Bruslaři nestačili na Liberec, Tygři jedou domů s plným ziskem
BK Mladá Boleslav
1:3(0:1, 0:1, 1:1)
Bílí Tygři Liberec

Bruslaři nestačili na Liberec, Tygři jedou domů s plným ziskem

15.1.2017, Michal Konvalina

M l. B o l. – Po vynikajícím pátečním výsledku na ledě Třince se Bruslařský klub představil doma a vyzval další tým z čela tabulky, postavil se regionálnímu rivalovi z Liberce. V mladoboleslavské ŠKO-ENERGO Aréně se před bouřlivým publikem hrál parádní ofenzivní hokej a hutná atmosféra zápasu dodávala další rozměr. Celých 60 minut se bojovalo naplno a domácí se před koncem vehementně drali za vyrovnáním, minutu před sirénou ale o výhře hostů definitivně rozhodl druhý zásah Jana Stránského.

Branky a nahrávky: 45. Lenc (Hyka) – 17. P. Jelínek (Radivojevič, Vitásek), 26. J. Stránský, 59. J. Stránský. Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:7, navíc Stránský (LIB) 10 min. OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3768. Střely na branku: 36:26. Zblokované střely: 4:6. Hity: 11:9. Vhazování: 24:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
BK Mladá Boleslav Maxwell – Holub, Trončinský, T. Voráček, Hanzlík (C), Kučný, Bernad, Pastor – Lenc, Musil, Hyka – Vampola (A), Klepiš, Pabiška (A) – Látal, Žejdl, Jonák – Jiránek, Urban, Ďurač

Bílí Tygři Liberec Will – Vitásek, Kolmann, Derner, Pyrochta, Mojžíš (A), Plutnar, Husa, Bednář – L. Krenželok, P. Jelínek, Svačina – Radivojevič (C), Bulíř, Valský – J. Mikyska, Bližňák, J. Stránský – J. Vlach, Vantuch, Ordoš

Komentář k utkání

Úvodní okamžiky duelu patřily domácím. Holubovo nahození dojel Hyka, protáhl se mezi obránci Liberce a poslal puk za bránu. Svého útočného kolegu jel podpořit Lenc, toho však tvrdě dohrál Bulíř a hned po zhruba 40 sekundách hry se emoce rozhořely naplno. Po necelých dvou minutách jsme byli svědky první početní výhody. Na dvě minuty za držení šel na trestnou lavici pykat Mário Bližňák. Bruslaři v početní výhodě zahrozili, Musil najel po pravé straně až k brankovišti a hledal na druhé tyči Hyku, Will se ale fantasticky přesunul a šanci zlikvidoval. Vzápětí nahodil od modré Bernad a puk proskákal jen těsně vedle kolem pravé tyče liberecké brány. Po Bližňákově návratu sice s pukem hráli více hosté ze severu Čech, další nadějné akce se ale dočkali domácí hráči. Klepiš projel po pravém mantinelu a vyslal do brankoviště ostrou nahrávku, na tu ale ani Pabiška, ani Vampola nedokázali zareagovat. Na druhé straně se individuálním výpadem blýskl Michal Bulíř, který prověřil Maxwellovu pozornost střelou z pravého kruhu a následně se ještě pokusil o dorážku vlastního pokusu, kotouč ale přeletěl domácí klec. Ve své druhé šanci se pak ocitl nejproduktivnější Bruslař Tomáš Hyka, který šikovně tečoval nahození jmenovce Voráčka, Roman Will ale přesvědčivě zasáhl a nebezpečí zažehnal. Na druhé straně ujel nalevo Bližňák, jeho nahrávka mezi kruhy ale nikoho z Libereckých nenašla.

Posléze spolu pohlednou akci sehráli Klepiš s Jonákem – prvně jmenovaný využil zadovky svého spoluhráče a vypálil, Will puk vyrazil a Jonák se pokusil o dorážku, i s tím si ale hostující gólman poradil. Hned z protiútoku zahrozil Petr Jelínek, proti jeho tvrdé střele z levého kruhu Brandon Maxwell vytrčil lapačku a efektním semaforem zhatil velkou šanci. Po zhruba jedenácti minutách dostali početní výhodu k dispozici i hosté – Jan Ordoš se probil zleva až do brankoviště a Kučný mu znemožnil zakončení jen za cenu sekání. Domácí ale přestáli první kombinaci Tygrů a vzápětí vyhodili, načež se k puku dostal Klepiš a skvělou prací u mantinelu donutil Radivojeviče ke krosčeku a vynutil si srovnání počtu hráčů na ledě. Za stavu 4 na 4 se na ledě nic převratného nestalo a v následné zkrácené přesilovce domácího týmu se o jediný vzrušující moment postaral ve velké formě hrající Hyka, jenž se protáhl po pravé straně až za kruh a jeho projektil Will musel vyrážet nad sebe. Čtyři minuty před koncem prvního dějství byl k velké nelibosti domácho publika vyloučen Jan Holub a diváci v boleslavské hale dali své rozhořčení pořádně nahlas najevo. K ještě větší zlobě v ochozech přispěl fakt, že Tygři v početní výhodě udeřili – Radivojevič nahodil puk zpoza levého kruhu a Petr Jelínek pohotovou tečí překonal Maxwella. Hned vzápětí střílel nebezpečně Vlach, poté se už hra zklidnila. V poslední minutě ještě zabojoval v útočném pásmu Pabiška, zachytil rukavicí Willovo vyhození, puk ale za záda libereckého gólmana neprotlačil.

Druhá třetina začala ve stejném duchu, v jakém skončilo prvních 20 minut. Tomáš Hyka hned v úvodu zahrozil poté, co vystihl špatnou rozehrávku hostí, Will byl ale pozorný. Další solidní šanci ke snížení si vypracovali domácí Látal s Urbanem. Prvně jmenovaný uvolnil kolem posledního obránce svého spoluhráče, který ještě chtěl celou akci vyšperkovat zpětnou nahrávkou, tu ale pokryl pohotový Roman Will. Na druhé straně z protiútoku pálil Valský, ani Maxwell se ale nenechal zaskočit. Po Urbanově střele zleva se pak vhazovalo před Willem a po vyhraném buly měl vyrovnání na hokejce Hyka, který se protlačil k puku přes obránce a z otočky na pravé straně brankoviště jen o chloupek minul vzdálenější tyč Willovy klece. Z protiútoku však udeřilo na druhé straně – Ordoš vybojoval puk na pravém křídle a mezi kruhy se zjevil Jan Stránský, roztáhl Maxwella dlouhou kličkou doleva a podél amerického gólmana domácího týmu zvýšil na 2:0. Poté se už podruhé v utkání ukázal prakticky totožnou akcí Michal Bulíř, který vybruslil od mantinelu na pravý kruh a vypálil, Maxwell puk vyrazil do rohu. Následně byli po menší strkanici vyloučeni Valský a Holub a vzápětí šli Boleslavští dokonce do tří, za sekání šel na trestnou lavici Klepiš. V následné přesilovce nabil Mikyska na modré Radivojevičovi, jehož bombu ale Maxwell viděl a puk ukryl ve výstroji. Po podobné situaci z druhé strany pálil Bulíř a dotírající Jelínek se důrazně tlačil do brány, což domácí beky nenechalo chladnými a strhla se další menší potyčka. Z trestné lavice naskočivší Valský se pak hned zapojil do přesilovkové akce Liberce, po zpětné nahrávce zpoza brány ale z pravého kruhu pálil nad a následnou střelu aktivního Branka Radivojeviče ukryl v lapačce Maxwell. Na druhé straně prověřil Willa po křížném Vampolově pasu pohotovou střelou z levého mantinelu Pabiška a vzápětí po dravém průniku Klepiše z pravého křídla zachytil puk před do brankoviště dojíždějícím Pabiškou pohotový Mojžíš.

Poté domácím dvakrát pomohl nepředvídatelný odraz od zadního mantinelu, nebezpečně zakončovali Žejdl a Hyka, Will ale nekapituloval. Poté byl na dvě minuty za držení vyloučen liberecký Vitásek a hned po začátku přesilové hry měli domácí velikou šanci. Trončinský parádní křížnou nahrávkou našel nalevo Hyku, tomu ale zakončení zhatil tygří skok Willa, který se hned nato skvěle zorientoval a zastavil i Musilovu dorážku. V další šanci se ocitl znovu Tomáš Hyka, který se protáhl po pravém mantinelu a před bránou se pustil do dlouhé kličky, zakončení mu ale na poslední chvíli znemožnil zákrok obránce. Trončinský poté poslal puk od modré před Willa, kde se k dorážce dral Vampola, ani z toho ale domácí neudeřili. Poté se Vampola opřel do střely od modré, po nepřehledné situaci před Willem ale hostující brankář přišel o helmu a sudí se shodli, že to byla vina Tomáše Urbana, který v momentě, kdy se Vitásek vrátil do hry, odešel na trestnou, a přesilovku si tak naopak zahráli hosté. Nebezpečně pálil právě Vitásek, nemířil však přesně a puk skončil na zadním mantinelu. V závěru početní výhody Mikyskovi nesedla rána a Musil vyrazil do protiakce. Podpořil jej i navrátilec Urban, jeho střelu ale zablokoval liberecký zadák. Dál se o snížení snažili domácí, po sražené střele Látala se puku ujal Vampola a uvolnil nalevo Trončinského, který pálil tvrdě, Will ale přesvědčivě zakročil a poradil si i se střelou Kučného, která přišla vzápětí. Blízko ke gólu byl zhruba minutu před koncem druhé dvacetiminutovky Pabiška, po jehož průniku zprava zazvonila tyč Willovy brány! Půlminutu před koncem byl za hákování vyloučen hostující Bližňák a domácím se tak naskytla výhoda jednoho muže v poli. V oslabení ale naopak mohl zahrozit Vantuch, který pálil tvrdě po rychlém úniku a Maxwell zastavil kotouč ramenem.

Do třetí třetiny utkání tak domácí tým vstoupil v početní výhodě a o její zužitkování se snažil po rychlé výměně puku s Klepišem Tomáš Hyka, jeho rána od levého mantinelu ale Willa moc nezaměstnala, liberecký gólman puk srazil do rohu. V další šanci se po zaváhání liberecké obrany ocitl Látal, poskakující puk ale z prvního dotyku usměrnil jen do boční sítě. Boleslavský rychlík pak projevil svou obětavost, protože zastavil Pyrochtu, který už už natahoval ke střele po rychlé protiakci Tygrů. Na druhé straně poslal puk do ohně Žejdl, jeho ukrytá střela ale nakonec nic velkého nepřinesla. Boleslavští však mohli v útočení pokračovat, Kučného poslal k ledu tvrdý zákrok Jana Stránského, který dostal 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. V následné početní výhodě se domácí dočkali snížení, na levé straně sebral puk Hyka a poslal jej před bránu, kde se mezi kruhy rychlou otočkou uvolnil Radan Lenc a prostřelil Willa. Pak se dopředu vydali Žejdl s Musilem a unikající Pavel Musil byl faulován, dvě minuty za podražení si šel odsedět Plutnar. V početní výhodě poslal puk před Willa Klepiš, brankář Tygrů ale kotouč sebral a po krátké strkanici se mohlo pokračovat.

Bruslaři pak hosty zavřeli před Willem, za celé dvě minuty si dokázali vytvořit snad čtyři velké šance, gólman Liberce ale nekapituloval a udržel svůj tým ve vedení. Těsně po Plutnarově návratu na led ujel na levém křídle Bulíř, proti jeho bekhendovému zakončení ale Maxwell dokázal zakročit. Sedm minut před koncem byl vyloučen Marek Trončinský, jenž se proti pravidlům provinil hákováním. Hosté si při výhodě jednoho muže v poli dokázali vytvořit zajímavé šance, domácí obrana podporovaná Maxwellem ale fungovala dobře a Bruslaři oslabení přestáli. Domácí se dál tlačili za vyrovnáním a Trončinský si připsal nebezpečnou střelu, Will ale odolával. Následně se zprava na střed proháčkoval Musil a posunul puk do jízdy Klepišovi, jenž jen o kousek minul vzdálenější tyč liberecké klece. Zhruba 80 sekund před koncem se domácí odhodlali ke hře se šesti hokejisty v poli, 62 sekund před závěrečnou sirénou je ale potrestal Jan Stránský, kterému po zisku puku přenechal kotouč před volnou klecí Jelínek. Na druhé straně se ještě o korekci skóre pokusil Pavel Musil, ale neotočil se kolem obránce a z plného bodového zisku se radují hosté zpod Ještědu.

Ohlasy trenérů

Boris Žabka, BK Mladá Boleslav: Do zápasu jsme vstoupili se zbytečným respektem k soupeři. I když jsme se snažili tomu vyhnout, tak se nám to stalo. Nedostávali jsme se do hry, do které jsme chtěli a dostali jsme i první gól. V kabině jsme si k tomu něco řekli a druhá třetina už byla lepší. Bohužel jsme se ale dopustili chyby, kterou soupeř potrestal. Po našem snížení se karta obrátila, měli jsme ještě dost šancí, ale už bylo asi pozdě. Bojovnost nám v závěru nechyběla, ale body nám to bohužel nepřineslo.

Filip Pešán, Bílí Tygři Liberec: Odehráli jsme disciplinovaný zápas, alespoň v prvních dvou třetinách jsme byli trpěliví a dobře organizovaní. Ve třetí třetině se nám to ale začalo trochu vymykat z rukou, dostali jsme tři menší tresty a to málem zamíchalo průběhem zápasu. Nakonec ale díky obětavosti a skvělému Willovi v brance jsme domácímu tlaku odolali a vezeme si dobré tři body.

 

Partneři

Aktuality

22.3.2017

Stříteský podepsal

Novou dvouletou smlouvu podepsal s BK Mladá Boleslav šestadvacetiletý obránce Matěj Stříteský. Dres Bruslařů tak bude oblékat minimálně do dubna 2019.

17.3.2017

Vypnutí DF

BK Mladá Boleslav oznamuje, že v pátek 17. března dojde ve večerních hodinách k vypnutí diskusního fóra na oficiálních stránkách klubu. Debatujícím budou nadále k dispozici sociálních sítě či fórum na oficiálních stránkách FANKLUBU Bruslařů.

13.3.2017

HyMuLe v nároďáku

Sezona sotva skončila, ale reprezentační trenér Jandač již pozval tři hráče na jeden z přípravných kempů před květnovým MS v hokeji, které se bude konat v Německu a ve Francii. Nominována byla první formace Bruslařů - Tomáš Hyka, Pavel Musil a Radan Lenc (boleslavskými fanoušky s oblibou přezdívaná coby HyMuLe). Pro Pavla Musila se jedná o první pozvánku do národního týmu.

10.3.2017

R. Vrbata slaví 1000

Milník s hořkou příchutí prožil v NHL Radim Vrbata. Odehrál zápas číslo 1000 v nejprestižnější hokejové lize světa a stal se 310. hráčem ligy, z toho 10. Čechem, který se na tuto metu dostal. První zápas si připsal v sezóně 2001/2002, jubilejní tisící ale skončil pro rodáka z Mladé Boleslavi porážkou 2:3 v prodloužení s Ottawou.

10.3.2017

Předprodej na pátek

Vstupenky na čtvrtý zápas předkola play-off Tipsport extraligy s Chomutovem jste mohli kupovat hned po čtvrtečním zápase. Kdo to nestihl, má ještě možnost v pátek 10. března od 9 do 12 hodin. Poté budou vstupenky k dostání na pokladnách hodinu před začátkem utkání.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

24.3.2017

Výsledky zápasů

Starší dorostenci v úterním domácím zápase s Českými Budějovicemi prohráli. Na Jihočechy nestačili poměrem 1:4. Naopak juniorům se proti Slavii Praha dařilo. Ve ŠKOENERGO Aréně zvítězili 6:4. Góly domácích obstarali: Dančišin 2, Kučera 2, Dvořák a Foerster. Nyní se na stadionu rozpustí led a hráče boleslavské akademie čeká zhruba měsíční volno.

20.3.2017

Přípravné zápasy

Starší dorostenci i junioři stále trénují na ledě s hráči, s nimiž budou chtít odehrát následující sezónu. V úterý 21. března přivítají starší dorostenci v rámci přípravného zápasu České Budějovice. Hrát se bude od 16:15. Ve čtvrtek 23. března pak sehrají přípravný zápas i junioři, kteří přivítají v 17:15 na domácím ledě Slavii Praha.

17.3.2017

Flynn opět v repre U18

Útočník Oscar Flynn si svými výkony v uplynulém týdnu řekl o pozvánku na další přípravný kemp před mistrovstvím světa hráčů do 18 let. Ten se uskuteční od pondělí 20. do čtvrtka 23. března 2017 v Hradci Králové.

14.3.2017

Mazancová v repre U15

Útočnice Tereza Mazancová byla nominována na tréninkový kemp reprezentace do 15 let, který se bude konat v termínu od 31. března do 2. dubna v Poděbradech.

13.3.2017

Flynn v repre U18

Útočník Oscar Flynn byl nominován na jeden z přípravných a tréninkových kempů reprezentace do 18 let před mistrovstvím světa, které se letos bude konat na sousedním Slovensku. Tréninkový kemp se koná od pondělí 13. do čtvrtka 16. března 2017.

6.3.2017

Junioři s Američany

Junioři BK Mladá Boleslav sehrají ve středu 8. března přátelské utkání s týmem americké univerzity Wyoming Seminary Blue Knights. Jde o univerzitu v Pennsylvanii, její hokejový tým funguje od roku 1991. Zápas s Bruslaři začne v 17 hodin.

4.3.2017

Poslední zápas sezóny

Boleslavská mládež se se sezónou 2016/2017 definitivně rozloučí v neděli 5. března, kdy svůj zápas odehraje v pravé poledne mladší dorost. Zakončí mladší dorostenci ročník vítězně? Můžete se přijít podívat osobně do ŠKOENERGO Arény, případně sledovat naše on-line zpravodajství. Již nyní máme připravené rozhovory s trenéry boleslavské akademie, kteří budou hodnotit sezónu. Těšte se na ně v následujících týdnech.

3.3.2017

Hráči U14 v repre

Obránce Tomáš Lhota a útočník Daniel Sluka byli nominováni na specializované tréninky útočníků a obránců pod záštitou ČSLH. Oba hráči 8. třídy BK Mladá Boleslav se zúčastní tréninkového kempu v Chomutově 6. března 2017.

27.2.2017

Krofta v playoff 2.ligy

Brankář Michal Krofta zažil v pondělí 27. února premiéru ve 2. lize. Gólman juniorky naskočil rovnou do druhého utkání osmifinále play off. Ve 36. minutě nahradil Jaroslava Brázdila. Boleslavský brankář však nezabránil další prohře Nymburku proti silnému Jablonci nad Nisou. Středočeši jsou tedy na pokraji vyřazení.

25.2.2017

Junioři bez play-off

Junioři Bruslařského klubu nemají už ani teoretickou šanci na postup do play-off. Na osmé místo už ztrácejí nedosažitelných 13 bodů. Bruslaři zakončí základní část 2. března v Hradci Králové, poté jim končí sezóna.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2017 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz