Ml. Boleslav
5:2(1:0, 2:1, 2:1)
Příbram

28.11.2016, Jitka Čechová

M l. B o l. – Na mladoboleslavský led přijel předposlední tým tabulky HC Příbram. Boleslavské béčko je poslední a na Příbram ztrácel čtyři body, proto muselo nutně vyhrát a snížit tak ztrátu na jeden bod. A to se jim povedlo, po devíti prohrách v řadě konečně vyhrálo a to poměrem 5:2.

Branky a nahrávky: 13. Kristek (Protivný M.), 23. Rovný (Christov), 26. Rovný (Protivný J.), 47. Christov (Škoda, Rovný), 57. Rovný (TS) – 26. Mácha (Pavel), 53. Šmejkal (Svoboda). Rozhodčí: Doubek, Větrovský, Cicvárek. Vyloučení: 12:10. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 40.
Ml. Boleslav Krofta (Kořínek) - Bartoš, Budín, Kejmar, Šanko, Kukla, Franc – Christov, Škoda, Rovný, Kristek, Protivný J., Protivný M., Ficek Michal, Vajsejtl, Ficek Milan ml., Mareš, Vaníček. Trenér Lejsek.

Komentář k utkání

Už od prvního vhazování bylo vidět, že Boleslavští chtějí vyhrát, dobře bránili a vyčkávali na chyby soupeře. Ve 12. minutě nabídla Příbram domácím možnost přesilové hry, kterou využili, Michal Protivný nahrával a Jirka Kristek dostal puk do příbramské sítě 1:0.

Druhou třetinu odstartovali opět lépe Boleslavští, ve 23. minutě Lukáš Christov nahrál ze zabrány volnému Lukášovi Rovnému, který bekhendem prostřelil příbramského brankáře a zvýšil na 2:0. Ve 26. minutě už to bylo 3:0, opět se trefil Lukáš Rovný po přihrávce Honzy Protivného. Tento stav vydržel necelou minutu, Příbramští dokázali snížit zásluhou Máchy 3:1.

Třetí třetina se nesla v duchu těch předchozích. Ve 47. minutě přidali Boleslavští další branku, Lukáš Rovný nahrál mezi kruhy Lukášovi Christovovi, jeho střelu brankář vyrazil, tentýž hráč si dojel pro dorážku a zasunul puk do prázdné branky 4:1. V 53. minutě dokázala Příbram ještě snížit na 4:2, trefil se Šmejkal, ale to bylo z příbramské strany vše. V 57. minutě se řítil ze strany sám na branku Lukáš Rovný, který byl faulován a rozhodčí po právu odpískal trestné střílení. To krásně Lukáš proměnil, když vykoupal příbramského brankáře a bekhendem do víka završil svůj hatrick na konečných 5:2. Boleslavští zaslouženě vyhráli i díky výborně chytajícímu Kroftovi.

Partneři

Související
články

Ostatní

18.5.2017

M. Látal hostem

Při čtvrtfinálovém utkání Česko – Rusko bude jedním z hostů Hokejové arény v Mladé Boleslavi Na Karmeli útočník BK Mladá Boleslav Martin Látal. Zápas začíná v 16:15, moderovaná beseda o patnáct minut dřív. Přijďte fandit a dozvědět se pár zajímavých věcí!

15.5.2017

Hosty Žabka a Skořepa

V rámci zápasu českého národního týmu se Švýcarskem budou v úterý 16. května hosty Na Karmeli asistent trenéra A týmu Bruslařů Boris Žabka a junior Dominik Skořepa, který se po automobilové nehodě zase dokázal postavit na nohy. Dorazte na 16. hodinu.

10.5.2017

Hrdinka Na Karmeli

Dalším hostem Pavla Petra v Hokejové aréně Na Karmeli bude boleslavský obránce František Hrdinka. Tak se přijďte ve čtvrtek 11. května v rámci zápasu Česko - Norsko podívat. Začíná se už v 15:45.

8.5.2017

Češi otočili s Finskem

Nucené odstoupení Jakuba Voráčka ze zápasu s Finy paradoxně pomohlo Tomáši Hykovi, který se díky tomu dostal více na led. Zprvu ztracené utkání dospělo až do samostatných nájezdů, ve kterých jel právě i boleslavský odchovanec. Sice jej neproměnil, Češi se ale i tak mohou radovat ze skvělého obratu a vítězství 4:3.

8.5.2017

Hokejová aréna

Dvojnásobné zastoupení bude mít BK Mladá Boleslav při pondělním programu v Hokejové Aréně Na Karmeli v Mladé Boleslavi. Součástí projekce zápasu hokejového mistrovství světa mezi Českém a Finskem bude beseda s Davidem Vrbatou a Janem Hanzlíkem. Ta začne v 19:45.