Boleslavští hokejisté přišli o vedení a v Ostravě nakonec prohráli
HC VÍTKOVICE RIDERA
3:2(1:1, 0:0, 2:1)

26.12.2016, Vojtěch Drbohlav, hokej.cz

O s t r a v a – Na 2. svátek vánoční odcestovali boleslavští hokejisté do Ostravy. Místo některých tradičních postav s sebou Bruslaři vzali například Jiřího Kurku, Tomáše Jiránka či Oscara Flynna, který zažil první utkání v dresu boleslavského A týmu. Druzí dva jmenovaní však do utkání nezasáhli, což znamená, že Mladá Boleslav odehrála duel na tři formace. Utkání bylo sice ještě v úvodu třetí třetiny vyrovnané, jenže potom hosté neproměnili trestné střílení. Následovaly dvě branky Vítkovic, přičemž Bruslaři už jen snížili. Znovu tedy prohráli a v souboji s tabulkovým sousedem přišli o důležité body.

Branky a nahrávky: 13. Hrbas (Olesz, Hudeček), 44. Hudeček, 45. Tomi (Gřeš) – 2. Lenc (Klepiš, Trončinský), 49. Orsava (Jonák, Látal). Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 5 403. Střely na branku: 22:34. Zblokované střely: 7:11. Hity: 19:16. Vhazování: 47:29. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2.
HC VÍTKOVICE RIDERA Dolejš – Sloboda (A), Klok, Sedlák, Hrbas, L. Kovář, Výtisk (A), Urbanec – Tybor, O. Roman, Kucsera – Vandas, E. Němec, D. Květoň – Hudeček, Stastny, Olesz (C) – Gřeš, Tomi

BK Mladá Boleslav Lukáš – Kučný, Trončinský, Kurka, Hanzlík (C), Stříteský, T. Voráček, Štich – Hyka, Musil, Lenc (A) – Orsava, Klepiš, Žejdl – Pospíšil, Jonák, Látal

Komentář k utkání

Bruslaři vstoupili do pondělního utkání velice dobře. Hned po 85 sekundách hry se v přesilové hře na modré čáře napřáhl Jakub Klepiš a jeho střelu tečoval přesně mezi tři tyče Radan Lenc. I poté byla Mladá Boleslav mírně aktivnější, ale žádnou výraznější šanci si nepřipsala.

Kolem poloviny první třetiny však Vítkovičtí zabrali a začali se víc tlačit před bránu. V jednu chvíli už se dokonce část ostravských příznivců radovala z gólu, jenže puk ve skrumáži nepřekročil brankovou čáru. Vítkovice pak hrály svou první přesilovku v zápase, kterou stejně jako Mladá Boleslav využily. Ostravané si vytvořili velký závar v brankovišti, přičemž žádný z Bruslařů nezvládl dostat puk pryč. Toho využil Marek Hrbas, jemuž se podařilo protlačit puk do branky středočeského celku. Závěr první třetiny pak už výraznější šance na změnu skóre nenabídl, oba týmy šly tedy po 20 minutách do kabin za vyrovnaného stavu 1:1.

Hned zkraje druhého dějství mohli boleslavští hokejisté dostat vedení zpět na svou stranu. Lencovu střelu mohl dorážet do vítkovické branky Pavel Musil, jenže domácí další inkasované brance zabránili. Potom už nebylo k vidění moc šancí, nejprve nevyužily svou přesilovou hru Vítkovice, jenže následně ani Mladá Boleslav, která v ní byla poměrně stabilní a nedokázala si vytvořit moc šancí či střel. A když už, tak byly z dálky.

Na konci druhé třetiny měli Středočeši další šanci k tomu, aby přidali branku, jenže ani tentokrát nebyli úspěšní. Mladoboleslavští si vytvořili slušný závar před brankou Vítkovic, Lukáš Žejdl ani Jakub Orsava se však neprosadili. Po čtyřiceti minutách bylo tedy skóre stále 1:1 a diváci se mohli těšit na napjatou třetí třetinu.

Mladá Boleslav zahodila na začátku třetí třetiny naprosto jedinečnou šanci na vedoucí gól. Po 27 sekundách byl faulován Tomáš Hyka, jemuž rozhodčí následně dopřáli možnost samostatného nájezdu. Boleslavský útočník jej ale neproměnil, když trefil brankáře Dolejše pouze do lapačky. Následně měli k dispozici přesilovou hru hokejisté vítkovické Ridery. Sice ji nevyužili, krátce po jejím vypršení se však Ostravané prosadili zásluhou Jana Hudečka. K Tomáši Voráčkovi se před brankou dostal puk, jenže někdejší reprezentační bek nedokázal puk vyhodit z pásma, ten se následně odrazil k volnému vítkovickému hráči, jenž kotouč ukázkově zametl pod víko Lukášovy brány.

Netrvalo dlouho a Vítkovice už vedly o dvě branky. Radan Lenc trestuhodně za brankou neudržel puk, který se dostal k úplně volnému Vojtěchu Tomimu, který z bezprostřední blízkosti bez problémů prostřelil Jana Lukáše v boleslavské brance, jemuž spoluhráči opět moc nepomohli. Už to vypadalo, že je s Mladou Boleslaví ámen, jenže hokejisté Bruslařského klubu utkání přeci jen ještě zdramatizovali. Gól na 3:2 z pohledu domácích obstaral Jakub Orsava, který s pukem objel branku a nakonec ze skrumáže procpal do sítě.

Následně se Bruslařům nepodařilo přidat další branku. Intenzivně se o to snažili zejména při hře bez brankáře, jenže ani tam nedopustili ostravští hokejisté zdramatizování utkání, které tedy skončilo 3:2. Trenér Vladimír Vůjtek na střídačce Vítkovic tedy zažil povedený zápas, naopak František Výborný rozhodně mohl litovat ztraceného vedení.

Pavel Trnka (HC Vítkovice Ridera): Sehráli jsme naše typické utkání, kdy to bylo čistě jen o bojovnosti. Začátek z naší strany nebyl úplně ideální. Vypadalo to, že jsme nechali nohy pod vánočním stromečkem, naštěstí od půlky třetiny se to zlepšilo. Ve druhém dějství nás podržel gólman, odchytal výborné utkání. V závěru to byla klasická bojovnost. Jsme strašně rádi, že se to na naši stranu přiklonilo a že jsme získali proti tak silnému soupeři všechny tři body, které jsme hodně potřebovali.

Boris Žabka (BK Mladá Boleslav): V naší situaci, kdy potřebujeme body, se nám takové utkání velmi těžce hodnotí. Po vyrovnané první třetině jsme ve druhém dějství přitlačili a vytvořili si spoustu šancí, ale neproměnili jsme je. Stejně jako samostatný nájezd na začátku třetí třetiny. Pak jsme udělali hloupé chyby, které soupeř potrestal. Štěstíčko se na naši stranu nepřiklonilo. Bylo tam vidět zlepšení, akorát potřebné štěstí se urazilo. Chvíli bude trvat, až se to otočí. Povede se to jedině naší poctivou prací. Věříme, že to bude co nejdřív a uděláme pro to maximum.