Snažíme se zlepšovat, co se dá, říká o náplni reprezentační pauzy Jan Holub
8.11.2008 | Jitka Čechová

Snažíme se zlepšovat, co se dá, říká o náplni reprezentační pauzy Jan Holub

M l. B o l. – Z dvaceti utkání, které v dresu Mladé Boleslavi odehrál, si do svých statistik připisuje dvě asistence, na trestné lavici si odseděl (což je na obránce možná trochu neobvyklé) pouhých osm minut. Řeč je o pětadvacetiletém bekovi Janu Holubovi (na snímku), který do Bruslařského klubu dorazil na začátku září z Liberce. V současnosti mají Boleslavští zápasové volno, na ledě ale i tak tráví spoustu času. "Pracujeme na sobě, pořád je co zlepšovat," říká obránce.

Obránce Jan Holub do kádru extraligového nováčka zamířil jen pár dní před startem nejvyšší české hokejové soutěže. Od toho okamžiku ale patří mezi základ mladoboleslavských obranných řad. "Do Mladé Boleslavi dojíždím z Liberce," prozrazuje rodák z Podještědí. "Přespávám tady mezi zápasy, nebo pokud je nabitější trénink jako třeba teď. Ale Boleslav je pěkné město, pár míst už jsem si tu prošel. A co se týče stadionu, tak ten funguje skutečně na extraligové úrovni," dodává.

Ve svém současném středočeském působišti se setkal s dalším libereckým rodákem, kterým je taktéž obránce Václav Kočí. Ten už ovšem v boleslavském klubu působil v době léta a odbyl si tu většinu své suché přípravy. "S Vaškem se dobře známe, je to fajn kluk. Samozřejmě, že mi trochu pomáhal se tu aklimatizovat, přece jen tady byl už o pár měsíců dříve." Pětadvacetiletý bek ovšem vzápětí dodává, že dobré vztahy a nálada panují v celé kabině. "Je tu super parta," doplňuje svoji odpověď.

Mladá Boleslav až doposud nastřílela 46 branek, což je nejméně z celé ligy. Naopak ale inkasovala jen v 55 případech, to je zase jeden z nejlepších výsledků práce gólmana a obrany z celé extraligy. "Máme výborné brankáře," směje se bek. "Ne, samozřejmě takhle snadné to není," dodává vzápětí už vážněji. "Oba naši gólmani jsou opravdu kvalitní, ale to je také útok. Řekl bych, že někdy je to opravdu jen strašná smůla, že to tam nespadne. Náš průměr na zápas z hlediska vstřelených branek se pohybuje kolem tří, což asi není moc."

Téměř před měsícem se O2 extraliga lámala ve své první čtvrtině a mladoboleslavští hokejisté si tak už vyzkoušeli všechny možné soupeře. "I když jsme v současnosti předposlední, tak na tom podle mě nejsme nijak zvlášť špatně," hlásí Jan Holub. "Zjistili jsme, že dokážeme táhnout za jeden provaz, zjistili jsme, že můžeme hrát naprosto s každým, a že máme na to vyhrávat. Ale hlavně jsme si dokázali, že liga je hodně vyrovnaná, a že my jsme schopni té úrovně dosáhnout také. Že každý může porazit každého."

Z důvodu reprezentační pauzy jsou nyní Středočeši za polovinou svého dvoutýdenního zápasového volna. Skutečně volno měli ale jen pár dní, teď se už zase pilně připravují a pilují, co se dá. "Dostali jsme několik dní volna, abychom zrelaxovali, ale teď si už zase dáváme do těla. Všichni totiž moc dobře víme, že je pořád co zlepšovat, takže se na sobě snažíme pracovat." Ač totiž předposlední, Jan Holub dobře ví, že všechno je ještě otevřené. "Čeká nás ještě hodně zápasů a hodně příležitostí. Ostatním týmům jsme, jak se tak říká, na dostřel."

 

Partneři

Aktuality

20.11.2017

Hradečtí zaplatí

Předseda disciplinární komise Tipsport extraligy Karel Holý se na základě podnětu boleslavského klubu zabýval jednáním hradeckých útočníků Jaroslava Bednáře a Michala Dragouna. Oba se v páteční partii dopustili filmování a musejí zaplatit finanční pokutu ve výši deseti procent základní měsíční odměny.

17.11.2017

Štich na stř. start

V rámci střídavého startu z Kladna nastoupí v pátečním zápase s Hradcem Králové obránce David Štich.

16.11.2017

V. Němec na hostování

Na měsíční hostování míří do BK Mladá Boleslav útočník Vojtěch Němec z týmu HC Kometa Brno. Jednatřicetiletý centr je rodák z nedaleké České Lípy a letos odehrál za moravskou metropoli všech dosavadních 21 zápasů, v nichž si připsal 5 branek a 3 asistence. Bruslařský klub tak reaguje na další zranění ve svých řadách – tentokrát Pavla Musila.

15.11.2017

Předprodej ve čtvrtek

Předprodej vstupenek na sekretariátu klubu na páteční zápas s Hradcem Králové proběhne pouze ve čtvrtek 16. listopadu. V den zápasu pak budou zbylé vstupenky k dispozici na pokladnách, které otevírají hodinu před začátkem utkání.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

17.11.2017

Poslední zápas SD v ZČ

Starší dorost odehraje v sobotu 18. listopadu poslední zápas v základní části. Po skončení tohoto kola může nastat hned několik různých situací. Pokud však Mladá Boleslav porazí Spartu za tři body, měla by mít jistotu přímého postupu do play-off. Pokud Mladá Boleslav prohraje, bude se muset o účast ve vyřazovacích bojích nejspíš poprat ve skupině O umístění, ze které je postup složitější.

10.11.2017

B tým on-line

Počínaje domácím zápasem 11. listopadu 2017 můžete sledovat všechna domácí utkání B týmu živě prostřednictvím webu onlajny.

29.10.2017

Flynn+Groh v repre U19

Jeden z nejlepších střelců DHL Extraligy juniorů Oscar Flynn byl nominován na tři zápasy reprezentace do 19 let s Finskem, které se uskuteční v termínu od 6. do 12. listopadu v RT TORAX ARÉNĚ v Ostravě-Porubě. Náhradníkem na tuto reprezentační akci je brankář Dominik Groh, který působí v prvoligovém Prostějově a v této sezóně odchytal také jedno utkání za boleslavské juniory.

8.10.2017

Bruslaři v repre U16

Na přípravný kemp reprezentace do 16 let ve Velkých Popovicích byli nominováni Tomáš Dlask a Michal Simon. O den později bude v reprezentačním dresu na ledě Prostějova také Tomáš Holoubek. Náhradníkem do Velkých Popovic je Jakub Zajíček.

6.9.2017

Soupisky akademie

V sekci mládeže už naleznete soupisky všech mládežnických týmů BK Mladá Boleslav na sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Předběžný rozpis ledu

V záložce Informace pro rodiče je nově k nalezení předběžný rozpis ledu a tím pádem tréninků všech mládežnických kategorií pro sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Kurzy bruslení 2017/18

BK Mladá Boleslav o.s. pořádá každé úterý a čtvrtek kurzy bruslení.

28.8.2017

Soupisky akademie

Soupisky mládežnických extraligových týmů zveřejníme v nejbližších dnech. V současné době stále čekáme na zaslání soupisek týmů od trenérů a sekretáře mládeže. Děkujeme za pochopení.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2017 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz