Bruslaři nestačili na Liberec, Tygři jedou domů s plným ziskem
Ml. Boleslav
1:3(0:1, 0:1, 1:1)
Liberec

Bruslaři nestačili na Liberec, Tygři jedou domů s plným ziskem

15.1.2017, Michal Konvalina

M l. B o l. – Po vynikajícím pátečním výsledku na ledě Třince se Bruslařský klub představil doma a vyzval další tým z čela tabulky, postavil se regionálnímu rivalovi z Liberce. V mladoboleslavské ŠKO-ENERGO Aréně se před bouřlivým publikem hrál parádní ofenzivní hokej a hutná atmosféra zápasu dodávala další rozměr. Celých 60 minut se bojovalo naplno a domácí se před koncem vehementně drali za vyrovnáním, minutu před sirénou ale o výhře hostů definitivně rozhodl druhý zásah Jana Stránského.

Branky a nahrávky: 45. Lenc (Hyka) – 17. Jelínek (Radivojevič, Vitásek), 26. Stránský, 59. Stránský. Rozhodčí: Hradil, Kubičík – Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:7, navíc Stránský (LIB) 10 min. za zásah do oblasti hlavy a krku. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 768. Střely na branku: 36:26. Zblokované střely: 4:6. Hity: 11:9. Vhazování: 24:32. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.
Ml. Boleslav Maxwell – Holub, Trončinský, Voráček, Hanzlík (C), Kučný, Bernad, Pastor – Lenc, Musil, Hyka – Vampola (A), Klepiš, Pabiška (A) – Látal, Žejdl, Jonák – Jiránek, Urban, Ďurač

Liberec Will – Vitásek, Kolmann, Derner, Pyrochta, Mojžíš (A), Plutnar, Husa, Bednář – Krenželok, Jelínek, Svačina – Radivojevič (C), Bulíř, Valský – Mikyska, Bližňák, Stránský – Vlach, Vantuch, Ordoš

Komentář k utkání

Úvodní okamžiky duelu patřily domácím. Holubovo nahození dojel Hyka, protáhl se mezi obránci Liberce a poslal puk za bránu. Svého útočného kolegu jel podpořit Lenc, toho však tvrdě dohrál Bulíř a hned po zhruba 40 sekundách hry se emoce rozhořely naplno. Po necelých dvou minutách jsme byli svědky první početní výhody. Na dvě minuty za držení šel na trestnou lavici pykat Mário Bližňák. Bruslaři v početní výhodě zahrozili, Musil najel po pravé straně až k brankovišti a hledal na druhé tyči Hyku, Will se ale fantasticky přesunul a šanci zlikvidoval. Vzápětí nahodil od modré Bernad a puk proskákal jen těsně vedle kolem pravé tyče liberecké brány. Po Bližňákově návratu sice s pukem hráli více hosté ze severu Čech, další nadějné akce se ale dočkali domácí hráči. Klepiš projel po pravém mantinelu a vyslal do brankoviště ostrou nahrávku, na tu ale ani Pabiška, ani Vampola nedokázali zareagovat. Na druhé straně se individuálním výpadem blýskl Michal Bulíř, který prověřil Maxwellovu pozornost střelou z pravého kruhu a následně se ještě pokusil o dorážku vlastního pokusu, kotouč ale přeletěl domácí klec. Ve své druhé šanci se pak ocitl nejproduktivnější Bruslař Tomáš Hyka, který šikovně tečoval nahození jmenovce Voráčka, Roman Will ale přesvědčivě zasáhl a nebezpečí zažehnal. Na druhé straně ujel nalevo Bližňák, jeho nahrávka mezi kruhy ale nikoho z Libereckých nenašla.

Posléze spolu pohlednou akci sehráli Klepiš s Jonákem – prvně jmenovaný využil zadovky svého spoluhráče a vypálil, Will puk vyrazil a Jonák se pokusil o dorážku, i s tím si ale hostující gólman poradil. Hned z protiútoku zahrozil Petr Jelínek, proti jeho tvrdé střele z levého kruhu Brandon Maxwell vytrčil lapačku a efektním semaforem zhatil velkou šanci. Po zhruba jedenácti minutách dostali početní výhodu k dispozici i hosté – Jan Ordoš se probil zleva až do brankoviště a Kučný mu znemožnil zakončení jen za cenu sekání. Domácí ale přestáli první kombinaci Tygrů a vzápětí vyhodili, načež se k puku dostal Klepiš a skvělou prací u mantinelu donutil Radivojeviče ke krosčeku a vynutil si srovnání počtu hráčů na ledě. Za stavu 4 na 4 se na ledě nic převratného nestalo a v následné zkrácené přesilovce domácího týmu se o jediný vzrušující moment postaral ve velké formě hrající Hyka, jenž se protáhl po pravé straně až za kruh a jeho projektil Will musel vyrážet nad sebe. Čtyři minuty před koncem prvního dějství byl k velké nelibosti domácho publika vyloučen Jan Holub a diváci v boleslavské hale dali své rozhořčení pořádně nahlas najevo. K ještě větší zlobě v ochozech přispěl fakt, že Tygři v početní výhodě udeřili – Radivojevič nahodil puk zpoza levého kruhu a Petr Jelínek pohotovou tečí překonal Maxwella. Hned vzápětí střílel nebezpečně Vlach, poté se už hra zklidnila. V poslední minutě ještě zabojoval v útočném pásmu Pabiška, zachytil rukavicí Willovo vyhození, puk ale za záda libereckého gólmana neprotlačil.

Druhá třetina začala ve stejném duchu, v jakém skončilo prvních 20 minut. Tomáš Hyka hned v úvodu zahrozil poté, co vystihl špatnou rozehrávku hostí, Will byl ale pozorný. Další solidní šanci ke snížení si vypracovali domácí Látal s Urbanem. Prvně jmenovaný uvolnil kolem posledního obránce svého spoluhráče, který ještě chtěl celou akci vyšperkovat zpětnou nahrávkou, tu ale pokryl pohotový Roman Will. Na druhé straně z protiútoku pálil Valský, ani Maxwell se ale nenechal zaskočit. Po Urbanově střele zleva se pak vhazovalo před Willem a po vyhraném buly měl vyrovnání na hokejce Hyka, který se protlačil k puku přes obránce a z otočky na pravé straně brankoviště jen o chloupek minul vzdálenější tyč Willovy klece. Z protiútoku však udeřilo na druhé straně – Ordoš vybojoval puk na pravém křídle a mezi kruhy se zjevil Jan Stránský, roztáhl Maxwella dlouhou kličkou doleva a podél amerického gólmana domácího týmu zvýšil na 2:0. Poté se už podruhé v utkání ukázal prakticky totožnou akcí Michal Bulíř, který vybruslil od mantinelu na pravý kruh a vypálil, Maxwell puk vyrazil do rohu. Následně byli po menší strkanici vyloučeni Valský a Holub a vzápětí šli Boleslavští dokonce do tří, za sekání šel na trestnou lavici Klepiš. V následné přesilovce nabil Mikyska na modré Radivojevičovi, jehož bombu ale Maxwell viděl a puk ukryl ve výstroji. Po podobné situaci z druhé strany pálil Bulíř a dotírající Jelínek se důrazně tlačil do brány, což domácí beky nenechalo chladnými a strhla se další menší potyčka. Z trestné lavice naskočivší Valský se pak hned zapojil do přesilovkové akce Liberce, po zpětné nahrávce zpoza brány ale z pravého kruhu pálil nad a následnou střelu aktivního Branka Radivojeviče ukryl v lapačce Maxwell. Na druhé straně prověřil Willa po křížném Vampolově pasu pohotovou střelou z levého mantinelu Pabiška a vzápětí po dravém průniku Klepiše z pravého křídla zachytil puk před do brankoviště dojíždějícím Pabiškou pohotový Mojžíš.

Poté domácím dvakrát pomohl nepředvídatelný odraz od zadního mantinelu, nebezpečně zakončovali Žejdl a Hyka, Will ale nekapituloval. Poté byl na dvě minuty za držení vyloučen liberecký Vitásek a hned po začátku přesilové hry měli domácí velikou šanci. Trončinský parádní křížnou nahrávkou našel nalevo Hyku, tomu ale zakončení zhatil tygří skok Willa, který se hned nato skvěle zorientoval a zastavil i Musilovu dorážku. V další šanci se ocitl znovu Tomáš Hyka, který se protáhl po pravém mantinelu a před bránou se pustil do dlouhé kličky, zakončení mu ale na poslední chvíli znemožnil zákrok obránce. Trončinský poté poslal puk od modré před Willa, kde se k dorážce dral Vampola, ani z toho ale domácí neudeřili. Poté se Vampola opřel do střely od modré, po nepřehledné situaci před Willem ale hostující brankář přišel o helmu a sudí se shodli, že to byla vina Tomáše Urbana, který v momentě, kdy se Vitásek vrátil do hry, odešel na trestnou, a přesilovku si tak naopak zahráli hosté. Nebezpečně pálil právě Vitásek, nemířil však přesně a puk skončil na zadním mantinelu. V závěru početní výhody Mikyskovi nesedla rána a Musil vyrazil do protiakce. Podpořil jej i navrátilec Urban, jeho střelu ale zablokoval liberecký zadák. Dál se o snížení snažili domácí, po sražené střele Látala se puku ujal Vampola a uvolnil nalevo Trončinského, který pálil tvrdě, Will ale přesvědčivě zakročil a poradil si i se střelou Kučného, která přišla vzápětí. Blízko ke gólu byl zhruba minutu před koncem druhé dvacetiminutovky Pabiška, po jehož průniku zprava zazvonila tyč Willovy brány! Půlminutu před koncem byl za hákování vyloučen hostující Bližňák a domácím se tak naskytla výhoda jednoho muže v poli. V oslabení ale naopak mohl zahrozit Vantuch, který pálil tvrdě po rychlém úniku a Maxwell zastavil kotouč ramenem.

Do třetí třetiny utkání tak domácí tým vstoupil v početní výhodě a o její zužitkování se snažil po rychlé výměně puku s Klepišem Tomáš Hyka, jeho rána od levého mantinelu ale Willa moc nezaměstnala, liberecký gólman puk srazil do rohu. V další šanci se po zaváhání liberecké obrany ocitl Látal, poskakující puk ale z prvního dotyku usměrnil jen do boční sítě. Boleslavský rychlík pak projevil svou obětavost, protože zastavil Pyrochtu, který už už natahoval ke střele po rychlé protiakci Tygrů. Na druhé straně poslal puk do ohně Žejdl, jeho ukrytá střela ale nakonec nic velkého nepřinesla. Boleslavští však mohli v útočení pokračovat, Kučného poslal k ledu tvrdý zákrok Jana Stránského, který dostal 2+10 minut za úder do oblasti hlavy a krku. V následné početní výhodě se domácí dočkali snížení, na levé straně sebral puk Hyka a poslal jej před bránu, kde se mezi kruhy rychlou otočkou uvolnil Radan Lenc a prostřelil Willa. Pak se dopředu vydali Žejdl s Musilem a unikající Pavel Musil byl faulován, dvě minuty za podražení si šel odsedět Plutnar. V početní výhodě poslal puk před Willa Klepiš, brankář Tygrů ale kotouč sebral a po krátké strkanici se mohlo pokračovat.

Bruslaři pak hosty zavřeli před Willem, za celé dvě minuty si dokázali vytvořit snad čtyři velké šance, gólman Liberce ale nekapituloval a udržel svůj tým ve vedení. Těsně po Plutnarově návratu na led ujel na levém křídle Bulíř, proti jeho bekhendovému zakončení ale Maxwell dokázal zakročit. Sedm minut před koncem byl vyloučen Marek Trončinský, jenž se proti pravidlům provinil hákováním. Hosté si při výhodě jednoho muže v poli dokázali vytvořit zajímavé šance, domácí obrana podporovaná Maxwellem ale fungovala dobře a Bruslaři oslabení přestáli. Domácí se dál tlačili za vyrovnáním a Trončinský si připsal nebezpečnou střelu, Will ale odolával. Následně se zprava na střed proháčkoval Musil a posunul puk do jízdy Klepišovi, jenž jen o kousek minul vzdálenější tyč liberecké klece. Zhruba 80 sekund před koncem se domácí odhodlali ke hře se šesti hokejisty v poli, 62 sekund před závěrečnou sirénou je ale potrestal Jan Stránský, kterému po zisku puku přenechal kotouč před volnou klecí Jelínek. Na druhé straně se ještě o korekci skóre pokusil Pavel Musil, ale neotočil se kolem obránce a z plného bodového zisku se radují hosté zpod Ještědu.

Ohlasy trenérů

Boris Žabka, BK Mladá Boleslav: Do zápasu jsme vstoupili se zbytečným respektem k soupeři. I když jsme se snažili tomu vyhnout, tak se nám to stalo. Nedostávali jsme se do hry, do které jsme chtěli a dostali jsme i první gól. V kabině jsme si k tomu něco řekli a druhá třetina už byla lepší. Bohužel jsme se ale dopustili chyby, kterou soupeř potrestal. Po našem snížení se karta obrátila, měli jsme ještě dost šancí, ale už bylo asi pozdě. Bojovnost nám v závěru nechyběla, ale body nám to bohužel nepřineslo.

Filip Pešán, Bílí Tygři Liberec: Odehráli jsme disciplinovaný zápas, alespoň v prvních dvou třetinách jsme byli trpěliví a dobře organizovaní. Ve třetí třetině se nám to ale začalo trochu vymykat z rukou, dostali jsme tři menší tresty a to málem zamíchalo průběhem zápasu. Nakonec ale díky obětavosti a skvělému Willovi v brance jsme domácímu tlaku odolali a vezeme si dobré tři body.

 

Partneři

Aktuality

18.9.2017

Vypomůže V. Eminger

Z důvodu dlouhodobějšího zranění Oldricha Kotvana, které mu svým zákrokem způsobil pardubický Quenneville, byl BK Mladá Boleslav nucen pátrat po výpomoci obránce. Volba padla na Vladimíra Emingera, který by měl v Bruslařském klubu působit prozatím zhruba 6 týdnů. Pětadvacetiletý Eminger hokejově vyrůstal v Litvínově, odkud na čtyři roky zamířil do Finska. Konkrétně do Kärpät Oulu, se kterým také v sezoně 2013/2014 získal mistrovský titul. Po návratu do Čech zamířil do Sparty a oblékl také dres národního týmu.

16.9.2017

Faul na Kotvana

Předseda Disciplinární komise ELH se zabýval zákrokem pardubického hráče Petera Quennevilla na boleslavského obránce Oldricha Kotvana. Ve třetí třetině jej Kanaďan zasáhl kolenem a dostal trest na pět minut a do konce zápasu. "Svůj zákrok vedl s cílem zasáhnout protihráče, v rychlosti, v níž tento zákrok provedl, však již nestihl adekvátně zareagovat na náhlou změnu směru jízdy Kotvana, jenž se na poslední chvíli pokusil blížícímu se střetu vyhnout pohybem do středu hřiště, a svým levým kolenem, které zřetelně vytrčil proti směru Kotvanovy jízdy, zasáhl oblast Kotvanova levého kolena," uvedl Holý. Quenneville dostal zápasové stop na dvě utkání.

14.9.2017

Stříteský má stopku

Předseda Disciplinární komise ELH Karel Holý se ve zkráceném disciplinárním řízení zabýval zákrokem Matěje Stříteského na protihráče Tomáše Svobodu v úterním utkání s Kometou Brno. Stříteskému byl v čase utkání 54:53 uložen větší trest na 5 minut + osobní trest do konce utkání za zásah do hlavy a krku. K tomu boleslavský obránce dostává ještě nepodmíněný zákaz startu ve 3 soutěžních utkáních.

9.9.2017

Hokejová linka

Tradiční Hokejová linka, kterou pro vás již několikátým rokem vypravuje Dopravní podnik Mladá Boleslav vyjede na svou obvyklou trasu i v tomto ročníku. Nepochybně ji oceníte hlavně v neděli 10. září, kdy se třeba budete chtít přepravit na zimní stadion po utkání FK Mladá Boleslav.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

6.9.2017

Soupisky akademie

V sekci mládeže už naleznete soupisky všech mládežnických týmů BK Mladá Boleslav na sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Předběžný rozpis ledu

V záložce Informace pro rodiče je nově k nalezení předběžný rozpis ledu a tím pádem tréninků všech mládežnických kategorií pro sezonu 2017/2018.

4.9.2017

Kurzy bruslení 2017/18

BK Mladá Boleslav o.s. pořádá každé úterý a čtvrtek kurzy bruslení.

28.8.2017

Soupisky akademie

Soupisky mládežnických extraligových týmů zveřejníme v nejbližších dnech. V současné době stále čekáme na zaslání soupisek týmů od trenérů a sekretáře mládeže. Děkujeme za pochopení.

17.8.2017

Fotogalerie z turnaje

Chcete se alespoň na dálku podívat, jak se boleslavští starší dorostenci radovali z vítězství na víkendovém turnaji O Pohár hejtmanky Karlovarského kraje? Na našem webu naleznete fotografie z turnaje, který se hrál v Karlových Varech.

12.8.2017

Domácí turnaj MDO

Boleslavští mladší dorostenci, kteří jsou domácím celkem na víkendovém turnaji ve ŠKOENERGO Aréně, zatím odehráli zajímavé zápasy. Nejprve v pátek podlehli vysoko Havířovu 2:7, aby v sobotu naopak 7:2 porazili německý Ingolstadt. V neděli se Bruslaři střetnou ještě s Trenčínem a Litvínovem. Po skončení turnaje nabídneme souhrn v samostatném článku.

12.8.2017

Turnaj SDO

Boleslavští starší dorostenci neskončí na turnaji O pohár hejtmanky Karlovarského kraje poslední jako loni. Ba naopak, v neděli se utkají s Duklou Jihlava o vítězství. V sobotu nejprve Bruslaři přehráli 4:3 Düsseldorf, jenže večer vysoko podlehli Jihlavě 4:7. V neděli začne zápas Mladé Boleslavi s Jihlavou ve 13:45.

11.8.2017

Starší dorost na turnaj

Hokejisté staršího dorostu se o víkendu od 11. do 13. srpna představí na 16. ročníku turnaje O pohár hejtmanky Karlovarského kraje. Loni se na něm umístili na posledním místě, o to větší motivaci mají nyní uspět. Zápasy můžete sledovat prostřednictvím webu onlajny.cz, výsledky naleznete také na těchto stránkách.

10.8.2017

Starší dorost prohrál

Starší dorostenci ve čtvrtek 10. srpna přivítali na domácím ledě České Budějovice. Trefil se však pouze jednou Šípek, jinak se prosadili hokejisté Motoru. Ti Bruslaře porazili 3:1.

10.8.2017

Junioři utrpěli debakl

Boleslavským juniorům se v přípravě na novou sezónu zatím trápí a dosud ani jednou nezvítězili. Ve čtvrtek se představili na ledě Kladna, kde prohráli 0:6.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2017 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz