Jiří Zörkler o dalších bojích o play off: Máme dobré mužstvo. Je to v našich rukou
27.11.2017 | Lukáš Chuchválek

Jiří Zörkler o dalších bojích o play off: Máme dobré mužstvo. Je to v našich rukou


M l. B o l. – Starší dorostenci už vědí, že po základní skupině do playoff extraligy přímým způsobem nepostoupí. Proč k tomu došlo, byť měli mladí Bruslaři výborně nakročeno ke kýženému úspěchu? A co je čeká v nadstavbové části, kde dostanou druhou, nicméně ještě o dost náročnější, šanci? Přečtěte si rozhovor s jejich trenérem Jiřím Zörklerem:

Základní část extraligy staršího dorostu je za námi. Byla pro vás náročnější než minulou sezonu?

Změnil se hrací systém staršího dorostu. Soutěž jako taková byla jiná, náročnější, a to v tom smyslu, že jsme hráli asi tu nejtěžší skupinu, protože se o první tři místa prali Sparta, Slavia, Liberec a my. Jen Letňany byly mimo postup, ale bohužel nám sebraly dva potřebné dva body, které nám nakonec chyběly. Navíc jsme nedokázali v posledním kole základní části porazit Spartu, přitom jsme nepodali špatný výkon.

Co se právě v tomhle utkání stalo? Co bylo se Spartou špatně?

Je nutno říct, že jsme předtím hráli s Libercem, který Spartě předcházel, a kde jsme hráli opravdu výborně. Byl to náš nejlepší zápas. V téhle sezoně jsme podobných odehráli spoustu, ale tento se povedl fantasticky od brankáře až po náhradníka na střídačce. Vyhráli jsme 3:0, přičemž Liberec byl v plné sestavě s reprezentanty. Já tedy vůbec nepochyboval nad tím, že na Spartě vyhrajeme. A myslím, že ani hráči, motivaci měli dost velkou a nevím, zda tam nezapůsobila nějaká nervozita, tíha toho zápasu...

Nemysleli si prostě, že to mají v kapse?

To si nemyslím, spíš to byla nervozita. První třetinu jsme odehráli opravdu špatně a během chvilky jsme prohrávali 0:2. Teprve od tohoto stavu jsme začali hrát. Pak už to bylo lepší a lepší, kluci zatnuli, bojovali a nám se dokonce podařilo vstřelit gól ve třech lidech na ledě. V oslabení tři na pět jsme dali kontaktní gól na 2:3, bohužel tam bylo ještě asi šest minut do konce a my jsme museli hrát vabank. To se nám nepovedlo a z brejku jsme dostali gól na 2:4. Poslední branku jsme dostali při power play, kdy jsme to ještě zkoušeli nějakým způsobem vrátit. Kluci ten zápas odmakali. Myslím si, že jsme to nakonec neprohráli tam, ale už třeba s těmi zmíněnými Letňany, kterým nikdo jiný nedal ani bod. My hned ve druhém zápase soutěže, kdy jsme prohráli na penalty. Trestná střílení byla naší slabinou po celou základní část.

V čem vidíte hlavní příčinu toho, proč se nepodařilo play-off uhrát už v základní části?

Příčina je podle mě jedna jediná, a to ztracené koncovky v zápasech. S každým soupeřem jsme hráli čtyřikrát. Byť jsme Liberec porazili 5:3 a 3:0, v dalších dvou zápasech jsme 2:0 vedli a nechali jsme si to v posledních vteřinách srovnat na 2:2. Oba tyto zápasy jsme prohráli na penalty. V obou zápasech jsme Liberci věnovali dva body, zatímco my o dva přišli, což jsou dohromady čtyři, a k tomu jsme jediní, kdo prohrál na penalty s Letňany, byť jsme je tlačili a hráli na jednu bránu. To už je dohromady šest bodů a na postup by stačily dva.

Prakticky po celou základní část jste řešili zamotanou situaci kolem brankářů. Není i v tomhle určitý mínus?

My jsme se s brankáři a jejich formou potýkali po celou základní část. Minulý rok jsme mysleli, že budeme letos mít velmi silnou pozici v gólmanovi, ale Radek Haas odešel do Finska a nastal obrovský problém, kdy jsme potřebovali místo po něm nějakým způsobem zacelit. Zkoušeli jsme dva gólmany, o kterých jsme mysleli, že tu zůstanou, ale oba byli z daleka, neunesli tíhu být od rodiny. Oba dva přišli s tím, že chtějí domů. Řešilo se to v dobrém, nedalo se nic dělat. Dusila jsme získali až celkem pozdě v rozehrané soutěži, je to mladý gólman zrovna tak jako Rylich. Pak nám zůstal David Mašek jako starší gólman, se kterým jsme počítali jako s jedničkou. Ten odchytal přípravu, jenže pak onemocněl, čtyři týdny měl angínu. Než se z toho včetně rekonvalescence dostal, byla půlka základní části pryč. Dobu, kdy byl nemocný, odchytal Rylich, a sotva se Mašek vrátil, onemocněl pro změnu on. Do teď se z toho úplně nevykřesal. Dusil, který přišel ze Slavie do nového prostředí a byl vykulený, do toho prostě naskočil, snažil se a dělal, co mohl. Bohužel bez zkušeností se starším dorostem a v novém mužstvu to dopadlo, jak to bylo.

S jakými cíli půjdete do boje v nadstavbové skupině, ve které se o playoff poperete napodruhé?

Postup z nadstavby bude ještě náročnější než minulou sezonu. Nicméně, odpověď bude stejná jako v jedné z předešlých otázek. Je to v našich rukách. Když mužstvo bude bojovat, a já vím, že kluci chtějí, to mužstvo má charakter, je v něm spousta kluků chytrých, cílevědomých, jsou tam obrovští bojovníci, tak je to čistě na nás. Vnímali jsme to zklamání teď po zápase se Spartou – jak v nás, tak v mužstvu, Kluci to nesli velmi špatně, ale během pondělí, úterý už bylo vidět, že zklamání odchází. Kluci si už připravují šatnu na nadstavbu. Tentokrát na tom pracovali úplně sami, je z nich cítit, že chtějí. Opravdu je to v našich rukách.

Co říkáte na rozlosování?

To je dost hrozné. Zatímco základní část se hrála v pátek a sobotu, a minulou sezonu se nadstavba hrála formou dvojutkání, kdy jsme v pátek třeba hráli ve Vsetíně a v sobotu v Olomouci, přičemž jsme tam přespali a jen přejeli, tak nyní jedeme například v pátek hrát od sedmi do Žďáru nad Sázavou, odtamtud se vracíme, v sobotu jsme doma. To by mohl být nějaký trénink, ale my se vrátíme tak ve dvě, ve tři ráno, a v neděli jedeme do Olomouce, do Třince nebo do Havířova. Takže to cestování bude velice náročné. Myslím, že strávíme daleko více času na cestách než na hřišti.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

26.6.2018

Prodej zrušen

Prodej permanentních vstupenek je v úterý 26. června z technických důvodů zrušen. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás opět ve čtvrtek 28. června.

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz