Střely tam byly, ale selhali jsme v produktivitě, litoval Radan Lenc
19.9.2017 | Vojtěch Drbohlav

Střely tam byly, ale selhali jsme v produktivitě, litoval Radan Lenc


L i b e r e c – Boleslavští hokejisté jeli v úterý večer do Liberce k dalšímu extraligovému utkání s nadějí na to, že zlomí nepěknou sérii proher s Bílými Tygry. Bruslaři sice dlouho drželi nadějné skóre, jak ale přiznal nejlepší hráč zápasu Radan Lenc (na snímku), Středočechy srazily hlavně branky v oslabení a také to, že boleslavskému týmu chyběla větší produktivita. Ta je podle Lence dlouhodobým problémem Bruslařů.

Radane, probíhaly přípravy na Liberec jinak než na zápasy s jinými týmy? Přeci jen jste nad Bílými Tygry hodně dlouho nevyhráli a také se změnili trenéři...

Neřekl bych. Od příchodu nových trenérů se zaměřujeme na určitý styl hry. Zápas od zápasu se naši soupeři samozřejmě liší, takže občas vypíchneme něco, na co si dát pozor. Ale zaměřujeme se hlavně na naši hru.

Celý zápas se to vyvíjelo víceméně tak, jak jsme chtěli hrát, ale bohužel nás hodně vytrestala naše slabá produktivita a nějaká nemohoucnost dát gól. Na druhou stranu musím říct, že Roman Will předváděl skvělé zákroky. To nás ale samozřejmě neomlouvá. Naše produktivita je opravdu žalostná.

Utkání nejspíš rozhodly přesilové hry. Liberec z nich vstřelil dvě branky, zatímco vy ani jednu, ačkoliv jste v početních výhodách hráli také. Nechyběl vám při přesilovkách větší důraz nebo nestínili jste například brankáři Romanu Willovi méně než Liberec Brandonu Maxwellovi?

Těžko říct. Naše přesilovky v prvních dvou třetinách byly podle mého názoru sehrané slušně. Často jsme stříleli, ale opět jsme u té efektivity, která nám chyběla. Víceméně se s tím potýkáme už delší dobu.

Byl jste vyhlášen jako nejlepší hráč zápasu a své spoluhráče jste jednoznačně předčil ve střelách na branku, kterých jste měl šest. Ke gólu jste možná místy neměl daleko, co tomu chybělo?

Pokud je to střela od modré nebo nahození tahem, tak to samozřejmě může překvapit, ale to stává tak jednou za pět zápasů. Když se dostanu do střeleckého prostoru v mezikruží, tak je to ale potřeba trefit. A je jedno, jestli v bráně stojí Roman Will nebo kdokoliv jiný.

Vraťme se ještě jednou k vaší špatné bilanci s Libercem. Mladá Boleslav zvítězila v Liberci v Tipsport extralize naposledy v listopadu 2010. Mluvilo se na toto téma před zápasem v kabině? Věděl jste vy osobně o tom, že jste v Liberci tak dlouho nezvítězili?

Myslím, že to je obecně známé, že se nám na Liberec nedaří. Já osobně jsem se na to ale podrobně nekoukal. Řeknu to ošklivě, ale je mi jedno, že jsme tady nevyhráli deset zápasů. Chtěl jsem prostě vyhrát tento aktuální, stejně jako všichni spoluhráči.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

30.4.2018

Hyka na MS

Tým Tomáše Hyky v zámořském AHL Chicago Wolves vypadl v play-off a boleslavský odchovanec dostal od Vegas Golden Knights svolení k návratu domů i k připojení se k českému národnímu týmu na blížící se mistrovství světa. Další boleslavský odchovanec Vojtěch Mozík se do Dánska bohužel nepodívá. Pětadvacetiletého obránce vyřadilo zranění.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz