Teď budeme soupeři diktovat my, říká obránce Martin Nepokoj
22.03.2018 | Klára Petrásková, Jaroslav Kindl

Teď budeme soupeři diktovat my, říká obránce Martin Nepokoj


H r. K r á l o v é — Junioři Boleslavi první dvě čtvrtfinále s Hradcem těsně prohráli. Ačkoliv si vytvářeli šance, zlobila je efektivita. Série hraná na tři vítězné zápasy mohla skončit na ledě Hradce. Bruslaři to však nedopustili. Kritický duel na cizím kluzišti zvládli. Zítra se pokusí sebrat soupeři další zápas, a vrátit tak sérii zpět do Boleslavi. Nejen o play-off se rozpovídal člen zadních řad Martin Nepokoj (na snímku).

Jak těžká byla cesta do Hradce za stavu 0:2 na zápasy? Kdyby soupeř vyhrál, bylo by po všem...

Jak nám řekl trenér - neměli jsme co ztratit. Ztrácí se leda v baráži. My jsme mohli jenom získat. Jeli jsme sem s čistou hlavou vyhrát a to se nám podařilo.

Byla to docela přetahovaná. Vy jste vedli, pak to bylo nerozhodně, pak jste znovu vedli...

Všechna utkání, co jsme s nimi hráli, byla vyrovnaná. První dva zápasy doma jsme neměli tolik štěstí, ale tady jsme to zlomili a přiklonili si ho k sobě.

Hodně rozhodovaly přesilovky, dnes jste využili tři. Bude to rozhodující faktor série?

Určitě bude. Musíme se držet na uzdě a hlídat si střídání, protože jsme se nesmyslně provinili šesti hráči na ledě. To se nesmí stávat. Musíme být ti, co trestají.

V čem se od sebe zápasy v sérii lišily, v čem se podobaly?

Všechny byly skoro stejné, akorát jsme dnes poprvé v sérii vedli. Předtím jsme nemohli dát gól, ale teď to tam prostě padlo. Myslím, že teď my budeme ti, kteří budou soupeři diktovat.

Jak bude podle vás vypadat zítřejší zápas?

Úplně stejně jako dneska. Chceme k němu přistoupit na sto procent a nechat na ledě všechno.

Teď jedete naposledy domů...

Jedeme zase domů a asi to bude lepší. V Hradci jsme měli kabinu na malé hale. Nedostaneme tam takové zázemí a možnosti jako u nás.

Jak jste na tom v kabině?

Jsme neskutečná parta. Držíme jeden za druhého a všichni se spolu bavíme jako jedna velká rodina.

Gólů v sérii padá málo. Dělá vám problémy hradecká defenziva a gólman?

Určitě. Mají parádní obranu. Je těžké dostat se ke gólu. Jak říkám, musíme tam nechat úplně všechno a jedině tak uspějeme.

Hradecký gólman se přimotal do nepříjemného střetu. Nedoufali jste, že bude trochu rozhozený?

Doufali jsme, že ano a že třeba půjde střídat. Ale nestalo se. Chytal dobře.

Máte v týmu pár kluků se zkušenostmi z první ligy i extraligy. Jak vám pomáhají?

Jsou to hrozně skromní kluci, kteří nám radí a pomáhají. To je nejdůležitější. Naší hře pomohli i týmovostí. Všichni jsme potlačili svá ega, nedělali stahovačky a hráli jeden za druhého jako tým.

Vaše sestra Nikol také hraje hokej. Jak často se o něm bavíte?

Voláme si, píšeme si. Jsme hokejová rodina, takže si o něm popovídáme, když přijedu domů. Co je špatně, co je dobře. Zároveň si ale doma od hokeje snažíme i trochu odpočinout.

Jak moc svou sestru sledujete vy osobně?

Sleduju a podporuju ji. Ona je šikovná holka. Má to vydřené a vlastně ani nepotřebuje podpořit. Je to taková šikovná samotářka.

Podobáte se na ledě nějak?

Máme asi podobný styl bruslení. Jinak je ségra útočník, já obránce.

Nedávno vyhrála na olympiádě dětí a mládeže tři zlaté medaile v rychlobruslení. Je bruslení i tvoje doména?

Rychlobruslení je o pořádném odrazu a Nikča ho má perfektní. Díky tomu zvítězila. Má obrovské silové bruslení.

Myslíte, že to v ženském hokeji může dotáhnout daleko?

Určitě. Je velice hokejově vyspělá co se týče střely, bruslení... všeho. Pořád je sice na čem pracovat, ale věříme, že bude úspěšná.

Děkujeme za rozhovor.

 

Partneři

Aktuality

16.7.2018

Boleslav na 72. místě

Francouzský server passionhockey.com zveřejnil jako každý rok žebříček 250 nejlepších evropských klubů. Mladá Boleslav si oproti loňsku o čtyři příčky pohoršila a nachází se na 72. místě se 27,8 body. O počtu bodů rozhodují výsledky z domácí soutěže násobené koeficientem a případně se započítávají také výsledky z Ligy mistrů, kde Bruslařský klub loni chyběl. Z klubů z ČR je na tom nejlépe Kometa Brno na 6. místě. Žebříček pak vede ruský Petrohrad.

26.6.2018

Prodej zrušen

Prodej permanentních vstupenek je v úterý 26. června z technických důvodů zrušen. Děkujeme za pochopení a těšíme se na vás opět ve čtvrtek 28. června.

31.5.2018

Fotbalová prohra

Bruslaři prohráli na svém soustředění na jihu Čech přátelské fotbalové klání s hokejisty Tábora v poměru 2:3. Ačkoliv výsledek v tomto případě určitě není tím hlavním atributem, doplňme, že branky dávali za Boleslav David Bernad a Lukáš Volf.

9.5.2018

Šťastný na MS skončil

Z Bostonu dorazí do dějiště MS útočníci David Krejčí a David Pastrňák. Bohužel to znamená konec pro novopečeného forvarda Bruslařů Davida Šťastného, který se tak nevejde na soupisku a z Dánska míří domů.

9.5.2018

Volf a Groh do Ústí

Spolupráce s Ústím nad Labem pokračuje i nadále a přináší i první výsledky - u prvoligových lvů budou v sezoně 2018/2019 hostovat útočník Lukáš Volf a brankář Dominik Groh.

3.5.2018

Pláněk na MS nejede

Na poslední chvíli vypadl z reprezentační soupisky nyní už boleslavský obránce Martin Pláněk. Na mistrovství světa se tak nepodívá. "I tak jsem došel dál, než jsem si na začátku sezony vůbec dokázal představit," říká vděčně.

Archiv aktualit

Twitter

Aktuality
mládeže

20.7.2018

Soupisky žáků

V rozcestníku mládeže jsou nově k dispozici kompletní soupisky žáků od 2. do 8. třídy. Soupiska prvňáků bude doplněna později stejně tak jako seznam hráčů akademie (dorost a junioři).

23.6.2018

Klikorka na kempu U18

Obránce Karel Klikorka se v termínu od 24. do 30. června 2018 zúčastní tréninkového kempu reprezentace do 18 let, který se uskuteční pod vedením hlavního trenéra Aloise Hadamczika v Kravařích.

2.3.2018

Mazancová v repre U16

Tereza Mazancová se v termínu od 11. do 15. března zúčastní třech přátelských zápasů ženské reprezentace do 16 let proti Japonsku. Akce se uskuteční na zimních stadionech v Lovosicích a Roudnici nad Labem.

1.3.2018

Utkání MD B odloženo

Utkání mladšího dorostu B, které se mělo hrát tuto neděli 4. března na ledě pražské Kobry, bylo odloženo. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven.

18.2.2018

Flynn na turnaji

Boleslavský útočník Oscar Flynn se v neděli podílel na závěrečné výhře 9:2 reprezentace do 19 let v rámci Turnaje pěti zemí nad Německem. Zapsal si dvě asistence, byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu. Na turnaji celkově zaznamenal tři kanadské body (0+3). Česká republika se na turnaji v Hradci Králové nakonec umístila na druhém místě za Švédskem.

17.2.2018

Příprava juniorů

Boleslavští junioři, kteří se potýkají s marodkou některých hráčů, vyzvali ve čtvrtek v rámci přípravného zápasu Hradec Králové. Utkání se hrálo 2x25 minut s následným pětiminutovým prodloužením. Bruslaři vyhráli 6:3. O góly domácích se postarali Chujac, Pawliczek 2x, Straka, Kerda a Moravčík.

11.2.2018

Zápasy st. dorostu

Starší dorostenci postoupili do skupiny, ze které mají šanci dostat se do play-off. Jsou v ní čtyři týmy a dva z nich získají vstupenku do vyřazovacích bojů. Rozpis další skupiny zveřejníme v sekci "zápasy staršího dorostu" v pondělí.

2.2.2018

Flynn v repre U19

Útočník Oscar Flynn byl nominován na Turnaj pěti zemí reprezentace do 19 let, který se uskuteční v termínu od 11. do 18. února v nedalekém Hradci Králové.

28.1.2018

Junioři ve skupině B

Junioři sehrají dalších 10 utkání ve skupině B s názvem O účast v play off. První utkání sehrají Bruslaři s Pardubicemi. Přesný rozpis všech zápasů bude k dispozici v nejbližších hodinách na našem webu v sekci zápasy juniorů.

26.1.2018

Bruslaři v repre U16

Michal Simon a Tomáš Holoubek se v termínu od 22. do 23. ledna zúčastnili tréninkového kempu reprezentace do 16 let.

Archiv aktualit


Copyright © 2011-2018 BK Mladá Boleslav a.s. & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech | RSS kanál | Webdesign: tellinger.cz