Zápas s Olomoucí se nám povedl skvěle. Napadalo nám to tam, těší Vladislava Houšku
28.01.2018 | Vojtěch Drbohlav

Zápas s Olomoucí se nám povedl skvěle. Napadalo nám to tam, těší Vladislava Houšku


M l. B o l. – Starším dorostencům vyšlo důležité utkání proti první Olomouci na jedničku. Bruslaři využili mnoho šancí, prokázali důraz v předbrankovém prostoru a Hanákům uštědřili debakl 8:2. Výraznými strůjci byla dvojčata Vladislav Houška (2+1) (na snímku) a Matěj Houška (1+2). S prvně jmenovaným jsme mluvili o jeho nedávném přestupu do města automobilů i o aktuální formě starších dorostenců.

Vláďo, vy jste přišel do Mladé Boleslavi před Vánocemi ze Slavie. Příchod měl asi i nějakou spojitost s tím, že váš bratr už tady hrál, že?

Když jsem hrál ve Slavii, přišel za mnou dvakrát pan trenér Jiří Zörkler, abych šel hrát do Boleslavi. Dvakrát jsem ale odmítl s tím, že chci hrát pořád ve Slavii. Když za mnou ale přišel potřetí a domluvili jsme se na nějakých podmínkách, zaujalo mě to a domluvili jsme se, že budu hrát za Boleslav.

Dojíždíte do Mladé Boleslavi, nebo tady bydlíte na ubytovně a studujete?

Dojíždím. Studuji v Praze gympl. Moc nám s bráchou pomáhají rodiče, kteří nás na všechny tréninky vozí. Díky tomu to máme ulehčené.

Jak těžký pro vás byl odchod z mateřského klubu?

Brácha mi říkal, že je to tady v Boleslavi super a zároveň jsem i chtěl hrát s ním. Nabídka od pana trenéra se mi líbila.

Vaše výkony, nejen v nadstavbě, jsou v této sezoně poněkud rozpačité. Jak jsme viděli v neděli, nemáte problém porazit první tým tabulky, ale zároveň jste mnoho bodů přenechali papírově slabším soupeřům jako jsou například Warrior Brno, Letňany nebo Žďár nad Sázavou. Kde hledat příčiny?

Dělají nám problémy první třetiny. Pokud se nedostaneme do vedení nebo si neuděláme náskok, nemáme v sobě jistotu. Tím pádem začínáme dělat blbé chyby a už je to pro nás problém. Nedej bože, když se dostane soupeř do vedení. To už je pro nás hodně těžké.

Je pro vás tedy nejtěžší zápasy otáčet? Proč je to podle vás takový problém?

Vůbec nevím. Jeden zápas je tak, další dva zas jinak. Fakt těžko říct. Utkání proti Olomouci se nám ale povedlo, chceme na něj navázat.

Vrchol tabulky, kde se aktuálně nacházíte, je velice vyrovnaný. Ve velice důležitém utkání se vám podařilo porazit Olomouc a stáhli jste její náskok na prvním místě jen na tři body. Pořád tedy živíte šance na to, že si zahrajete play off. Jaké máte bezprostředně po vítězství nad Olomoucí pocity?

Jsme moc rádi. Zápas se nám povedl skvěle, ale už je za námi a my se musíme co nejvíc soustředit na ten další, co nás čeká. Potřebujeme se dostat na vlnu úspěchů.

Byl na vás po nepovedeném zápase ve Žďáře nad Sázavou velký tlak směrem od trenérů, nebo se vás naopak snažili uklidňovat?

Věděli jsme, že je potřeba zvítězit. Trenéři nás ale nijak nestresovali. Uklidnili nám hlavy s cílem, abychom do zápasu vstoupili co nejlépe.

Pokud to dobře chápu, bylo by pro vás po zápase s Olomoucí nejlepší, abyste si odnesli to, že je třeba do dalších zápasů vstoupit lépe, trenér také mluvil o důležitém důrazu před brankou, který jste v neděli měli. Je to tak?

Ano, důraz před brankou je také věc, která nám dělá problémy. Někdy ho nemáme dostatečný a hrajeme to tam, kde je nám to pohodlné. Už od začátku musíme v příštích zápasech hrát důrazně před gólmanem.

Vám (2+1) i bratrovi (1+2) se utkání skvěle podařilo. Z čeho to vzešlo?

Asi máme střeleckou formu. Důležité vždy je, aby to tam padalo. Každý zápas mám hodně střel, ale ne vždy mi to tam spadne. Tentokrát jsem měl ale štěstí, stejně jako brácha.

Ještě bych se zastavil u vašeho druhého gólu ze 43. minuty. Poměrně dlouho jste držel puk v mezikruží, v jednu chvíli jsem už čekal, že vám kotouč soupeř odebere, ale vy jste to nedovolil, nakonec jste si našel místo a úspěšně vystřelil. Viděl jste tam to místo, nebo jste prostě zkusil vystřelit s tím, že to tam „nějak spadne“?

Věděl jsem, že si gólman kleká, dostal jsem to tam na jedničku. Z tohoto prostoru střílím nejradši. Věděl jsem, kam střílím, ale rozhodně jsem netušil, že to trefím tak parádně a přesně.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

13.8.2018

Bruslaři na kemp

Nový reprezentační trenér Miloš Říha už poskládal svůj první národní výběr a to pro letní kemp, který se uskuteční od 20. do 24. srpna v Přerově. Dobrou zprávou je, že sáhl hned po dvou hráčích BK Mladá Boleslav – Pavlu Musilovi a Davidu Šťastném.

2.8.2018

Volné vstupné

Na přípravné zápasy platí samozřejmě stejně jako v sezoně volné vstupné pro děti do 130 cm a pro vozíčkáře s doprovodem (1 osoba). Pozor, i osoby, které mají nárok čerpat volný vstup, potřebují vstupenku (s vytištěnou částkou 0 Kč), bez ní nemohou být vpuštěny do ŠKOENERGO Arény. Kompletní informace o vstupenkách na přátelské zápasy najdete ZDE.

30.7.2018

Úspěšní redaktoři

I letos firma eSports.cz, zaštiťující většinu extraligových webů a také server Onlajny.com, vybírala ve svých řadách ty nejlepší. S potěším vás můžeme informovat, že na 2. místě v kategorii Nejlepší onlajnista se umístil boleslavský Vojtěch Balon. Poctivou a svědomitou prací si účast na prosincovém turnaji národního týmu v Rusku vydobyla Zdena Bobková. Gratulujeme!

30.7.2018

Flynn v Curychu

Velmi povedený turnaj odehráli čeští hokejisté do 19 let v Curychu. Na úvod prohráli se Slováky po nájezdech (4:5), následovalo vítězství nad Německem 2:0 a na závěr Summer Hockey Challenge porazili po obratu domácí Švýcary 4:2. Česká juniorská záloha ve věku do 19 let tak v konkurenci takřka kompletních výběrů U20 skončila o bod na druhém místě za vítěznými Slováky. Od druhého utkání hrál boleslavský Oscar Flynn v první formaci a v turnaji si připsal 1+2.

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

3.8.2018

Rozpis ledu na sezonu

V sekci Informace pro rodiče najdete rozpis ledu platný na sezonu 2018/2019.

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz