Lukáš Zörkler: Tým mladšího dorostu je silný, hlavně směrem dopředu
04.09.2017 | Vojtěch Drbohlav

Lukáš Zörkler: Tým mladšího dorostu je silný, hlavně směrem dopředu


M l. B o l. – Na jaře ještě nebylo úplně jasné, že Lukáš Zörkler bude hlavním trenérem mladšího dorostu. Dosavadní kouč Tomáš Černík se však rozhodl odejít trénovat do Číny v rámci česko-čínské spolupráce. Lukáš Zörkler nyní očekává start nové sezóny a jak v rozhovoru pro klubový web zmínil, jeho tým by měl mít sílu, a to zejména co se ofenzívy týče. Bruslaře však na úvod čekají těžcí soupeři z Českých Budějovicích a Žďáru nad Sázavou. Extraliga mladšího dorostu vypukne v sobotu 9. září.

Lukáši, jaká byla letní příprava vašich svěřenců ? Například junioři ji uzpůsobili po vzoru A týmu a věnovali se zejména silovému tréninku. Měli jste to podobně?

Hodně jsme se zaměřovali na sílu dolních končetin a zpevnění středu těla.

Na jaře nebylo až tak úplně jasné, zda skutečně budete s Martinem Škaloudem trénovat mladší dorost. Ještě na konci února Tomáš Černík, tehdejší trenér mladšího dorostu, říkal, že v Mladé Boleslavi zůstane a do Číny neodejde, ale pak se situace poměrně rychle změnila. Jak jste tu zprávu s Martinem přijali?

Bylo nám řečeno, že se uvolnilo místo a měli bychom mladší dorost trénovat my s Martinem. Pro nás je to výzva.

Byli jste rádi? Hráče, s nimiž pracujete, jste většinou už znali z dřívějška, ne? Přeci jen v Bruslařském klubu působíte jako trenéři mládeže poměrně dlouho…

Určitě. Jako trenéři máme o mládeži celkově přehled. Točíme se u jednotlivých kategorií, pomáháme si navzájem s trénováním. Díky tomu hráče napříč kategoriemi dobře známe.

Do mladšího dorostu přicházejí hráči z 8. třídy, někteří pak zůstávají z předchozího ročníku. Jak vypadalo skládání kádru? Měli jste dost vlastních hráčů, nebo jste hledali hodně posil i v ostatních městech?

Loni jsem trénoval 8. třídu, tak jsem měl o hráčích, kteří k nám přišli, přehled už předtím. Proto jejich začlenění do mladšího dorostu, věřím, nebyl problém. Tomáš navíc loni hrál na mladé hráče, těch tam tedy hodně zůstalo.

Říkáte tedy, že když jste k týmu přišli, tak už byl zformovaný?

Ano, z 90 procent byl zformovaný. Doplnil se jen o pár hráčů, s nimiž už jednal dřív Tomáš.

Když jsem na jaře s Tomášem Černíkem točil rozhovor, tak říkal, že by nynější kádr mladšího dorostu měl být hodně silný. Máte vy osobně od tohoto týmu velká očekávání?

Očekávání jsou vysoká, zejména u samotných hráčů. (úsměv) Kádr je silný, hlavně co se směrem dopředu týče. My jsme schopní dát za zápas sedm osm gólů, problém je, že jsme jich také byli schopní sedm osm dostat.

Ano, tomu napovídají i vaše výsledky v přípravných zápasech. Ty vypadají poměrně divoce. Střídají se v nich vysoké prohry nebo vysoké výhry, nikdy však žádný zápas, který by byl gólově těsný. Nemáte z toho obavy do sezóny?

Nechci říkat, že se toho obáváme. Bylo to dáno nějakými záležitostmi, na kterých jsme potom začali pracovat a ještě na to máme týden, proto věřím, že se to srovná.

Říkal jste, že sami hráči mají velká očekávání. Jaký máte cíl vy jako trenéři?

Ještě se v Mladé Boleslavi nikdy nepovedlo, aby tady hrál mladší dorost play-off. Letos v to věříme a půjdeme si za tím.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz