Totálně jsme prospali začátek, zlobí se Radan Lenc
11.12.2016 | Zdena Bobková

Totálně jsme prospali začátek, zlobí se Radan Lenc


B r n o – Poslední zápas před druhou reprezentační přestávkou odehráli Bruslaři na ledě brněnské Komety. Zápas se od začátku nevyvíjel dobře. „Totálně jsme prospali začátek,“ zlobil se po utkání Radan Lenc (na snímku). Pětadvacetiletý útočník Středočechů byl ke hře svého celku velice kritický a ve svých odpovědích velice upřímný. „Je to jen o přístupu a o tom, jestli chceme plnit ty pokyny, které si před zápasem řekneme. Jeden zápas hrajeme výborně a druhý, abychom šli kanálem domů,“ řekl po zápase otevřeně.

Radane, zápas s brněnskou Kometou skončil porážkou 1:4. Jak těžký ten zápas byl?

Dostali jsme góly přesně z toho, co jsme si ráno ukazovali na videu. Je to hodně těžký začátek, když dostaneme góly z toho, co si řekneme. Musíme na tom pořád pracovat. Ale evidentně to je málo.

Pokud se podíváme na zápas jen z pohledu skóre, tak to mluví jednoznačně, ale z herního pohledu to tak jednoznačné úplně nebylo. Co myslíte?

Možná jsme je přestříleli, ale myslím si, že jakmile se Brno dostalo do našeho pásma, tak jsme měli veliké problémy s tím, abychom si přebírali hráče, nebo abychom hráli jeden na jednoho. To nám dělá veliký problém. Myslím si, že právě ten začátek, který jsme totálně prospali a oni nám tam odskočili, byl zásadní. Občas dostaneme góly, ale pak se to snažíme honit na poslední chvíli a myslím si, že takhle to dál nejde. Tohle je moc. A kór proti Brnu, to už se nedá dohnat.

Je to vlastně třetí zápas proti Brnu a třetí nulový zisk. V čem spočívá ta jejich síla, nebo proč se vám proti nim nedaří?

Těžko říct. Myslím si, že jak jsme se přesvědčili, tak můžeme vyhrát s každým, stejně tak i s každým můžeme prohrát. Vyhráli jsme s Třincem, prohráli jsme s Karlovými Vary. Soutěž je vyrovnaná a já si myslím, že je to jen o přístupu, jak k tomu přistoupíme a jestli chceme plnit ty pokyny, které si ráno před zápasem řekneme a nebo ne.

V Boleslavi jste už velice dlouho, takže jste s ní zažil mnohé. Můžete říct, jaká je ta aktuální nálada v týmu?

My si nemůžeme vybudovat nějakou dobrou náladu, protože hrajeme jeden zápas výborně a druhý zápas abychom šli kanálem domů. To je rozdíl úplně jiného týmu. Nevím, čím to je. Myslím si, že je to jen o tom dodržovat ty osobní body, který si určíme, a to je jediná cesta, jak se z toho dostat ven.

Ještě se vrátím zpátky k zápasu. Na začátku třetí třetiny se zranil Marek Čiliak a ihned poté následoval gól do sítě Karla Vejmelky. Necítili jste nějakou šanci, že by tudy mohla vést cesta?

To ano. Ve třetí třetině tam šel nový gólman a byl ještě takříkajíc studenej. Chtěli jsme ho zasypat nějakými střelami, ale jak říkám, ten tlak jsme si nevytvořili za celý zápas a ty střely, kterýma jsme je přestříleli, tak byly sice dobrý, ale byly z pozic, které moc neohrozí branku.

Kometě se v posledních několika zápasech moc nedařilo, dalo by se říct, že měla takovou menší krizi. Ale v zápase proti vám to vůbec nebylo znát, že?

Hráli jednoduše, dostali to k nám a u nás začali hrát hokej. Nějaký takový způsob, který jsme si říkali, že budou hrát a který jsme si říkali, že proti nim budeme hrát my taky, abychom si na to dávali pozor. Oni nás tím vyškolili a my jsme si s tím nevěděli rady.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

30.4.2018

Hyka na MS

Tým Tomáše Hyky v zámořském AHL Chicago Wolves vypadl v play-off a boleslavský odchovanec dostal od Vegas Golden Knights svolení k návratu domů i k připojení se k českému národnímu týmu na blížící se mistrovství světa. Další boleslavský odchovanec Vojtěch Mozík se do Dánska bohužel nepodívá. Pětadvacetiletého obránce vyřadilo zranění.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz