V baráži vede Boleslav 1:0! Zaplněná Metrostav Aréna sledovala výhru 5:3

napsal Michal Miškovský

5:3

3:1, 1:2, 1:0

Piráti Chomutov

Branky a nahrávky: 5. Boháč (Kasík), 12. Pabiška (Handlovský), 14. Gajovský (Vrbata, Sup), 27. Fabuš, 59. Fabuš (Kasík, Jindra) – 8. Skořepa (Grof, Duda), 21. Procházka (Eiselt), 32. Kraft (Eiselt, Grof). Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Kalivoda, Charvát. Vyloučení: 10:7. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 3880.

Schwarz – Frolo, Jiruš, Žabka, Jindra, Duben, Kasík – Nouza, Sýkora, Boháč – Pabiška, Král, Handlovský – Bahenský, Macho, Fabuš – Gajovský, Vrbata, Sup

Hanuljak – Pulpán, Bombic, Trefný, Grof, Všetečka, Pavlas, Brňák, Tribuncovs – Duda, Skořepa, Hruška – Eiselt, Kraft, Procházka – Trochta, Domin, Polanský – Hašek, Mikšovic, Jíra

M l. B o l. – Hokejisté BK Mladá Boleslav mají za sebou úspěšný vstup do barážové série. Chomutov v úvodním sobotním utkání porazili 5:3. Zápas se hrál ve velkém tempu a Bruslařský klub si prakticky od začátku udržoval vedení, které už neztratil. Klíčový čtvrtý a pátý gól Mladé Boleslavi vstřelil Peter Fabuš. Druhý zápas série je na programu v Metrostav Aréně už v neděli opět od 18:10.

Zaplněná Metrostav Aréna ještě před úvodním buly uctila minutou ticha památku obětí sobotní letecké katastrofy v Rusku. Pak už se naplno rozjel boj o místo v příštím extraligovém ročníku a v úvodu měli více ze hry domácí. Hanuljakovi nadělal práci Žabka a poté i Sup. Na druhé straně zahrozil ve třetí minutě Hruška, který se z pravého křídla řítil na Schwarze, ale byl faulován a Chomutov měl k dispozici první přesilovku. Byli to však Boleslavští, kteří v oslabení otevřeli skóre. K individuálnímu průniku se odhodlal Boháč, přes obránce se uvolnil k Hanuljakovi a kličkou překonal i jeho. Sudí Jeřábek ještě konzultoval situaci s videorozhodčím, zdali nedošlo dříve k posunutí branky, ale gól byl uznán.

Domácí si pořádně zavařili v osmé minutě. Po faulu Fabuše vyhodil kotouč mimo ledovou plochu Král a Severočeši měli k dispozici minutovou přesilovku 5 na 3. Kraft ještě zblízka přestřelil, ale po ráně Grofa od modré se dostal ke snadné dorážce do poloprázdné brankySkořepa. Bruslařský klub se rychle oklepal a ve 12. minutě šel znovu do vedení. Na brankovišti si zkušeně počínal Pabiška, položil si Hanuljaka a střelou do odkryté části upravil na 2:1. Uběhlo jen 102 vteřin a Středočeši vedli už o dva góly. Vrbata s Gajovským ideálně vyřešili přečíslení 2 na 1 a první jmenovaný po šikovné Vrbatově nahrávce přes brankoviště skóroval potřetí. Skóre 3:1 už se do konce úvodního dějství nezměnil.

Do druhé třetiny nastoupili Chomutovští ve velkém stylu a už po 52 vteřinách vstřelili kontaktní branku. Při obléhání Schwarzovy branky se dostal k puku Procházka a jeho střela po ledě si našla cestu do sítě. Povzbuzení hosté pokračovali v tlaku, ale Hruškovu nebezpečnou ránu z mezikruží zblokoval ve 26. minutě Jiruš. To domácí byli v proměňování šancí efektivní. Po hrubce ex-boleslavského Brňáka se k puku dostal před brankou osamocený Fabuš a přesnou střelou švihem potvrdil své kanonýrské schopnosti.

Hosté se však dál nevzdávali a ve 32. minutě byli znovu v kontaktu. Dvě vteřiny před návratem vyloučeného Sýkory se zblízka trefil Kraft. Po následné potyčce s Nouzou oba putovali na trestnou lavici. Ve 37. minutě se pokoušel o gól baseballovým úderem Sýkora, po nahrávce Boháče zpoza branky už napřahoval, ale Hanuljak na poslední chvíli ukryl vzduchem letící puk do lapačky. V závěru druhého dějství hráli domácí vůbec první kompletní dvouminutovou přesilovku, ale několik šikovných Králových přihrávek jeho spoluhráči nezužitkovali.

Třetí dvacetiminutovka odstartovala mladoboleslavskou příležitostí, v níž se ocitl Fabuš. Machovu střelu totiž Hanuljak vyrazil jen před sebe a jeho parťák z útoku nebezpečně dorážel. Ve 47. minutě se hosté dostali do přečíslení 2 na 1, ale Mikšovic nepřesně nahrál Jírovi, čímž z celé akce sešlo.

O dvě minuty později dostal Chomutov ideální šanci na vyrovnání, když po vyloučení Jindry a Krále hráli už podruhé dvojnásobnou přesilovku, tentokrát v trvání minuty a 27 vteřin. Schwarz však podržel své spoluhráče a výbornými zákroky vychytal ve stoprocentních šancích Krafta a Hrušku. Naopak minutu a půl před koncem zápasu, krátce po návratu Všetečky z trestné lavice, přidal pátý gól (svůj druhý v utkání) Fabuš a odmítl závěrečné drama.