Bruslaři se na Spartě rvali, z Prahy však odjíždí bez bodu
HC Sparta Praha
3:2(0:0, 1:1, 2:1)

13.10.2017, Zdena Bobková

P r a h a – První třetina skončila bezbrankovým rozdílem, ale v té druhé už góly padaly. Na přesilovkový gól Pavelky z 24. minuty reagoval boleslavský Knotek, který si v zápase připsal hned dva kanadské body. Bruslaři svého soka přestříleli a na ledě měli místy i větší převahu, přesto svých šancí nevyužili. Ve třetí třetině se Sparta ujala opět jednogólového vedení, ovšem za minutu a půl vyrovnával Valský, kterému pomohla přihrávka navrátilce Kotvana. Sparta si ale o minutu později vzala své hubené vedení zpět a výsledek 3:2 už si až do konce utkání zkušeně pohlídala.

Branky a nahrávky: 24. Pavelka (Saponari), 45. Kudrna (Pavelka), 48. Mikuš (Pech, Saponari) – 33. Knotek (Valský, Lenc), 47. Valský (Kotvan, Knotek). Rozhodčí: Hodek, Pešina – Bláha, Špůr. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 6 438. Střely na branku: 24:31. Zblokované střely: 9:6. Hity: 13:16. Vhazování: 36:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.
HC Sparta Praha Honzík – Pavelka, Dvořák, Nedomlel, Zámorský, Mikuš, Kalina – Smejkal, Pech, Saponari – Forman, Hlinka (C), Klimek – Uher, Vrána (A), Říčka – Kudrna, Reichenberg, Kumstát (A) – Rousek

BK Mladá Boleslav Maxwell – Hanzlík (C), Eminger, Říha, Němeček, Kotvan, Knot, Hrdinka – Musil, Holík, Lenc (A) – Pacovský, Knotek, Valský – Klepiš (A), Žejdl, Orsava – Pabiška, Urban, Procházka

Komentář k utkání

V první třetině utkání měli hostující hráči jasně navrch. Do utkání vstoupili přečíslením dvou na jednoho, kdy Pacovský netrefil puk před prázdnou brankou, a i dál vytrvale zaměstnávali gólmana Honzíka. Brzy si vynutili i první přesilovku, ve které se dostali do nejnebezpečnějších situací Knotek a Lenc. Tlak pokračoval i ve hře v pěti na obou stranách, kdy měl další velkou šanci exsparťan Pacovský.

V polovině prvního dějství se mezi Zámorským a Nedomlelem prosmýkl Valský a uháněl sám na Honzíka, který ale skvěle pokryl jak jeho střelu, tak následný pokus o dorážku. Hned z protiútoku měli šanci i sparťané, sám na Maxwella najížděl Rousek. S jeho střelou si ale gólman Středočechů poradil. Práci měl i při střele Kudrny a také v posledních dvou minutách před přestávkou, kdy sparťané poprvé v zápase soupeře přehrávali. Na střely Boleslav tuto třetinu opanovala v poměru 13 ku pěti.

Do druhé dvacetiminutovky už sparťané vstoupili o poznání lépe a brzy si vynutili svoji první přesilovku. Zámorský se svou střelou od modré ještě neuspěl, Hlinka v dobré šanci promáchl. Poté už to ale vyšlo a nejproduktivnější obránce Sparty Tomáš Pavelka pálící od modré čáry otevřel skóre utkání. Špatně si nevedli ani Reichenberg a po něm Pech, ale druhý gól sparťané nepřidali. Poté se vzpamatovali i hosté a Knot nastřelil tyčku sparťanské branky.

Ve 33. minutě se Mladé Boleslavi podařilo vyrovnat. Lenc s Valským dobře zapracovali v rohu a druhý jmenovaný poslal kotouč na vrchol kruhů na Tomáše Knotka, který zavěsil kotouč pod břevno. Jeho střelu sice Honzík nedokázal pokrýt, ale poté si smlsnul na Urbanovi s Procházkou. Právě Procházka zakončoval přečíslení po křizné nahrávce, ale sparťanský gólman se dokázal roztáhnout na brankové čáře a kotouč za ni nepustil.

V úvodu třetí třetiny dohrávali sparťané zbytek přesilové hry, ale tentokrát ji využít nedokázali. Poté se s góly roztrhl pytel. Nejprve si připsal krásnou individuální akci Andrej Kudrna, který si najel před branku, přejel těsně před Maxwellem a zasunul za něj puk. Vedení sparťanům vydrželo jen minutu a půl. Kotvan střílel od modré čáry, Honzíkovi propadl puk mezi betony, zůstal ležet těsně před brankovou čárou a pohotový Jakub Valský se k němu dostal dříve než domácí obránci.

Přesně za minutu už sparťané znovu vedli. Pech našel najíždějícího Juraje Mikuše, který krásnou střelou zápěstím překonal Maxwella. A s jídlem rostla chuť. Říčka si zpracoval puk na forhand a z těsné blízkosti napálil břevno mladoboleslavské klece. Tím pasáž napěchovaná góly a šancemi skončila a sparťané už si hubený jednobrankový náskok pohlídali až do konce.

Jaroslav Nedvěd, HC Sparta Praha: Neměli jsme dobrou první třetinu a byli jsme rádi, že jsme ji přežili za bezbrankového stavu, protože Boleslav v ní byla lepší. Pak jsme si v kabině něco řekli a malinko něco změnili. Hlavně se hráči nastartovali a postavili se k tomu jako profíci a dobrá parta. Zatáhli za jeden provaz. I po takovém začátku, který se nám nepodařil, a byly tam snad tři samostatné nájezdy, tak jsme nesklopili hlavy a šli jsme tam jako bojovníci. Druhá třetina se odbojovala a ve třetí už jsme byli herně lepší. I když jsme i v ní nechali soupeře vyrovnat, tak jsme ten zápas tak trošku kontrolovali.

Patrik Augusta, BK Mladá Boleslav: Prohráli jsme si utkání jednoznačně třetí třetinou. Myslím si, že dvě třetiny jsme byli při hře pět na pět lepší, vytvořili jsme si šance, které jsme neproměnili. Třetí třetinu jsme odehráli velice špatně a Spartě jsme to vítězství nabídli.