BK MLADÁ BOLESLAV

Jak vypadá letní jízdní řád Bruslařů a jeho náplň?

2. 5. 2024
Autor: Klub
M l. B o l. – Tabulka s "jízdním řádem" Bruslařů, jejich aktuální rozdělení podle toho, jak a kde se připravují a také rozhovor s kondičním trenérem Michaelem Obrtelem vám přiblíží současnou i budoucí pracovní náplň mladoboleslavských hokejistů.

Mohl byste fanoušky seznámit s tím, co už hráči absolvovali?

Testovali jsme jejich fyzické parametry, abychom měli k dispozici jejich vstupní hodnoty před přípravou. Ty budeme v budoucnu porovnávat s hodnotami na konci suché fáze přípravy, kdy na konci června provedeme druhé testování.

Jaké parametry se na jednotlivých stanovištích testovaly?

Měli jsme tu testy na tělesné složení, měřili jsme explozivní sílu dolních končetin, silovou výbušnost a vytrvalost na kole a také obecnou vytrvalost rovněž na kole v rámci VO2max testu.

Kolik času trvalo hráčům, než všechny testy prošli?

První tři stanoviště byla relativně rychlá, takže tam to bylo tak v rozmezí dvaceti minut až půl hodiny. Mezi třetím a čtvrtým testem se ale musela dodržet hodinová pauza, aby při testu vytrvalosti nedošlo k nějakému ovlivnění výsledků díky předchozímu testu.

To zní jako časově i logisticky náročný proces…

Chlapi z FTVS přijeli už kolem sedmé ráno, aby se to všechno připravilo. Hráče jsme rozdělili do čtyř skupin, přičemž ti první začali v osm ráno a končili kolem jedenácté. Druhá skupina pak začínala v deset a celé se nám to tady různě prolínalo.

Jak na tom hráči byli?

Na kluky jsme hned po konci sezony apelovali, aby si pořádně odpočinuli a vypnuli jak fyzicky, tak psychicky. Volno samozřejmě měli trávit nějakým aktivním způsobem, pravidelně se hýbali a neleželi celou dobu jen na gauči. Když to tak řeknu, i kdyby hráč netrénoval podle našich tréninkových programů, tak aby na začátek přípravy nepřišel ve zdevastovaném stavu. Nějaké parametry, které od nich chceme, by tam zkrátka měly být pořád.

Příprava oficiálně započala v pondělí, je nyní všechno ve vaší režii?

Začali jsme vlastně už dva týdny zpátky, kluci ale měli možnost trénovat i sami. Kdo to takhle chtěl, dostal ode mě plán a trénoval individuálně. Ostatní přípravu rozjeli tady se mnou. Byli to vesměs mladí kluci. Tenhle týden v pondělí jsme se tu už sešli všichni a začali společně, kluci už mají něco málo za sebou. Já jsem pro ně připravil tréninkový program, ale čistě v mé režii to samozřejmě není, celé je to týmová práce. Všechno jsme konzultovali i společně s trenéry a každý si k tomu mohl něco říct.

Čemu se nyní při trénincích věnujete?

První týden je čistě rozbíhací, máme jednofázové tréninky rozdělené na dvě skupiny. Věnujeme se rozcvičení a rozhýbání se po té dlouhé pauze, rovnoměrně se zaměřujeme na rychlost, výbušnost, sílu i kondici. To je naše náplň všech dnů v týdnu a tato fáze potrvá tři týdny. Potom se program na další tři týdny změní, i když cviky a cíle budou podobné. Budeme ale používat jiné metody a přibudou také dvoufázové tréninky.

Čeká hráče i nějaký volnější program?

Máme naplánovaný jeden týden přibližně v polovině přípravy, kdy sem dorazí i hráči, kteří mají individuální přípravu. Využijeme ho hlavně k tomu, abychom utužili partu a máme pro to připravený speciální program.

Letní rozvrh Bruslařů
Týmová příprava mimo led 29. 4. - 28. 6. 2024
I. testování mimo led 1. 5. 2024
Týmový poznávací týden 27. 5. - 31. 5. 2024
II. testování mimo led 26. 6. 2024
Dovolená 29. 6. - 14. 7. 2024
Příprava před ledem 15. 7. - 26. 7. 2024
Dobrovolný led 25. 7. - 26. 7. 2024
Začátek týmové přípravy na ledě 29. 7. 2024
Týmová letní příprava
Hora David, Stuchlík Marek, Bernad David, Čech Aleš, Gewiese Petr, Havlín Tomáš, Křepelka Karel, Lintuniemi Alex, Čajka Petr, Doležal Zdeněk, Dvořáček David, Fořt Tomáš, Gardoň Matěj, Hradec Vojtěch, Krivošík Filip, Lakatoš Dominik, Malát Sebastián, Malínek Vojtěch, Skalický Pavol, Stránský Jan, Suchý Filip, Závora Jan
Individuální letní příprava, zranění, dlouhá sezona
Furch Dominik, Růžička Jan, Jánošík Adam, Pavlík Filip, Pyrochta Filip, Buchtele Jan, Moses Steve, Rekonen Aleksi, Zvagulis Kristers