Zatím je to jako na houpačce, říká v polovině soutěže Radan Lenc
3.12.2014 | Lukáš Chuchválek

Zatím je to jako na houpačce, říká v polovině soutěže Radan Lenc


M l. B o l. – Po posledním zápase první půlky základní části Tipsport extraligy ročníku 2014/2015 na ledě Liberce se k mikrofonu postavil Radan Lenc (na snímku), jenž zaznamenal v utkání jedinou branku Boleslavských. Mluvil nejen o utkání, ale i o dosavadním průběhu sezony, kterou hodnotí spíše kladně. A dodal, že věří, že další partie základní části vynesou Bruslařům tolik bodů, aby i po jejím skončení zářila u názvu klubu minimálně taková poziční číslice, jaká nyní.

Radane, vrátíme se ještě k zápasu v Liberci, který jste prohráli 1:2 po prodloužení. Bohužel se chce říct: Už zase...

Máte pravdu. Byla to škoda, protože to byl už šestý zápas, který jsme ztratili v prodloužení, případně v nájezdech, ani jednu remízu jsme nedotáhli do vítězného konce. Myslím si, že jsme ten zápas mohli klidně vyhrát 1:0, ale bohužel jsme rychle dostali vyrovnávací branku. Celkově to bylo vyrovnané, ale v prodloužení rozhodl jeden výjezd a byl z toho gól.

Zápas to byl vskutku vyrovnaný, jenže dle mého názoru nebyl příliš pohledný a citelně z obou stran chyběly nějaké větší útočné výpady. Máte na to podobný názor?

Bylo to tak. Já si myslím, že ten hokej byl hodně poziční. Jak Liberec, tak i my jsme si hlídali po gólech ze začátku zápasu střední pásmo, aby nebyl nějaký brejk nebo něco podobného. V tom jsme uspěli, jen jsme zase nezvládli to prodloužení.

Bylo hodně znát, že v zápase chyběly hlavní opory Výborný s Brošem?

Takoví velcí hráči určitě vždycky chybí, to je jasné. Snažili jsme se je nahradit, samozřejmě jejich zkušenosti nenahradíme, ale tou bojovností se to dle mého názoru aspoň zčásti povedlo. A za bod, který jsme si před zápasem stanovili jako minimum, jsme rádi.

Je za vámi polovina základní části. Jak ji hodnotíte?

Je to jako na houpačce. Chvilku jsme vyhrávali, chvilku prohrávali, ale myslím si, že za přibližně osmnáct bodů za každou čtvrtku soutěže můžeme být obecně rádi. Když v té tabulce zůstaneme na současném (osmém – pozn. red.) místě i na konci základní části, tak to bude skvělé.

Můžete porovnat, jaké byly nálady a jak jste se cítili, když se několikrát v řadě prohrálo a pak zase vyhrálo?

Jak jsem říkal, že to bylo jako na houpačce, tak podobné to bylo i s náladou. Když se prohraje, tak si myslím, že není dobrá nálada v žádném týmu. Ale zase tu je prohra a „prohra“. Po dobrém výkonu můžeme koukat dopředu a stavět na něm, ale pokud se prohraje po výkonu bez bojovnosti, tak je to hodně špatné. Naštěstí když prohrajeme, tak o nás většinou platí ta možnost stavět na dobrém výkonu.

Na tuto sezonu zůstal víceméně pohromadě loňský útok, lze si v první polovině základní části pochvalovat, že panuje v této oblasti stabilní situace?

Žádná zásadní výměna hráčů v útočných řadách neproběhla, což je skvělé, protože máme dobrou partu. Nějaká zranění doplníme o hráče, které máme na hostováních či na střídavých startech, ale které zároveň známe my i trenéři, takže to pro nás není žádná nová tvář a je to hned dobré.

Co očekáváte od dalších bojů? Už v pátek 5. prosince jedete do Zlína a pak máte doma Pardubice...

Teď nás čeká Zlín a dál se nedívám, tedy my se nedíváme celkově. Ale určitě chceme hrát další čtvrtku soutěže minimálně tak jako doposud a to i bodově.

Sice je Zlín stále poslední, ale díky poslední výhře nad Slavií se veze na vítězné vlně. Myslíte, že je bude možné znovu šokovat tak, jako tomu bylo v prvním kole?

Když budeme hrát zodpovědně v obraně, tak určitě ano. K jejich zápasu: každá výhra dodává týmu sebevědomí, ale může tým také dost uspokojit. Já očekávám, že v jejich případě žádné uspokojení nebude, a myslím si, že do toho půjdou vší silou. Budeme muset proti nim hrát stejný hokej, kterým jsme získávali body zvenku, potom tam můžeme mít úspěch.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

30.4.2018

Hyka na MS

Tým Tomáše Hyky v zámořském AHL Chicago Wolves vypadl v play-off a boleslavský odchovanec dostal od Vegas Golden Knights svolení k návratu domů i k připojení se k českému národnímu týmu na blížící se mistrovství světa. Další boleslavský odchovanec Vojtěch Mozík se do Dánska bohužel nepodívá. Pětadvacetiletého obránce vyřadilo zranění.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz