Snažím se užít si to, říká Bruslař v národních barvách Radan Lenc
11.2.2017 | Jaroslav Svoboda

Snažím se užít si to, říká Bruslař v národních barvách Radan Lenc


Göteborg, Švédsko – Radan Lenc patří ke vzácné skupině hráčů, kterou míjely pozvánky do mládežnických reprezentačních týmů. O to sladší je pak účast v národních barvách v seniorské kategorii. Na Švédských hokejových hrách 2017 bohužel český tým prohrál v úvodním duelu s domácími reprezentanty 2:5, Radan Lenc se v utkání představil po boku svého parťáka Tomáše Hyky a centra Petra Jelínka. Nejen o tom, ale i o dalších zážitcích z reprezentační akce i o přípravách na finální boje v extralize jsme si s mladoboleslavskou oporou povídali přímo v prostorách haly Scandinavium v Göteborgu, pár minut po konci pátečního tréninku národního týmu.

Radane, jaká byla cesta do Švédska a jak si užíváte druhou reprezentační akci?

Snažím si to užít co nejvíc. Myslím si, že první cesta byla parádní a velmi vydařená. Přijel jsem s tím, že si mě trenéři vybrali kvůli výkonnosti, kvůli určitému hernímu projevu v sezóně. Snažím se užít si to tady a čerpat co nejvíce nových informací, co zde dostáváme. I herní styl na mezinárodní úrovni je samozřejmě úplně něco jiného než extraliga. Takže snažím se to co nejvíce pochytit a použít to pro sebe k dalšímu rozvoji.

Jak jste zvládl let? Dělá vám problémy nebo to je pro vás rutinní záležitost?

Létání mi nedělá žádný problémy a let z Prahy do Göteborgu byl super, velmi příjemný. Zázračně mi to uteklo, ani jsem nevěděl, že jsme letěli, najednou jsme byli tady.

Pro vás je účast na Švédských hokejových hrách 2017 druhá reprezentační akce. Jak to vnímáte? Pořád jako nováček nebo ne?

Moc mě těší, že je to nějaká odměna za určitou mou práci. Asi se jako nováček pořád mohu brát, ale na druhou stranu už mám nějaké drobné zkušenosti. Takže už bych měl nějakým výkonem nebýt jako nováček.

Ovšem úkoly, které většinou neminou nováčky, plníte pořád.

To se po prvním kempu určitě nezmění, že bych už nebyl v tomhle směru nováček. Je to běh na delší dobu, ale vůbec mi to nevadí, prostě to k tomu všemu patří. A v reprezentaci to jsou příjemný povinnosti.

Vy patříte k menšině hráčů, která nikdy nehrála v mládežnických výběrech České republiky a do národního týmu nakoukla až v seniorském týmu. Jak se to dá brát? Jako osobní odměnu za vytrvalost i po opuštění mládežnických kategorií?

Pro mne první pozvánka byla hodně překvapivá. Opravdu jsem v mládeži žádným výběrem ani reprezentací neprošel, takže to bylo pro mne o něco těžší. Na druhou stranu, proč ne. Pokud se maká, jde si za něčím, může to přijít hned nebo později. Jsou tu kluci, kteří tu jsou ve třiceti letech na první akci.

V národním týmu tady ve Švédsku působíte se svým mladoboleslavským parťákem Tomášem Hykou. To je určitě příjemné usnadnění reprezentační akce, když po boku máte někoho, koho znáte a s kým působíte i na klubové úrovni.

Je to tak, pro mne je to opravdu ulehčení, když jsem i na pokoji s někým, koho dobře znám. Trávíme spolu také volný čas, když nemáme trénink. Takže v tomto ohledu je to o něco lehčí, známe se opravdu od malička a Tomáš má již zkušenosti z mládežnických reprezentací. I v tomto tedy může pomoci. Pravda ale zůstává, že seniorská je o něčem jiným.

Vy jste spolu nastoupili v prvním utkání turnaje proti Švédsku. Ještě s Petrem Jelínkem na centru. Říkali jste mu, jak to hrajete s Pavlem Musilem v Mladé Boleslavi? Nebo do těchto úvah zasáhli trenéři a rovnou řekli, že bude vaše formace hrát zcela jinak?

Taktika je týmově daná, kterou je potřeba dodržovat. Řekli jsme si jen drobnosti, co od sebe čekat, jak hrajeme souboje v útočném pásmu, jak se pohybovat, abychom si mohli i vyhovět. Nic vážné, kdy bychom měnili celou taktiku. Nebylo ani těžké si hlídat návyky z Mladé Boleslavi, byť od zápasů na této reprezentační úrovni hrajeme na klubové jinak, spíše přihrávky do prostoru, hybridní zakázaná uvolnění. Tady se spíš snažíme hrát na puku. To je taková drobnější změna. Jinak je hokej pořád stejný, a to se nemění.

Je to možná trošku předčasné, ale vám se v Mladé Boleslavi letos velice daří. Berete tuto sezónu jako nejúspěšnější v kariéře?

Je to opravdu předčasné, ale osobně to tak mohu trochu brát. Na seniorské úrovni je to opravdu zatím můj vrchol, uvidíme ale, co sezóna ještě přinese.

Po návratu do republiky vás čekají perné starosti i na klubové úrovni. Dá se účast v reprezentaci uchopit i tak, že je to pro vás určitě načerpání nových sil a vyčistění si hlavy právě do závěrečných bojů v extralize?

Určitě ano. Až se vrátíme zpátky do Mladé Boleslavi, tak nás čeká sedm zápasů. Z toho hned ve středu Plzeň, myslím, pak už ani nevím, kdo dál. Čekají na nás zápasy kolem desátého místa a musíme to zvládnout. S Tomášem to tak asi bereme. Je zde super parta, výborná atmosféra, trošku si odpočineme od těch starostí, co máme v Mladé Boleslavi. Přijeli jsme si to sem užít, ale samozřejmě i odehrát co nejlepší výkon.

Teď se bavíme ve chvíli, kdy máte po tréninku v den volna, je něco málo po jedné hodině odpolední. Jaký je další program dnešního dne?

O půl třetí máme oběd, pak mám ještě nějaké povinnosti na hotelu. Potom se s Tomášem půjdeme někam projít, o půl sedmé ale máme další meeting, probereme si zápas se Švédy a připravíme se na Finy. Takže toho volného času zase tolik není. Takže uvidíme, buď procházka, nebo spánek po obědě. A pak se půjdeme připravit na zítra.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

24.2.2018

Hyka se poprvé prosadil

Tomáš Hyka se při svém třetím startu za Vegas Golden Knights premiérově prosadil a pomohl nováčkovi NHL k další výhře – tentokrát 6:3 nad Vancouverem.

20.2.2018

Hyka debutoval v NHL

Konečně se dočkal a my s ním! Tomáš Hyka má za sebou premiéru v NHL. Někdejší útočník Mladé Boleslavi byl v pondělí povolán z farmy do prvního týmu Las Vegas a za nováčka soutěže hned nastoupil v nočním duelu proti Anaheimu. Hokejisté Vegas podlehli 0:2, Hyka strávil na ledě 11 minut a 37 vteřin.

19.2.2018

Oba přáteláky v 11:30

Připomínáme dvě přátelská utkání mezi BK Mladá Boleslav a Dynamo Pardubice. Nejprve budou v úterý 20. února od 11:30 domácím týmem Bruslaři, o den později se pak pořadatelství otočí a odveta se tak odehraje na ledě Dynama - taktéž od 11:30. Protože jde pouze o modelové zápasy, nebude k dispozici online přenos. Utkání jsou ale přístupná veřejnosti.

13.2.2018

Na All Star Cup Žejdl

Jakub Orsava nakonec na All Star Cup 2018, který se koná 17. února v Bratislavě, ze zdravotních důvodů nepojede. Z řad Bruslařů jej nahradí Lukáš Žejdl.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz