Chceme být v první dvanáctce a hrát alespoň předkolo play off, přeje si Jan Křivohlávek
23.12.2017 | Vojtěch Drbohlav

Chceme být v první dvanáctce a hrát alespoň předkolo play off, přeje si Jan Křivohlávek


M l. B o l. – Junioři Mladé Boleslavi stráví vánoční a novoroční svátky na devátém místě tabulky DHL Extraligy juniorů se 39 body. Na začátku sezóny sice zažili sice také období, v němž soutěž vedli, jak ale přiznává hlavní trenér Jan Křivohlávek (na snímku), Bruslaře poznamenala marodka a na upadající formě mohly mít podíl i jiné aspekty. Středočeši však naposledy sehráli vyrovnaný a bojovný zápas s vedoucí Plzní, jíž však nakonec i s posilami hrajícími jinak v Tipsport extralize podlehli. Bruslaři za sebou tedy aktuálně mají sérii pěti proher. Přesto je Jan Křivohlávek optimistický a vyhlíží účast v play off, v němž loni jeho svěřenci chyběli v předchozím roce úplně a v tom předchozím po čtyřech prohrách vypadli. Letošní mužstvo však může vzbuzovat naději, že se to změní. A spousta boleslavských příznivců možná ještě pamatuje na scénář ze sezóny 2014/2015, kdy junioři, jakožto černý kůň soutěže, skončili druzí…

Pane trenére, jak hodnotíte dosavadní průběh základní části?

Po dobrém vstupu do soutěže, kdy jsme zvládli čtyři zápasy v řadě, jsme chvíli byli dokonce první v tabulce. Po nevydařené přípravě jsme do sezóny vstupovali s obavou a pokorou. Začátek nám však vyšel. Zatímco v přípravě jsme góly nemohli dávat, potom nám to vycházelo a stálo při nás štěstí. Potom začaly být naše výkony trochu kolísavé, možná jsme už neměli tolik pokory, s jakou jsme do soutěže vstoupili. Nebyl žádný zápas, kdy bychom vyloženě propadli. Většina utkání je vyrovnaná a my jsme tuším mužstvo, které má nejvíc remíz. Bohužel nám ale chybí ony druhé body právě z vyrovnaných zápasů. V posledních kolech nás trochu trápí marodka. Hráči kolikrát trénují jen jednou nebo dvakrát a hned jdou do zápasu. V některých zápasech je tedy vidět, že nám chybí síla a nedokážeme dát gól.

To může být způsobeno i tím, že předvánoční program je náročný. Bude pro vás několik vánočních dní volna prostředkem k tomu, abyste zregenerovali a tým se dostal zpět na vlnu lepších výkonů?

Jako trenér cítím, že síla mužstva není taková jako na začátku soutěže. S tím se ale musíme vyrovnat. Vánoční pauza nám určitě pomůže. Kluci se potřebují dát do pořádku zdravotně a vyležet se. Mezi svátky už ale budeme dvoufázově trénovat a usilovně se připravovat na lednovou část soutěže. Extraliga je velice vyrovnaná a my chceme být jednoznačně v první dvanáctce a hrát minimálně v předkole play off.

Zmiňoval jste to, že je soutěž vyrovnaná, což se projevuje i v samotné tabulce. Je to podle vás tím, že hraje v extralize tolik týmů a jsou vyrovnané, nebo to může mít i jiné příčiny?

Hodně top hráčů z týmů, kteří by tuto kategorii mohli hrát, odchází do zahraničí nebo jsou v Tipsport extralize či v 1. lize. V juniorce tedy nastupují mladší hráči. Nedokážu ale přesně říct, proč je ta soutěž až tak vyrovnaná. Na druhou stranu je to dobře, protože je neustále o co hrát.

Některé hráče posíláte hrát zápasy 2. ligy do Nymburka. Jak hodnotíte spolupráci s tímto týmem a možnost posílat vaše svěřence na střídavé starty do třetí nejvyšší tuzemské ligy?

U některých hráčů to bylo jasné už předem, že tam budou hrát. Co se týče Michala Krofty, tak o něj byl v Nymburce zájem dlouhodobě a my jsme také rádi, že tam může chytat. Nakoukne tím do dospělého hokeje. Honza Mašek dal na začátku sezóny také přednost Nymburku, příležitostně se vrací i do juniorky na střídavé starty. Do Nymburka posíláme taky Petra Maršouna, který k nám přišel před sezónou ze Sparty. Hrál tam už dříve, proto jsme mu střídavé starty v Nymburce nechali.

Na začátku prosince jsem se koukal na nominaci mládežníků na jednotlivé reprezentační kempy a překvapilo mě, že oproti jiným letům tam boleslavská mládež neměla žádné hráče, kteří by hráli stabilně za mladší, starší dorost nebo juniory. Není tohle téma i pro vás, jakožto šéftrenéra mládeže, abyste se ke konci sezóny zabývali otázkou shánění talentovaných hráčů, kteří by mohli výhledově Bruslařský klub opět reprezentovat stabilně v mládežnických reprezentacích tak, jako v minulosti například Jan Růžička nebo Dominik Groh?

Co se týká brankářů, tak jsme zde měli dobrou generaci. Ať už to byl Krinwald nebo Groh. Věkově do reprezentace spadá i Pavel Kousal, František Hrdinka nebo Ondřej Najman, ale ti už hrají v Tipsport extralize. Širšího výběru za U19 se zúčastnil nedávno také Oscar Flynn z mladších nás reprezentovali třeba Michal Simon nebo Jakub Zajíček. Několik kluků se tedy v těch výběrech čas od času objevuje. Pokud tak kvalitní hráče ale nejsme schopni vychovat, je to pak na nás, abychom je přivedli odjinud. A pokud budou na hranici reprezentace tak bychom je měli vychovávat tím směrem, aby se do ní dostali a reprezentovali v národních barvách náš klub tak jako minulosti jiní hráči.

Pojďme zpět k juniorce. Jaký máte naplánovaný program během vánočních a novoročních svátků?

Kluci dostali na dny kolem Štědrého dne volno, ale mezi svátky už budeme opět trénovat dvoufázově čtyři nebo pět dní. Kolem Silvestra a Nového roku pak budeme mít znovu volno. Uvědomujeme si, že svátky utečou a jakmile se přehoupneme do dalšího roku, tak nás čeká velice náročný program. Zápasy půjdou velice rychle a než se nadějeme, je konec sezóny. My bychom rozhodně nechtěli, abychom skončili opět někdy v únoru s koncem základní části. Chceme si to prodloužit a natáhnout to do play-off.

Tento rok vydáváme rozhovor s vámi až během Vánoc, proto se vás zeptám na otázku, na jakou jsem se vás během těch několika let ještě nikdy nezeptal. Jak vy osobně trávíte a prožíváte Vánoce? Budou hodně ve znamení odpočinku?

Myslím si, že podobně jako každý. Já si určitě těch pár dní chci odpočinout od hokeje a vyčistit si hlavu tak, abych se znovu vrátil do práce v dobré náladě a energii. Zároveň chci být s rodinou.

Děkujeme za rozhovor a přejeme všem čtenářům a příznivcům boleslavské mládeže klidné Vánoce.

 

Partneři

Aktuality

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

26.6.2018

Prodej zrušen

Prodej permanentních vstupenek je v úterý 26. června z technických důvodů zrušen. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás opět ve čtvrtek 28. června.

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

24.1.2018

Poslední zápas v ZČ

Boleslavští junioři odehrají v pátek poslední domácí utkání v základní části. Stane se tak na domácím ledě. Ve ŠKOENERGO Aréně přivítají Bruslaři v 17:00 celek z Liberce. Bude to nejen derby, ale také důležitý souboj se sousedem z tabulky. Ten, kdo zvítězí, může se výrazně posunout v tabulce výše a zároveň si zajistit lepší výchozí pozici do vyřazovacích bojů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz