Daniel Marek: Chceme investovat větší částku do současného stadionu
03.09.2017 | Vojtěch Drbohlav

Daniel Marek: Chceme investovat větší částku do současného stadionu


M i c h a l o v i c e – Jedním z hlavních témat páteční předsezónní tiskové konference BK Mladá Boleslav, o němž se začalo hojně diskutovat na sociálních sítích, je otázka zimního stadionu v Mladé Boleslavi. Náměstek primátora Mgr. Daniel Marek (Nezávislí Středočeši) loni oznámil, že město najalo koordinátora, který se měl zabývat otázkou výstavby nového zimního stadionu. Na letošní tiskové konferenci však řekl, že město i představitelé klubu od této myšlenky upustili a magistrát se bude snažit výrazněji investovat do současného stadionu.

"Loni jsme najali koordinátora přípravy výstavby nového zimního stadionu a vypracovaly se tři studie s rozpočtem, který výrazně přesahoval částku půl miliardy korun. Do toho se na sociálních sítích začala bavit veřejnost, zejména naši fanoušci. Diskutovali o tom, jestli je lepší vybudovat nový stadion nebo zachovat tento současný, jak my někdy říkáme, rodinný. Diskuze nebyly jednoznačné, fanoušci byli možná rozdělení na dvě poloviny. Proto jsme se o tomto tématu začali bavit do hloubky," popisoval po tiskové konferenci náměstek mladoboleslavského primátora Mgr. Daniel Marek.

Vedení klubu a město vidí podle Marka v současné době jako tu správnou cestu větší investice do současného zimního stadionu tak, aby se zlepšil komfort jak pro hráče, tak i fanoušky. "Chtěli bychom investovat nějaké větší peníze do současného stadionu. Chceme, aby se fanoušci u nás cítili dobře. Máme nyní připraveny nějaké menší projekty spíš směrem k hráčům a mládežníkům, jak pro ně zlepšit prostředí. Budeme se také v rámci města bavit o tom, jak najít nějakou větší částku, to už se bavíme o desítkách milionů korun, abychom dokázali zimní stadion zkapacitnit," dodal dlouholetý komunální politik, který byl do mladoboleslavského zastupitelstva zvolen za TOP 09. Působí také jako náměstek primátora a radní.

Mgr. Daniel Marek je členem představenstva klubu za minoritního vlastníka klubu, kterým je právě statutární město Mladá Boleslav.

Kompletní videorozhovor natočený pro klubový YouTube kanál si můžete poslechnout níže:

 

Partneři

Aktuality

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

10.1.2018

Mazancová na MS v Rusku

Tereza Mazancová, která letos už stačila nastoupit i do několika zápasů mladoboleslavského mladšího dorostu, je aktuálně na MS žen do 18 let v Rusku. Samotné Mazancové přitom nebylo ještě ani 16 let. Držíme palce!

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz