nic vážné, kdy bychom měnili celou taktiku. Nebylo ani těžké si hlídat návyky z Mladé Boleslavi, byť od zápasů na této reprezentační úrovni hrajeme na klubové jinak, spíše přihrávky do prostoru, hybridní zakázaná uvolnění. Tady se spíš snažíme hrát na puku. To je taková drobnější změna. Jinak je hokej pořád stejný, a to se nemění.

Je to možná trošku předčasné, ale vám se v Mladé Boleslavi letos velice daří. Berete tuto sezónu jako nejúspěšnější v kariéře?

Je to opravdu předčasné, ale osobně to tak mohu trochu brát. Na seniorské úrovni je to opravdu zatím můj vrchol, uvidíme ale, co sezóna ještě přinese.

Po návratu do republiky vás čekají perné starosti i na klubové úrovni. Dá se účast v reprezentaci uchopit i tak, že je to pro vás určitě načerpání nových sil a vyčistění si hlavy právě do závěrečných bojů v extralize?

Určitě ano. Až se vrátíme zpátky do Mladé Boleslavi, tak nás čeká sedm zápasů. Z toho hned ve středu Plzeň, myslím, pak už ani nevím, kdo dál. Čekají na nás zápasy kolem desátého místa a musíme to zvládnout. S Tomášem to tak asi bereme. Je zde super parta, výborná atmosféra, trošku si odpočineme od těch starostí, co máme v Mladé Boleslavi. Přijeli jsme si to sem užít, ale samozřejmě i odehrát co nejlepší výkon.

Teď se bavíme ve chvíli, kdy máte po tréninku v den volna, je něco málo po jedné hodině odpolední. Jaký je další program dnešního dne?

O půl třetí máme oběd, pak mám ještě nějaké povinnosti na hotelu. Potom se s Tomášem půjdeme někam projít, o půl sedmé ale máme další meeting, probereme si zápas se Švédy a připravíme se na Finy. Takže toho volného času zase tolik není. Takže uvidíme, buď procházka, nebo spánek po obědě. A pak se půjdeme připravit na zítra.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

30.4.2018

Hyka na MS

Tým Tomáše Hyky v zámořském AHL Chicago Wolves vypadl v play-off a boleslavský odchovanec dostal od Vegas Golden Knights svolení k návratu domů i k připojení se k českému národnímu týmu na blížící se mistrovství světa. Další boleslavský odchovanec Vojtěch Mozík se do Dánska bohužel nepodívá. Pětadvacetiletého obránce vyřadilo zranění.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz