Sváteční cesta do Vítkovic Bruslařům neprospěla
HC VÍTKOVICE RIDERA
7:1(1:0, 2:0, 4:1)

26.12.2017, Jitka Čechová

V í t k o v i c e – Daleká cesta do Vítkovic zanechala v ústech boleslavských hokejistů i jejich fanoušků jen hořkou pachuť. Zpětně se dá říct, že to celé začalo dost hloupě – čtyři sekundy před koncem první třetiny, kdy Středočeši zbytečně inkasovali ve vlastní přesilovce. A pak už to jelo. Bohužel pro Bruslaře v režii Vítkovických. V druhé části inkasovali svěřenci trenéra Kýhose další dvě branky, ve třetí pak dokonce čtyři. Právě od třetí třetiny vystřídal Maxwella v brance Růžička. Nakonec jedinou trefu v podání Mladé Boleslavi si až v posledních minutách připsal Orsava.

Branky a nahrávky: 20. Hrbas (Lev, Olesz), 29. Květoň (Olesz, Kucsera), 36. Olesz (Stránský, Trška), 45. Kucsera (Zdráhal), 47. Olesz (Kucsera), 51. Klok (Szturc, Stránský), 60. Stránský (Baranka) – 54. Orsava (Valský). Rozhodčí: Hejduk, Kubičík – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:6, navíc Květoň (VÍT) 10 min. za hrubost a Pacovský (MBL) 10 min. za hrubost. Využití: 3:0. V oslabení: 2:0. Diváci: 8 461. Střely na branku: 30:31. Zblokované střely: 12:4. Hity: 9:14. Vhazování: 41:31. Průběh utkání: 6:0, 6:1, 7:1.
HC VÍTKOVICE RIDERA Bartošák – Klok, Sloboda (A), Baranka, Hrbas, Urbanec, Trška, Krenželok – Olesz (C), Lev, Bartovič – Květoň, Roman, Szturc – Kucsera, Kolouch, Zdráhal – Hudeček, Jáchym, Stránský

BK Mladá Boleslav Maxwell (41. Růžička) – Hanzlík (C), Kurka, Němeček, Eminger, Kotvan, Dlapa, Říha – Orsava, Žejdl, Klepiš (A) – Valský, Holík, Pacovský – Pabiška, Urban, Lenc (A) – Volf, Najman, Kousal

Komentář k utkání

První třetina byla velice vyrovnaná a dá se říct, že postupem času z ní stále více a více mačkali boleslavští hokejisté. Zatímco v úvodu musel Maxwell hasit několik vítkovických šancí, ke konci dvacetiminutovky hráli stále větší prim Středočeši. Blízko brance byl Žejdl, ostrými z kruhu pálil i Orsava.

Když v osmnácté minutě fauloval Olesz a chvíli po něm ještě Bartovič, jeden by si myslel, že úvodní branka utkání bude jasnou záležitostí. Dopadlo to ale docela jinak. Boleslav přesilovku nevyužila a naopak po vypršení faulu Olesze (a tedy stále v oslabení RIDERY) sama inkasovala. Čtyři sekundy před koncem se prosadil Marek Hrbas, kterého boleslavská obrana nepochybně podcenila.

Středočeši ještě nebyli ztracení. První polovinu druhé třetiny hráli stále velmi dobře. Do samostatného úniku se dostal Urban (paradoxně taktéž v oslabení svého týmu) a byl faulován, takže si vzápětí ještě střihl trestné střílení. Jenže v něm neuspěl. A zase: nedáš – dostaneš. Necelé dvě minuty po pokusu Urbana se trefil vítkovický David Květoň.

Bruslaři se stále nevzdávali – ostatně jako po celou dobu zápasu, s RIDEROU střelecky drželi po celou dobu krok. Ale produktivita byla naprosto tristní. Ve 36. minutě se prosadil kapitán Rostislav Olesz. Tentokrát už přeci jen omráčení Boleslavští už druhou třetinu spíše dohráli.

Ve třetí části pak vše vygradovalo. Hosté do ní nastoupili s brankářem Růžičkou, který vystřídal Maxwella. Nic uspokojivého to ale nepřineslo. Růžička vydržel necelých pět minut, pak je překonal Lukáš Kucsera. Naprosto paradoxně opět v oslabení vlastního týmu. O dvě minuty později pro změnu RIDERA využila vlastní přesilovku, úspěšně opět střílel Olesz.

Vítkovičtí se drželi celkem přesného harmonogramu – gól za přibližně dvě minuty. Tentokrát se – poprvé ve hře pět proti pěti – prosadil Lukáš Klok. Vzápětí přišel jediný gól Boleslavských, kteří se z něj ovšem ani neradovali. Zafungovala spolupráce Valský – Jakub Orsava. Pak ovšem přišel pomyslný poslední hřebíček do rakve. Zatloukl jej Šimon Stránský.

Jakub Petr, HC VÍTKOVICE RIDERA: Nebudu souhlasit, že to byla jednoznačná záležitost. První třetina byla nahoru dolů. Začátek jsme měli lepší, pak za to vzala Boleslav. Stěžejním momentem byla boleslavská přesilovka pět na tři, kterou jsme ubránili a pak dali gól. Pak nás v úvodu druhé třetiny podržel Bartošák při nájezdu Urbana. Musíme ale držet někdy až přehnanou ostravskou euforii na uzdě. Extraliga je vyrovnaná a každý může porazit každého.

Viktor Ujčík, BK Mladá Boleslav: Dostali jsme výprask. Myslím, že z naší strany byl vstup do zápasu na dobré úrovni. Měli jsme pár šancí a domácím jsme byli vyrovnaným soupeřem. Bohužel naše produktivita je taková, jaká je. Dostali jsme šanci hrát přesilovku pět na tři, ale ta byla tragická. Na začátku druhé třetiny jsme to mohli zdramatizovat, ale neproměnili jsme trestné střílení a vzápětí jsme dostali gól na 0:2.