Leden se nám vydařil, komentuje postup juniorů do soubojů o play-off Jan Křivohlávek
29.01.2018 | Vojtěch Drbohlav

Leden se nám vydařil, komentuje postup juniorů do soubojů o play-off Jan Křivohlávek


M l. B o l. – Junioři Mladé Boleslavi za sebou mají povedenou základní část a zároveň se mohou po delší době podívat do play-off, ve kterém by mohli být za důstojného a respektovaného soupeře oproti době před dvěma lety, kdy hráli play-off naposledy a nezvítězili v něm ani v jednom zápase. Středočeši dokonce na začátku sezóny krátce vedli tabulku DHL Extraligy juniorů, po základní části obsadili 10. místo. Nadstavbovou část B zahájí ve čtvrtek večer v Pardubicích a během třítýdenní olympijské přestávky plánuje hlavní trenér juniorky Jan Křivohlávek (na snímku) sehrát například přípravné zápasy s Hradcem Králové.

Pane trenére, jak hodnotíte právě uplynulou základní část?

Máme za sebou poslední utkání základní části a postoupili jsme do nadstavby, ve které zabojujeme o postup do play-off. To je určitě pozitivní, ale nechceme se tím uspokojit. Uděláme všechno pro to, abychom postoupili dál.

To až tak jednoduché nebude. Z každé skupiny postupují čtyři týmy, dohromady tedy osm. V čem můžete být lepší než ostatní mužstva?

Nemyslím si, že bychom byli vyloženě v něčem lepší, ale základní část nám ukázala, že můžeme hrát se všemi týmy a zvítězit nad nimi. V dlouhodobé části jsme prohráli jen dvakrát o tři góly, přičemž jen jednou jsme ho dostali v power-play. Zápasy byly tedy vyrovnané a řekl bych, že naše výkony byly dlouhodobě vyrovnané. Ze 33 zápasů jsme ve 24 z nich bodovali, i když ne pokaždé za tři body. Co nás mrzí, je, že jsme se třináctkrát dostali prodloužení nebo samostatných nájezdů, ale pouze ve čtyřech případech jsme získali bonusový bod. Pokud bychom tedy v těchto utkáních získali více bodů, možná by pro nás závěr základní části byl ještě klidnější.

I díky tomu, že jste se po celý leden drželi na příčkách zajišťujících postup, pro váš tým mohl být leden klidnější než bývá v jiných sezónách. Souhlasíte?

To si úplně nemyslím. Úplně se nám totiž nepovedl závěr roku 2017, kdy jsme moc nebodovali. Naopak se nám ale podařil vstup do nového kalendářního roku. Porazili jsme Kladno i Karlovy Vary, které taky usilovaly o to, aby byly v postupové dvanáctce. To bylo podle mě důležité. Důležité byly také body z Litvínova. Utkání tam nebylo úplně v naší režii, ale kluci dokázali zápas za nepříznivého stavu zvrátit a získat body. Řekl bych, že to je věc, která se nám v uplynulých ročnících až tak nedařila. Myslím si, že to potvrzuje kvalitu a sílu mužstva. Zápasy se rozhodovaly v posledních minutách a sekundách a mužstvo několikrát ukázalo vůli a sílu. Doufáme, že se nám v závěru sezóny vyhnou zranění.

Pokud se nepletu, tak jste v současné době víceméně kompletní. Nebo ne?

Toto téma bych nechtěl v současné době otevírat. Vše úplně optimální není. Jak na tom kdo bude, nechci rozebírat. Během olympijské přestávky, která potrvá zhruba tři týdny, se samozřejmě budeme snažit co nejlépe připravit, abychom byli do závěrečných zápasů v co možná nejlepší síle.

Vy osobně nemáte trochu obavy z poměrně dlouhé přestávky v tom smyslu, že by hráči mohli vyjít ze zápasového tempa a poté by se do těch duelů obtížněji dostávali?

To je pro všechny stejné. Nevím jak ostatní týmy, ale my jsme se s Alešem Krátoškou (hlavní trenér juniorky Hradce Králové – pozn. red.) dohodli na nějakých přípravných zápasech. Neměly by být stavěny jako klasické přípravné zápasy z letní přípravy, model těch utkání jsme trochu pozměnili. Budeme se tedy snažit, abychom ze zápasového rytmu nevypadli. Zároveň počítáme s intenzivními tréninky.

Můžete do nadstavby počítat s hlavními tahouny a lídry týmu? Víte už, zda budete mít stabilně k dispozici například Oscara Flynna nebo Ondřeje Najmana?

To bude otázka na dohodě s vedením A týmu. Budeme se samozřejmě snažit, abychom měli tým co nejsilnější. Pokud se stane, že některý z těch hráčů nám bude chybět, měli by je zastoupit ti ostatní. Pokud budou ale k dispozici, samozřejmě budeme rádi.

Zmiňme ještě téma brankářů. K dispozici máte letos stabilně tři, dokonce jste příležitostně využili ještě čtvrtého Dominika Groha. V lednu jste dávali hodně šancí Adamu Špirkovi, který dosud téměř nenastupoval. Čím si vaši důvěru zasloužil?

Zpočátku jsme nevěděli jak to bude s Michalem Kroftou, který měl vyřízené střídavé starty do Nymburka. Proto jsme nevěděli, jak ho budeme moci využívat. Sehnali jsme tedy k Vlastovi Markovi ještě Adama Špirka, jenže se v úvodu sezony zranil. Michal Krofta nakonec za Nymburk nastupuje zejména v sobotních duelech, takže například v pátek jsme ho mohli využívat. Je naše jednička, na němž jsme stavěli. Pokud se v posledních utkáních stalo, že například nemohl, jednali jsme trochu pocitově a rozhodli se dát důvěru Adamu Špirkovi, který na tom byl možná trochu lépe. Myslím, že to nám i celému týmu vrátil dobrými výkony a i díky němu jsme získali několik důležitých bodů.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz