Kteří hráči už nebudou oblékat dres Boleslavi a kdy začne příprava?
29.04.2015 | Jitka Čechová

Kteří hráči už nebudou oblékat dres Boleslavi a kdy začne příprava?


M l. B o l. – Až doposud BK Mladá Boleslav prezentoval, kteří hráči zůstávají na základě nadále platných smluv nebo s kým se rozhodl spolupráci prodloužit, a tudíž podepsat smlouvy nové. S každým mezisezónním obdobím ale souvisí i ty smutnější zprávy, jaké nepochybně představují odchody. A tak ačkoliv Bruslaři hlásí, že chtějí kádr z loňské sezony co možná nejvíc udržet pohromadě, nelze se jim přeci jen vyhnout. V následujícím článku zjistíte, kteří hokejisté už v Mladé Boleslavi v dalším ročníku s jistotou nebudou působit, a kteří tudíž nenastoupí v pondělí 11. května k letní přípravě:

Brankáři: Roman Málek (konec hostování)
Obránci: Luka Vidmar (konec smlouvy)
Útočníci: Michal Broš, Milan Mikulík, David Vrbata (všichni konec smlouvy), Pavel Kašpařík (konec hostování)

Všem hráčům, kteří Mladou Boleslav opouští, Bruslařský klub děkuje za všechnu odvedenou práci. Speciálního díky už se dostalo Michalu Brošovi, který se rozhodl ukončit kariéru. Další dvě pak nepochybně míří za Davidem Vrbatou a Milanem Mikulíkem.

Jednatřicetiletý útočník David Vrbata je mladoboleslavským odchovancem, a kdybychom chtěli spočítat všechny zápasy, které odehrál v klubových barvách, dalo by to pořádnou práci. Vrbata hrál za A tým Bruslařů střídavě v letech 2001 až 2006. Zpátky domů se poté vrátil po štaci na Spartě a na Slovensku a to v sezoně 2008/2009. Posledních necelých sedm sezon tedy odehrál za svůj mateřský klub.

„Davidovi patří velké a velmi speciální poděkování. Odvedl pro klub, ve kterém hokejově vyrostl, obrovský kus práce, na což určitě nezapomene ani on, ani my a ani fanoušci,“ říká generální manažer Boleslavi Mgr. Jan Tůma. „Věřím, že i nadále zůstane s boleslavským hokejem v kontaktu, protože tu pomyslnou nit s ním vlastně neztratil nikdy. Přejeme mu na jeho další sportovní cestě hodně zdraví a úspěchů,“ dodává.

Krom toho, že Milan Mikulík není mladoboleslavský odchovanec, patří podobná slova i jemu. Čtyřiatřicetiletý forvard působil ve středočeském klubu už v sezoně 2007/2008 a pamětníkům dat tak určitě není třeba připomínat, že byl u obou postupů BK Mladá Boleslav do extraligy. Posledních necelých pět ročníků oblékal barvy Bruslařů, tedy od sezony 2010/2011, a stejně jako David Vrbata, i on se svým kanadským bodováním výrazně podepsal pod týmové výsledky.

„Za odvedené výkony děkujeme samozřejmě i Milanovi. Svým nasazením a velkým odhodláním pro nás vybojoval spoustu bitev,“ hlásí generální manažer Tůma. „Vím, že i on bude našim fanouškům chybět, usoudili jsme ale, že musíme jít dál a dát příležitost další generaci hráčů. I Mikymu přejeme hodně štěstí v další kariéře.“

Ani tento článek samozřejmě není poslední, který se týká budování kádru BK Mladá Boleslav. Další informace přineseme v nejbližší době.

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz