Zatím je to jako na houpačce, říká v polovině soutěže Radan Lenc
3.12.2014 | Lukáš Chuchválek

Zatím je to jako na houpačce, říká v polovině soutěže Radan Lenc


M l. B o l. – Po posledním zápase první půlky základní části Tipsport extraligy ročníku 2014/2015 na ledě Liberce se k mikrofonu postavil Radan Lenc (na snímku), jenž zaznamenal v utkání jedinou branku Boleslavských. Mluvil nejen o utkání, ale i o dosavadním průběhu sezony, kterou hodnotí spíše kladně. A dodal, že věří, že další partie základní části vynesou Bruslařům tolik bodů, aby i po jejím skončení zářila u názvu klubu minimálně taková poziční číslice, jaká nyní.

Radane, vrátíme se ještě k zápasu v Liberci, který jste prohráli 1:2 po prodloužení. Bohužel se chce říct: Už zase...

Máte pravdu. Byla to škoda, protože to byl už šestý zápas, který jsme ztratili v prodloužení, případně v nájezdech, ani jednu remízu jsme nedotáhli do vítězného konce. Myslím si, že jsme ten zápas mohli klidně vyhrát 1:0, ale bohužel jsme rychle dostali vyrovnávací branku. Celkově to bylo vyrovnané, ale v prodloužení rozhodl jeden výjezd a byl z toho gól.

Zápas to byl vskutku vyrovnaný, jenže dle mého názoru nebyl příliš pohledný a citelně z obou stran chyběly nějaké větší útočné výpady. Máte na to podobný názor?

Bylo to tak. Já si myslím, že ten hokej byl hodně poziční. Jak Liberec, tak i my jsme si hlídali po gólech ze začátku zápasu střední pásmo, aby nebyl nějaký brejk nebo něco podobného. V tom jsme uspěli, jen jsme zase nezvládli to prodloužení.

Bylo hodně znát, že v zápase chyběly hlavní opory Výborný s Brošem?

Takoví velcí hráči určitě vždycky chybí, to je jasné. Snažili jsme se je nahradit, samozřejmě jejich zkušenosti nenahradíme, ale tou bojovností se to dle mého názoru aspoň zčásti povedlo. A za bod, který jsme si před zápasem stanovili jako minimum, jsme rádi.

Je za vámi polovina základní části. Jak ji hodnotíte?

Je to jako na houpačce. Chvilku jsme vyhrávali, chvilku prohrávali, ale myslím si, že za přibližně osmnáct bodů za každou čtvrtku soutěže můžeme být obecně rádi. Když v té tabulce zůstaneme na současném (osmém – pozn. red.) místě i na konci základní části, tak to bude skvělé.

Můžete porovnat, jaké byly nálady a jak jste se cítili, když se několikrát v řadě prohrálo a pak zase vyhrálo?

Jak jsem říkal, že to bylo jako na houpačce, tak podobné to bylo i s náladou. Když se prohraje, tak si myslím, že není dobrá nálada v žádném týmu. Ale zase tu je prohra a „prohra“. Po dobrém výkonu můžeme koukat dopředu a stavět na něm, ale pokud se prohraje po výkonu bez bojovnosti, tak je to hodně špatné. Naštěstí když prohrajeme, tak o nás většinou platí ta možnost stavět na dobrém výkonu.

Na tuto sezonu zůstal víceméně pohromadě loňský útok, lze si v první polovině základní části pochvalovat, že panuje v této oblasti stabilní situace?

Žádná zásadní výměna hráčů v útočných řadách neproběhla, což je skvělé, protože máme dobrou partu. Nějaká zranění doplníme o hráče, které máme na hostováních či na střídavých startech, ale které zároveň známe my i trenéři, takže to pro nás není žádná nová tvář a je to hned dobré.

Co očekáváte od dalších bojů? Už v pátek 5. prosince jedete do Zlína a pak máte doma Pardubice...

Teď nás čeká Zlín a dál se nedívám, tedy my se nedíváme celkově. Ale určitě chceme hrát další čtvrtku soutěže minimálně tak jako doposud a to i bodově.

Sice je Zlín stále poslední, ale díky poslední výhře nad Slavií se veze na vítězné vlně. Myslíte, že je bude možné znovu šokovat tak, jako tomu bylo v prvním kole?

Když budeme hrát zodpovědně v obraně, tak určitě ano. K jejich zápasu: každá výhra dodává týmu sebevědomí, ale může tým také dost uspokojit. Já očekávám, že v jejich případě žádné uspokojení nebude, a myslím si, že do toho půjdou vší silou. Budeme muset proti nim hrát stejný hokej, kterým jsme získávali body zvenku, potom tam můžeme mít úspěch.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

24.2.2018

Hyka se poprvé prosadil

Tomáš Hyka se při svém třetím startu za Vegas Golden Knights premiérově prosadil a pomohl nováčkovi NHL k další výhře – tentokrát 6:3 nad Vancouverem.

20.2.2018

Hyka debutoval v NHL

Konečně se dočkal a my s ním! Tomáš Hyka má za sebou premiéru v NHL. Někdejší útočník Mladé Boleslavi byl v pondělí povolán z farmy do prvního týmu Las Vegas a za nováčka soutěže hned nastoupil v nočním duelu proti Anaheimu. Hokejisté Vegas podlehli 0:2, Hyka strávil na ledě 11 minut a 37 vteřin.

19.2.2018

Oba přáteláky v 11:30

Připomínáme dvě přátelská utkání mezi BK Mladá Boleslav a Dynamo Pardubice. Nejprve budou v úterý 20. února od 11:30 domácím týmem Bruslaři, o den později se pak pořadatelství otočí a odveta se tak odehraje na ledě Dynama - taktéž od 11:30. Protože jde pouze o modelové zápasy, nebude k dispozici online přenos. Utkání jsou ale přístupná veřejnosti.

13.2.2018

Na All Star Cup Žejdl

Jakub Orsava nakonec na All Star Cup 2018, který se koná 17. února v Bratislavě, ze zdravotních důvodů nepojede. Z řad Bruslařů jej nahradí Lukáš Žejdl.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

18.11.2017

St. dorost nepostoupil

Starší dorostenci skončili po základní části na 4. místě ve skupině, a přišli tak o možnost přímého postupu do playoff. Zúčastní se ale skupiny "O umístění," v níž si ještě mohou playoff vybojovat. Musí ale skončit nejhůře čtvrtí. V následné čtyřčlenné skupině by pak museli skončit alespoň druzí.

17.11.2017

Flynn do Kadaně

Útočník Oscar Flynn bude od soboty 18. listopadu na měsíčním hostování v prvoligové Kadani. "Dozvěděl jsem se po pátečním utkání juniorky v Liberci, že se mám v devět ráno hlásit v Kadani," komentuje svůj rychlý přesun talentovaný útočník a odchovanec Bruslařského klubu. Flynn by tak měl nastoupit už v sobotu proti Vsetínu. Kadaň je v tabulce poslední s pouhými 10 body.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz