Totálně jsme prospali začátek, zlobí se Radan Lenc
11.12.2016 | Zdena Bobková

Totálně jsme prospali začátek, zlobí se Radan Lenc


B r n o – Poslední zápas před druhou reprezentační přestávkou odehráli Bruslaři na ledě brněnské Komety. Zápas se od začátku nevyvíjel dobře. „Totálně jsme prospali začátek,“ zlobil se po utkání Radan Lenc (na snímku). Pětadvacetiletý útočník Středočechů byl ke hře svého celku velice kritický a ve svých odpovědích velice upřímný. „Je to jen o přístupu a o tom, jestli chceme plnit ty pokyny, které si před zápasem řekneme. Jeden zápas hrajeme výborně a druhý, abychom šli kanálem domů,“ řekl po zápase otevřeně.

Radane, zápas s brněnskou Kometou skončil porážkou 1:4. Jak těžký ten zápas byl?

Dostali jsme góly přesně z toho, co jsme si ráno ukazovali na videu. Je to hodně těžký začátek, když dostaneme góly z toho, co si řekneme. Musíme na tom pořád pracovat. Ale evidentně to je málo.

Pokud se podíváme na zápas jen z pohledu skóre, tak to mluví jednoznačně, ale z herního pohledu to tak jednoznačné úplně nebylo. Co myslíte?

Možná jsme je přestříleli, ale myslím si, že jakmile se Brno dostalo do našeho pásma, tak jsme měli veliké problémy s tím, abychom si přebírali hráče, nebo abychom hráli jeden na jednoho. To nám dělá veliký problém. Myslím si, že právě ten začátek, který jsme totálně prospali a oni nám tam odskočili, byl zásadní. Občas dostaneme góly, ale pak se to snažíme honit na poslední chvíli a myslím si, že takhle to dál nejde. Tohle je moc. A kór proti Brnu, to už se nedá dohnat.

Je to vlastně třetí zápas proti Brnu a třetí nulový zisk. V čem spočívá ta jejich síla, nebo proč se vám proti nim nedaří?

Těžko říct. Myslím si, že jak jsme se přesvědčili, tak můžeme vyhrát s každým, stejně tak i s každým můžeme prohrát. Vyhráli jsme s Třincem, prohráli jsme s Karlovými Vary. Soutěž je vyrovnaná a já si myslím, že je to jen o přístupu, jak k tomu přistoupíme a jestli chceme plnit ty pokyny, které si ráno před zápasem řekneme a nebo ne.

V Boleslavi jste už velice dlouho, takže jste s ní zažil mnohé. Můžete říct, jaká je ta aktuální nálada v týmu?

My si nemůžeme vybudovat nějakou dobrou náladu, protože hrajeme jeden zápas výborně a druhý zápas abychom šli kanálem domů. To je rozdíl úplně jiného týmu. Nevím, čím to je. Myslím si, že je to jen o tom dodržovat ty osobní body, který si určíme, a to je jediná cesta, jak se z toho dostat ven.

Ještě se vrátím zpátky k zápasu. Na začátku třetí třetiny se zranil Marek Čiliak a ihned poté následoval gól do sítě Karla Vejmelky. Necítili jste nějakou šanci, že by tudy mohla vést cesta?

To ano. Ve třetí třetině tam šel nový gólman a byl ještě takříkajíc studenej. Chtěli jsme ho zasypat nějakými střelami, ale jak říkám, ten tlak jsme si nevytvořili za celý zápas a ty střely, kterýma jsme je přestříleli, tak byly sice dobrý, ale byly z pozic, které moc neohrozí branku.

Kometě se v posledních několika zápasech moc nedařilo, dalo by se říct, že měla takovou menší krizi. Ale v zápase proti vám to vůbec nebylo znát, že?

Hráli jednoduše, dostali to k nám a u nás začali hrát hokej. Nějaký takový způsob, který jsme si říkali, že budou hrát a který jsme si říkali, že proti nim budeme hrát my taky, abychom si na to dávali pozor. Oni nás tím vyškolili a my jsme si s tím nevěděli rady.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

24.2.2018

Hyka se poprvé prosadil

Tomáš Hyka se při svém třetím startu za Vegas Golden Knights premiérově prosadil a pomohl nováčkovi NHL k další výhře – tentokrát 6:3 nad Vancouverem.

20.2.2018

Hyka debutoval v NHL

Konečně se dočkal a my s ním! Tomáš Hyka má za sebou premiéru v NHL. Někdejší útočník Mladé Boleslavi byl v pondělí povolán z farmy do prvního týmu Las Vegas a za nováčka soutěže hned nastoupil v nočním duelu proti Anaheimu. Hokejisté Vegas podlehli 0:2, Hyka strávil na ledě 11 minut a 37 vteřin.

19.2.2018

Oba přáteláky v 11:30

Připomínáme dvě přátelská utkání mezi BK Mladá Boleslav a Dynamo Pardubice. Nejprve budou v úterý 20. února od 11:30 domácím týmem Bruslaři, o den později se pak pořadatelství otočí a odveta se tak odehraje na ledě Dynama - taktéž od 11:30. Protože jde pouze o modelové zápasy, nebude k dispozici online přenos. Utkání jsou ale přístupná veřejnosti.

13.2.2018

Na All Star Cup Žejdl

Jakub Orsava nakonec na All Star Cup 2018, který se koná 17. února v Bratislavě, ze zdravotních důvodů nepojede. Z řad Bruslařů jej nahradí Lukáš Žejdl.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz