Už nás budou brát jako rovnocenného soupeře, těší Františka Výborného
07.04.2015 | Vojtěch Balon

Už nás budou brát jako rovnocenného soupeře, těší Františka Výborného


M l. B o l. – Sezona, která nedávno A týmu skončila, se jednu dobu nevyvíjela vůbec dobře, ale nakonec lze ročník 2014/2015 označit za veleúspěšný. Bruslaři totiž vůbec poprvé v historii postoupili do play-off, v předkole si poradili s Plzní a ve čtvrtfinále zle zatápěli horkému favoritovi na titul z Třince. „Oceláři jsou jako česká Barcelona,“ trefně našel přirovnání hlavní lodivod František Výborný a vzápětí dodal: „Kluci odvedli skvělou práci. Jsme na ně hrdí.“ Co dalšího řekl kouč, který v Mladé Boleslavi prodloužil smlouvu?

Pane Výborný, pojďme se ještě na moment vrátit k čtvrtfinálové sérii s Třincem. Za nevýhodného stavu 1:3 na zápasy se vracela do WERK Arény. Brali jste to tak, že už není co ztratit?

Věděli jsme, že domácí chtějí sérii ukončit, ani v sázkových kancelářích nám moc šancí nedávali. (úsměv) Takže ano, vstoupili jsme do utkání tak, že v něm nemáme co ztratit. Byl by skoro zázrak, kdyby se nám povedlo Oceláře přivézt zpět do ŠKOENERGO Arény. O to úžasnější je, že jsme od toho nebyli daleko. Ale dva slepené góly v závěru nás o to bohužel připravily. Zklamaní ale rozhodně nejsme.

V postup do semifinále na úkor Ocelářů nevěřil snad ani nejzarytější optimista. Jak se vám s odstupem času série hodnotí?

Procenta pravděpodobnosti postupu před začátkem série hovořila jasně pro Třinec, my jsme si toho byli dobře vědomi a možná jsme si v hlavách ani nepřipouštěli, že by se nám přes ně podařilo přejít. Všechny čtvrtfinálové zápasy ale byly obrovsky vyrovnané, s čímž snad nikdo nepočítal, proto klobouk dolů před hráči, jak se s tím vypořádali. Myslím, že jsme byli favorizovanému Třinci naprosto rovnocenným partnerem, v některých utkáních jsme dokonce měli trochu navrch, ale roli sehrála i smůla.

František Výborný

Účast v play-off je pro tým určitě skvělá zkušenost do budoucna…

Především pro naše mladé hráče je to ohromně cenné, klub jsme posunuli z barážových vod výše, což je pro nás veliký úspěch. Stále jsme se zlepšovali a v závěru sezony jsme dokázali vzdorovat tak vyspělým týmům, jakým Třinec rozhodně je – jako taková česká Barcelona. Nejde jen o zázemí, i samotný hráčský kádr mají velmi kvalitní, uvidíme, jak budou zvládat roli favorita dál. Není to vůbec jednoduché, znám to z vlastní zkušenosti, když je na vás tlak a musíte to potvrzovat.

Uplynulý ročník byl pro Bruslařský klub jako na houpačce. Jak se za ním vy sám ohlížíte?

Pro hráče i trenéry to byla ohromně těžká sezona, velké díky patří i našim fanouškům, kteří se starali o skvělou kulisu a neodepisovali nás, když se nedařilo. Na nováčka se nám relativně povedl start sezony, ale až příliš často jsme prohrávali doma a nedokázali jsme potvrdit vítězství z cizích kluzišť. Nešla nám ani prodloužení, v nich jsme paběrkovali a pokaždé brali jen bod. V listopadu nás zasáhla velká marodka a měli jsme problémy na postu gólmana, brankáři se točili a chvilku trvalo, než si všechno sedlo. Po Vánocích se mužstvo ohromně semklo a vyvrátilo „barážové ambice“. Do předkola proti Plzni jsme rozhodně nevstupovali jako favorit, ve vzájemných zápasech byla škodovka mnohem úspěšnější než my, přesto jsme přes ni – myslím, že suverénně – přešli. A Třinec? Jakožto nejlepší tým v základní části to už byl jen takový bonbónek hlavně pro fanoušky. Nechtěli jsme se nechat zesměšnit, ale odejít se vztyčenou hlavou, což se podařilo a kluci přišli na to, že i ten Třinec, když se někde načape, se dá porazit.

Zmínil jste boleslavské fanoušky. Jak velkou zásluhu mají na dosaženém úspěchu?

Určitě značnou. Atmosféru na našem stadionu kvitovali i soupeři, když přijela Plzeň, tak ji pochválil i Martin Straka. Byl sice naštvaný, že vypadli, ale uznal kvalitu naší hry a fantastické fanoušky. O tom to celé je – lidi si to užívají a hráči poznají, že tohle za tu dřinu stojí.

Pan Plachý, jeden z majitelů klubu, před sezonou doufal, že se z Mladé Boleslavi stane dobrá hokejová adresa, vy sám jste tvrdil, že Bruslaři mohou být štikou ligy. To se povedlo, že?

Nechci říkat, jaký je to veleúspěch nebo něco takového. Pro někoho je cíl titul, pro někoho play-off, pro nás je čtvrtfinále jako malý titul. V baráži jsme skončit nechtěli a měli jsme z toho strach. Zvrtnout se to klidně mohlo i v play-out. S postupem přes Plzeň jsme ani nepočítali, najednou se to však narodilo. V Boleslavi vypukl hokejový boom a to je pro klub nejlepší možné vysvědčení. Když jsem trénoval v jiných týmech, tak se o Bruslařském klubu mluvilo hanlivě ve stylu „Jedeme do Boleslavi, to budou snadné tři body!“ a podobně. Hráči, realizační tým a vedení povýšili tenhle klub z role odpadlíka a už nás ostatní berou jako rovnocenného partnera. Budeme se snažit v tom pokračovat a dál zvedat pomyslnou laťku výše. Máme v kádru spoustu mladých hráčů, pro které by letošní sezona mohla být začátkem cesty nahoru. Tři čtyři kluci mají podle mého názoru klidně potenciál sáhnout si na reprezentační dres.

Klub ještě před čtvrtfinále potvrdil, že jste spolu s kolegou Marianem Jelínkem prodloužili smlouvy. Přesvědčily vás k tomu dobré výsledky?

Dá se to tak říct. Už jsem uvažoval nad koncem trenéřiny, ale tohle je oprátka na další dva roky, uvidíme, jak to bude probíhat. (smích)

Jaké další úkoly si momentálně kladete?

Kromě odpočinku? (úsměv) Ne, chápu vaši otázku. Určitě budeme chtít ještě o něco víc stabilizovat kádr. Určitě nejsou třeba žádné velké změny. Nějaké budou, to je jasné, vždycky jsou, ale neměly by být zásadní. Tenhle tým fungoval nakonec skvěle a určitě ještě zdaleka nenaplnil svůj potenciál.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz